2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
BurdA 1 hafta önce bunu söylemiştim içmediğimiz demir hapları sonra bebekte demir eksikliği yapıyor cevre
Ben içtim de ne oldu. 40 kontrolunde dr kan değerlerin iyi kan hapını bırak dedi ama çocuk doktorum bebeğin kansız kalmş demir hapı içmiyor musn dedi. Bırakmamı söyledi dr dedim onlar depolara bakmıyolar içmen lazm dedi

Bebegine kan tahlili filsn mı yaptı nAsıl anladı kansz oldugunu

Kızım 2 gündur biberonu almıyor meme istiyor sürekli kandırıyorum ilk önce memeyi veriyorum cekip mama veriyorum onuda bazen alıyor bazen almıyor ishal diye dr ishal maması yazmıstı mama bitiminde böyle oldu mamayı sevmedi desem mama bitti ikinci kutuya gectik kakası düzelmisti bugun yine cıvık yapmıs yesilimsi gibi dun nurse harveys colex vermistim o mu yapti acaba nette de kabızlıgı giderir bagısıklık sistemini güclendirir yazıyor off yarın dra gitcem tekrar tamda rota virüs aşısı olcaktik

Oglumda 3.gun kakasıni yaptı oda cok koyu yesille sarı karısık yapmış oda mamasını bitirmiyor hep yarım bırakıyor dr biraz üsütmüş dedi antibiyotik vermek istemiyorum ihlamur icir dedi ama faydası yok galiba ya kızlar bunlar normal mi ya valla kafayı yicem ikisininde huyu degisti resmen

Canim benim Boğaz kültürü yaptırmadan antibiyotik verme zaten biraz üşütmüşüm de ne demek nasıl doktormuş o ıhlamur bile bizim yavrularımız icin manasız madem emmek istiyor emsin bol bol, yeşil kaka çok yemekten de oluyor meme mama fark etmez... muhtemelen grip nezle falan olmustur öyleyse burnu temiz olacak hergun gerekirse günde birkaç kez serum fizyolojik ile temizle emsin iki güne toparlar bu bidiklar bizden güçlü korkma... kızım 15 günlükken abiden mikrop aldı, oğluma antibiyotik kullanmak zorunda kaldık kızım emme ve burun bakımıyla atlattı

Kızlar şöyle bir haber okudum

"
“Calpol kullanımı astım sıklığını arttırıyor”
İspanyada'ki Coruna Üniversitesi'nin yaptığı araştırmada, en sık kullanılan öksürük şuruplarından Calpol'ü ayda sadece 1 kere tüketen çocuklarda astım riskinin 5 kat arttığı ortaya çıktı.

PARACETAMOL ETKİSİ
İlk altı ayda tüm dünyada bebeklerin yüzde 84'üne verilen Calpol'ü senede bir kere kullanmanın bile astım riskini yüzde 70 artırdığı belirlendi. Araştırma için 20 bin çocuğun sağlık verileri incelendi. Ayda en az 1 kere şurup içen küçük çocuklarda astım riskinin 5.4 kat daha yüksek olduğu görüldü. 12 ay içinde şurup içen 13-14 yaş grubunda ise astım riskinin yüzde 40 daha yüksek olduğu belirlendi. Şurubu 1 yaşından önce içenlerde de astım riski yüzde 60 daha yüksekti. Araştırmacılar Calpol'ün içindeki parasetamol maddesinin akciğerler ve kanda bulunan glutathione isimli kimyasalın miktarını azaltarak akciğer dokularında hasara neden olabileceğine ve astıma yol açabileceğine inanıyor. "

Kızlar sizler daha önce konustunuz galiba ama biz 4. Aya girecegiz kanguru almak istiyorum daha yeni sizler aldiniz mı, aldiysaniz ne marka aldiniz ve kullanışlı mı?

Emziriyorum zaten de süt yetmiyor ikisine birden aglıyorlar ee bunlara bakmaktan bende dogru dürüst yemek yiyemiyorum ki süt olsun biberonu bırakirlarsa vay halime hergun burunlarını temizliyorum ona ragmen hırıltıları oluyor inşallah düzelirler

Yok yapmadı sararmış dedi. Sanrm gözlerine baknca söyledi. Normalde de insanların göz içleri pembe ya da beyazsa kansızdır, kırmızılık varsa iyidir ya hani onun gibi sanrm
Bizim kızda doktor kontrol ederken ayaklarin ne kadar soguk dedi biz de çukurovanin sıcağında ayaklari ısınmadi dedik.kansizlik baslamiş dedi.sende de var mı diye sordu bana muhtemelen hamilelik doneminde vardir dedi.ben kan ilaclarimi kullanmamiştim.

Serum fizyolojiklerin hicbir yan etkisi yokmus günde 4- 5 kez kullanabilirsiniz dedi doktor.biz kullaniyoruz.bi de buhar makinasi aldik odayi surekli nemlendiriyoruz.

Ana kucağı(araba için olan) küçük gelmeye başladı bizim kıza, araba koltuğu alanlar var mı ? Ne kulşanıyorsunuz veya ne almayı düşünüyorsunuz?

Ben de anakucağının içindeki minderi çıkardım. Oturmaya başlamasını bekliyorum araba koltuğu için ama mecbur.

Olsun yinede helal olsun sana en azından gözünü karartıp gittin.yarın veli toplantısı var ben oraya nasıl gidecegimi kara kara düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…