2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ilk ayfazla kilo almisti. Hep böyle olursa sonu refluye gider gaz problemi artar 3saatte 1emzir uyuyosa 6saate kdr birak dedi. Bn o kdr tutmadim bebek acikiyodu sonucta ama simdi de kilo alimi az oldu. 800 g almis
Hımmm insan ne yapacağını şaşırıyo. Benimki bazen 1 buçuk saatte bir istiyo 3 saat hayatta dayanamaz heralde ama 800 gr iyi az değilki haftada en az 200 gr alması anne sütünün yettiğini gösterir demişti bizim doktor.

Bugün benim kızda bı haller var
Meme emmek istemiyor uyumuyor sürekli huzursuz agliyor
Gazimi var diye masaj yaptım ,gaz ilacı verdim rezene icirdim.poposunda hafif kızarıklık vardı pisik kremi sürdüm.agzinda bı sorun olabilir diye bakım yaptım .temiz hava iyi gelir diye dışarı çıkardım yok hiçbir şey fayda etmedi
Uyumadikca iyice huysuzlasiyor
Nazar vardır diye anneme babama bile okuttum.sebebini anlamadım ama bunun çok yoruldum.buyuk kizimda bunları anlat gibi sürekli ilgi istiyor

Bizim kız yarın 4.ayina giriyor ama gazi hiç azalmadi hep aynı .bende bıçak gibi kesilmesini umut ediyorum.bugun ASM ye gittim boyu 10 günde hiç değişmemiş aynı 57 cm.kilosuda sadece 200 Gr artmış .toplamda bir ayda 600 Gr yapıyor .en alt sinirdayiz. Emzirmeye çalışıyorum sut sagip veriyorum birde günde 2 kere mama veriyorum ama yinede kilo alımı çok düşük.mamayi tek seferde 60 cc den fazla yemiyor sutude 70 cc den bir Gr fazla içmiyor.emdigi zaman ne emiyor bilmiyorum çok emdigini de zannetmiyorum.artik tek düşündüğüm sutumun kilo aldirmadigi.sutum sulu çünkü .sütü yaglandirmak için ne yapmak gerekir bilgisi olan var mı

Bizim kız yarın 4.ayina giriyor ama gazi hiç azalmadi hep aynı .bende bıçak gibi kesilmesini umut ediyorum.bugun ASM ye gittim boyu 10 günde hiç değişmemiş aynı 57 cm.kilosuda sadece 200 Gr artmış .toplamda bir ayda 600 Gr yapıyor .en alt sinirdayiz. Emzirmeye çalışıyorum sut sagip veriyorum birde günde 2 kere mama veriyorum ama yinede kilo alımı çok düşük.mamayi tek seferde 60 cc den fazla yemiyor sutude 70 cc den bir Gr fazla içmiyor.emdigi zaman ne emiyor bilmiyorum çok emdigini de zannetmiyorum.artik tek düşündüğüm sutumun kilo aldirmadigi.sutum sulu çünkü .sütü yaglandirmak için ne yapmak gerekir bilgisi olan var mı

Canım sütün kalitesinin artmasını istiyorsan kuru incir, beyaz üzüm beyaz dut dereotu ve semizotunu öneriyorlar

Kızlar köye geldim . Kızın üstüne uzun kol uzun bacak giydirdim ama . Elleri yüzü kulakları burnu soğuk hala. Üşüyo mudur acaba, yelek var giydirsem mi bilemedim. Ateşölçeri almayı unutmuşum. Valla hasta olursa çok sinir olurum
Usuyen bebegin ensesi soguk olurmus. Ordan kontrol et demisti hemsire

@Yasse34 meme aralığı gaz problemi çok olan bebeklere konuyor canım. Bizim çok sorunumuz vardı 2 saat dolmadan meme vermedim. Başlarda çok zorlandım üzüldüm çünkü ısrarla meme istiyordu. Doktorum açlıktan değil rahatlamak için istiyor diyordu. Sonra alıştı ve 2 saat dolunca alarm gibi çalıyo oğlan meme istiyo bazen 3 saati bile buluyor. Ve inan çok rahat bu şekilde emmesi emzirip anneme bırakıp çıkabiliyorum mesela .
Bizimki de gaz sorunu baslamadan onlem alalim anlaminda dedi ama bilmiyorum ne kdr dogru yaptik. Bu hafta sık sık emzirdim bakalim kilo alimi iyiyse boyle devm edicem yok almadiysa sebebini arastircaz sanirim tahlil fln

