2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kesinlikle mantikli
Sanirim ondan oyle
Ya ben temizlikci sik alamiyrm beni deli ediyorlar
Esim ben evde yokken istemiyor
Evde ben olunca da ben yapmisim gibi geliyor bana
Temizlik olmasi bile rahatsiz edio beni :KK70:

Bide pahali yapiyorlar ya

Gecen cagirdim dogumdan once iki kisi gelin mutfagi falanda temizleyin dedim

İki kisi 300 tl verdim

Buzdolabinin icini falan temizlemediler firin falan

Bide yalap sap yapiyorlar ya

Tek avantaji iste heryere bi bez iyikotu degiyor
Aldigim temizlikcilerden hicbiri ne mutfagi ne banyoyu guzel yapio

Ya ben annemde yiyorum evde cok yemek pismiyr o yuzden cok kirlide degildi

Ben istiyrm ki yinede guzelce tezgahi ovsunlar fayanslari silsinler
Toz alir gibi geciyorlar ustunden

Kirk mevludunden once kendim yaptim temizlik icim rahatldi

Gerci temizlikcinin soyle avantaji var
Hic yoktan iyidir :)
Aslında şirketler daha profesyonel çalışıyor ve bundan hesaplı oluyor malzemeleri de kendinden..

kizlar ya sizin bebeleriniz nasil emiyo benimki sabah 5 te emdi hala daha emmiyo karni tok kusuyo gaz cikariyo 2 kere kaka yapti nasil hala acikmaz midesi mi kucuk acaba iki gram emiyo on kati alttan ustten cikariyo yaramaz:emir_bebek:
benim gece 5 saati buluyor gündüz 2 saati geçirmiyor.. bazı annenin sütü doyurucu olurmuş az emse bile bebek tok tutarmış belki seninki öyledir,çıkarsa bile acıkmıyordur.

Kesik kesik fazlasini kusuyor demişti doktor bize. Mama artı meme veriyorsun galiba. İster manayı azalt belki sütle doyuyordur. Mama fazla geliyordur.
Akşamları sütüm.nerdeyse bitiyor. Agliyo oğlum. Mecbur akşam 90 ml veriyorum. Daha da vermiyorum. Ama tüm gün kusuyor. Nerdeyse her beslenmeden sonra. Bunların çoğunda kesik.kesik. neyse ki sorun değilmiş.

Kotu koku yoksa sıkıntı yok. Ya gazla çıkartıyordur hazmetmeye yakın kesik oluyor. Ya da fazla geliyor mama yada süt

Benimki de tek meme alıyor ama kesik kusması arttı. Normal dedi doktor.

Doktorumuz kusmaları normal fışkırırsa onunda sayısı önemli dedi. İnternett de kesik kesik kusmaya sütün yaradığına işaret diyordu. Bizimkide öyle kusuyor sanki peynir yemiş sarı sarı bazen de safra gibi şu kusuyo. Emdiği süt fazla gelirse de hemen meme ardından direk süt kusuyo :)

O bizde de var ve doğduğundan beri kusuyor ne zaman bitecek yarın sorayım unutmasam kontrolümüz var
Zahmet olacak cnm. Bnm daha iki hafta var kontrole ..

Sagolun tatlı annisler. Dün gece oğlum çok yoruldu düğüne gittigimiz için. Gece bi yattı ki sormayın. Ben de kaldirmadim kıyamadım . Gece 10.30dan sabah 6.30 a kadar. Emzirdikten sonra iki bardak.dolusu kadar sıvı kustu. Koltuk falan kalmadı yani. Çok aç kalınca fazla yedi tabi. Kıyamam yaa. Demek ki uyandırmak lazımmış. Normalde bnm Bebis geceleri 3 saatte bir sonra saatte bir emer. Gündüz ise yarım saatte bazen saatte bir.

benim gece 5 saati buluyor gündüz 2 saati geçirmiyor.. bazı annenin sütü doyurucu olurmuş az emse bile bebek tok tutarmış belki seninki öyledir,çıkarsa bile acıkmıyordur.

