2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
O da bi garibime gitmişti zaten.yenidogan bebeklerin olduğu oda da klima çalışıyordu. Hepsinin ağzında biberon... Anne karnından yeni çıkmış bebekleri hasta edecekler diye hayiflanmistim
Bizim ilk bebe neyi nasil yap dedilerse oyle yaptik. Ama her gelene 5dakika niye zibinla durdugunu anlatmak zorunda kaldik. Her gelen kapa klimayi bebege de uzun bisey giydir usuyecek deyip durdu. Ona alistilar simdi decok kucaga alistiriyosunuz deyip duruyolar. Kime neyse...

fener50 çok geçmiş olsun. Bide abim gözüne oyuncak düşürmüştü, morarmist8. Gikimi cikarmadim ama içimden demedigimi bırakmadım. Zaten kendi kendini yedi bitirdi o da. Snn durumunu düşünmek.istemiyorum.
lilipit ne desen yeridir.Ancak bazı zamanlar vardır insan yaşamdan bezer, ruh durumun canından çok sevdiğine o bile zarar verir. Sonra bir de o ona ağlar ndn yaptim.diye bir de oturur ağlarsın kizarsin. Yoksa karıncayiyen incitmeden üstüne basmak için ayağını burkan biriyim. Bulunduğun durum ve yaşadıkların asla yapmam dediklerini bile yaptırabiliyor. İnsanların ndn cinnet geçirdiğini anlayabiliyorum artık. Allah hiçbirimiz bu duruma düşürmesin

Birileri ile çocuk büyütmek çok Önemli çok. Toplum olarak çok bilmisiz

Cereyan da hasta olmuyor mu?
Cereyan, üşümek, terleyip soğumak bebeği hasta etmez. Hastalık sadece mikropla olur. Kadir Tuğcu böyle söylemiş. Ve avrupada zaten doktorlar üşümekle hastalığın bi alakası olmadığını düşünüyorlar. Altta kadir tuğcunun yazısından bir kısmı koyuyorum

Eklentiler

• IMG_8706.jpg
    58,8 KB · Görüntüleme: 46
Kızlar burda bi çogunuzun tawsiyesiyle kızımı yarım kundak yapıp yatıyorum ve en azından iki saat hiç mızırdanmadan uyuyo
Merak ettigim ne zamana kadar bu şekilde
devam edecek.eli cıksa kundaktan uykuda emmeye calısıyo ve bu seferde uyanıyo.
Sıkıldım gercekten kundak yapmaktan.

Doğrudur canim bende yazmasamda halen sayfayi takip ediyorum yaşiyan bilir doģum yapanlari görunce çok seviniyorum ben de serklaj sonradi hep yattim 3kilo aldim gebelik boyunca benn pek iştahim yoktu bakan kimsemde olmayinca neysee cok sukur kavuştuk senin ne güzel normal doģum olmuss benim bebek makat gelişliydi 38den berii 40 doldursamda normal olmazdi sanirim Allah bağişlasin oğlunu ben diyorumki şimdi aylardir yatan binbir sıkıntı çeken ben degılmişim sankii hersey geçiyorr
Kusura bakma geç cvp yaziyorum bugün 2.ay aşilarini olduda zor geçiyor günümüz pek nete giremedimm

Yavrunun Allah'ın sana bı emaneti olduğunu ,senin onun koruyucu meleği olduğunu ve çok şükür sağlıklı bı bebegin olduğunu düşünüp sukrettikce asiyorsun bu sorunlari.senin durumun çok farklı biz bir stres yaşıyorsak sen 2 -3 katı
Esin yanında yok evinde değilsin her ne kadar annenin evi de olsa kalabalık yaşamak zor.her zaman dua et büyüdüğü zaman yapacaklarını düşün , bu günlerin geçeceğini dusun
İnan sen rahatladikca bebeğinde rahatlayacak. Ben her zaman gergin olduğumda kızım daha huysuz oluyor ama sakinsen oda daha sakin
Yani anneyi hissediyorlar.bol bol b günle konuş ,ona şarkılar söyle beraber dansedin,o uyurken onu izle.o zaman daha bı aşık oluyor insan

fener50 çok geçmiş olsun kuzuna.bende çocuğuna dikkat etmeyen annelere kızıyorum ben çok dikkat ederim bir yere gidince kızım bı zarar vermesin diye.hele bebeklere mümkün mertebe yaklastirmam çocuk sonuçta.ama işte ne yaparsak yapalım bı noktadan sonra öne geçilmiyor.

