2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar burda bi çogunuzun tawsiyesiyle kızımı yarım kundak yapıp yatıyorum ve en azından iki saat hiç mızırdanmadan uyuyo
Merak ettigim ne zamana kadar bu şekilde
devam edecek.eli cıksa kundaktan uykuda emmeye calısıyo ve bu seferde uyanıyo.
Sıkıldım gercekten kundak yapmaktan.
Okudugum kitapta yanlıs hatırlamıyorsam 3-4 ay yarım kundak diyor nedeni de kollarının kendilerinin oldugunu bilmiyorlarmıs onları bilinçsizce oynatıp korktukları bile oluyormus ama sonrasında farkediyoşqrmıs kollarını baya oldu okuyalı

Kızlar 2 gündür misafirler vardı yavaş yavaş okuyarak geldim hatta bazı arkadaşlara yorum yaptım ama dün çok kötü bir olay yaşadık maalesef.
Misafirin kızı, kızımın bir anda ayağını ısırdı ne olduğunu nasıl olduğunu anlamadım ana kucağında yatıyordu kız da annesi ile birlikte anakucağının yanındaydı kız anakucağının oyuncakları ile oynuyordu birden yavrumun kıpkırmızı yüzünü gördüm ve ağlamaya başladı ama öyle böyle değil nefesi içinde kaldı aldım kucağıma oğlum ayağını ısırdı dedi çorabı bir.çıkardık dişlerini geçirmiş derisini soymuş hemen batikon falan sürdük belli etmemeye çalıştım ama çok sinirlendim kötü oldum. Misafirler gidince ayağına baktım bir parmağı diğer ayağındaki gibi yukarda durmuyor Dr A gitmeye karar verdik kırık olabilir diye üniversite hastanesine gittik küçük bebekle gelince bütün drlar ne oldu.diye merakla geldi biz anlatınca hepsinin yüzünde bir.gülümseme ile.karışık şaşkınlık oldu ilk defa mı böyle bir vaka ile karşılaşıyorsunuz yoksa dedim evet dediler vaka kaydına ne yazayım insan ısırması mı diye de gülüştüler. Yavrum minicikken röntgen çekildi radyasyona maruz kaldı. Öncesinde kırılabilir mi diye sordum çok ince kemikleri kırılabilir o yüzden röntgen çekecez zaten dediler mecbur kaldık çok.şükür daha kötüsü de olabilirdi nerdeyse koparcakmış nasıl dişi varsa. Kızını sakınıyor demesinler diye anakucağına koydum kucağımda gezdirmedim çocuktur yapar ama annesi çocuğunun böyle bir huyu olduğunu biliyorsa yaklaştırmamalıydı suçu anneye buluyorum kendime de kızıyorum varsın öyle deselerdi yada düşünselerdi.
Buraya yazdım ki sizler benim gibi çocukların annelerine de güvenmeyin annesi yanında diye biraz rahat davrandım
Kıyamam kuzuya hiç çekinme söyle ben Mevlütde bile iki dk durdum çıktım kimsenin eline bile vermedim Mevlüte grip biri gelmiş bide bebekli görmek istedi Halam müdahale etti bebeğinde sende hastasın gitmeyin yanına diye ama kız geldi beni öptü ben bilmiyordum tabi sonra ay gribim dedi nasıl sinirlendim elimi yüzümü yıkamıştım sonrada odadan çıkmadık annem senin için geldiler diyip durdu ama napıyım insanlar cok rahat ya yada ben çok pimpirikliyim

Tecrübeli anneler kış için normal tulum tipinde uyku tulumu önerir misiniz? Bi de kaç Tog olmalı? Kızım şimdi bile üzerini örttürmüyor. Kış için indirimli buldum alayım mı?

Kızlar çok yoğun geçiyor günler okuyamıyorum bile kim ne yapıyo ne yazıyo.
Y ar ın Sünnetimiz var çok dua bekliyorum oğullarım için. Sakinlik versin rabbim hepimize.ben soğukkanlıyımdır normalde ama yarın için endişelerim var.
Dua bekliyorum canım arkadaşlarım :dua:

Bizim kıza da bi haller oldu. Toplam 3 ayda ağladığını 2 günde ağladı heralde. Ben de şöyle akıllı böyle uslu diye anlatıyordum annemlere. Şok oldular resmen katıla katıla ağladı. Herhalde hava değişikliği oldu karadenizden akdenize gelince. Bi de ellerini keşfetti. Dakikalarca elini inceleyip öyle uykuya dalıyor.
Kesinlikle hava değişimi kim dayanabiliyor sıcağa ben Adana'da yaşıyorum klimasız bir hayat düşünemiyorum

Kızlar göğüs ucum kanıyor. Lansinoh işe yaramadı. Aile hekimimde garmastan die bi krem verdi çok etkili die. O da işe yaramadı, çok emxirmiyorun o göğsümle ama düzelmiyor sütüm azalıyor ne yapıcam var mı tavsiyesi olan??

