2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar acil cevap lütfeeeeen ablalarim :KK200: sabah 9 buçuk da falan aşı olduk. Ateşi iyidi ölçtüm hep. Bundan sonra çıkar mi sizce. Ona göre uyumicam sabaha kadar.

Ben yanında yattım. Gece 3 e kadar da békledim. Ertesi gün bile ateşi vardı biraz. Saat kur istersen ara sıra bak.

Kızlar acil cevap lütfeeeeen ablalarim :KK200: sabah 9 buçuk da falan aşı olduk. Ateşi iyidi ölçtüm hep. Bundan sonra çıkar mi sizce. Ona göre uyumicam sabaha kadar.

Canım bizde karma aşı olduğumuzda ateşi çıkabilir denilmişti bende tedirgin oldum ya çıkarsa diye . O sebepten uyuduğum zaman saatte bir alarm kuruyordum saat başı kontrol ettim . Her seferinde kalkıp ateş ölçerle bakmadım ama sadece biraz alnında sıcaklık hissettiğimde kontrol ettim ve uyumaya devam ettim 3 gün filan böyle yaptım .

Kızlar kanguru almayan hatta bakmayan bir ben varım sanırım. Hiç halim yok. Onu öyle taşımaya. Belim öyle ağrıyorki.buda sezeryan iğnesinden hediye kaldı bana.
Ama alsaydım çok severdi eminim oğluşum.
Bende.almıyorum bakmıyorum akşamları bebek arabasına koyuyoruz yürüyoruz bize pek gerekli olmadı

İlk 6 saat çıkmazsa genelde cikmiyormus ateş, o nedenle büyük ihtimal çıkmaz ama sen saat başı yine de kontrol etmeye çalış çok geçmiş olsun (bu arada bazılarının da ikinci gün atesi cikabiliyormus)

Kızlar hayırlı geceler . Bebeğim 72 günlük tam olarak bilmiyorum ama muhtemelen yaklaşık bi haftadır kakasını yapmıyor . Gece bir kere mama veriyorum ve mamasına zeytin yağı koyuyorum yinede yapmıyor . Ne önerirsiniz ?

Burda yzailanlara göre sadece anne sütü alıyorsa 10 güne kadar yapmamasi normalmiş, kimileri poposunu pamuklu kulak çöpüne zeytinyağı sürerek uyariyormus ama çok zorda kalmadıkça debeme derim, geçmiş olsun

Kurduğunuz mantık bana da doğru geliyor, zaten bebeğin keyfi yerinde büyüme göstergeleri de olumluysa sulu kakaya takılmayın bence de... beni alerjiye ikna eden cildindeki tepki ve sınırlı kilo alımı oldu zaten...
Ciltte tepki yok ama bu ay bizim de kilo alimimiz düşmüş. Cok kilo almasin diye dr tavsiyesiyle emzirme araliklarini uzatmistim ondan mi kaynakli alerjiden mi bilmiyorum. Bu hafta kilo tekrar kontrol edilecek bakalim artik

Hayirli olsun canim..genel acidan nasil gecti?doktor kesmeden once kalem ile isaretleme fln yapti mi?tavssiye edermisin doktoru,ortami?bnm de 9 unda randevum..gerildim biraz
Öncelikle gergin olmanı anlıyorum canım sağolasın sizde kolay atlatın inş.
Ewt kalemle işaretliyo iğne yapıyo yarım saat sonra kesim 5 dk sürüyo
Ortam bana değişik geldi ama rahat hissettim kendimi. Emzirme için dinlenme odasında paravan var orada emziriyorsun. Başka aile olsa bile erkek varsa çıkıyo rahat emziriyorsun.
Bebiş sünnet anında hiç ağlamadı hissetmedi bile iğneden dolayı
Emziği varsa sünnet anında verirsin. Yoksa elini yıkayıp serçe parmağını ağzına vererek oyala4sın ben öyle yaptım. Emzik kullanmadığımız için.
Uyuşma anını beklerken o sırada size bilgi veriyorlar yapmanız gerekenleri
Karton huni artı rahatlatıcı jel madical lerde oluyormuş fiyatı 10 ar dan 20 lira onlar tutuyo.medical de fiyatı ne kadar bilmiyorum fırsatın olursa sorarsın cnm.
Daha sonra calpol 4 saatte bir verdim 6 saatte bir de fitil var 4 kere verdim.
Zaten açıklama yapan kişi diyo ilaçlar sünnet olduğu saat kaç sa ertesi gün o saate kadar kullanılacak.
Sünnet olduğu andan itibaren duş serbest
Özellikle oturtma banyosunu öneriyorlar.
Ali vedat beyin kartını veriyorlar wp tan ulaşaliyorsun.
Büyük oğlumun pipisi biraz fazla şişti onun resmini attım normal bi durum dedi içim rahatladı.
Küçük oğlumun da aparatın içinde sarı bi akıntı gördüm onun resmini çekip attım.
Jelden dolayı dedi onu biz temizliyoruz aparatı çıkarırken dedi.
Büyük oğlum çişini yapmadı wp tan sordum ılık oturtma banyosu yaptır bana haber ver dedi. Banyo yapmadan oğlum çişini yaptım haber ettim. Bu yönünü çok sevdim.
Aklıma gelenler bunlar canım.
Ha canım bu arada pipi derisini özellikle babaya veriyorlar bahşiş almak için. Yanınızda ona göre ufak bi mebla olsun :) 10 lirayla kapattık deri olayını.
Fotoğrafçısı v ar ücrete dahil Değil Biz Kendimiz yaptık çekimi.
Aklına takılan bi soru olursa sor canım cvplayım.
Okuyan ve de küçük bebeği olan arkadaşlar ertelrmeyin bi an önce yaptırın. Büyük oğlum çok zorladı beni. Küçük normal hayata dvm arada mıkırdanıyo o kadar da olsun demi yani :)

