2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ya ne guldum kendime sabahin 5 inde sipami doyurmaya kalkmisken kulube de bi bakayim baska kimler uyanik acaba diye bi merak alani var hayatim da iyi ki varsiniz guzel anneler

Sabaha karşı senin msjını okuyunca nasıl etkilendiysem rüyama girmiş. Hatta kabus mu desem bilemedim. Rüyamda sayamayacağım kadar çok bebeğim vardı. Onları nasıl doğurmuşum bir fikrim yok. Hatta bir tanesini görüyorum adını bile bilmiyorum. 3 tanesi bendeymiş, diğerleri annemlerde tanıdıklarda falan... off ne ruyaydı

Bende 2 kez tatilde yakalandım yağmura hemde Antalya zaten 5 gün 2 gün yağmurlu oluyordu :)!olsundu otelde gez hamam sauna masaj falan oraları kullanıp Yagmur karşısında kahve içersiniz 3 ünüz:)

Evet ya. Suan bir yerlerden atlamak istiyorum resmen.

Küçüğün durumu nasıl.

uzines bugun yoksun?
Günaydın canım yoktum ama aklım orada. :) Misafirlerimiz var 1 haftadır teyzeler kuzenler bebekler falan vakit bulamadım pek. Ama yazacak çok şeyim var mesela:

Hergün kakasını 5-6 kez yapan hatta hep kakalı beziyle karsılaştığım oğlum ROTA aşısından sonra 1 gün boyunca çok sağlam kaka yaptı sonra da yapmamaya başladı. 4 gün yapmayınca 1çay kaşığına biraz sütümden biraz zeytinyağı karıştıtıp verdim. Hemen arkasına emzirirken bloummm kakasını yaptı böyle çamur gibi balçık gibi yoğun birşey ve nasıl doldurmuş bezi banyoya yıkamaya götürdüm hemen. Ama sonra yine yapmadı kakayı 2 gün sonra da zeytinyağı verdim bu sabah aynı şeyler. (Bu arada kuzenim dr bebegı var 1 yaşında ona sorup veriyorum) Bugün dr teyzeyi arayacağız. Siz de oldu mu böyle birşey?

Miniği denize soktum. Aşılarının 4. Günü. Gayet sevdi. Swimtrainer diye bir simit varmış ondan alabilirim şu swimava yı beğenmezsem kullanıp haber veririm.

Kâbus o kabus bi tanesi canıma okuyor bnm ya bırak 3 erkek bebek düşünürken yoruluyor insan :)

Ya canım popodan ölçülen ateşölçerlere bile çocugun psikolojisini ileride olumsuz etkileyebiliyor deniyor bence kulak pamuğuna zeytinyağı sürüp zırt pırt o işi yapmak iyi olmaz. Bence zorunlu birşey olmadıktan sonra yapma

Canımsın ya... bunlar bir süreç ve geçecektir... eminim toparlayacaksınız.

Çok haklısın bizim arabalara binenler arka koltukta otursalar bile emniyet kemeri takmak zorundalar. Cmt bir yıl önce mezun olmuş bir öğrencimizi kaybettik, bodrumda trafik kazası ve kemer yok. Çok üzüldüm çok etkilendim ama dikkat edilmesi gereken bir konu. Nolur ihmal etmeyin arkadaslar hatta ana kucagının tutacak kısmını üste getirin. Allah korusun fırladı düştü diyelim yüzüstü düştüğünde koruyucu oluyormuş.

Kizlar kış için bebeklere yaptığınız şeyler var mı? Ben domates kaynatıp tuzsuz konserve gibi yaptım.8.aydan sonra domates konmaya başlayacak çorbalara .en azından bundan bir kaşık koyarım
Sut mısır koydum dondurucuya çorba yaparım diye.sekersiz erik,şeftali ve kayısı marmelati yaptım.visne ve erikte koydum dondurucuya kışın kaynatır içine pekmez koyup iciririm diye.tarhanayi sordum doktora içine sut ve baharat koymadan yapabilirsin dedi.kisin yeterli meyve var diye düşünülebilir ama bazen değişikliği bebekte seviyor

Ederim tabi Rabbim yardımcısı olsun inşallah üçünü de sağlıkla kucağına alır...
o hiçbirine kıyamamış Rabbim de ona kıyamasın süreci en kolay şekilde atlatmasını nasip etsin inşallah

off seni çok iyi anlıyorum geçen sene de benim başıma gelmişti...üstelik deniz buz gibiydi kumsalda da rüzgardan kumlar insanı haşat ediyordu...hiç denize giremeden dönmüştük..
inşallah yağmura yakalanmadan tatil yapabilirsiniz.

2 gunde temizlik bitti.
2 saattede biriken mesajlar....
Öluyorum yorgunluktan.sadece okuyabildim.yazilanlari.
Herkese sevgiler.
Guzell gunler hepimizin olsun.

arkadaşım bebekle temizlik nasıl yapabiliyorsun
ben ne zamandır koltuklarımı yıkamak istiyorum ama hanımefendi bir türlü müsade etmiyor
evin üstünkörü temizliğini ancak yapabiliyorum ütüdür, çamaşırdır
onda da çoğunda eşim tutuyor ben yapıyorum

:)) baya etkilenmişsin gerçekten.. kabus olmuş.. eee ben bir taneyle pert olmuşken rüyada bile çıldırırdım herhalde :)

hiç aklıma böyle şeyler yapmak gelmemişti.. 100 yıl da gelmezdi herhalde...
eee tecrübeli anne olmak böyle birşey..
becerebilirsem yapayım kayısı iyi olur kabızlık problemi olacak nasıl olsa ek gıdaya geçince

Ben de aynı durundayım bi taneyle pert oldum.
Saç baş darmadağın ev çöplük gibi... Onun için o kadar etkilendim sanırım 3 çocuk deyince

Kızlar gepsı burada prıma premıum care baya ındırımde
Ben 95 tlden alıodum geçen gun 90 a aldım
83 e düşmüş

evet ya tühh ben de yeni almıştım bu baya indirimde neredeyse 40 kr birim fiyatı aktif bebek bu fiyatta oluyor

baby me temizleme pamuğu aldım bende e bebekten 60 tl
15 paket var içinde birim fiyatı 4 tl ye geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…