Benimkide gündüz iki saatte bir emiyor bu çocuklar hep böyle mi olacak ya kısa zamanlarla mı emecekler

Tunaydin herkese. Dün oğlumla ilk düğün açılışını yaptık geç gidip erken kalktik. Bu saat salonda yarım saat gelin odasinda kaldık. Etrafa ilginç ilginç baktı. Hiç yaramazlik yapmadı. Sonra KV kucağında uyuya kaldı. Gelin odasinda üstünü değiştirirken uyandi. Eve geçtik. Gece 10.30 da yatıp sabah 6.30 a kadar uyanmadi yavrum. Fularli gömlekler düğünün -damat dahil- en yakışıklısı idi. Çok tatlı oluyorlar artık yaa. İnş bugünlerin hatırlarız her sinirlendigimizde

Gunaydin kizlar merhaba,
Aklima birsey takildi bdv de konulari gorunce
Simdi herseye yetisemedigim icin bende soyle bir algi olustu. Evim bana surekli pis geliyor. Diyelim mutfakta yemek yedik, bulasiklari kaldircam bebegim durmuyor. Birakip gittim ya, icim icimi yiyor strese giriyorum mutfagi toplayamadim diye.

Ama normalde soyle bir karakterim. Aksam esimle biseyler atistirmissak ve yorgunsam. Koyarim onu tezgahin ustune yatarim. Sabah toplarim umrumda olmaz. Rahatima duskunumdur. Uykum geldiyse yatarim.

Simdi camasir sepetinde camasir olmasi bile beni rahatsiz ediyor. Hergun camasir yikiyorum. Sepet bos olmali. Az bile olsa atiyorum makineye, yikiyorum. Durmadan evi supuruyorum. Silmeye yetisemiyorum. İcim icimi yiyiyor, heryer toz ev cok pis diye esime soyleniyrm.

Simdi evde oldugum icin kendimi mi programladimis yapmaliyim diye, bebegim oldugu icin mi titizlenmeye basladim. Ya da farkli bir sikinti mi bu ne dersiniz

Siz neler yasiyorsunuz? Bebek olduktan sonra var mi temizlik adina degisimler?

Ben de aşağı yukarı senin gibiyim. Yetişemiyorum artık ve istedğim gibi yapamadıpım için başım ağrıyo gibi hissediyorum. Temizlik yapılınca içim rahatlıyo.
Kadın bulsam çok iyi olcak düzenli gelir. Ama çok zor iyi birini bulmak

Ya baya ses çıkınca korktum. Sabaha kadar uyumadım kızımı izledim. Az önce uyandı bakışları tepkileri normal gibi görünüyo, biraz kustu ama her zamankinden farklı değildi. Tehlike geçmiş midir acaba

Canım bence ters bişeyler olsa anlardın. Artık takma kafana. Eşine de kızma, bazen çok evhamlı oluyoruz ve onların rahatlığı bizi dengeliyo. Yoksa. Kafayı yerdik.

Gunaydin kizlar merhaba,
Simdi herseye yetisemedigim icin bende soyle bir algi olustu. Evim bana surekli pis geliyor. Diyelim mutfakta yemek yedik, bulasiklari kaldircam bebegim durmuyor. Birakip gittim ya, icim icimi yiyor strese giriyorum mutfagi toplayamadim diye.

Ama normalde soyle bir karakterim. Aksam esimle biseyler atistirmissak ve yorgunsam. Koyarim onu tezgahin ustune yatarim. Sabah toplarim umrumda olmaz. Rahatima duskunumdur. Uykum geldiyse yatarim.

Simdi camasir sepetinde camasir olmasi bile beni rahatsiz ediyor. Hergun camasir yikiyorum. Sepet bos olmali. Az bile olsa atiyorum makineye, yikiyorum. Durmadan evi supuruyorum. Silmeye yetisemiyorum. İcim icimi yiyiyor, heryer toz ev cok pis diye esime soyleniyrm.