Ben büyük kızıma kizdigimda hep dişimi sikardim.ona bagirmamak için ama sonra farkettim ki o da birşeye kizdigimda dişini sıkarak konuşuyor
Çocuklar herşeyi özellikle anneden görüyor.yani biz rol modeliz. Bu Sebeple ilerde çocuğumuz nasıl davransin istersek kendimizden baslamaliyiz.yani bebisleri çok küçük daha,eğer srvmedigimiz bir davranisimiz varsa düzeltmek için tam zamanimiz.

Birde huzursuz bebeklerin en önemli nedeni huzursuz anne olduğunu okumustum.yani sorun sadece bebekle alakalı değil annenin psikolojisi bebeği yansıtıyor
Benim büyük kizim bir yaşından bir buçuk yaşına kadar geceleri hep memede uyurdu.bende de uyku yok tabii.surekli aglardim birde stresten her yerim deli gibi kasinirdi. Bı gün bı arkadasim doğum yaptı hastaneye gittik kız deli gibi ağlıyor bebeğimi neden gostermiyorlar diye meğer bebek yoğun bakimdaymis.3 günlükken bebeği ameliyat oldu. O akşam eve gidince bebegime bakıp sukrettim sağlıklı olduğu için o gece onu emzirirken şükredip durdum sürekli
İnanması zor ama kızım o akşam iki kere kalktı 10 dakika emip uyudu tekrar ve o geceden sonra da. .yani herşey annenin psikolojisinde bitiyor. Mutlu anne=mutlu bebek.

Benim bebeğim de ilk ayı doğum kilosunu yakalayamadan kapattı. Sonraki ay 700 gr aldı ve şimdi minicik. Bu ay cok cok az kilo aldı. Bence bizimkiler alerji yüzünden kilo alamadı ve ben doktorumuza kaka tahlili istemediği için cok kızgınım.

Çok geçmiş olsun.

Günaydın hanımlar. Dün de zor geçti ams akşama doğru düzeldi beyimiz. Bir de burnunu tamamiyle açarsam rahatız.
heksi bacım, içtenlikle anlatmışsın, herkes hata yapıyor, olur öyle. Ben bebekle hep aynı ses düzeyinde konuşuyorum. Çünkü tonlamadan anlamıyorlar, yüksek ses korkutuyor. Aynı tonda şarkılar filan söylerken kızıyorum; "Gece seni köpek, adi çocuk, camdan atacağım seni" gibi

mavimli 10 çocuktan 3ünde olurmuş yeni doğan alerjisi, biz kapattık kontenjanı, senin bebeklere kalmadı

lilipit hatun kız sakin, bir mesaja ben de kızdım ama laf anlatacağıma, gözlerimi devirip geçiyorum :)

Benim enik hastalık bahanesi ve benim yorgunluğum yüzünden 3-4 saat iki göğsümün arasında yüzükoyun uyuyakalmış, farkedince yatağına koydum. Ay bir mıkırdanma, bir kıpırdaklık, kıyamadım aldım, sabah oldu hala üstümde etol gibi. Zındıksu.

Görümcem de kızını ayakta emzirmiş hep. Seninki de paşa desene

Benimki de kısaldı gibi. Bir haftayı bulurdu, bu sefer 4 gün falan sürdü

Uyumayınca ağlamıyor mu? Son çarr ayağında salla istersen

Ağlıyor ağlamaz mı. Emdikten sonra bir yarım saat iyi sonra ağlamaya mızıldanmaya başlıyor. Bebek arabasının Ana kucağını havada uçurarak sallıyorum o zaman susuyor ama ona da kol dayanmıyor. Onda sakinleştriyorum sonra Hamak var kendini sallatıyor sallatıyor tam uyucak derken gözünü açıveriyor. Ayakta hiç sallamadım. İşe yarar mı ki?

Bebeği sallamam uyursa kendi kendine uyur, uyumazsa uykusu yok demek diyordum. İş öyle değilmiş. Bebek uyuyamadıkça ağlayıp huysuzlanıyormuş.

Ben de hep yumuşak davranırım sanıyordum bebeğe hisseder diye. Ama bildiğin sinirleniyorum. Ben de insanların nasıl intihar ettiğini anladım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…