2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
G Gunayfur canim aklima takildi...ortam degisikti derken ne demek istedin?doktorun hali tavri vs mi yoksa hijyen gibi mi?tekrardan gecmis olsun ogluslarina..

Cnm ikisi ayni islevi görmüyor diye biliyorum ben. Biogaia yi bagirsak duzenlemesi icin hergun kullaniyorum ama gazi varsa eger sab simplex kullaniyorum. Aynı olsa boyle vermezdi dr

Birebir aynisi
Alarm kurdum
Uyumusum yine kapatip
Ucte kalktim ki hala sesi cikmiyor
Aldim emzirdim
Ben uyanmasam giki cikmayacak
Cok uzun araliklarla emiyor
Anlamadim

Kuzum çocuğu yatağında yatıracağım diye uykum hep bölünüyor, her gün gezdireceğim diye sitede meczuplara döndüm:) hep bir bedel ödeniyor

Bizimkide aynen boyle mikirdana mikirdana bi saga bi sola attiriyor kendini birde ayaklarindan destek almayi ogrendi besigin ortasina yatiriyorum o bi saate besigin bas tarafina yamuk bi vaziyette ses cikara cikara cikmis oluyo ama gozler kapali bu esnada

Birebir aynisi
Alarm kurdum
Uyumusum yine kapatip
Ucte kalktim ki hala sesi cikmiyor
Aldim emzirdim
Ben uyanmasam giki cikmayacak
Cok uzun araliklarla emiyor
Anlamadim
Günaydın hatun:) Ne zaman başlıyorsun işe? Yarı zamanlı kanununu okudum da, işe başladığın gün bildirmen lazımmış yarın zamanlı çalışmayı. Hakkını kullandığın gün başına para veriyormuş devlet.
İnsan kaynaklarının tepesine çök de, bildirmeyi unutmasınlar:)

Ewt canım beğendim. Ben daha önce böyle bi tecrübe yaşamadım, Ortam d3ğerlendirmesi pek yapmıyorum ama dr iyiydi gerçekten. Çarşamba günü klips ler çıkacak inş kolayca çıkar sonra kremleme :) diğer oğlunu da klipsli sünnet yaptırdın cnm

Gunaydin cnm
Dusundugun icin cok tesekkur ederim
Ben gecen hafta insankaynsklarina dilekcemi gonderdim
Ise basladigini gun bizi arayin size bazi evraklar gonderecegiz diyorlar, dogum raporu bebek kimligi vs ek yapip yari zamanli calisma formunu imzali gonderecegim, onlarda isveren beyani doldurup sgk gonddriyr. Bizim banka oldugu icin bu isler duzenli cok sukur :)
Yine de hbr verdigin icin tesekkur ederim cnm

Anlamıyorum ya ben de görümceyim annemde kv bizim gelinimiz iyidir hoştur ama uzaktan. Zaman zaman sıkıntılar oldu tabi annem herzaman oğlum üzülmesin, arada kalmasın diye çoğu şeyi yutmuştur. Çünkü hem onlardan hem bizden sıkıntı olur olacaktır cünkü farklı aileleriz çözüm uzak ve mesafeli durmak, kendimden biliyorum kv çok sever beni görümcelerimle iyi anlaşırım ve evlerimiz aynı sitenin içinde iki blok ilerimde oturuyorlar. Onlarda herkes birarada, yemeği kv yapar herkes oradadır yatmadan yatmaya eve. Aslında çalışan biri için yemek hazır süper olurdu ama ben en başından beri gitmedim. Evde sıkıntıdan çatlasamda gitmedim zırt pırt. Kv çok istedi ama ben kibarca mesafeyi koydum şimdi ne benim evime ne ilişkime ne de çocuguma karışabiliyorlar ve çok seviyorlar beni ben de severim, eşimde derki başkası olsa çoktan sıkıntı çıkmıştı sen bitanesin bıdı bıdı.. ama kendi içlerinde sürekli birarada olmaktan kavga gürültü eksik değil haliyle..
Bir de şöyle düşün adam ailesinin hatalı oldugunu bilse de evet belki hak verir sana ama ezdirmez, o onun ailesi sonuçta vazgeçmez ona çok yüklenme güzelce anlat kendini. O kv deye dediğin gibi yap tatlı dille söyle, ne saçma işler ya böyle konulara öyle çok sinirleniyorumki çok gereksiz

Anlamıyorum ya ben de görümceyim annemde kv bizim gelinimiz iyidir hoştur ama uzaktan. Zaman zaman sıkıntılar oldu tabi annem herzaman oğlum üzülmesin, arada kalmasın diye çoğu şeyi yutmuştur. Çünkü hem onlardan hem bizden sıkıntı olur olacaktır cünkü farklı aileleriz çözüm uzak ve mesafeli durmak, kendimden biliyorum kv çok sever beni görümcelerimle iyi anlaşırım ve evlerimiz aynı sitenin içinde iki blok ilerimde oturuyorlar. Onlarda herkes birarada, yemeği kv yapar herkes oradadır yatmadan yatmaya eve. Aslında çalışan biri için yemek hazır süper olurdu ama ben en başından beri gitmedim. Evde sıkıntıdan çatlasamda gitmedim zırt pırt. Kv çok istedi ama ben kibarca mesafeyi koydum şimdi ne benim evime ne ilişkime ne de çocuguma karışabiliyorlar ve çok seviyorlar beni ben de severim, eşimde derki başkası olsa çoktan sıkıntı çıkmıştı sen bitanesin bıdı bıdı.. ama kendi içlerinde sürekli birarada olmaktan kavga gürültü eksik değil haliyle..
Bir de şöyle düşün adam ailesinin hatalı oldugunu bilse de evet belki hak verir sana ama ezdirmez, o onun ailesi sonuçta vazgeçmez ona çok yüklenme güzelce anlat kendini. O kv deye dediğin gibi yap tatlı dille söyle, ne saçma işler ya böyle konulara öyle çok sinirleniyorumki çok gereksiz

