2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Cereyan, üşümek, terleyip soğumak bebeği hasta etmez. Hastalık sadece mikropla olur. Kadir Tuğcu böyle söylemiş. Ve avrupada zaten doktorlar üşümekle hastalığın bi alakası olmadığını düşünüyorlar. Altta kadir tuğcunun yazısından bir kısmı koyuyorum
oğlanı doydum. Kısa kollu delikli bir zıbın ve çorap ile duruyor. Camda açık. Sabah biraz serin gerçi bacaklarına muslin örttüm incecik . Birazdan onu da acicam. Ama taşa basıp hasta olmaması ilginç g

Yavrunun Allah'ın sana bı emaneti olduğunu ,senin onun koruyucu meleği olduğunu ve çok şükür sağlıklı bı bebegin olduğunu düşünüp sukrettikce asiyorsun bu sorunlari.senin durumun çok farklı biz bir stres yaşıyorsak sen 2 -3 katı
Esin yanında yok evinde değilsin her ne kadar annenin evi de olsa kalabalık yaşamak zor.her zaman dua et büyüdüğü zaman yapacaklarını düşün , bu günlerin geçeceğini dusun
İnan sen rahatladikca bebeğinde rahatlayacak. Ben her zaman gergin olduğumda kızım daha huysuz oluyor ama sakinsen oda daha sakin
Yani anneyi hissediyorlar.bol bol b günle konuş ,ona şarkılar söyle beraber dansedin,o uyurken onu izle.o zaman daha bı aşık oluyor insan

Günaydın hanımlar. Dün de zor geçti ams akşama doğru düzeldi beyimiz. Bir de burnunu tamamiyle açarsam rahatız.
heksi heksi bacım, içtenlikle anlatmışsın, herkes hata yapıyor, olur öyle. Ben bebekle hep aynı ses düzeyinde konuşuyorum. Çünkü tonlamadan anlamıyorlar, yüksek ses korkutuyor. Aynı tonda şarkılar filan söylerken kızıyorum; "Gece seni köpek, adi çocuk, camdan atacağım seni" gibi :KK70:

mavimli mavimli 10 çocuktan 3ünde olurmuş yeni doğan alerjisi, biz kapattık kontenjanı, senin bebeklere kalmadı :KK70:

lilipit lilipit hatun kız sakin, bir mesaja ben de kızdım ama laf anlatacağıma, gözlerimi devirip geçiyorum :)

Benim enik hastalık bahanesi ve benim yorgunluğum yüzünden 3-4 saat iki göğsümün arasında yüzükoyun uyuyakalmış, farkedince yatağına koydum. Ay bir mıkırdanma, bir kıpırdaklık, kıyamadım aldım, sabah oldu hala üstümde etol gibi. Zındıksu.
Sagolun hanımlar. Tavsiyeleriniz uyacağım. Daha on beş günlükken KV ve kaynim evimize gelip bağırıp üstümüze yürüduler. Eşimi aradım gitsinler evinizden diye. O günkü krizden sonra zaten ben iyice afalladim. Oglumda hastaydı iğne vuruldu bi hafta . O halimle kardeşimle evi taşıdım hızlıca. Şimdi de İst sıcağında yapış yapış ailemle yaşıyorum. Herkesten uzaklaşmak istiyorum artık. Allah hepimize sağlık ve sabır versin.

Bebeği sallamam uyursa kendi kendine uyur, uyumazsa uykusu yok demek diyordum. İş öyle değilmiş. Bebek uyuyamadıkça ağlayıp huysuzlanıyormuş.

Ben de hep yumuşak davranırım sanıyordum bebeğe hisseder diye. Ama bildiğin sinirleniyorum. Ben de insanların nasıl intihar ettiğini anladım.
Sallama konusunda bende öyle diyordum şimdi hamakta ancak duruyor, çığır açtık yani. Ha bazen hamakta durmuyor. Omuzdan sonra Hamak yapıyoruz bazen.

