2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331

ayy yerim onu ben ne tatlı sesler çıkarıyordur otur izle
dilli olacak senin kız

canım bu sabah daha öyle uyudu 8 de uyandı 10 da evde omzumda gezdirirken uyuyakaldı
gece hiç sallamıyorum yatırıyorum uyuyor
bazen de dönence açıyorum bakarken uyuyakalıyor

ama gündüzü sorma..öğleden sonra bir haller oluyor huysuzlanma saati var o zaman evi yıkıyor resmen

eeee hepsini de bana vermezler

Yediklerin degistiyse etkiliyor

canım yalnız uygulamanın bir eksiği var başlangıç kilosu ve aylık gelişimi göstermiyor
moralin bozulmasın ... aylık 1 kg yeterli beslendiğini gösteriyor..
zaten doktorun gelişimini beğenmezse takviyeyi arttırır

bu arada benim de sütüm azaldı.. yine de mama vermek istemiyorum
humana içmeye kuru incir beyaz üzüm beyaz dut yemeye çalışıyorum
sütün azlık çokluğundan önemlisi sütün kalitesi..

Püf noktasini söylüyorum.
Baktim temizlikyok yenisini alalim dimi.şaka şaka.
Ev tasiyacagim diye mart tan beri magazada duran mobilyalarim,tasinma iptal olunca getittirdim.eskileri gonderdim.halilar yikamadan geldi.perdeleri esim indirdi ben makineyi actim sadece.camlari da esim sagolsun sildi.ee yerlestirmesi de esime ait.nasil olsa mobilya bu ben mi yapayim.birtek giysileri sectim.verilecekler falan vardi.
Yaptigim bu kadar.ama yorulan ben oldum.esimin yerine tabi.ee iş paylasimi bu.
Birde nezle olmudum.ayiptir soylemesi,salya-sumuk .
Bu kadar basittt iste.tavsiye ederim.

İlk ay daha coktu 600 aldı çok mama vermemiştim şimdi daha az sütüm memeden kafasını kaldırıp ağlamaya başlıyor süt gelmiyor mu anlamıyorum ama gene çok mama vermemeye çalışıyorum şimdi tulumu giydirdim ilk kez hava slguk diye okadar bolki yavrum kayboldu bedeni nolur 3-6 olsun dedim baktım 1-3 canım sıkıldı sizinle paylaşmak istedim doktor bu ay gidicez ama sağlık ocağında 1 kilo aldığını gördüm iki ayda 1600 aldı bazı bebekler 1 ayda 140o alıyor :) sağlıklı olsunda ama insan genede üzülmeden edemiyor

Dukan konusunda diyet konusunda hatta kiloda bile aynı düşünüyorum :)

Cnm kaç günlük ve kaç kilo bebeğin ??

Herkezle kıyaslama ve üzülme..
Çünkü her bebek kendine özel ..

Lohusa depresyonu olabilir

benim kızım ilk ay 600 gram aldı...ben de çok üzülmüştüm zaten ufak doğmuştu
bir de kilo almadığını görünce ağlamıştım bile
o gazla bir buçuk saatte bir emzirmeye başladım geceli gündüzlü, uykusuzluktan ölüyordum ama 2. ay 1600 aldı..
bu ay ise 3 haftada 600 gram almış sanırım 800 gr ile ayı tamamlar..
tulumu ölçüt alma çünkü ben bazı hastane çıkışlarını hala giydirebiliyorum..bedenler değişken oluyor
aylık alması gereken kiloyu almışsa gönlünü ferah tut....

Kanguru soran arkadaslar vardı. Ilk tecrubemi yazayim. Solomombaby almistim yenidogan aparatli. Bebisi koyarken aglakti zaten koyunca da bi tuhaf geldi galiyle agladi ama bi iki adim atinca sustu. Gercekten cok rahatmis hic agirlik hissetmedim alisveris yaptim 1saat kdr yurudum hep. Hatta sokagin basina gelene kdr uyumuştu oglum donuse gectigimde uyandi ama giki cikmadi.tabi yuruyosam... magazaya girip yurumeyi kestigim anda agladi yurumeye baslar baslamaz sustu. Oyle eve geldik. Kanguruyu actigimda baya bi terlemistik ikimizde ama benim gogus bolgem ufakligin salyasindan sirilsiklamdi.sonuc olarak tereddutte kalan arkadaslara siddetle oneririm

Alerjik bebeleri olanlara bi sorum olacakti. Alerjisi olan bebekte anne o yiyecegi kesmedigi surece her kakasinda sikinti mi olur yoksa ara ara mi belirti gosterir

Merhaba hanımlar benim oglanı üşüttük iyi mi yaz günğ bogazlarıkızarmış hafif aile hekimine götürdüm ilaç verme bol bol emzir dedi burnu tıkalıydı serum fizyolojik yapıorum akşam üstü ayeşi yükseldi çay kaşıgı ile calpol verdim uyudu ama ister istemez geriliorum ya bide mama yemek istemedi bugün az yedi çogınlukla emdi inş çabucak toparlarız

öyle mi...
2 gündür bizimkinde kan var demekki bize yapılamayacak aşı
sağol bilgilendirdiğin için

Rotadan korkmaya başladım

Bebeğinin sağlık problemi yoksa lütfen üzme kendini sütün yetmediği noktada tabiki mama vereceksin, belki minyon bir yapısı vardır kuzunun... benimki de iki ayda 1700 gr aldı ama ikinci ay 500 almış ve alerjimiz olduğunu öğrendik, moralimi bozmamaya çalışıyorum yine de...

Kızlar takip etmeye devam edeyim mi çıkar mi ateşi geceye doğru. İlaç vermeme gerek var mi. Hemşire eve gidince bi cay kaşığı ver dedi yatarken de ver dedi. Ama ben vermedim daha hiç bisey.

AhahhhaahAllah da seni güldürsün emi

Alerjik bebeleri olanlara bi sorum olacakti. Alerjisi olan bebekte anne o yiyecegi kesmedigi surece her kakasinda sikinti mi olur yoksa ara ara mi belirti gosterir

ben alerjik besinleri kestim ama hala kaka da mukus var.. ya çoklu gıda alerjisi ya da bağırsak hemen kendine gelemiyor..
anlamadım bu işi
ama ne zaman yumurta yesem hep mukus oldu.. mukussuz kaka yok gibi.. mukusun tek nedeni alerji değil bu arada

Kakada kan olunca yapılmıyormuş
benim kuzumun iki gündür kakası kanlı
yaptıramayacağım bu durumda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…