2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bu arada meme reddi yaşayan annelere güzel haberim var benim zilli bırakıyor sanırım iki gündür ne zaman teklif etsem kabul ediyor bu sabah memede uyuttum ilk uykusunu ki benim kızım uykudan uyandığı an emzirmezsem bir daha mümkün değil almıyordu, insallah bitmiştir çünkü insan çok geriliyor... darısı diğer meme gicigi bebelerin başına:) biz bir aylık olduğumuzdan beri uğraşıyorduk bu arada...
Arkadaşım ben o problemi emzirme süresini uzatarak çözdüm şimdilik .

Ohoo 90 kilo olunca bana laf söylemeyen kalmadı. Dün hiç tanımadığım ablamın komşusu bebeğin küçük mü diye sordu. Evet dedim. Belli kilon kalmış dedi :kızgın: daha bunun gibi bir sürü. Herkes birşey söylüyor. Sinirimi bozuyorlar.
Sorma vallahi millet ayrı alem

Ben de örtmeyi bıraktım artık. Nasılsa üstünde tutmuyor. Uzun kollu tulum giydirip yatırıyorum. Hava serinleyince napçaz bakalım.
Uyku tulumları güzel oluyor canim üstünü acma derdi olmuyor benim oğlandan kalan slumbersac torba tulumum var kollar açıkta sadece içinde de istediği gibi debeleniyordu

Kızlar 15. Hafta atağını atlatyoruz bugun 16nın içindeyiz. 2 gündür illa emerek uyuyor yarın işe başlıyorum inş ben yokken fazla ağlamaz ya da biberonla da uyur.. Zaten yarım saat uykuyu da geçemedik hala :KK43: ne zaman düzene girer ki? Ben yokken takviye mama da alıcak ozaman uyur mu sizce?

Uyur mutlaka biz anneler çok korkuyoruz ama bebisler sevgiyle bakıldığı sürece herkese uyum sağlayabiliyor... ben oğlumu hep memede uyuturdum bakıcısı birkaç ay salladı sonra masal anlatarak uyutuyordu... şimdi masal bile istemiyor uykusu gelince sırtını dönüp uyuyor 3,5 yaşında

Kizlar mutlu pazarlar..
Ben size bisey sormak istiyorum ya dogum yapali 3 ay oldu hala terliyorum.. var mi benim gibi olan?:KK43:
tamam bizim ev yazin cok sicak gece 28 dereceyi gosteriyo termometre ama gecen yaz bu kadar terlemiyodum

Emzirmeyle alakalı canim bırakınca eski halimize döneceğiz hep prolaktinin suçu :)

Arkadaşım ben o problemi emzirme süresini uzatarak çözdüm şimdilik .

Benim kızın kilosu da sorunlu canim iki aydır sınırda alımı ondan moralim bozuluyordu daha çok emerse biraz daha toparlar umarım zaten birlikte son ayımız ekim ortasında yarım gün başlıyorum çalışmaya

Biberon almasında sıkıntı yokda işte meme reddi olmasın derdimiz, inş olmazda mamanın öyle bir etkisi varmış evet hatta bizim bir tanıdıga dr u gece mama verki rahat uyusun demiş çocuk bana tuhaf geldi dr bu hareketi...
Evet cok tuhafmis gercekten
Meme reddinden insan korkuyor gercekten
O yuzden biberona zorlayamadim hic
Biberon veriyorsun degil mi yani ne yapacaksin
Banlamislar snei ya offf
Canım çok geçmiş olsun. Acil şifalar kuzuya

Cok sgl cnm
littlebee littlebee efsunsuz efsunsuz Cgkfte Cgkfte uzgungul uzgungul cok sagolun kizlar

Çok tatlısın efsuncim teşekkür ederim :) ben KKyi seviyorum en çok da anonim olma durumunu, yazamayacak kadar yoğun olsam bile okumaya çalışıyorum çok faydalı buluyorum, hepinizi de seviyorum :KK200:

Kendi kafasını çeviriyor canim ben yan yatırsam da vücudunu düzeltiyor zaten, bir haftadır falan da ayaklarını bastırıp belini kaldırıyor öyle yatakta yön değiştiriyor asagi kayıyor çok hareketlendi... salıncağı var, şimdiye kadar emniyet kemerini bağlamıyordum... mutfakta çalışırken beni izliyordu dün a uuu bağırırken bir baktım bacaklarını asagi sallamış artık hareket zamanı başladı dikkatli olmak gerekiyor

Benim de eşim öyle sagolsun yoksa ikinci bebeğe cesaret edemezdim... masallah size de kendisi de diyor meme hariç herşeyi yaparım diye:KK66:

