2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bebeklerin salyasını neden durdurmak istiyorsynuz?
Ben Sarp'ın gelişimindeki hiçbirşeye engel olmuyorum normal dogum yapmamın sebebi bu dünyaya gelmeye kendi karar verdi müdahalede bulunmadım emme saatine de kendi karar veriyor 2 saatte bir olayına girmedim.Aglaması bile güZel benimle iletişim kuruyor gülmesi gibi saglıklı oldugunun göstergeleri..
Elini emmesine de karısmıyorum keşfediyor sosyalleştigınde bırakacaktır Zaten.bebeğinize güvenin..
Agladıgında kucagıma alıyorum daha cok küçük güven duygusunu pekiştirmemiz gerekiyor. Bunlar okuduklarımı annelik duygularımla birleştirdiğimde ortaya cıkan fikirlerim :)
Katılıyorum destekliyorum :)

Kızlar aranızda bebekle tatile çıkan var mı ? Denize ya da havuza girdikten sonra emzirme olayını nasıl yaptınız ? Biz şimdi tatile çıktık, denizden çıkıp bebeği emzirmem gerekiyor ama gir çık eve git duş al derken bebek çatlayana kadar ağlıyor, ama denizden veya havuzdan çıkar çıkmaz duş almadan sadece silerek emzirilmez değil mi ? Zaten havuz değil de denize girdim gayet temiz bir deniz ama yine de sıkıntı olur mu bilemedim. Bir de bebeği kaç aydan sonra denize sokabiliyoru.?
Tatlım ben denizden sonra duş alıyorum hep sanki tuzlu su derime işlemiş gibi hissediyorum meme ucumu bir sıkıyorum sütü göğüs ucuma sürüp emziriyorum. Sen de bol suya tut göğüslerini hiç bir sıkıntı olmaz ne olacak ki bir de denizden çıkınca göğüslerim çok doluyor psikolojik rahatlıyor olabilirim. Ben 2. Ay aşılarını yaptıracagım denizinize güveniyorsanız kafasını bile sokabilirsiniz dedi bir dr burada ama ben cesaret edemem bir de bu swimma diye bir şey var boyun simidi aekadaslar hediye almış bize onu deneyeceğiz. İnstagramda var. "swimava_turkey"

Yaa cok sevindim tabi ben ilcesindeyim :)

Kizlar kontrolumz guzel gcti cok sukur yarin asilarimiz var doktor rotayla birlikte hepsini olsn dedi agir gelmezmi dedim bi seferde olsn bitsn dedi bisey olmaz dedi ates dusucuruyu yarim saat onceden icir dedi ama ben icirmek istemiyorum acaba yanlismi dusunuyorum
Ben Akkuşluyum merkeze baya uzak :)
Bize eve gider gitmez fitil ver dedi, verdik

Bizim kızda bir haller var bu aralar, tükendim.
Biberonla mamayı zar zor veriyorum 2 gündür istemiyor, memeyi almıyor. Gece uykusunda alıyor ama bilinçsizce sanırım. AğlAma krizlerine giriyor, elleri sürekli sımsıkı. Herşeyi yapıyorum susmuyor, aşıdan dolayı huysuzluk var sanmıştım ama bu ladar sürer mi bilemedim. Zatürre aşısı biraz yakar, birkaç gün sürer dedi hemşire ama bilemiyoruö. Benimle aynı şeyi yaşayan var mı yoksa hastane yolları görünüyor bize yine

Biberonla mamayı zar zor veriyorum 2 gündür istemiyor, memeyi almıyor. Gece uykusunda alıyor ama bilinçsizce sanırım. AğlAma krizlerine giriyor, elleri sürekli sımsıkı. Herşeyi yapıyorum susmuyor, aşıdan dolayı huysuzluk var sanmıştım ama bu ladar sürer mi bilemedim. Zatürre aşısı biraz yakar, birkaç gün sürer dedi hemşire ama bilemiyoruö. Benimle aynı şeyi yaşayan var mı yoksa hastane yolları görünüyor bize yine

Ben senden bir gün önce vurdurmustum sanırım, biz düzeldik maşallah ya, ama 3 gün cidden zorlamisti bizimkisi

Kızlar su uyku ve emme problemi bu türlü geçmedi. Allah aşkına biSey söyleyin. Sütüm az geliyor . Mama veriyorum günde 150 CC. Oğlum memeyi ya hiç almıyor yadaemse deemip emip birakiyir . Geceleri emiyor ama 5 dkyi geçmiyor.
Bi de uyku sorunu var. Akşam 9 gibi 3 sât uyuyor ama sonra 1 saat yatıp sonrasında yarı uyanık uyuyorum yani gece 4 gibi başlıyor mırıl mırıl mırıldanmaya. Sabah 8 e kadar öyle. Sürekli beşik sallıyorum. Gündüz de on dk uyuyor. Nadiren bi kere yarım saat uyuyor. Annemlerde olmasam duş bile alamam yani. Ana kucağında da maksimum 10-15 dk oyalanıyor. Ne yapmalıyım sizce. Uykusu ve emmesi neden böyle olabilir? Oluyorum uykusuzluktan

