2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Gunaydin kizlar merhaba,
Aklima birsey takildi bdv de konulari gorunce
Simdi herseye yetisemedigim icin bende soyle bir algi olustu. Evim bana surekli pis geliyor. Diyelim mutfakta yemek yedik, bulasiklari kaldircam bebegim durmuyor. Birakip gittim ya, icim icimi yiyor strese giriyorum mutfagi toplayamadim diye.

Ama normalde soyle bir karakterim. Aksam esimle biseyler atistirmissak ve yorgunsam. Koyarim onu tezgahin ustune yatarim. Sabah toplarim umrumda olmaz. Rahatima duskunumdur. Uykum geldiyse yatarim.

Simdi camasir sepetinde camasir olmasi bile beni rahatsiz ediyor. Hergun camasir yikiyorum. Sepet bos olmali. Az bile olsa atiyorum makineye, yikiyorum. Durmadan evi supuruyorum. Silmeye yetisemiyorum. İcim icimi yiyiyor, heryer toz ev cok pis diye esime soyleniyrm.

Simdi evde oldugum icin kendimi mi programladimis yapmaliyim diye, bebegim oldugu icin mi titizlenmeye basladim. Ya da farkli bir sikinti mi bu ne dersiniz

Siz neler yasiyorsunuz? Bebek olduktan sonra var mi temizlik adina degisimler?

Canım beni biliyosun zaten ben önce rvi domestosla yıkayıp sonra da ayy bu kimyasal bebeğime zarar verir diyip tekrar suyla yıkayanlardanım titizlik konusunda ben çıldırmış durumdayım havada uçuşan toz görsem deliriyorum. Ama hamile kalmadan önce çok rahat bi insandım. Hele üniversitede öğrenci evinde yaşadım, eşimin öğrenci evine gider gelirdim düşün yani o evlerin pisliğini :) daha sonra evlenince de çok yoğun bi işte çalışıyordum bazen eve sabah 4 te gelirdim o yüzden evi çok temizleyemezdim bazen bi tabaka toz birikirdi, bazen dağ gibi bulaşık kokardı. Ama şimdi hergün temizlik yapıyorum ve mesela ben yatak çarşafı konusunda çok manyaklaştım. 2 günde bi değiştiriyorum komple çarşaf yetişmiyo artık evde bütün kapıların üstü yıkayıp astığım çarşaf dolu

Canım bende senin dedigin gibi akşam bişeyler atıstırsak onu tezgahın üstünde bırakır yatardık ama şimdi akşsmdan bişey bırakacak olsam aklıma şu geliyo " yarın da bebek yuzunden kahvaltı bulasıklarını makineye dizemem kalır tezgahın ustunde sonrada ögle yemegi yapacagım zamsn tezgahın üstünde yer bulamam".
Yani bebek olunca sanki bazı seyleri hemen garanti altına alıyoruz .önceden ütüyü biriktirip yapardım.şimdi ise bebek uyudugunda iki parcada olsa yapıyorum cünkü biriktirip yaptıgımda ya bebek uyanırsa işim yarım kalırsa düşüncesi var

Bebek küveti canım ama filesi takılıydı tam filenin takıldığı yere çaarptı çok sert bi şekilde, plastik de olsa sertti sonuçta ve tak diye ses geldi

Yok canım plastik leğene çarpmasıyla mermer küvete çarpması bir olur mu hiç. Sert te olsa o çarpınca bir miktar esner plastik sonuçta.

Yok canım plastik leğene çarpmasıyla mermer küvete çarpması bir olur mu hiç. Sert te olsa o çarpınca bir miktar esner plastik sonuçta.
Ya baya ses çıkınca korktum. Sabaha kadar uyumadım kızımı izledim. Az önce uyandı bakışları tepkileri normal gibi görünüyo, biraz kustu ama her zamankinden farklı değildi. Tehlike geçmiş midir acaba

Bende temizlik konusunda Değişenlerdenim, lilipit dediğin gibi evde olduğumuz için gözümüze batıyor bence
Cgkfte nin dediği gibi bebek uyurken bitireyim de kalmasın diye de düşünülüyordur ama ben genelde kızım uyurken uyumayı tercih ettiğim için beni 1 numara daha çok etkiliyor sanırım

Ay sabah sabah ne aksiyon yaşadık bizim kızla.. bu sabah kalktı oynaştık emiştik o ara bu kaka yaptı ,dünde kaka yaptığı için ben az birşeydir diye alt açma sermeden alıvereyim dedim sonra yakın yerde diye serdim.. altını açtım temizliyorum bi baktım devamı da geliyor,ayaklarıyla da sürekli oynuyor topuğunu kakanın içine sokacak sokmasın diye kaldırdım ayaklarını bu sakin sakin gelen kaka bi tazyikli gelmeye başladı Neyse dışarı fışkırmadı Allah tan,alt açmanın üst kısmı da boştu baya az yukarı çekeyim de iyice bulaşmasın dedim ,havlusunu almaya gittim bi baktım çişte yapmış..
soyundum aldım kucağıma doğru banyoya,(buarada tek başıma sadece 1 kere yıkamıştım,o da küvetinde) suyu ayarladım yıkamaya başladım ki bizim ki bu sefer memeyi Buldu emmek istedi vermeyince de ağladı. neyse bağrış çağrış yaptık banyoyu şimdi de mışıl mışıl uyudu. Hiç böyle aksiyonlu kaka hikayemiz olmamıştı da anlatayım dedim, tatil baya yaradı galiba bizim küçük hanıma

ooo biz cok yasadik bu senaryoyu bizim kucuk hanim gunde 5 kere kaka yaptigi icin ben de usenip alt acma sermiyorum cogu zaman yikamaktan carsaflarim eskidi deterjan bitti :))

kizlar ya sizin bebeleriniz nasil emiyo benimki sabah 5 te emdi hala daha emmiyo karni tok kusuyo gaz cikariyo 2 kere kaka yapti nasil hala acikmaz midesi mi kucuk acaba iki gram emiyo on kati alttan ustten cikariyo yaramaz