Simdi evde oldugum icin kendimi mi programladimis yapmaliyim diye, bebegim oldugu icin mi titizlenmeye basladim. Ya da farkli bir sikinti mi bu ne dersiniz

canım ben de aynı durumu yaşıyorum ama zaten titiz bir insandım
mutfak tezgahında asla bir bulaşık olmamalı , şimdi de öyle
eşim su içse bardağı makineye koymasa hemen laf ederim
şu yaşıma kadar ütüsüz nevresimde yatmadım

özellikle çamaşır konusunda... kirli sepetinde 1 çamaşır olsa bile beni rahatsız ediyor
kızım sürekli kusuyor e çişidir teridir derken çamaşır hiç bitmiyo
haliyle ütüsü de bitmiyor kim arasa ütü yapıyorken huluyor beni
saçlarım öbek öbek dökülüyor yerde saç teli gördüğümde çok sinirleniyorum hemen de süpüremiyorum canım sıkılıyor

eskiden evim pırıl pırıl olurdu.. herşey düzenliydi mutluydum
şimdi kendimi teskin ediyorum evin kirli olsun çocuğun mutlu olsun diye
enerjimi çocuğuma harcamak istiyorum
bakalım kendimi ne kadar frenleyebileceğim

Ay sabah sabah ne aksiyon yaşadık bizim kızla.. bu sabah kalktı oynaştık emiştik o ara bu kaka yaptı ,dünde kaka yaptığı için ben az birşeydir diye alt açma sermeden alıvereyim dedim sonra yakın yerde diye serdim.. altını açtım temizliyorum bi baktım devamı da geliyor,ayaklarıyla da sürekli oynuyor topuğunu kakanın içine sokacak sokmasın diye kaldırdım ayaklarını bu sakin sakin gelen kaka bi tazyikli gelmeye başladı :rolleyes: Neyse dışarı fışkırmadı Allah tan,alt açmanın üst kısmı da boştu baya az yukarı çekeyim de iyice bulaşmasın dedim ,havlusunu almaya gittim bi baktım çişte yapmış..
soyundum aldım kucağıma doğru banyoya,(buarada tek başıma sadece 1 kere yıkamıştım,o da küvetinde) suyu ayarladım yıkamaya başladım ki bizim ki bu sefer memeyi Buldu emmek istedi vermeyince de ağladı. neyse bağrış çağrış yaptık banyoyu şimdi de mışıl mışıl uyudu. Hiç böyle aksiyonlu kaka hikayemiz olmamıştı da anlatayım dedim, tatil baya yaradı galiba bizim küçük hanıma :confused:

bu aksiyonu kızımla çok yaşıyoruz..kaka çiş tekrar kaka ardından kusma kombosu.
ama banyoda memeyi bulması çok komikmiş yerim onu ben..
eee çocuk hak etmiş ağlar tabi

efsunsuz efsunsuz iki gündür diyeti miyeti bozmuştum cünkü gün içinde çok uykum geliyodu.eşimde bişey yemediginden böylesin ye gitsin dedi.zaten diyet yaptıgımda bile kızımın kakasındaki mukus hiç azalmadı.sarı partiküllü ve mukuslu dewamlı.artık neyi hayatımdan cıkaracagımı sasırdım kaldım.
Neyse dedigim gibi iki gündür ayran cacık peynir cikolata tahinpekmez tüketmeye başladım.bugun kızımın kakasında cok az noktalar şeklinde kan gördüm.aklım cıktı resmen.kahvaltıda yine zeytine talibim.senin kızında hala dewam ediyomu
Netten baktım cok az miktar kanın pek bi önemi yokmuş ama yinede insan cok cok tedirgin oluyo

canım benim 2 gündür kan yok çok şükür, insan görünce çok korkuyor
insanı yediğine yiyeceğine pişman oluyor
Ben artık tek tek deniyorum sebzeleri çünkü çok kan vardı
canım sen alerjen şeyleri bir arada yemişsin neyin dokunduğunu bulman gerek

2. alternatif makatta çatlak olabilir ondan kan geliyordur( çok gazlı bir bebekse kaka yaparken zorlanmışsa olabilir)
3. alternatif banyoda su yutmuştur enfeksiyon vardır ama onda kusar halsiz huysuz olur ateşi olur

katı diyetteki arkadaşlar bile 3 ayda mukus kayboldu diyorlar mukus kolay geçmiyor kakadan

Kesinlikle mantikli
Sanirim ondan oyle
Ya ben temizlikci sik alamiyrm beni deli ediyorlar
Esim ben evde yokken istemiyor
Evde ben olunca da ben yapmisim gibi geliyor bana
Temizlik olmasi bile rahatsiz edio beni :KK70:

