2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bi footm dolduruolar
Sorular soruyolar
İkili tarama sonucunu bize getir diolar
Kan testi falan istiyorlar mı....birde ben sadece keseyi gördüm şimdiye kadar kalp atışını duymadım henüz 19 kasımda randevum o zaman a kadar beklesem olmaz mı

Kan testi falan istiyorlar mı....birde ben sadece keseyi gördüm şimdiye kadar kalp atışını duymadım henüz 19 kasımda randevum o zaman a kadar beklesem olmaz mı
Vnm ben rapor istmeye gittigimde kayit yaptilar bide erken gittigim icin tebrik ettiler puhaaha:) keske her anne boyle bilincli olsa falan diye
Kan dgerimi sozlu olarak soyledim cnm varsa sonucu n ciktisi yaninda getirmen iyi olur
Istersen bekle cnm

Yabana dogruya bilgilerimi gonderdim
Aranizda buyuklerden biri olmak hem yas hem kilo bakimindan insani sinir ediyor:)
Yillar cabuk geciyor yahu
32 yasindayimm:KK43:(
73 kiloyum ama boyum 180 ordan kurtariyrm
Demeyin oha bu ne be diye ehehe :KK49:

Ah canım ben de 29 yaşındayım. 1,76 yım 69,4 kiloyla başladım şuan 70 oldum. Ama hep göğüslerden bence. Maşşallah silikonlu gibi oldular :KK59:
Ayrıca boşver boy uzun ya ordan kurtarıyoruz hehe :)

Kızlar ben doktora ilk gittim5 haftalık dedi iki hafta sonra gel dedi. gittim 5.5, 6 haftalık dedi. Ama iki hafta önce de 5ti dediğğimde o keseydi dedi.. yani bu durumda bebek 1-1,5 hafta geriden mi geliyor demek, anlamadım ben bilen var mı :KK64:

Canım ben de tam bilmiyorum ama bana da 6 haftalıkken gittiğimde 5 haftalık demişti.Kese bebekten önce oluştuğu için belki ondan arada 1 haftalık fark oluyordur bi de geç döllenme oluyor mesela benim adet tarihime göre 6 haftalıktı ama dediğim gibi 5 haftalık dedi bana

Kızlar benden birsürü test istediler. Testler 1400 TL tutuyor ve o kadar para veremem. Bunları devlet hastanesinde nasıl yaptırıcam? Doktordan istesem tersler mi ki? Yolu yordamı var mı?

Benim gebeligim mol gebelik degilmis. Bebegin esinde damarlanma sorunu varmis. Ama bebek ve kesesi gayet iyi dedi. Kalp atisini dinledik. Guzel dedi.

Progestani kes dedi. Olur da bebekte anormallik olursa onu orda ilacla tutmanin bir anlami yok dedi. Iyiyse tutunur. Degilse gider dedi.

10. Hafta doldugunda tekrar gel dedi.
Oyle kizlar ..

İnşallah bişey olmaz canım dua et. Dünyada kısmeti varsa hiçbişey olmaz inşallah.

Banyo yapmaktan tıksınen var mı??
Banyo kokuyor yaa sampuan falan ıyyy
Ama mecbur yıkancam sımdı cok uzgunum :işsiz:

Bi tanıdığımız aynı dediğiniz gibiydi. Şampuansız banyo yaptığı oluyodu. Kokusundan tiksinmişti.

Cnm onikiden sonra olusuyor cinsiyet
Gorwbilirse doktor soyler

Hadi inşallah. Meraktan çatlicam :)

Kızlar benden birsürü test istediler. Testler 1400 TL tutuyor ve o kadar para veremem. Bunları devlet hastanesinde nasıl yaptırıcam? Doktordan istesem tersler mi ki? Yolu yordamı var mı?
Doktora yada hemşireye durumu söyle hangi testleri istediklerini ögren devlete gidince direk şu şu testleri yatırıcam dedğinde yaparlar sıkıntı yapma doktor tahlil isimlerini vermek istemezse değiştir doktorunu paracı doktorlardandır öyle doktorlardan uzak durmak en iyisi

benim ilk hamileliğimde kendileri aradı. nasıl ulaştılarsa bilgilerime gelin kaydedelim diye. ben çok acele etmiyorum zaten yaptıkları birlşey yok. arada arayıp birkaç şey soruyorlar o kadar.