Kızlar hayırlı geceler . Bebeğim 72 günlük tam olarak bilmiyorum ama muhtemelen yaklaşık bi haftadır kakasını yapmıyor . Gece bir kere mama veriyorum ve mamasına zeytin yağı koyuyorum yinede yapmıyor . Ne önerirsiniz ?
Birisinin annesi eski usül yöntemle yaptırmıştı..... sabunu ufacık parçalayıp makata yerleştirmiş orasını kulak çöpüyle bi güzel yağlamıştı çocuk on dakika içinde kaka yapmıştı... günah el kadar bebek... deneyin bence hiçbir zararı yok Çok geçmiş olsun ... denerseniz yazsanıza buraya sonucu ok

A aaaa akşam 8:30 da mama verdim kıza. 22:00 da uyudu, 00:00 alarm kurdum beslemek için, uyku sersemi kalkıp alarmı kapayıp geri uyudum bir kalktım saat 03:00, aç kaldı benimkide. 5 dkda gögsü boşalttı. Niye kendi uyanmıyo acıkınca anlamadım, uyanmasam sabaha kadar aç yani.

Herkese günaydın :)
Ciltte tepki yok ama bu ay bizim de kilo alimimiz düşmüş. Cok kilo almasin diye dr tavsiyesiyle emzirme araliklarini uzatmistim ondan mi kaynakli alerjiden mi bilmiyorum. Bu hafta kilo tekrar kontrol edilecek bakalim artik

Emzirme aralıklarının aşırı gaz veya reflü olmadıkça açılması benim aklıma yatmıyor, bi sıkıntısı yoktur bebisin içini ferah tut:)

Dün sadece bir kere kaka yapınca az önce kala sesine uyandım.ilk defa bı saatte altını doldurdu.temizledim yatırdım.hadi inş tüm bebekler saat 10a kadar uyurlar.benimkşsi imkansız ama yinede ümit işte:KK51:

Bizimki sabahları kurulu saat gibi altı buçuğu şaşmıyor maalesef:)

Kızlar benim sıpa gece uykusunda sürekli iki ayağını aynı anda havaya dikiyor esner gibi ve haliyle kendini döndürüyor bir saat içinde 180 derece dönüyor :) beraber uyuyoruz beni tekmeleriyle uyandırıyor :) kalkıp düzeltiyorum bir saat sonra yine aynı gündüz böyle değil az uyuduğundanmı ki sizinkiler nasıl

Günaydın hanımlar, nasılsınız? Sonunda biz de tatil planımızı yaptık, bayramdan sonra gidiyoruz. Bakalım başımıza neler gelecek:)
@zehrayalcin87 kaşımak lazımmış :KK70: uzgungul uzgungul geçmil olsun, benim oğlan gibi olmaz umarım. Çocuk perşembe aşı oldu, pazar anca düzeldi. Yasmizayn Yasmizayn ben ilk günden beri belli bir düzenle uyutuyorum. Yıkanma/bahçede gezme/emzirme. Yıkanma ile gezme sırası bazen değişiyor. İlk uykusu bazen memede ama genelde omzumda başlıyor. 21-21:30 arası uyuyor, 23:30 meme kalkışı, 2:30 yine kalkış. Hep kendi yatağında, anne yanı beşiğinde. 2:30'dan sonra bazen sabaha kadar uyuyor bazen yanıma gelmek istiyor. Daha orasını ayarlayamadım :KK70:
Sallama yok, pışpış yok. Yatağıma almak yok :KK70: Acımasız anayım. Doktor izin verir vermez odası da ayrılacak.
İmrendim sana ..