Kızlar allaha şükür 2 gündür 18:00-21:00 krizleri yok, çok mutluyuummmm :)
Doğru mama, doğru biberon kesinlikle etki ediyor.
A Aydebal çok teşekkür ederim sen biberon ucu için değişiklik yapabileceğimi söylemiştim yoksa uçların değiştirilebileceğinden haberim bile yoktu :KK200:
Biberon ucu konusunu bende merak ediyorum şuan hala bir numara kullanıyoruz biz acaba 2yemi geçememiz gerek bu hafta 3aylık olucak oğlum inşallah..çok hızlı emince tıkanıyo bazen o yüzden 2ye geçmedim

800 az değil alt sınır 600 canını sıkma ama daha fazla alması gerektiğini düşündün sanırım o zamanda diğer ay alır inşallah
Seninle aramızda 1 hafta var ama ben 5 eylülde aşı için gidicem bakalım sanırım benimkide bu ay az aldı olsun saglıklı olsunlar
Kaka cok suluydu bu ara ustune de gecen aya gore cok az alinca dr kafami karistirdi aslinda biraz da. Simdi bi hafta bebek istedigi anda emzir iste farkli ne yediysen onu bul kes 1hafta sonra tekrar bakalim kilo almadiysa hala arastiririz fln dedi. Tahliller yapacakmis. Yoksa 800 g normalde az degil biliyorum ama dr her ay böyle gittikce azaltacak bi sebep varsa bulmaliyiz diyo. Yoksa tabi ki sagliklari en onemlisi.seninki de sikintisizdir insallah

Biberon ucu konusunu bende merak ediyorum şuan hala bir numara kullanıyoruz biz acaba 2yemi geçememiz gerek bu hafta 3aylık olucak oğlum inşallah..çok hızlı emince tıkanıyo bazen o yüzden 2ye geçmedim

6. Ayda biberon başları değişiyor.

bugün aile hekimi aylık en az 600 gram alması gerekli dedi..ben de senin mesajından sonra emzirme aralıklarını açmıştım
çünkü kızım çok kusuyordu reflü olmasından korkmuştum
benim de önceki aya göre kilo alımı azaldı ama gece emzirmesine devam ettiğim için kilo alımı iyi gene
1. ay 600 gram aldı
2. ay 1600
3. ay 1 kg
Benimki gece genelde guzel uyuyo daha cok gunduz emiyo. Ortalamalara gore sikinti yok bizimkilerde ama drlar oyle boyle deyince insan sasiriyo. Ilk ay 1400 aldi az emzor reflu olur oyle ugrasiriz dedi. Bu ay da az alinca siz boyle demistiniz az emzirdim diyorum demek ki seninki acikinca istiyo biliyo demek ki emzir sen diyo. Deneme tahtasi mubarek

A Aydebal çok teşekkür ederim sen biberon ucu için değişiklik yapabileceğimi söylemiştim yoksa uçların değiştirilebileceğinden haberim bile yoktu :KK200:
Seninle bnm bebis ayni he
Saat bes alti basliyroz dokuz on hatta bazen on bir
Yatir kaldir emzir dolastir kisir dongu

Kızlar izlemden geliyorum çok canım sıkılıyor...Bana bir öneride bulunun
Kızım 6800 gr olmuş boyu 62,5 cm gelişimi iyi dedi doktor gelin görün ki bugün 3. gün kanlı kaka yaptı
hatta tam da izlem günüydü hemen tahlil yapıldı kan bulgusu netleşti..
Aile hekimi yorum yapamadı bize genel cerraha yolladı. Bağırsaklarına ultrason ile bakılsın dedi
Genel cerraha gittik 3 aylık bebek olunca ben anlamam siz pediatri ye gidin dedi
Çocuk doktoruyla olan maceramız zaten ortada...

