2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ciltte tepki yok ama bu ay bizim de kilo alimimiz düşmüş. Cok kilo almasin diye dr tavsiyesiyle emzirme araliklarini uzatmistim ondan mi kaynakli alerjiden mi bilmiyorum. Bu hafta kilo tekrar kontrol edilecek bakalim artik
Neden doktorun öyle dediki canım merak ettim

Sütüm iki gundur cok az bebegim acliktan agladi gece evde tektim esim calisiyor mama almaya cikamadim. Evde gecen ay actigim mama var versem bi sıkıntı olur mu. Mama veren anneler actiginiz mama kutusunu ne kadar sure kullaniyorsunuz

Sütüm iki gundur cok az bebegim acliktan agladi gece evde tektim esim calisiyor mama almaya cikamadim. Evde gecen ay actigim mama var versem bi sıkıntı olur mu. Mama veren anneler actiginiz mama kutusunu ne kadar sure kullaniyorsunuz
Açıldıktan sonra bi ay içinde tüketilmesi lazimmiş canım. Yakin olaydin getirirdim :KK43: bayat verme lütfen bi şekilde çıkmaya çalış.

Öncelikle gergin olmanı anlıyorum canım sağolasın sizde kolay atlatın inş.
Ewt kalemle işaretliyo iğne yapıyo yarım saat sonra kesim 5 dk sürüyo
Ortam bana değişik geldi ama rahat hissettim kendimi. Emzirme için dinlenme odasında paravan var orada emziriyorsun. Başka aile olsa bile erkek varsa çıkıyo rahat emziriyorsun.
Bebiş sünnet anında hiç ağlamadı hissetmedi bile iğneden dolayı
Emziği varsa sünnet anında verirsin. Yoksa elini yıkayıp serçe parmağını ağzına vererek oyala4sın ben öyle yaptım. Emzik kullanmadığımız için.
Uyuşma anını beklerken o sırada size bilgi veriyorlar yapmanız gerekenleri
Karton huni artı rahatlatıcı jel madical lerde oluyormuş fiyatı 10 ar dan 20 lira onlar tutuyo.medical de fiyatı ne kadar bilmiyorum fırsatın olursa sorarsın cnm.
Daha sonra calpol 4 saatte bir verdim 6 saatte bir de fitil var 4 kere verdim.
Zaten açıklama yapan kişi diyo ilaçlar sünnet olduğu saat kaç sa ertesi gün o saate kadar kullanılacak.
Sünnet olduğu andan itibaren duş serbest
Özellikle oturtma banyosunu öneriyorlar.
Ali vedat beyin kartını veriyorlar wp tan ulaşaliyorsun.
Büyük oğlumun pipisi biraz fazla şişti onun resmini attım normal bi durum dedi içim rahatladı.
Küçük oğlumun da aparatın içinde sarı bi akıntı gördüm onun resmini çekip attım.
Jelden dolayı dedi onu biz temizliyoruz aparatı çıkarırken dedi.
Büyük oğlum çişini yapmadı wp tan sordum ılık oturtma banyosu yaptır bana haber ver dedi. Banyo yapmadan oğlum çişini yaptım haber ettim. Bu yönünü çok sevdim.
Aklıma gelenler bunlar canım.
Ha canım bu arada pipi derisini özellikle babaya veriyorlar bahşiş almak için. Yanınızda ona göre ufak bi mebla olsun :) 10 lirayla kapattık deri olayını.
Fotoğrafçısı v ar ücrete dahil Değil Biz Kendimiz yaptık çekimi.
Aklına takılan bi soru olursa sor canım cvplayım.
Okuyan ve de küçük bebeği olan arkadaşlar ertelrmeyin bi an önce yaptırın. Büyük oğlum çok zorladı beni. Küçük normal hayata dvm arada mıkırdanıyo o kadar da olsun demi yani :)
Hayırlı olsun atlattın çok şükür darisi bize inşallah bende kurbandan sonra düşünüyorum kısmetse inş b3nde zorlamam