Günaydın hanımlar & tatlis bebekler,

Bugün doktor randevumuz var, insallah güzel haberlerle döneriz

lilipit canim aynısı bana da oluyor yalnız farkı bana çalışırken iki haftada bir temizlikçi hanım gelirdi, diğer haftasonu ben yapardım... bir de oğlumun bakıcısı titiz bir hanımdı gözüne çarpan seyleri hafta içi hallederdi... şimdi onlar yok ben haftada bir komple temizlik yapıyorum yine de temiz gelmiyor ev... muhtemelen gündüz evde olduğumuzdan herşey gözümüze batıyor yoksa akşam yedide gel sabah sekizde çık, haftasonu gez toz insanın aklına temizlik gelmiyor... ise dönünce ayni hesap oluruz olmadı haftada bir yardımcı çağırmak en temizi

Bence geçmiştir canım. Allah korusun bişey olsa şimdiye kadar ağrısı olsa huysuzlanırdı, ne biliyim farklı kusardı. Geçmiş olsun kuzucuğa. Sen de üzülme artık annesi olur böyle kazalar. Allah beterinden saklasın.

kizlar ya sizin bebeleriniz nasil emiyo benimki sabah 5 te emdi hala daha emmiyo karni tok kusuyo gaz cikariyo 2 kere kaka yapti nasil hala acikmaz midesi mi kucuk acaba iki gram emiyo on kati alttan ustten cikariyo yaramaz

Benimki hala 2 saate bir emmek istiyor. Belki sütün çoktur canım çok doyuyordur.

lilipit Bende de tam tersi oldu. Sanki kızım dışındaki işler boşmuş gibi geliyor. Bir an önce üstün körü yapıp onunla vakit geçirmek istiyorum. Eşim hallediyor çoğu işi o da tatilde olduğu için. Ben de kendimden bu yüzden şikayetçiyim.

efsunsuz iki gündür diyeti miyeti bozmuştum cünkü gün içinde çok uykum geliyodu.eşimde bişey yemediginden böylesin ye gitsin dedi.zaten diyet yaptıgımda bile kızımın kakasındaki mukus hiç azalmadı.sarı partiküllü ve mukuslu dewamlı.artık neyi hayatımdan cıkaracagımı sasırdım kaldım.
Neyse dedigim gibi iki gündür ayran cacık peynir cikolata tahinpekmez tüketmeye başladım.bugun kızımın kakasında cok az noktalar şeklinde kan gördüm.aklım cıktı resmen.kahvaltıda yine zeytine talibim.senin kızında hala dewam ediyomu
Netten baktım cok az miktar kanın pek bi önemi yokmuş ama yinede insan cok cok tedirgin oluyo

Kızlar selam . benim oğlan kucakta oturmak istiyor. Ayağa kaldırıyorum kayarak aşağı inip poposunu dayıyo oturtmayıncada sinirleniyo. Bnde azar azar oturtuyorum. Bi sıkıntı olurmu. Daha çok küçük

Kızlar selam . benim oğlan kucakta oturmak istiyor. Ayağa kaldırıyorum kayarak aşağı inip poposunu dayıyo oturtmayıncada sinirleniyo. Bnde azar azar oturtuyorum. Bi sıkıntı olurmu. Daha çok küçük
Dort bes aydan once iyi degil cnm ki ben o zaman bile yapmadim
Dr mesela dort aylikti artik pusete koyabilirsin demisti

Kesinlikle mantikli
Sanirim ondan oyle
Ya ben temizlikci sik alamiyrm beni deli ediyorlar
Esim ben evde yokken istemiyor
Evde ben olunca da ben yapmisim gibi geliyor bana
Temizlik olmasi bile rahatsiz edio beni

Bide pahali yapiyorlar ya

Gecen cagirdim dogumdan once iki kisi gelin mutfagi falanda temizleyin dedim

İki kisi 300 tl verdim

Buzdolabinin icini falan temizlemediler firin falan

Bide yalap sap yapiyorlar ya

Tek avantaji iste heryere bi bez iyikotu degiyor
Aldigim temizlikcilerden hicbiri ne mutfagi ne banyoyu guzel yapio

Ya ben annemde yiyorum evde cok yemek pismiyr o yuzden cok kirlide degildi

Ben istiyrm ki yinede guzelce tezgahi ovsunlar fayanslari silsinler
Toz alir gibi geciyorlar ustunden

Kirk mevludunden once kendim yaptim temizlik icim rahatldi

Gerci temizlikcinin soyle avantaji var
Hic yoktan iyidir :)

Ay yerim meme mi buldu o , o ara cok seker

Canım bu durum ben ilk evlendiğimde olmuştu sürekli evin temiz olması getekiyordu, birisi aradıgında ilk söylediğim iyiyim ne olsun evi temizledim işte vs sonradan durumumun farkına vardım. Bence insan hayatındaki degişikliklerde birşeye sarıyorsun, bu da kadınlarda temizlik oluyor galiba. Ama benimde takılıyorum hafiften dediğin gibi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…