Bide pahali yapiyorlar ya

Gecen cagirdim dogumdan once iki kisi gelin mutfagi falanda temizleyin dedim

İki kisi 300 tl verdim

Buzdolabinin icini falan temizlemediler firin falan

Bide yalap sap yapiyorlar ya

Tek avantaji iste heryere bi bez iyikotu degiyor
Aldigim temizlikcilerden hicbiri ne mutfagi ne banyoyu guzel yapio

Ya ben annemde yiyorum evde cok yemek pismiyr o yuzden cok kirlide degildi

Ben istiyrm ki yinede guzelce tezgahi ovsunlar fayanslari silsinler
Toz alir gibi geciyorlar ustunden

Kirk mevludunden once kendim yaptim temizlik icim rahatldi

Gerci temizlikcinin soyle avantaji var
Hic yoktan iyidir :)

temizlikçinin yaptığı işi ben de hiç beğenmiyorum
bir kere bez yıkama alışkanlığı yok aynı bezle her yeri siliyorlar
ben her yerde farklı bez kullanmama rağmen defalarca ellerimi ve bezleri yıkarım

mutfakta özenli temizlik yapanı bulamadım hep kabasını alıyorlar
duş kabinine gıcık oluyorum zaten hemen kireç izleri oluyor duştan sonra

geçen gün koltuklarımı yıkadım duş kabinini temizledim içim biraz rahat etti..

Gunaydin kizlar merhaba,

Bende ezelden de vardı bu huy,ortalığı derleyip toplamadan yatmazdım. Temizliğe kadın cağırıp kabasını aldıran sonra ardından temizlik yapan bi manyağım:deli:.
Çok mu vaktim vardı ; yoo..
Gece eller havaya yapıp, kafa bi milyon temizlik yaptığımı bilirim. :eğlence:
Bebekten sonra hiç birini yapamıyorum tabi bu yüzden de daha beter içim içimi yiyo. Ama biliyorum ki evde bi çocuk varken bütün bu temizlik tripleri filan hikaye.. İşte bu yüzden korkularımın üstüne gidiyorum :bicak:.
Temizliği filan salıp kendimi alıştırmaya çalışıyorum:KK23:

Gunaydin kizlar merhaba,

Aynı dediğin gibiyim sanırım bebekten dolayı çünkü bebek öncesinde bende çok rahat bir insandım..şimdi heryerin temiz ve toplu olması gerekiyor gibi geliyo banada..ev düzenli olunca sanki herşeye vakit var ama değilse herşey üzerime geliyo sanki bebeğimle ilgilenemicek gibi geliyo

Suan evimin halini bi gorsen offff kaldirilmayi bekleyen kahvalti sofrasi katlanmayi bekleyen dag gibi camasir eve makina tutulmasi gerek balkon belediye çöplüğü gibi lavabolar temzilenmedi kac gundr ve ben oglani uyuttum kanepede yigiliyorum onceden olsa bu isler erkenden biter keyfime gezmeme bakardim baslarda stres yapiyrdm ama simdi yapmiyrm oldugu kadar dinlenemezsem ogluma sabrim kalmiyr oglumdan onemli degil. Sadece bebek icin toz olmamasina dikkat ediyrm
Gunaydin kizlar merhaba,

Kızlar selam . benim oğlan kucakta oturmak istiyor. Ayağa kaldırıyorum kayarak aşağı inip poposunu dayıyo oturtmayıncada sinirleniyo. Bnde azar azar oturtuyorum. Bi sıkıntı olurmu. Daha çok küçük

bebekler 6 aydan önce oturtulur mu? eğesi batar mı? doçent doktor alev oğuz kutlu

Daha önce de paylaştım canım youtube ye yapıştır dr çok güzel anlatıyor.

Kızlar ay takibinde Doğum tarihini mi baz alıyorsunuz gün sayısını mı? Mesela Benim kız 30 haziran doğumlu ya bugün gün olarak 2 ayı bitti. 2 ay çekimini bugün mü yapsam 30 ağustos ta mı yapsam?​

X