Dün sadece bir kere kaka yapınca az önce kala sesine uyandım.ilk defa bı saatte altını doldurdu.temizledim yatırdım.hadi inş tüm bebekler saat 10a kadar uyurlar.benimkşsi imkansız ama yinede ümit işte:KK51:
Ahh ahh nerdeee hala uyanık halbuki uyurdu normalde :KK43:

İki aydır yatakta yatıyor benimle geceleri yazık babası koltuklardan kurtulsun diye beşiğe yatırayım diyorum ama korkuyorum beşikte dönemedikçe uyanır sürekli diye çünkü arada bana çarpıp ayağı havada kalınca ağlıyor sonra düzeltince geri uyuyor :)
Canım yaa sen çok zorlanıcaksın gibime geliyo ufak ufak kendi yatagında yatırma alıştırmaları yap istersen. Aynı yatakta çok zor sizede zarar

yumurtanın sarısını doktorun önerisiyle yemiştim ... kuruyemişlerden fıstıkları yemiyorum zaten ceviz de yemiyorum
sadece kuru dut incir hurma onlarda alerjen değil bildiğim kadarıyla
domatesi çiğ yemeyi bıraktım yemek içinde mutlaka salça oluyor zaten onu da kesersem ne yiyeceğim ki ben?

benim de aynı senin anlattığın gibiydi bana da doktorum süt ürünlerini ve yumurtanın beyazını tüketme dedi
hiçbir değişiklik olmadı kaka renginden başka
4 gün önce yumurtanın sarısını yedim o yasak değildi 2 gündür kan var kakada..
yumurtayı da komple kestim.. sonuç ne yiyeceğimi şaşırdım
ben de birşey anlamadım bu işten

Sen önlemini almışsın canim insallah en kısa sürede neyin sizi etkilediğini anlarsın, belki süt de değildir sizinki çünkü kestiğin halde kan var diyorsun...

Çok üzüldüm. 1 aydan sonra atılması tavsiye ediliyor. Eve servis yapan eczane ya da Migros Sanal market'ten söyleyebilirsin.

Kızlar benim sıpa gece uykusunda sürekli iki ayağını aynı anda havaya dikiyor esner gibi ve haliyle kendini döndürüyor bir saat içinde 180 derece dönüyor :) beraber uyuyoruz beni tekmeleriyle uyandırıyor :) kalkıp düzeltiyorum bir saat sonra yine aynı gündüz böyle değil az uyuduğundanmı ki sizinkiler nasıl

Benimki de yapıyor onu ya. Gazı var diye mi yapıyor anlamıyorum. Ayaklarını kaldıra kaldıra uyandırıyor kendini. Genellikle gece emzirip yatırdıktan sonra yapıyor.

Hayırlı olsun atlattın çok şükür darisi bize inşallah bende kurbandan sonra düşünüyorum kısmetse inş b3nde zorlamam

Ahh ahh nerdeee hala uyanık halbuki uyurdu normalde :KK43:

Canım yaa sen çok zorlanıcaksın gibime geliyo ufak ufak kendi yatagında yatırma alıştırmaları yap istersen. Aynı yatakta çok zor sizede zarar
Sorma canım ya bende istiyorum ama cesaret edemiyorum sürekli uyanırsa ya diye

Benimki de yapıyor onu ya. Gazı var diye mi yapıyor anlamıyorum. Ayaklarını kaldıra kaldıra uyandırıyor kendini. Genellikle gece emzirip yatırdıktan sonra yapıyor.
Bilmiyorum ki canım gece uykusunda yapıyor sadece uyanmıyor ama uykuda

Birebir aynisi
Alarm kurdum
Uyumusum yine kapatip
Ucte kalktim ki hala sesi cikmiyor
Aldim emzirdim
Ben uyanmasam giki cikmayacak
Cok uzun araliklarla emiyor
Anlamadim
Napsak ya ben bu ara ya duymuyorum ya erteliyorum, bizimkininde gıkı çıkmıyor. Sanki bıraksam sabaha kadar uyucak :)