Çok bunalmış bir haldeyim ne yapacağımı şaşırdım...pinpon topuna döndüm ordan oraya ordan oraya
Gecmis olsun cnm
Neden supheleniyorlar kki

Bizim mama çok yoğundu o yüzden akmıyordu, değiştirince aktı. Yoksa o biberonu kullanamıyordum, diğer biberonda gaz yapıyordu.
Eğer hızlı içip tıkanıyorsa değiştirmeyin bence

Bizim mama çok yoğundu o yüzden akmıyordu, değiştirince aktı. Yoksa o biberonu kullanamıyordum, diğer biberonda gaz yapıyordu.
Eğer hızlı içip tıkanıyorsa değiştirmeyin bence
Seninle bnm bebis ayni he
Saat bes alti basliyroz dokuz on hatta bazen on bir
Yatir kaldir emzir dolastir kisir dongu
bugün çok baygındı ya sürekli uyudu, dün gündüz hiç uyumamıştı toparlanamadı heralde :)

Ben de o kadar şeyden habesizim ki.sizlerden cok şey öğreniyorum.
Biberonu ilk kizimdaki tecrubelerden biliyorum sadece.
Krizlerinizin bittigine cok sevindim.
Ama biz gece 01-02 arasi sebepsiz bir aglama krizine yakalandik ki anlatamam.
Once kahkahalarla oyun yapti.sonra hic susmadan bir saate yakin katila katila agladi.
Çok caresiz kaldik hepimiz.ilk kez battaniyede sallayarak uyuttuk.
Bu geceden de korkuyorum acikcasi

13-14 yilda degisiklik var.yada ben yeni ogreniyorum.markasina gore degisiyormus.bazisi yavas- orta-hizli diye geciş yapiyormus.bazisi 1-2-3 diye.
Her ay ucu degistiriyorum ama kvamli mama olmadigindan yetiyor bize 1 numara.
Birde uc markanin 1 numarasinin akis hizi cok farkli.dr.brown cok daha yavas akiyor.en hizlisi vee

Cnm ikisi ayni islevi görmüyor diye biliyorum ben. Biogaia yi bagirsak duzenlemesi icin hergun kullaniyorum ama gazi varsa eger sab simplex kullaniyorum. Aynı olsa boyle vermezdi dr

Nurse harveys gaz giderici bitkisel şurup canım
Sab simplexde simetikon içeren gaz giderici damla..
bio gaia ise bunlardan daha farklı olan probiyotik damla.
Ben bio gaia ve sab simplex kullanıyordum. Bio gaia geceleri veriyordum özellikle birde mutlaka aynı saatte. Sab simplexi de 6şar saat arayla karnını doyurduktan hemn sonra veriyordum. Her verişte 8 damla olarak. Şimdi gaz olayından çok çekmiş biri olarak sana tavsiyem bu ilaçlar gazı geçirmiyor sadec anlık rahatlatıyor. Ya düzenli kullan yada hiç kullanma sabret geçmesini bekle. Ben 4 defa acile gidince en sonunda gaz damlasını bıraktım çünkü gaz damlası verdikçe çocuk çıldırıyordu. Gğn boyunca devamlı gaz çıkarma isteği duyuyordu. Şükür ki damlayı bıraktım bir hafta sabrettim ve azalmaya başladı. İnşallah tamamende geçecek. Dikkat ettiğim en önemli şey emziirirken hava yutturmamak ve gazını o anda çıkartmak. Allah kolaylık versin inşallah çabucak atlatırsınız

Bende sab kullanıyorum günde 5 defa 8 er damla olarak veriyorum.max 40 damla verilmeliymiş ve bu şekilde parçalı verince birkaç günde düzene giriyor gaz
Sagolun hanımlar. Sanırım.sabi kullanmayacağım. Nurse Harvey ile tek kullandığında oğlan bu kadar ağlamiyordu.sab simplexden sonra ağlamaya başladı. Ve sürekli gaz çıkarıyor. İyi mı kotu mu bilemedim. Bi sure
Nurse ile devam.edeyim.bakayim

Annişlerimiz Erkek evladı olanlar birşey soracağım bebek bezi bebeğin cinsel organının alttaki kısmına yapısıyormu benimki bazen oluyor prima premium kullanıyorum olmayan bir bez markasına gecicem önerisi olan varmı
Ben ne zaman sikan bir badi giydirmek yada uzun süre bezini değişmeden.yapisiyor. . Yoksa 5 çeşit bez denedim sanırım.hepsinde oldu

Kızlar izlemden geliyorum çok canım sıkılıyor...Bana bir öneride bulunun
Kızım 6800 gr olmuş boyu 62,5 cm gelişimi iyi dedi doktor gelin görün ki bugün 3. gün kanlı kaka yaptı
hatta tam da izlem günüydü hemen tahlil yapıldı kan bulgusu netleşti..
Aile hekimi yorum yapamadı bize genel cerraha yolladı. Bağırsaklarına ultrason ile bakılsın dedi
Genel cerraha gittik 3 aylık bebek olunca ben anlamam siz pediatri ye gidin dedi
Çocuk doktoruyla olan maceramız zaten ortada...

