2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba, bana cevap veren olmadı ama doktorumla görüştüm, normalmiş, hamilelikte değer düşebiliyormuş, bilginiz olsun diye paylaşıyorum

Canım önemli Bir şey olmadığına sevindim ben daha herhangi bir testi yaptırmadım o yüzden test sonuçlarını yorumlayamıyorum bu sebeple cevap veremedim :)

Kizlar yeni doktordan geldim cok sukur 7+3 oldum ve bebegimin kalbini dinledim ins herkese nasip olur , kabizlik problemim var die X-M adli ilaci verdi bide PROGESTAN 100MG verdi fakat vajinal kullan dedi ama ilacin icinde fiti degilde normal hap vikti acaba yanlis ilac mi ecz. Verdi tereddutte kaldim kullananiniz varsa yardimci olabilirmi bide kan tahlili verdim yarin cikicak ama ne icin alindi bilemedim hemsireye sordum dedi gebelike yapilmasi gereken tahlil kafam karisti

Devlet hastanelerinde her ay kan ve idrar tahlili yapılıyor. Zorunlu.
Sen devlete mi gidiyorsun?

Benim bu konuda kafam cok karisik. Gerekliyse neden diger hastaneler her ay test yapmiyor. Gerekli degilse devlet hastaneleri neden her ay tahlil istiyor. Kafamda deli sorular :KK53:

Hamilelikte kan degerlerine cok onem veriliyor dusmemesi gerekiyor.
Odrarda da enfeksiyon falan olmamali dusuge sebep oluyor.

Bulantım yok diye hava atıyordum, bugün Tepetaklak oldum. Sanırım bulantım başladı, ilaç kullanıp lekelenmeler de devam ediyor. Şu 12 hafta bitene kadar ben de biteceğim sanırım. Bir de çok üşüyorum. Bulantıdan daha kahvaltı bile yapamadım saat 14:00

Bu arada ben hala bebegimin kalp atisini duymadim.
2 hafta once ilk muayeneye gittigimde bebegi gorememisti doktor. Gec dollenme olabilir demişti. 10 gun sonra gel dedi ama ben biraz daha uzattim sureyi. Tekrar aynı seyi duymak istemedim. Persembe gunu gidicem..

Bulantım yok diye hava atıyordum, bugün Tepetaklak oldum. Sanırım bulantım başladı, ilaç kullanıp lekelenmeler de devam ediyor. Şu 12 hafta bitene kadar ben de biteceğim sanırım. Bir de çok üşüyorum. Bulantıdan daha kahvaltı bile yapamadım saat 14:00

Benim yavas yavas geciyor ama yedigim seyler cok sınırlı. Cogu seyi yiyemiyorum

Meltem sen nerelerdesin merak ettim kizim hasta demistin iyilesti mi

Kızlar burda birisi demiştiki folik asiti gece yatmadan içince ertesi gün bulantı filan olmuyomuş.kim dedi hatırlamıyorum ama öyle bişey aklımda kalmış.dün gece yatarken içtim folbiol ve sabah namazına uyandıgımda cok şükür midem bulanmadı

Bu arada ben hala bebegimin kalp atisini duymadim.
2 hafta once ilk muayeneye gittigimde bebegi gorememisti doktor. Gec dollenme olabilir demişti. 10 gun sonra gel dedi ama ben biraz daha uzattim sureyi. Tekrar aynı seyi duymak istemedim. Persembe gunu gidicem..

Duyarsın İnşallah Rabbimin izni ile . ben de leke için 6 + 1 de gitmiştim , tesadüfen bebeği gördük ve kalp atışlarını duydum . çok güzel bir andı ama o haftalarda duyulmaz diye eşim olmadan gitmiştim . kalp atışı için 12. haftaya kadar yolu var. Gönlünü ferah tut canım Rabbim yazdıysa yiyecek ekmeği varsa bebeğimiz bizle inşallah

Kızlar burda birisi demiştiki folik asiti gece yatmadan içince ertesi gün bulantı filan olmuyomuş.kim dedi hatırlamıyorum ama öyle bişey aklımda kalmış.dün gece yatarken içtim folbiol ve sabah namazına uyandıgımda cok şükür midem bulanmadı

Ben hep gece iciyorum ama bulanti oluyor..

Aynı haftadayız, lekelenmeler için doktorlar normal diyor ama, sen yarın haber etmeyi unutma. Inşallah herşey yolundadır :)

Merhaba arkadaşlar, biraz önce doktordan geldim doktor herşey normal , lekelenmeler de normal dedi kahverengi , koyu vişne renginde olabilirmiş, rahim içi kıpır kıpırdır bu dönemde, ne fırtınalar kopuyor içeride dedi Progestan vermiyorum dedi. kalp atımı en fazla 1-2 günlük dedi ve içimi rahatlatmak için hem kanamaya hemde kalp atımını daha iyi duymak için vajinal ultrasonla baktı. Ve o muhteşem anı duyduk çok şükür ,Bi sıkıntı yok içini ferah tut bardağın dolu tarafından bak dedi. Gerçektende öyle hep bi sıkıntı, hep bi soru işaretleri yaratıyoruz biraz daha rahat olmak gerek anlaşılan , yoksa çok zor geçer bu 9 ay

Merhaba arkadaşlar, biraz önce doktordan geldim doktor herşey normal , lekelenmeler de normal dedi kahverengi , koyu vişne renginde olabilirmiş, rahim içi kıpır kıpırdır bu dönemde, ne fırtınalar kopuyor içeride dedi Progestan vermiyorum dedi. kalp atımı en fazla 1-2 günlük dedi ve içimi rahatlatmak için hem kanamaya hemde kalp atımını daha iyi duymak için vajinal ultrasonla baktı. Ve o muhteşem anı duyduk çok şükür ,Bi sıkıntı yok içini ferah tut bardağın dolu tarafından bak dedi. Gerçektende öyle hep bi sıkıntı, hep bi soru işaretleri yaratıyoruz biraz daha rahat olmak gerek anlaşılan , yoksa çok zor geçer bu 9 ay

Ben hep rahatim. Kisilik meselesi galiba. Ilk gebeligimde de oyleydim. Kotu dusunmem akisina birakirim. Zirt pirt doktora gitmem. Genetik tarama testlerini de yapmam.
Isimi Allaha birakiyorum.. her zaman..

gozun aydin canim.

Ay çok şükür canım ya maşallah çok güzel haberlerle geldin , Rabbim böyle mutlu haberler daim etsin hepimiz için :))

gercektenmi canim.benimde bulantilarim basladi.bende oyle yapim o zaman

Ben hep rahatim. Kisilik meselesi galiba. Ilk gebeligimde de oyleydim. Kotu dusunmem akisina birakirim. Zirt pirt doktora gitmem. Genetik tarama testlerini de yapmam.
Isimi Allaha birakiyorum.. her zaman..

Haklısın, Allah nasip etmişse gelecek dünyaya yaradılışla, ölüme hiç bir tıp müdahale edemez. İlk gebeliğimde bebeğimin kalbi durduğu için aldırmak zorunda kaldım sancılı bir süreçti bizim için, şimdi de lekelenme olunca panikledim Hayırlısı olsun herkes için.

X