2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Sizin gitmeniz gerek birim gastroendokronoloji diye biliyorum

Cok gecmis olsun.
Alerji dendiginde ben de ayni duruma kalmistim.evde diyet mamayi icmez,kusardi,tekrar gittim reflu mamasi eklediler,tekrar gittim.alerjisi yok mus dediler.sinirden adama saldirasim geldi.ama gorev basindaya,ben ceza yerim diye durdum.
Rotgen bile cektirdi,akcigerden.
İlk ay vardi sorunlari kiziminda.sonrasinda herseyi normaldi.ama diyet mamadan sonra yine mukus,sivilce,v.s olmaya basladi.
Bence bebeklerin bunyesi alisip adapte olunca duzeliyor.
Ramazan bayraminda cikolatayi cok yemisim.emiyordu o zamanlar,mukus ve kan bile gormustum.

Canim sen hangi ilcedesin hafta sonu bizde gelecegiz orduya neler alayim yanima ekstra var mi onerin

Canım gelişimi kilosu çok güzel maşallah. gerçekten insan ne ypacağını şaşırıyor. Allah kolaylık versin

Yani yapışma olayı olmadı sleepy kullanıyorum memnunum

Canim sen hangi ilcedesin hafta sonu bizde gelecegiz orduya neler alayim yanima ekstra var mi onerin
Unyedeyim canim ama unyeninde koyundeyim disarisi bagayi soguk nem de var hem terliyo hem usuyo nasil giydirecegimi sasirdim uzunlar kalim geliyo kisa kollular ince ama ince tulumlar yada ince uzun kollu biseyler de iyi oluyo yelek al mutlaka ve bolca yedek kiyafet ben suan camasr yikamaya korkuyorum cunku dun sabah yikadigim atleti hala kurumadi giycek atleti kalmadi soguktan kurumuyo

Soba yakıyorlar mı yemek için? Eğer öyleyse o odaya as kurur hemencecik

Neden doktorun öyle dediki canım merak ettim
Ilk ayfazla kilo almisti. Hep böyle olursa sonu refluye gider gaz problemi artar 3saatte 1emzir uyuyosa 6saate kdr birak dedi. Bn o kdr tutmadim bebek acikiyodu sonucta ama simdi de kilo alimi az oldu. 800 g almis

Sizin gitmeniz gerek birim gastroendokronoloji diye biliyorum
Ca
Saol canim bende ulubey merkez ve mesudiye arasinda mekik dokuyacagim bakalim nasil olucak

Maşallah gayet iyi gelişimi. Sizin gitmeniz gereken bölüm çocuk gastroenteroloji bölümü sanırım.
Bizim de izlem vardı bugün. Annemlerin ordaki asmye misafir olarak gittik. Bu ay kızım 900 gr almış. Diğer aylara göre az almış. Zaten bu ay zorla emziriyordum. Farketmiştim az alacağını. 3. ayın böyle bir özelliği var galiba.

800 az değil alt sınır 600 canını sıkma ama daha fazla alması gerektiğini düşündün sanırım o zamanda diğer ay alır inşallah
Seninle aramızda 1 hafta var ama ben 5 eylülde aşı için gidicem bakalım sanırım benimkide bu ay az aldı olsun saglıklı olsunlar
Ilk ayfazla kilo almisti. Hep böyle olursa sonu refluye gider gaz problemi artar 3saatte 1emzir uyuyosa 6saate kdr birak dedi. Bn o kdr tutmadim bebek acikiyodu sonucta ama simdi de kilo alimi az oldu. 800 g almis

çok teşekkür ederim
neler yaşadığını tahmin edebiliyorum bir yandan bebekle uğraş bir yandan hastane işleriyle bir de sonuç alamayınca insan iyice sinirleniyor
ben de aynı haldeyim
çok fazla yediğim birşey yok hatta diyette yapıyorum süt ürünleri ve yumurta

bir arkadaş daha aynı yorumu yaptı hiçbirşey yapma kendiliğinden düzelir dedi
kan olunca korkuyorum ya daha kötü olursa diye

teşekkür ederim benim kızım da bu ay 1 kg almış doktor her ay 600 gram alsa yeterli dedi.. bu durumda kötü değil
hatta 3 aylık bebeklerde 7 kg üstünde obezite olarak uyarıda bulunuyorum dedi.
kiloda üst sınır 7kg
boyda üst sınır 64 cm miş öyle dedi
ama sanırım benim bebek küçük doğduğu için öyle dedi 2960 doğmuştu

bugün aile hekimi aylık en az 600 gram alması gerekli dedi..ben de senin mesajından sonra emzirme aralıklarını açmıştım
çünkü kızım çok kusuyordu reflü olmasından korkmuştum
benim de önceki aya göre kilo alımı azaldı ama gece emzirmesine devam ettiğim için kilo alımı iyi gene
1. ay 600 gram aldı
2. ay 1600
3. ay 1 kg

Aslında internettteki aralıklarda da doktorun dediği gibi. Bence her çocuğun yapısı farklı. Kimisi iri oluyor 7 kg üzeri diye obez olacak şartı yok bence.

Aslında internettteki aralıklarda da doktorun dediği gibi. Bence her çocuğun yapısı farklı. Kimisi iri oluyor 7 kg üzeri diye obez olacak şartı yok bence.

kesinlikle sana katılıyorum zaten doğum kilosu ve anne babasından aldığı genler önemli
dört buçuk kilo doğan bir bebekle üç kilo doğan bebek bir olmaz
bir de erkek - kız olması da boy kiloyu değiştiriyor

ama her zaman söylüyorum boy da kilo da aralıkta olduktan sonra önemli değil
önce sağlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…