Çok bunalmış bir haldeyim ne yapacağımı şaşırdım...pinpon topuna döndüm ordan oraya ordan oraya
Allah şifa versin cnm. Hastane zaten insanı bezdiriyor

Sen Aptamil confirmil kullanıyorsun peki biberon?

13-14 yilda degisiklik var.yada ben yeni ogreniyorum.markasina gore degisiyormus.bazisi yavas- orta-hizli diye geciş yapiyormus.bazisi 1-2-3 diye.
Her ay ucu degistiriyorum ama kvamli mama olmadigindan yetiyor bize 1 numara.
Birde uc markanin 1 numarasinin akis hizi cok farkli.dr.brown cok daha yavas akiyor.en hizlisi vee
Ben avent kullanıyorum. Üzerinde 0 yazan yani yenidoğan için, o silikon başlığı kullanıyorum. ne zaman 1 e gecmeliyim? Hızlı akmasin diye 6 ayına kadar 0 ile devam etmeyi düşünüyordum. Yanlış mı acaba? Biberon ne kullanıyorsunuz ayrıca , medela mi?

Kızlar bez deneyimlerimi oayalsayim. Yenidoğan zamanı sleepy kullandım. Sızdırdı. Sonra Prima aktif bebek kullandım,, sizdirdi. Sonraix, hem ıslak kaldı hem sızdırdı. Sonra huggies , kuru ama sızdırdı. Sonra canbebe kullandım. Emiciligi fena değil ama sizdirmadiii :) üstelik bariyeri olduğu için sıvı katı bile çok olmasına rağmen taşımadı. Prima premium çare cisi 4-5 saat sizdirmadiii pişirmeden tuttu. Ama.sivi kakayi henüz deneyimlemedik. Yolculuklarda hastaneye giderken premium.care kullanıyorum. Canbebeyi ise sürekli kullanıyorum. Sadece kalıpları azıcık küçük gibi

Ben ne zaman sikan bir badi giydirmek yada uzun süre bezini değişmeden.yapisiyor. . Yoksa 5 çeşit bez denedim sanırım.hepsinde oldu

Allah şifa versin cnm. Hastane zaten insanı bezdiriyor

Sen Aptamil confirmil kullanıyorsun peki biberon?

Ben avent kullanıyorum. Üzerinde 0 yazan yani yenidoğan için, o silikon başlığı kullanıyorum. ne zaman 1 e gecmeliyim? Hızlı akmasin diye 6 ayına kadar 0 ile devam etmeyi düşünüyordum. Yanlış mı acaba? Biberon ne kullanıyorsunuz ayrıca , medela mi?
Yok medela degil.
Dr brovn mamayi veriyorum.
Bebedor ile olcek suyu ayarliyorum. Vee ye agzi genis diye mamayi dojup cozeltiyi hazirliyorum.
Bu asamalarda temizlik onemli.yoksa mikrop kapabilir.
Su an elimde olan bunlar.yetinmeye calisiyorum.
Tipik ev hanimligi geregi.bla bla bla.
Ama 1 numara olmasina ramen bu üç biberonun akiş hizi farkli. Ben daha akişli olan bebedorun ucunu dr brown a takiyorum.kizima yeterli geliyor.
Gecen hafta alerjik sorun var diye dr.mama degistirdi. Kusmasi artinca reflu mamasi verdi bu mama cok yogun.2 numara uç almak icin ciktigimda dr.a ugradim.kusmalari durmamisti.dr.mamayi braktirdi.
Simdi eski duzenimize devam ediyoruz,mutluyuz.
Ek gdalarda yogun sivilar verecegimiz zaman 2 ve 3 numarasini birlikte aliriz.sivinin yogunluguna gore ucunu degistiririz.

X