Gecmis olsun.en iyi gelen sey anne sutu surmek aslinda,lansinoh ise yaramadiysa dogal zeytinyagi ile de yumusatabilirsin.

Mrb hanimlar. Guzel haftasonlari diliyorum oncelikle. Gerçi hoş bize hep haftasonu:) bu grupta uçak yolculuğu yapan oldu mu bebeğiyle? Ya da bildiğiniz bi yakininiz?? Bebek 2.5 aylik veya daha küçük olmalı vereceğiniz ornek

Mrb hanimlar. Guzel haftasonlari diliyorum oncelikle. Gerçi hoş bize hep haftasonu:) bu grupta uçak yolculuğu yapan oldu mu bebeğiyle? Ya da bildiğiniz bi yakininiz?? Bebek 2.5 aylik veya daha küçük olmalı vereceğiniz ornek

Tecrübeli anneler kış için normal tulum tipinde uyku tulumu önerir misiniz? Bi de kaç Tog olmalı? Kızım şimdi bile üzerini örttürmüyor. Kış için indirimli buldum alayım mı?

Ayni konuyu ben soracaktim.Bizim haziran bebeleri huylu cikti anacim,ortuyorum geri sayiyorum dakika dolmadan tekmeleyerek aciyor zilli:pTecrubeli annelerden fikir alalim,ben de netten baktim ama henuz bulamadim.

Günaydınlaarr,
Sürekli sorular soruyorum ama bunu sormam gerekli :)
Anne topuzundan çok sıkıldım, saçlarım kıvırcık olduğu için fön tutmuyor bu sıcakta.
Kendi haline bıraksam kabarık kıvırcık bonus gibi oluyor, şekil versem 1 saat sürüyor 10 dkda bozuluyor..
Brezilya fönü yaptırmak aklıma geldi, keratin kullanıyorlar, emzirirken bebek için bir zararı olur mu?

Ben de perma yaptırmak istiyorum ama doktora sorsam kesin yaptırma der. Bir de bildiğim kadarıyla permanın ilacı var çok bitkisel bişey falan değil. Yaptıramıcam gibi gözüküyor :işsiz:

Bebek buyudukce kendı kendıne uyumuyor
Uykuya dalmayı bılmedıgınden aglar aglar
Bu noktada uykuegıtımı devreye gırıyor
Beceremedıgımtek sey

İşte daha önce cahillikten bebeğin kendi kendine uyuyabileceğini sanıyordum. Muhakkak tetiklicek bişey gerekiyormuş. Kucak, sallamak, emzik... Hoş ben sallamama rağmen uyutmayı beceremiyorum :kızgın:
Annem ne güzel bakıyordu kızıma. Annem gidince telef oluyoruz. Ben bişeyi yanlış yapıyorum ama neyi.

Bizim kıza da bi haller oldu. Toplam 3 ayda ağladığını 2 günde ağladı heralde. Ben de şöyle akıllı böyle uslu diye anlatıyordum annemlere. Şok oldular resmen katıla katıla ağladı. Herhalde hava değişikliği oldu karadenizden akdenize gelince. Bi de ellerini keşfetti. Dakikalarca elini inceleyip öyle uykuya dalıyor.

Biz de memlekete gidince çocuk delirmişti. Sanırım farklı biyere geldiğini ve etrafta farklı insanlar olduğunu anlıyorlar. 4-5 gün sonra anca kendine gelmişti.

Kızlar göğüs ucum kanıyor. Lansinoh işe yaramadı. Aile hekimimde garmastan die bi krem verdi çok etkili die. O da işe yaramadı, çok emxirmiyorun o göğsümle ama düzelmiyor sütüm azalıyor ne yapıcam var mı tavsiyesi olan??

Canım ben çok çektim meme ucundan. Burda bilenler vardır. Hatta birinin ucu koptu. Yaralarım hala iyileşmedi kan çıkıyor benim de. İyileşmesi zaman alacak. Ama inanılmaz acı çekiyordum. Şuan daha acısız emzirebiliyorum. Öğrendim ki memeyi güzel tutturamıyormuşum. Kahverenginin hepsini bebeğin ağzına sokmadığım için oluyormuş. Sende de aynı durum olabilir mi? Onu düzeltmediğin sürece sürekli hasar verdiği için hiçbir krem işe yaramıyor

Bu grupta biri uçmuştu ama kimdi hatırlayamadım. Kalkış ve inişte bebeği emzirmişti kulağı zarar görmesin diye. Mesajı görüp cevap yazar umarım.

Ayni konuyu ben soracaktim.Bizim haziran bebeleri huylu cikti anacim,ortuyorum geri sayiyorum dakika dolmadan tekmeleyerek aciyor zilli:pTecrubeli annelerden fikir alalim,ben de netten baktim ama henuz bulamadim.

Benim kız da aynı. Çok derin uyuyorsa bacaklarını örtünce farketmiyor. Ama ellerini kollarını örtmek mümkün değil.

X