Kızlar tesadüf mü bilmiyorum ama kaplı sütyen giydiğimin ertesi günü göğsüm taş gibi oldu, ateşim çıktı. Sütü sağdım emzirdim falan. Bir de normalde gece uzun süre bebek emmediği için göğsüm bayağı dolardı, kaplı sütyenle uyuduğum gece doğru düzgün dolmadı. Ben penye sütyenlere geri döndüm. Kaplı sütyen giyenlerden isteyen varsa bir iki gün deneyebilir penye sütyen takınca süt üretimi artar belki. :KK66:
Bana sanki göğsü sıktığı için oldu gibi geldi ama dediğim gibi belki tesadüftür. Ama göğsümün gece dolmaması ilk defa oldu. Bu gece penye taktım yine eskisi gibi doldu göğsüm.

Aynı olay bende de oldu. Kom un toparlayıcı sutyenini giydim bigün deli gibi ağrı başladı. Zorla duzelttim. Bir daha giymem. Normal penye ve çok askıları yukarı çekmeden giyiyorum.

Kızlar tesadüf mü bilmiyorum ama kaplı sütyen giydiğimin ertesi günü göğsüm taş gibi oldu, ateşim çıktı. Sütü sağdım emzirdim falan. Bir de normalde gece uzun süre bebek emmediği için göğsüm bayağı dolardı, kaplı sütyenle uyuduğum gece doğru düzgün dolmadı. Ben penye sütyenlere geri döndüm. Kaplı sütyen giyenlerden isteyen varsa bir iki gün deneyebilir penye sütyen takınca süt üretimi artar belki. :KK66:
Bana sanki göğsü sıktığı için oldu gibi geldi ama dediğim gibi belki tesadüftür. Ama göğsümün gece dolmaması ilk defa oldu. Bu gece penye taktım yine eskisi gibi doldu göğsüm.

Aynı olay bende de oldu. Kom un toparlayıcı sutyenini giydim bigün deli gibi ağrı başladı. Zorla duzelttim. Bir daha giymem. Normal penye ve çok askıları yukarı çekmeden giyiyorum.

Şehire göre değişiyor İstanbulda o fiyata biraz zor sanki.

ay deme nolursun.benim bankadaki arkadaslara daha danisamadim guncel fiyat bilgisi icin ama gecen sene bu civaedaydi.mubarek istanbulda ki ev fiyatlari gibi,tutturabildiklerini..insallah gonlumuze gore birini buluruz.Acaba isten ayrilip biz baksak hic ayrilmasak mi diyorum sonra da hersey bebeklerimiz icin ama bizim de kafalarimizin rahat olmasi lazim ki verkmli olabilelim diye dusunuyorum.Allah hayirli insanlarla karsilastirsin.

Doktor bu ay icin durup dururken aglayacak uykudan aglayarak uyanacak ellerini emecek memeyi reddecek emerken aglayacak uykuya dalarken aglayacak bunlarin hepsi normal dedi ama asiylami alakali bilemedim tabi

Kizlar bilginize ihtiyacim var. Bugun atesolcer aldim. Dr kulaktan olcen al dedi bnmki hem alin hem kulaktan olcuyo. Simdi sorun su ki deneme amacli olcum yaptim. Kulak 36.2 36.4 fln cikarkn alindan 37.2 37.5 arasi cikiyo. Boyle fark olabilir mi hangisini dikkate almaliyim.cihaz bozuk diyecem kndimi olctugumde daha az fark cikiyo

Kizlar bende iki tane ates olcer var biri anlindan biride cubuk olan ikisi arasinda 1 derece fark var ben simdi hamgisine guvenip ilac icirecegim

Doktor bu ay icin durup dururken aglayacak uykudan aglayarak uyanacak ellerini emecek memeyi reddecek emerken aglayacak uykuya dalarken aglayacak bunlarin hepsi normal dedi ama asiylami alakali bilemedim tabi
1 ay böyleyse yandım ben ya gerçekten, o ağladıkça bende ağlıyorum o derece fena bir halde

kulaktan olcum daha geçerlidir alindan her zaman 1 dereceye yakin fazla cikar tecrübelerime gore 3 liralik cubuk atesolcerler var ya onlar gercek sonucu veriyor ama onu da bebekler bekletmiyo biraz büyüyünce durmuyorlar

X