2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar su uyku ve emme problemi bu türlü geçmedi. Allah aşkına biSey söyleyin. Sütüm az geliyor . Mama veriyorum günde 150 CC. Oğlum memeyi ya hiç almıyor yadaemse deemip emip birakiyir . Geceleri emiyor ama 5 dkyi geçmiyor.
Bi de uyku sorunu var. Akşam 9 gibi 3 sât uyuyor ama sonra 1 saat yatıp sonrasında yarı uyanık uyuyorum yani gece 4 gibi başlıyor mırıl mırıl mırıldanmaya. Sabah 8 e kadar öyle. Sürekli beşik sallıyorum. Gündüz de on dk uyuyor. Nadiren bi kere yarım saat uyuyor. Annemlerde olmasam duş bile alamam yani. Ana kucağında da maksimum 10-15 dk oyalanıyor. Ne yapmalıyım sizce. Uykusu ve emmesi neden böyle olabilir? Oluyorum uykusuzluktan
Benimkilerde çok fazla uyumuyor gündüz hep uyanıklar. Benim sütümde az ama mama her iki üç saatte bir 100 cc veriyorum gündüz. Gece nerdeyse hep meme. Günde 150cc veriyorsan sütün az değildir bence. Yada memen gerçekten azsa, o zaman az veriyorsun mamayı bilemedim canım.

Kizlar bilginize ihtiyacim var. Bugun atesolcer aldim. Dr kulaktan olcen al dedi bnmki hem alin hem kulaktan olcuyo. Simdi sorun su ki deneme amacli olcum yaptim. Kulak 36.2 36.4 fln cikarkn alindan 37.2 37.5 arasi cikiyo. Boyle fark olabilir mi hangisini dikkate almaliyim.cihaz bozuk diyecem kndimi olctugumde daha az fark cikiyo
Evet fark oluyor benimki de öyle.

Diş aslında rahimdeyken çıkmaya başlıyormuş çok uzun bir zamanda çıkıyor yani. Bize ilk belirtilerini şimdi şimdi görüyoruz.
Birde benimki tükürük yapıyor baloncuk şeklinde salya akıyor cocugum su mu istiyor diyorum bende her anları okadar degerliki sanırım ben sütüm yok kilosu az diye taka taka tadını çıkaramıyorum yoksa tam sebek olmaya başladılar

Kızlar kızım bugün 7-8 kere kaka yaptı. Alerjisi yüzünden sanırım. Hiç uyuyamıyor. Sürekli emmek istiyor, susuz kalıyor sanırım. Sizce su versem mi?

bana doktorum su verme dedi sadece anne sütü veriyorum
ama her istediğinde de meme veriyorum
biz bile sıcaktan bunalıp ha bire su içiyoruz onlar da susuyorlardır sıcaktan

Bizim kızda bir haller var bu aralar, tükendim.
Biberonla mamayı zar zor veriyorum 2 gündür istemiyor, memeyi almıyor. Gece uykusunda alıyor ama bilinçsizce sanırım. AğlAma krizlerine giriyor, elleri sürekli sımsıkı. Herşeyi yapıyorum susmuyor, aşıdan dolayı huysuzluk var sanmıştım ama bu ladar sürer mi bilemedim. Zatürre aşısı biraz yakar, birkaç gün sürer dedi hemşire ama bilemiyoruö. Benimle aynı şeyi yaşayan var mı yoksa hastane yolları görünüyor bize yine
Biz canım büyüme atağına yoruyorum ben..

Verem asisindan omuzu kabuklanan oldu mu simdiye kadar? Kizimda hicbirsey olmadi da.
En son biz de de yoktu canım. Ama olması lazımmış eşime bi arkadaşı Demiş onların aşı kabuk bsğlamamış aşı tutmamış diye yeniden vurmuşlar. Bu bilgi ne kadar doğru bilemedim. Bi dr a sormak lazım.

Verem asisindan omuzu kabuklanan oldu mu simdiye kadar? Kizimda hicbirsey olmadi da.

Bizimde olmadı. Hatta yeri bile belli değil. Iz olmazsa tutmadı demekmiş. Tutmazsa da bir daha yapmıyorlar. Benim büyük kızında yara olmamıştı. Allah'a emanetler yapacak bişey yok ama doktora ay başında sorucam. Bu sağlık ocaklarını sevmiyorum ben.

Bizim de kabuk falan yok. Bir de bu verem kaldı mı ya?Korkmalımıyız tutmazsa? Eski Türk filmlerinde oluyordu.

Göz rengi ne zaman oturur? İnternette 6 ay diyor doğru mudur?
Evet canım annemde hep 6 aydan sonra belli olur diyor.
Ayni beni anlatmissin:KK43: 16 kilo almistim erken dogum yapmama ragmen 5 kilom 1 aydir resmen yapismis gibi gitmiyor diyet yapmayı sevmem ben yapamam daha cok yemek isterim. Yuruyus yapiyrm kanguruya atiyorum sipayi. Ama henuz 5 kilodan giden yok
Demek o yapışan kilo yapıştığı gibi kalıyor. Bizde oğlumla bütün gün dans ediyoruz uyanık kaldığı zamanlarda hep üstümde olduğu için..

Büyük kızımda salyaları 3.ayda akmaya baslamıştı. 7.ayda ilk dişi cıkmıştı

X