2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Tatlım ben denizden sonra duş alıyorum hep sanki tuzlu su derime işlemiş gibi hissediyorum meme ucumu bir sıkıyorum sütü göğüs ucuma sürüp emziriyorum. Sen de bol suya tut göğüslerini hiç bir sıkıntı olmaz ne olacak ki bir de denizden çıkınca göğüslerim çok doluyor psikolojik rahatlıyor olabilirim. Ben 2. Ay aşılarını yaptıracagım denizinize güveniyorsanız kafasını bile sokabilirsiniz dedi bir dr burada ama ben cesaret edemem bir de bu swimma diye bir şey var boyun simidi aekadaslar hediye almış bize onu deneyeceğiz. İnstagramda var. "swimava_turkey"
Ben de duş aldım, üstüne bir de karbonatlı suyla sildim göğüslerimi :) öyle emzirdim. Ama sahilde bebeğiyle gelip bebeğini şezlonglarda uyutan anaları görünce keşke yanımda getirseydim evde bırakmasaydım dedim. Aslında biz didimdeyiz buranın denizi çok temiz ama insan acaba diyor işte. Bizim duş suyu sıkıntı ya, yazlık olduğu için çeşmelerden tuzlu su akıyor asıl ben duş aldığım suya güvenmiyorum o yüzden her emzirmeden önce karbonatlı suyla göğüslerimi siliyorum. Boyun simidi ben de alacağım ama bu sene denize sokmam sanırım seneye artık :) siz sokucak mısınız denize

Hanımlar selam, ctesi mastit olduğumu yazmıştım. O gün ağırlıklı olarak mastitli göğsümü verdim oğlana, bir de 60 derece suda banyo yaptım ve sağdım göğsümü.
Pazar günü de aynısını yaptım. Oğlan emerken çok acıdı ve süt kokusu geldi göğsümden, eşim bile aldı kokuyu, sanırım tıkalı damarlardaki beklemiş süt çıktı, oğlan da bütün emdiğini kustu çünkü.
Sonuçta bugün iyiyim, laktamaxı içmediğim için sütüm biraz az sanki ama tıkanmasından iyidir.
Mastitli göğsüm daha az süt yapıyor sanırım, ama psikolojik olabilir, bakacağım.
Kısacası oğlan düzeltti ben göğsümü sağolsun, başına gelen olursa acıya dayansın, bebeklere bıraksın işi:)
Laxtamax gerçekten işe yaradımı bi onu denemedim ben zaten denediklerim yüzünden hamileyken aldığım kilonun üstüne 3 kilo daha aldım daha fazla almayım işe yarıyorsa alayım onu ilaçmı yan etkisi varmı bu arada geçmiş olsun sütün ekşimiş olabilir sıcaktan bekleyince ondan kuskus olabilir

Laxtamax gerçekten işe yaradımı bi onu denemedim ben zaten denediklerim yüzünden hamileyken aldığım kilonun üstüne 3 kilo daha aldım daha fazla almayım işe yarıyorsa alayım onu ilaçmı yan etkisi varmı bu arada geçmiş olsun sütün ekşimiş olabilir sıcaktan bekleyince ondan kuskus olabilir
İlk günden beri kullanıyorum, burdan bir iki arkadaş daha aldı, memnunlar benim bildiğim.
Sütüm mastit yüzünden kanalda kalmıştı, ondan kysturdu sanırum ama sağol, düzeldi şimdi:)

Kizlar bilginize ihtiyacim var. Bugun atesolcer aldim. Dr kulaktan olcen al dedi bnmki hem alin hem kulaktan olcuyo. Simdi sorun su ki deneme amacli olcum yaptim. Kulak 36.2 36.4 fln cikarkn alindan 37.2 37.5 arasi cikiyo. Boyle fark olabilir mi hangisini dikkate almaliyim.cihaz bozuk diyecem kndimi olctugumde daha az fark cikiyo
Benim de hem kulak ölçer var (braun) hem de alından var (medicare) ikisi arasında 1 derece fark var kulaktan ölçer hep az çıkıyo bende kulağına zarar veririm diye bastırmadığım yüzeysel mi baktığım için diyordum güvenilir bulmadım alından ölçüyorum sadece