Bide öyle deniyeyim. Bugün mesela 6 da uyandı besledim 8 de uyudu 15 dk tekrar salla yine 15 dk uyudu saat 11 oldu açıktı sütünü hazırladım içmedi meme verdim emdi hepsini kustu uykudan ağlıyo saat 1 oldu tekrar salladım şimdi daldı uyur inş ama aç fazla sürmez :KK43:
Bu hafta büyüme atağı var b oglanin. Geçen haftaya göre daha farklı davranıyor. Bu kez doymuyor. Omuzdan bile uyumuyor. Gündüz 15 saatin toplamda yarım saati uyumuş . Gece rahat uyur dediğim çocuk sürekli kafasını sağa sola çevirdi ses çıkararak.

Kızlar ben oğluma doktor kontrolünde gaz damalarini şöyle kullanıyordum. Nurse Harvey günde 4 kere 5er ml. Ve sabahları 5 damla bio gaia. Bio bitti bende sana simplex aldım. Kaç damla vermeliyim sizce . 12 damla yazıyor ama eczacı bir kaç damla dedi. Koyu kıvamlı olduğu için çok az göründü gözüme.

Öncelikle gergin olmanı anlıyorum canım sağolasın sizde kolay atlatın inş.
Ewt kalemle işaretliyo iğne yapıyo yarım saat sonra kesim 5 dk sürüyo
Ortam bana değişik geldi ama rahat hissettim kendimi. Emzirme için dinlenme odasında paravan var orada emziriyorsun. Başka aile olsa bile erkek varsa çıkıyo rahat emziriyorsun.
Bebiş sünnet anında hiç ağlamadı hissetmedi bile iğneden dolayı
Emziği varsa sünnet anında verirsin. Yoksa elini yıkayıp serçe parmağını ağzına vererek oyala4sın ben öyle yaptım. Emzik kullanmadığımız için.
Uyuşma anını beklerken o sırada size bilgi veriyorlar yapmanız gerekenleri
Karton huni artı rahatlatıcı jel madical lerde oluyormuş fiyatı 10 ar dan 20 lira onlar tutuyo.medical de fiyatı ne kadar bilmiyorum fırsatın olursa sorarsın cnm.
Daha sonra calpol 4 saatte bir verdim 6 saatte bir de fitil var 4 kere verdim.
Zaten açıklama yapan kişi diyo ilaçlar sünnet olduğu saat kaç sa ertesi gün o saate kadar kullanılacak.
Sünnet olduğu andan itibaren duş serbest
Özellikle oturtma banyosunu öneriyorlar.
Ali vedat beyin kartını veriyorlar wp tan ulaşaliyorsun.
Büyük oğlumun pipisi biraz fazla şişti onun resmini attım normal bi durum dedi içim rahatladı.
Küçük oğlumun da aparatın içinde sarı bi akıntı gördüm onun resmini çekip attım.
Jelden dolayı dedi onu biz temizliyoruz aparatı çıkarırken dedi.
Büyük oğlum çişini yapmadı wp tan sordum ılık oturtma banyosu yaptır bana haber ver dedi. Banyo yapmadan oğlum çişini yaptım haber ettim. Bu yönünü çok sevdim.
Aklıma gelenler bunlar canım.
Ha canım bu arada pipi derisini özellikle babaya veriyorlar bahşiş almak için. Yanınızda ona göre ufak bi mebla olsun :) 10 lirayla kapattık deri olayını.
Fotoğrafçısı v ar ücrete dahil Değil Biz Kendimiz yaptık çekimi.
Aklına takılan bi soru olursa sor canım cvplayım.
Okuyan ve de küçük bebeği olan arkadaşlar ertelrmeyin bi an önce yaptırın. Büyük oğlum çok zorladı beni. Küçük normal hayata dvm arada mıkırdanıyo o kadar da olsun demi yani :)
Saol cnm..cok aciklayici yazmissin..ben buyugu 10 aylikken yaptirdim..o bile biyuktu sunnet icin..cunku kontrollerdd masaya yattikca ortaligi ayaklandirdi..o yuzden bunu 2.5 aylik yaptirma karari aldim..genwl anlamda doktoru ve ortami begendiysen sikinti yok..

Birisinin annesi eski usül yöntemle yaptırmıştı..... sabunu ufacık parçalayıp makata yerleştirmiş orasını kulak çöpüyle bi güzel yağlamıştı çocuk on dakika içinde kaka yapmıştı... günah el kadar bebek... deneyin bence hiçbir zararı yok Çok geçmiş olsun ... denerseniz yazsanıza buraya sonucu ok
Evet bu yontem ise yariyor

X