2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bizim kız bugün toplasan 1 saat ancak uyumuştır ve hala uyumamakta direniyor. Havadan mı rahatsız oldu acaba? Sizin bebeklerde var mı uyumayan
Bugün benim kız da uyumadı. Toplasan bölük bölük 2 saat belki uyumuştur.
20-21 arası gece uykusuna geçerdi şu saat oldu halen dalamadı.

Sanırım atak nöbeti..

Mukustan ziyade cok sulu kaka sorunumuz var. Doktor alerji demedi ama yedigin bisey etki ediyodur onu bulup kes dedi. Suphelendigim seyi kestim ama bazen yine sulu bazen normal oluyo kakasi. Anlamadim

Bizim karma ile pnömokok aşılarını bugün yaptılar, cuma da verem yapılacak. Bu da kötü aslında tekrar tekrar o stresi yaşıycaz
Evet orası da öyle gerçi. Ben hiç bakamiyorm dayanamıyorum. Hemşiremiz kendi vuruyor bitince alıyo konuşuyo anne burda diye gösteriyo öpüyo bide görmezden geldim napim

Peki kakası hep yeşil mi oluyordu süt ürünleri yediğinde? Benim kızım da bugün yeşil kaka yaptı ama sonra normal kaka yaptı acaba alerji olabilir mi

Valla bende anlamadim bu kaka isini
Bi yesil bi mukuslu bi normal
Cesit cesit her bezi

Hayır, çoktan kapandı zaten raporlar sen doğurur doğurmaz. Bildirmek zorundalar.
Ama "söyleme" resmi bildir, mail at, noter yazısı yolla. Afaki kalmasın.

@TuruncuHayal Ataşehir, Limamed'de Nilgün hanıma gidiyorum. Ama alerji uzmanlığına kefil değilim, ben de tavsiye eden arkadaşımdan duydum.
Ama doktorluğu mükemmeldir.

Fantastik bir çizelge ilaçlık bir durum yok gibi geçmiş olsun, mama verdiğiniz zaman tekrar bakarsınız

Kıyamam kuzuya ben kan görmedim henüz ama icinin nasıl yandığını anlayabiliyorum... yumurtayı komple mi kessen acaba... kuruyemişlerle aran nasıl? Yer fıstığı mesela alerji yapma olasılığı fazla, bir de domates bunları da denedin mi?

Peki kakası hep yeşil mi oluyordu süt ürünleri yediğinde? Benim kızım da bugün yeşil kaka yaptı ama sonra normal kaka yaptı acaba alerji olabilir mi

Sizin bebis on sütü fazla almış olabilir

Alerjik bebeleri olanlara bi sorum olacakti. Alerjisi olan bebekte anne o yiyecegi kesmedigi surece her kakasinda sikinti mi olur yoksa ara ara mi belirti gosterir

Bizde kesin olan süt ürünleri başka alerji var mi bilmiyorum... diyetin beş gününden sonra kaka rengi normale döndü ama mukus ve sulu olma durumu devam ediyor... bence arada sırada olması anca siz de arada sırada tüketirseniz olur... mesela yumurta çok nadir yiyen biriyseniz ve yumurta alerjiniz varsa gibi... sıkça tükettiğiniz birşey rahatsız etseydi kaka hep problemli olurdu... belki de alerji yoktur... bebeğin yuttuğu tükürük geniz akıntısı gibi seyler de kakayı etkiliyor

Maşallah kuzuya :) bizimkinde biraz cadılık mevcut.

Ya bilmiyorum dr bana sizdekiler gibi sut urunleri yumurtayi fln kes demedi. Mesela üzüm kayisi cok yemissindir ondan olmus olabilir gecen gun biri hindistan cevizi yemis ondan olmus mesela dedi. Yani daha belirsiz siradan seyler. Sulu kaka disinda da bisey yok sukur. Anlamadigim ben asagi yukari ayni seyler yiyoken bazen sulu olup bazen de normal nasil oluyo alerjik bi tepkiyse. Alerji durumunda mantiken gittikce daha da belirtiler artmaz mi

Kızlar acil cevap lütfeeeeen ablalarim sabah 9 buçuk da falan aşı olduk. Ateşi iyidi ölçtüm hep. Bundan sonra çıkar mi sizce. Ona göre uyumicam sabaha kadar.

Kurduğunuz mantık bana da doğru geliyor, zaten bebeğin keyfi yerinde büyüme göstergeleri de olumluysa sulu kakaya takılmayın bence de... beni alerjiye ikna eden cildindeki tepki ve sınırlı kilo alımı oldu zaten...

Kızlar acil cevap lütfeeeeen ablalarim sabah 9 buçuk da falan aşı olduk. Ateşi iyidi ölçtüm hep. Bundan sonra çıkar mi sizce. Ona göre uyumicam sabaha kadar.
Çıkmaz umarım ama bilemeyiz de ben aşı gecesi bidikla birlikte uyumuştum ateşlenirse fark edeyim diye... ama ne birlikte uyumayı tavsiye edebilirim ne de vur kafayı yat diyebilirim:) annelik içgüdüne güven içinden nasıl geliyorsa öyle yap

Bizim kız bugün toplasan 1 saat ancak uyumuştır ve hala uyumamakta direniyor. Havadan mı rahatsız oldu acaba? Sizin bebeklerde var mı uyumayan
Gündüz toplamda 20 dk zorla uyumuştur. Kucağımda oda.. daha şimdi uyutabildim. Hala kıpırdanıp duruyor. Bende anlamadım bugün ne oldu

Kızlar hayırlı geceler . Bebeğim 72 günlük tam olarak bilmiyorum ama muhtemelen yaklaşık bi haftadır kakasını yapmıyor . Gece bir kere mama veriyorum ve mamasına zeytin yağı koyuyorum yinede yapmıyor . Ne önerirsiniz ?

Ben bu alerji işinden hiç bir şey anlamadım. Doğduğundan beri gürültülü kaka yapar bağırsak sesleri duyulur. Yeşil kala mukuslu kaka sulu kaka pütürlü kaka bunların hepsinide görmüşlüğüm var. Kilo alımı gayet iyi vücutta herhangi birşey yok. Kulak arkası boyun altı vs biyerde döküntü yok. Bizim sadece aşırı gazımız vardı genel haliyle oğlum huzursuzdu. Doktorum deneme amaçlı süt ürünlerini bir hafta tüketme dedi. 4 gündür tüketmiyorum. Ama değişen bir şey yok. Kaka rengi falan normal ama sulu kaka yapıyor.. vallahi kafam basmıyor şu alerji işine. Allah kolaylık versin alerjiyle uğraşan annelere. Tez vakitte hepsi düzelir inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…