Kizlar bilginize ihtiyacim var. Bugun atesolcer aldim. Dr kulaktan olcen al dedi bnmki hem alin hem kulaktan olcuyo. Simdi sorun su ki deneme amacli olcum yaptim. Kulak 36.2 36.4 fln cikarkn alindan 37.2 37.5 arasi cikiyo. Boyle fark olabilir mi hangisini dikkate almaliyim.cihaz bozuk diyecem kndimi olctugumde daha az fark cikiyo

benim doktorum 5 aya kadar koltukaltindan,sonrasinda alindan olcecegiz atesi demisti.fark hakkinsa bilgim yok,chicconunkini tavsiye etmisti guzel hizli olcuyor

Bizim kızda bir haller var bu aralar, tükendim.
Biberonla mamayı zar zor veriyorum 2 gündür istemiyor, memeyi almıyor. Gece uykusunda alıyor ama bilinçsizce sanırım. AğlAma krizlerine giriyor, elleri sürekli sımsıkı. Herşeyi yapıyorum susmuyor, aşıdan dolayı huysuzluk var sanmıştım ama bu ladar sürer mi bilemedim. Zatürre aşısı biraz yakar, birkaç gün sürer dedi hemşire ama bilemiyoruö. Benimle aynı şeyi yaşayan var mı yoksa hastane yolları görünüyor bize yine

Ben bugün delirmezsem daha da delirmem. Bütün gün nereye koysam kucağıma da alsam ağladı mıkırdandı durdu. Bütün gün toplasan 1 buçuk saat uyumuştur anca. Hala uyutamadım delirmek üzereyim. Hayatımda ağlamadığım kadar ağladım bugün bağıra bağıra. En son kahvaltı ettim öğün olarak. Öğlen bişey yapamayınca meyve yedim hala onunla duruyorum.

İlk günden beri kullanıyorum, burdan bir iki arkadaş daha aldı, memnunlar benim bildiğim.
Sütüm mastit yüzünden kanalda kalmıştı, ondan kysturdu sanırum ama sağol, düzeldi şimdi:)

Benim kız süt az gelince emmiyor. Pompa da çekmiyor. Ben bu göğsümdeki sertlikleri ne yapacağım ya.:110: Süt de azaldı sanki o göğsümde.

Benim de hem kulak ölçer var (braun) hem de alından var (medicare) ikisi arasında 1 derece fark var kulaktan ölçer hep az çıkıyo bende kulağına zarar veririm diye bastırmadığım yüzeysel mi baktığım için diyordum güvenilir bulmadım alından ölçüyorum sadece
Alindan cikani kabul etsem nerdeyse doktora goturmem gerek. Ama nebek iyi bi sikintisi yok sadece cihazi denemek icin olcuyodum

Hamilelikten önce 60 kiloydum. Hamileliğimle birlikte toplam 23 kilo aldım:oha: ne bulduysam yemişim. Normalde yemek yemeyi sever ve hiç kilo almazdım hep öyle olcam sandım galiba . Büyük bir şuursuzlukla aldığım o kiloların henüz 17 sini verebildim. 6 kg da bana yapıştı kaldı gitmiyor. Gün içinde doğru düzgün bişey yemiyorumda . Ve çok hızlı kilo verdiğim için heryerim çatladı :KK53: eski resimlerime bakıp bakıpp iç çekiyorum. Bu gidişlede zaten kilo falan veremem. Düzenli beslenen annelerede acayip özeniyorum . Ben gün içinde bir kutu helva yiyebilecek kapasiteye sahibim malesef
Ayni beni anlatmissin:KK43: 16 kilo almistim erken dogum yapmama ragmen 5 kilom 1 aydir resmen yapismis gibi gitmiyor diyet yapmayı sevmem ben yapamam daha cok yemek isterim. Yuruyus yapiyrm kanguruya atiyorum sipayi. Ama henuz 5 kilodan giden yok