Yaaa herkes bana çok benzetiyor, başlarda kabul edemedi ama şimdi küçük zehroş diyor :)
Zehroş demesine hala gıcık oluyorum :))
Bende zehra koydum kızımın adına çok begeniyorum nedense hamilelikten beri gözüm zehradan başka isim görmedi :) du bende zehroş diyim artık. Babasına celoş diyorum on da zehroş diyim. Çok güzel oldu celoş zehroş yemek hazır :KK70:

beatrices beatrices aklına da geliyor valla kırk yıl düşünsem gelmezdi herhalde kapıya mama getirtmek. Aklımda bulunsun :KK66:
Üşengeç kadının çözümü çok olur:) benimki mama almıyor ama ne olur ne olmaz Aptamil'in hazır şişe mamasından eve, eniğin babanesine, ananesine... herkesin evinde koydum. Kimse mama paniği olmasın diye :)

Üşengeç kadının çözümü çok olur:) benimki mama almıyor ama ne olur ne olmaz Aptamil'in hazır şişe mamasından eve, eniğin babanesine, ananesine... herkesin evinde koydum. Kimse mama paniği olmasın diye :)
Ohh iyi valla.bende yapmali mutlaka orda mama siz kalıyoruz hep :)

sadece yeşil kaka alerji belirtisi değil ki canım senin beslenmenden de yeşil olabilir
ben süt ürünleri ve yumurtayı kestim kaka sarıya döndü
ama diyetle beraber doktor 1 hafta antibiyotik kullanmamızı da istedi..sonrasında sarıya döndü ama hala sulu mukuslu hatta 2 gündür kanlı :KK43:

çeşit çeşit olması iyidir bence keşke bizim de öyle olsa sürekli mukuslu sulu

yumurtanın sarısını doktorun önerisiyle yemiştim ... kuruyemişlerden fıstıkları yemiyorum zaten ceviz de yemiyorum
sadece kuru dut incir hurma onlarda alerjen değil bildiğim kadarıyla
domatesi çiğ yemeyi bıraktım yemek içinde mutlaka salça oluyor zaten onu da kesersem ne yiyeceğim ki ben?

benim de aynı senin anlattığın gibiydi bana da doktorum süt ürünlerini ve yumurtanın beyazını tüketme dedi
hiçbir değişiklik olmadı kaka renginden başka
4 gün önce yumurtanın sarısını yedim o yasak değildi 2 gündür kan var kakada..
yumurtayı da komple kestim.. sonuç ne yiyeceğimi şaşırdım
ben de birşey anlamadım bu işten

bence herhangi bir problem var gibi durmuyor meyvelerden olmuş olabilir
bir de bana acı yiyecekler yeme demişti.

Umarım çabucak iyileşirsiniz alerji zor bir durum:dua:

2 gunde temizlik bitti.
2 saattede biriken mesajlar....
Öluyorum yorgunluktan.sadece okuyabildim.yazilanlari.
Herkese sevgiler.
Guzell gunler hepimizin olsun.
Aynı beeen, yazlıktan döndüm benim "Sevgi"m var elim ayagım o da memleketine gitmiş iş başa düştü 1. Gün iki katı temizledim 2 kat kaldı tabi yüzeysel yemek yapmıyorum ama :KK43: biriken mesajlar cabası...

Rotadan korkmaya başladım :KK43:

Bebeğinin sağlık problemi yoksa lütfen üzme kendini sütün yetmediği noktada tabiki mama vereceksin, belki minyon bir yapısı vardır kuzunun... benimki de iki ayda 1700 gr aldı ama ikinci ay 500 almış ve alerjimiz olduğunu öğrendik, moralimi bozmamaya çalışıyorum yine de...
En azından bir sebebi var minyon gibi değil babasına benzemiş eli ayagı kocaman aslında ama işte zayıf sağlıklı olsunda tabi ama insan üzülüyor geçmiş olsun canım senin bebişinede rabbim şifa versin

X