Çok geçmiş olsun, benim büyük nezle oldu geçen hafta üç güne atlattı ama insallah sizinkiler de çabuk kurtulur
Sgl cnm cigere indi ikisinde de yaa
Bronsiolit oldular

Hay maşallah içimizde sen çok azimli çıktın ben halen. Yerimde sayıyorum 5 aylık olsun yavaş yavaş başlayacam çünkü ben yememe dikkat edince sütüm azaldı kesilir yada az gelir memeyi bırakır diye diyet yapamıyorum korkuyorum sana maşallah diyorum tebrikler
Sagol cnm
Ben simdi alerjiden dolayida diyet yapmayalim
Bu kotu oldu bnm icin
Tam ise baslamisken
Sut sagiyrm ama oyle bol sutum yok
İlk oglumda daha iyiydi ama yerdim yani
Kilo sorunum yoktu
İkinci gebelikte daha zormus bu isler :KK43:

Eki Görüntüle 2045538 Sosya medya hesabım yok kızlar malesef.hazır kapalı bir resmim varken burdan kendimi tanıtayım:KK16:kızım birinci sınıfa basladı.anne baba uzun oldugu için masallh kızımda uzun.yanımda eşim vardı ama onu kırptım:KK48:29 yasındayım 7yıllık ewliyim.yarışmacı arkadaslara basarılar:KK50:
Hepinizi merak ediyorum ama en cok grup acıldıgı ilk günden bizleri bilgilendiren lilipit lilipit seni merak ediyorum:KK51:
Masallah size ya ne guzelsiniz

:KK64:
Tüh. Rejim de yapıyorsun. Alerji yüzünden zaten herşeyi de yiyemiyorsun ee güçten düşersin ya. Bi diyetisyene gitsen.

KanIn tekrarı olmaz inşallah.
Allah yardımcın olsun.alerji konusunda.
Sagol cnm cok moralim bozuldu
Dr a sordum düzelmiyor yesem olur mu diye
Abartmadan ye dedi, bide dr bu durumu cok abartmadi, bende yiyim dedim sonuc kan
İnsan kendini sucluyor
Oglum hem hasta hem bagirsaklari kanamis of ya

Uyku tulumları güzel oluyor canim üstünü acma derdi olmuyor benim oğlandan kalan slumbersac torba tulumum var kollar açıkta sadece içinde de istediği gibi debeleniyordu

Uyur mutlaka biz anneler çok korkuyoruz ama bebisler sevgiyle bakıldığı sürece herkese uyum sağlayabiliyor... ben oğlumu hep memede uyuturdum bakıcısı birkaç ay salladı sonra masal anlatarak uyutuyordu... şimdi masal bile istemiyor uykusu gelince sırtını dönüp uyuyor 3,5 yaşında

Emzirmeyle alakalı canim bırakınca eski halimize döneceğiz hep prolaktinin suçu :)

Benim kızın kilosu da sorunlu canim iki aydır sınırda alımı ondan moralim bozuluyordu daha çok emerse biraz daha toparlar umarım zaten birlikte son ayımız ekim ortasında yarım gün başlıyorum çalışmaya

Peki tulum terletme yapar mı?

Abartmadan ye dedi, bide dr bu durumu cok abartmadi, bende yiyim dedim sonuc kan
İnsan kendini sucluyor
Hay Allah ya.
Bebekler güçlü oluyor hemen atlatıyorlar gerçi.
Üzme kendini dicem ama üzüldüğünü biliyorum. Sen işini bilirsin,Dr a gidersin. Sen bilinçli annesin.

İnsan kendini sucluyor
Canım kuzu Eti dene istersen demekki sütle birlikte dana etine de hassas senin bidik çok üzülüyorum siz böyle kan falan diyince

Kizlar mutlu pazarlar..
Ben size bisey sormak istiyorum ya dogum yapali 3 ay oldu hala terliyorum.. var mi benim gibi olan?:KK43:
tamam bizim ev yazin cok sicak gece 28 dereceyi gosteriyo termometre ama gecen yaz bu kadar terlemiyodum
Valla özellikle gece hava serin de olsa cam açık üstüm açık. Çok sıcak çoook

Peki tulum terletme yapar mı?
İçini ona göre giydirince terleme olmuyor canim kendin ayarlarsin evin ısısına göre zaten kollardan hava girecek

Böyle benimki

IMG_7664.PNG

Maşallah yaa ne güzel

Kızım sma mamayı beğenmedi. Şekerli olduğu için aptamil nişastalı olduğu için hippi almamştım. Similac ın ya da evolvianın tadı benzermidir?

X