1400 tl mi o ne öyle ? ben kan tahlillerini sağlık ocağında idrarı özel bi hastanede yaptırdım. sadece idrara 15 tl verdim. devlet hastaneside yapar aynı testleri hiç boşuna verme o kadar para

Bende bugün doktora gidenlerdenim. Erken döllenme olduğundan 5 gün önde sata göre. Neyse en azından kalp atışı duyduk. Bulantı için iğne yaptı ve bir hap verdi. Hap bulantı için değil ama bulantı kesme özelliği varmış. Folik asit, kalsiyum, b6 ve b12 vitamini içeriyor. Gebelikte kullanılan bir ilaç zaten. İnşallah bulantıya da iyi gelir. İsteyen olursa ismini verebilirim doktorunuza danışabilirsiniz..

Bende bugün doktora gidenlerdenim. Erken döllenme olduğundan 5 gün önde sata göre. Neyse en azından kalp atışı duyduk. Bulantı için iğne yaptı ve bir hap verdi. Hap bulantı için değil ama bulantı kesme özelliği varmış. Folik asit, kalsiyum, b6 ve b12 vitamini içeriyor. Gebelikte kullanılan bir ilaç zaten. İnşallah bulantıya da iyi gelir. İsteyen olursa ismini verebilirim doktorunuza danışabilirsiniz..
canim benim bildiğim kadarıyla folik asit mide bulantisini onluyomus icindeki bi vitaminden dolayi

Yabana dogruya bilgilerimi gonderdim
Aranizda buyuklerden biri olmak hem yas hem kilo bakimindan insani sinir ediyor:)
Yillar cabuk geciyor yahu
32 yasindayimm:KK43:(
73 kiloyum ama boyum 180 ordan kurtariyrm
Demeyin oha bu ne be diye ehehe :KK49:

canım aynı yaştayız..benim ilk gebeliğim...
Maşallah boyun ne kadar uzunmuş..boyuna göre kilon hiç te fazla değil..
kilo alsan da boyun uzun olduğu için fark edilmez

Doktora yada hemşireye durumu söyle hangi testleri istediklerini ögren devlete gidince direk şu şu testleri yatırıcam dedğinde yaparlar sıkıntı yapma doktor tahlil isimlerini vermek istemezse değiştir doktorunu paracı doktorlardandır öyle doktorlardan uzak durmak en iyisi

Doktorum tüm tahlil listesini kağıda aktarıp verdi. Ister burada ister dışarıda yaptır dedi

Banyo yapmaktan tıksınen var mı??
Banyo kokuyor yaa sampuan falan ıyyy
Ama mecbur yıkancam sımdı cok uzgunum :işsiz:
ben işyeri tualetine giremiyorum mesela ama tertemiz ve güzel kokuyor yani şu ana kadar öyleydi. altıma yapacağım sonunda giremiyorum oraya bu kusma geliyor bana dayanamıyorum çıkıyorum hemen. bir de yemekhaneye gitmek tam bir cehennem ezabı duramıyorum mümkün değil çok zor ya... nolucak bu kokulara karşı hassaslığımız :mad:

Mutlu haftalar canım. Benim yine lekelerim başladı damla damla da olsa geceleri rüyamda düşük yaptığımı görüp tuvalete fırlıyorum. Ressmen depresyona girdim

Doktora gittin mi? bence bir git görün

Benim gebeligim mol gebelik degilmis. Bebegin esinde damarlanma sorunu varmis. Ama bebek ve kesesi gayet iyi dedi. Kalp atisini dinledik. Guzel dedi.

Progestani kes dedi. Olur da bebekte anormallik olursa onu orda ilacla tutmanin bir anlami yok dedi. Iyiyse tutunur. Degilse gider dedi.

10. Hafta doldugunda tekrar gel dedi.
Oyle kizlar ..

Cok sevindim de damar ne alaka? ne olacak şimdi? Ahh ya ne kötü günlerden geçtiniz sizde annelik bebekli

Sağlık Ocağına gidip kayıt yaptıran varmı...anlatabilir mi ne istiyorlar ne yapıyorlar

Bir tek forum dolduruyorsun başka bir şey yapmıyorsun. ben aşı falan yaptirmayacagimi söyledim. ilayin da aşısı yok zaten sağlık ocağını yeni değiştirdiğim için hemen ortaya çıktı. yapacak bir şey yok. onlar zaten gebe başına baya para alıyorlar

X