G Gunayfur canim aklima takildi...ortam degisikti derken ne demek istedin?doktorun hali tavri vs mi yoksa hijyen gibi mi?tekrardan gecmis olsun ogluslarina..
Canım ilk defa sünnet kliniği gördüm ondan yani :) ama sen ilk oğlunu nereye ysptırdıysan kıyaslama yaparsın canım.
Ben beğendim rahat bi ortamdı.
Gergin olduğum tek konu büyük oğlumun durmamasıydı. Öyle yani için rahat olsun.
Hijyene dikkat ettim bastan savma Değil eldiven, ayrı ayrı makas vs paketi açılmamıştı yeni açtılar ne kadar malzeme kullandılarsa. Dikkatimi çekti yani..

Dün sadece bir kere kaka yapınca az önce kala sesine uyandım.ilk defa bı saatte altını doldurdu.temizledim yatırdım.hadi inş tüm bebekler saat 10a kadar uyurlar.benimkşsi imkansız ama yinede ümit işte

Benimki bu sabah 8e kadar uyudu maşallah. Ama 6dan 8e kadar kucağımda. 4-5 arası da emzirme için uyanıktım zaten, dolayısıyla ben yine uyuyamadım.

İki aydır yatakta yatıyor benimle geceleri yazık babası koltuklardan kurtulsun diye beşiğe yatırayım diyorum ama korkuyorum beşikte dönemedikçe uyanır sürekli diye çünkü arada bana çarpıp ayağı havada kalınca ağlıyor sonra düzeltince geri uyuyor :)

Çok fenalar ama çekecekler için rahat olsun

Peki kakası hep yeşil mi oluyordu süt ürünleri yediğinde? Benim kızım da bugün yeşil kaka yaptı ama sonra normal kaka yaptı acaba alerji olabilir mi

sadece yeşil kaka alerji belirtisi değil ki canım senin beslenmenden de yeşil olabilir
ben süt ürünleri ve yumurtayı kestim kaka sarıya döndü
ama diyetle beraber doktor 1 hafta antibiyotik kullanmamızı da istedi..sonrasında sarıya döndü ama hala sulu mukuslu hatta 2 gündür kanlı

Valla bende anlamadim bu kaka isini
Bi yesil bi mukuslu bi normal
Cesit cesit her bezi

çeşit çeşit olması iyidir bence keşke bizim de öyle olsa sürekli mukuslu sulu

yumurtanın sarısını doktorun önerisiyle yemiştim ... kuruyemişlerden fıstıkları yemiyorum zaten ceviz de yemiyorum
sadece kuru dut incir hurma onlarda alerjen değil bildiğim kadarıyla
domatesi çiğ yemeyi bıraktım yemek içinde mutlaka salça oluyor zaten onu da kesersem ne yiyeceğim ki ben?

benim de aynı senin anlattığın gibiydi bana da doktorum süt ürünlerini ve yumurtanın beyazını tüketme dedi
hiçbir değişiklik olmadı kaka renginden başka
4 gün önce yumurtanın sarısını yedim o yasak değildi 2 gündür kan var kakada..
yumurtayı da komple kestim.. sonuç ne yiyeceğimi şaşırdım
ben de birşey anlamadım bu işten

Mukustan ziyade cok sulu kaka sorunumuz var. Doktor alerji demedi ama yedigin bisey etki ediyodur onu bulup kes dedi. Suphelendigim seyi kestim ama bazen yine sulu bazen normal oluyo kakasi. Anlamadim

bence herhangi bir problem var gibi durmuyor meyvelerden olmuş olabilir
bir de bana acı yiyecekler yeme demişti.

Evet onu da klipsli yaptirdim..ankaranin en unlu sunetcisiydi o..cok memnun kalmistim..ama suan fiyati 1400 tl vardir..ne yalan soyliyim vermek istemedim o kdr bu sefer..malum onumuz kurban suan tatildeyim vs derken butce sarsildi..ins pisman olmam..klips en iyisi sunnette..ama senin memnun kalman icimi ferahlatti..kardesimde klipsli yaptirdu devlet hastanesinde adam az kesmis...tekrar sunnet olacak yigenim..kalemle isaretliyor mu diye ozellikle sordum..boylece hata payi olmaz

Z zmuhendis canım görümcem senin gibiydi, dr dr gezdi iyi psikiyatr buldu ve dediğin gibi ilaca başladı 1 aylıkken sütten kesti ama yapmak zorunda hissetti kendini, çocuguna şimdi faydası daha cok. Süt olacak diye problemli bir anneyle büyütemem mama olsun mutlu bir anne yanında olsun dedi. Nitekim atlattı o zamanı ve birçok kişiye destek oluyor. İstersen o da isterse tabi görüştürebilirim sizi.

Icim rahattladi.. Klips cikarmaya gitmeden yarim saat ilik suda oturt..boylece kolayca cikiyor..doktor soyledimi bilmiyorum..ilkinde oyle yaptim ben..sen kurtuldun.darisi basima

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…