Hayırlı sabahlar kızlar,
Zor bir gece geçirdik,bizim kızın burnu hala tıkalı ve kuru öksürük başladı.. ha geçer ha geçer derken öyle böyle sabah ettik.şimdi bir kere daha burun temizliği yaptım da rahatladı uyudu..uyandığında aynı olursa doooğru acile..
Geçmiş olsun ndn öksürüyor acaba

heksi heksi gerçekten yaşadıkların zor canım, allah yardımcın olsun.. Stres oldukça bebeğine daha çok sarıl, daha çok ilgilen bırak ağlasın duyma. Bebek ağlama sesine ben alıştım ne yaparsam yapayım susmuyor, bende sinirleniyorum artık duymamaya çalışıyorum, dans ediyoruz, ayakta sallıyorum bir şekilde atlatıyorum yalnızken ama misafir varsa yada ailemden birileri varsa panik oluyorlar, neden susmadı, bişeyimi var diye o zaman bende geriliyorum, panik oluyorum. Tek başına olsan daha kolay atlatırdın bu süreci, kalabalık atlatmakta çok zor.

Günaydınlaarr,
Sürekli sorular soruyorum ama bunu sormam gerekli :)
Anne topuzundan çok sıkıldım, saçlarım kıvırcık olduğu için fön tutmuyor bu sıcakta.
Kendi haline bıraksam kabarık kıvırcık bonus gibi oluyor, şekil versem 1 saat sürüyor 10 dkda bozuluyor..
Brezilya fönü yaptırmak aklıma geldi, keratin kullanıyorlar, emzirirken bebek için bir zararı olur mu?

Burada o bebisi görmeye geldi dediğim arkadaş. Bi kere yine gelmişti o zaman hamile değildim oğlan deli gibi bi sağa bi sola durmuyor. Dur da demiyorlar zaten bende dur diyorum ama güzel güzel. Tvyi kırmış onların oğlan. Bende bizimkini de kırar diye korkuyorum falan. Aldığını atiyo falan bunalmıştım. Gece 12 ye sohbet ettik arkadasla. Gece ne olduysa ertesi gün bi mesaj atmış ben sana artik gelmicem sen benim ogluma iyi davranmadin diyo. Gelme dedim bende öyle bisey yapmadım dedim. Bi kaç gün sonra ben sana saka yapmıştım diyo. Neyse baristim eşim için.
Ya ne görüşüyorsun bu dengesizlerle hastalar hasta böyle tipler var etrafta gerçekten

Günaydın hanımlar. Dün de zor geçti ams akşama doğru düzeldi beyimiz. Bir de burnunu tamamiyle açarsam rahatız.
heksi heksi bacım, içtenlikle anlatmışsın, herkes hata yapıyor, olur öyle. Ben bebekle hep aynı ses düzeyinde konuşuyorum. Çünkü tonlamadan anlamıyorlar, yüksek ses korkutuyor. Aynı tonda şarkılar filan söylerken kızıyorum; "Gece seni köpek, adi çocuk, camdan atacağım seni" gibi :KK70:

mavimli mavimli 10 çocuktan 3ünde olurmuş yeni doğan alerjisi, biz kapattık kontenjanı, senin bebeklere kalmadı :KK70:

lilipit lilipit hatun kız sakin, bir mesaja ben de kızdım ama laf anlatacağıma, gözlerimi devirip geçiyorum :)

Benim enik hastalık bahanesi ve benim yorgunluğum yüzünden 3-4 saat iki göğsümün arasında yüzükoyun uyuyakalmış, farkedince yatağına koydum. Ay bir mıkırdanma, bir kıpırdaklık, kıyamadım aldım, sabah oldu hala üstümde etol gibi. Zındıksu.
Çok alemsin sen :KK45:

Kızlar doktorsitesi diye site var, orada dr seçip soru sorabiliyorsunuz, sorunuz cevaplandığında size bilgi maili geliyor.
Brezilya fönünü kuaföre sordum, "saç derisine birşey sürmiyoruz, geçeceğini sanmıyorum ama içinin rahat etmesi için dr. İle görüş" dedi

Günaydınlaarr,
Anne topuzundan çok sıkıldım, saçlarım kıvırcık olduğu için fön tutmuyor bu sıcakta.
Kendi haline bıraksam kabarık kıvırcık bonus gibi oluyor, şekil versem 1 saat sürüyor 10 dkda bozuluyor..
Brezilya fönü yaptırmak aklıma geldi, keratin kullanıyorlar, emzirirken bebek için bir zararı olur mu?
Sağlık bakanlığından onaylı 1-2 marka olduğunu söylemişti kuaförüm. Diğerleri kaçak. Ama bildiğim hepsinde kimyasal var. Kanserli bir kadın yaptırmak istemiş kuaför yapmamış öyle anlatmıştı

Kizlar gunaydin..tatildeyim giremiyorum pek..bebegimin agzindan surekli kopuk geliyor..55 gunluk..sadece anne sutu aliyor..acaba bu durumun nedeni ne olabilir?bi de bebeisime su icirsemmi acaba..burasi asiri sicak..acaba susuz mu kaliyor?

Kizlar gunaydin..tatildeyim giremiyorum pek..bebegimin agzindan surekli kopuk geliyor..55 gunluk..sadece anne sutu aliyor..acaba bu durumun nedeni ne olabilir?bi de bebeisime su icirsemmi acaba..burasi asiri sicak..acaba susuz mu kaliyor?
Bizimkide köpük köpük, sorun yok normal bişey.
Bizim dr havalar çok sıcak bikaç çay kaşığı ver dedi, arada hava çok sıcak olursa günde 1-2 çay kaşığı veriyorum

Bebeği sallamam uyursa kendi kendine uyur, uyumazsa uykusu yok demek diyordum. İş öyle değilmiş. Bebek uyuyamadıkça ağlayıp huysuzlanıyormuş.

Ben de hep yumuşak davranırım sanıyordum bebeğe hisseder diye. Ama bildiğin sinirleniyorum. Ben de insanların nasıl intihar ettiğini anladım.
Bebek buyudukce kendı kendıne uyumuyor
Uykuya dalmayı bılmedıgınden aglar aglar
Bu noktada uykuegıtımı devreye gırıyor
Beceremedıgımtek sey

Günaydınlaarr,
Ben hamile kaldığımı bilmeden yaptırmıştım brezilya fönü , yaptırdığım gün hamile olduğumu öğrendim. Çok korkmuştum baya arwştırmıştım benim kuaförüm üzerinde anne ve bebek resmi olan bi keratin bakımla düzleştirmiş saçımı yani formaldehit olmayan en zararsızı. Ama tabi öyle bile olsa kimyasal. Bencr emzirirken yaptırmayın en azından 6-7 ay bekleyin

Hayırlı sabahlar kızlar,
Zor bir gece geçirdik,bizim kızın burnu hala tıkalı ve kuru öksürük başladı.. ha geçer ha geçer derken öyle böyle sabah ettik.şimdi bir kere daha burun temizliği yaptım da rahatladı uyudu..uyandığında aynı olursa doooğru acile..
Cnm oksuruk devam ederse mutlaka gıdın bencede
Cıgerlerıne ınmesın aman aman

Günaydınlaarr,

Benim de kıvırcık bonus kıvamında. Brezilya fönünün zararsız olanı var ama devamlı yaptırmak gerekcek. Ben balıksırtı örüyorum devamlı

Bizim kıza da bi haller oldu. Toplam 3 ayda ağladığını 2 günde ağladı heralde. Ben de şöyle akıllı böyle uslu diye anlatıyordum annemlere. Şok oldular resmen katıla katıla ağladı. Herhalde hava değişikliği oldu karadenizden akdenize gelince. Bi de ellerini keşfetti. Dakikalarca elini inceleyip öyle uykuya dalıyor.

Bizim kıza da bi haller oldu. Toplam 3 ayda ağladığını 2 günde ağladı heralde. Ben de şöyle akıllı böyle uslu diye anlatıyordum annemlere. Şok oldular resmen katıla katıla ağladı. Herhalde hava değişikliği oldu karadenizden akdenize gelince. Bi de ellerini keşfetti. Dakikalarca elini inceleyip öyle uykuya dalıyor.
Mahcup ediyorlar bizi :) bizim ki de evde iyi annemlere KV te falan gidince bi ağlıyor :)

Bizim oyun halısında oynama anlayışımız debelenerek dışarı çıkıp ağlamak :)))

Eklentiler

• IMG_5955.JPG
    IMG_5955.JPG
    66,8 KB · Görüntüleme: 91
X