Hanımlar selam, ctesi mastit olduğumu yazmıştım. O gün ağırlıklı olarak mastitli göğsümü verdim oğlana, bir de 60 derece suda banyo yaptım ve sağdım göğsümü.
Pazar günü de aynısını yaptım. Oğlan emerken çok acıdı ve süt kokusu geldi göğsümden, eşim bile aldı kokuyu, sanırım tıkalı damarlardaki beklemiş süt çıktı, oğlan da bütün emdiğini kustu çünkü.
Sonuçta bugün iyiyim, laktamaxı içmediğim için sütüm biraz az sanki ama tıkanmasından iyidir.
Mastitli göğsüm daha az süt yapıyor sanırım, ama psikolojik olabilir, bakacağım.
Kısacası oğlan düzeltti ben göğsümü sağolsun, başına gelen olursa acıya dayansın, bebeklere bıraksın işi:)
Geçmiş olsun cnm

Benim kız da bugün çok az uyudu ve çok sık aralıklı emmek istedi. Gözlerinin altı morarır gibi oldu hatta uykusuzluktan. Bir ara çok ağladı.
Yeni huyu olan banyodan çıkar çıkmaz cırıl cırıl ağlaması da var tsbi, sanki banyodan çıkmak istemiyo gibi hareketler.
Şimdi de akşam kakasını yapmadan uyudu. Gece uyanır bikaç kere kesin. Bugün benim de pilim bitti.dün gece de uykusuzdum.
@zehrayalcin87 littlebee littlebee

İşte ben de bu yüzden ücretsiz izine çıkacağım, doktoralı bakıcıyım, 3 dil biliyorum şakır şakır var mı üstüne :halay:

Senin üstüne olamaz sen zaten ikiz annesisin
sen ücretsiz izne çıkarak baya kardasın
bu fiyatlarla ikizlere bakmak için maaş üstüne kredi bile çekmen gerekebilirdi:halay:

Ben de domatesten şüpheleniyorum. Tavuk yasak mı?

bana domatesi de yasaklamadı ki
tavuk da yasak demedi
sadece süt ürünleri ve yumurta beyazı yasak

Ben de duş aldım, üstüne bir de karbonatlı suyla sildim göğüslerimi :) öyle emzirdim. Ama sahilde bebeğiyle gelip bebeğini şezlonglarda uyutan anaları görünce keşke yanımda getirseydim evde bırakmasaydım dedim. Aslında biz didimdeyiz buranın denizi çok temiz ama insan acaba diyor işte. Bizim duş suyu sıkıntı ya, yazlık olduğu için çeşmelerden tuzlu su akıyor asıl ben duş aldığım suya güvenmiyorum o yüzden her emzirmeden önce karbonatlı suyla göğüslerimi siliyorum. Boyun simidi ben de alacağım ama bu sene denize sokmam sanırım seneye artık :) siz sokucak mısınız denize
Bu carsamba 2. Ay aşılarını yaptıracagım. Benim bulundugum yerde deniz çok temiz ama bazen kirleniyor gemiler birşeyler bırakıyor sanırım bir de yazlıklar fazla arıtmalara ne kadar güvenilir bilemiyorum ama Agustosun son haftası el degmemiş bir deniz bölgesine tatil planlıyoruz. Eger gidebilirsek orada sokarım denize burada da bilmiyorum ya duruma göre belki ayaklarını sokarım.
Bu boyun simidi de güvenilir mi bikemiyorum çocugun boynunu mu sıkar mı acaba videoları çok güzel gelsin bir deneyeyim ama ben cocukların yüzmeyi kendiliğinden öğrenmesi taraftarıyım kolluk simit gibi şeyler yavaşlatıyor süreci gibi ama kontrol güvenlik açısından iyi tabi ayyy ne yapacagımı bilemediğimden bu kadar saçmaladım:olamaz::ukala::ukala::ukala::cool: neyse akışına bırakıyorum yaptıklarımı paylaşırım zencefil sen de paylaş :KK28:

Ben bugün delirmezsem daha da delirmem. Bütün gün nereye koysam kucağıma da alsam ağladı mıkırdandı durdu. Bütün gün toplasan 1 buçuk saat uyumuştur anca. Hala uyutamadım delirmek üzereyim. Hayatımda ağlamadığım kadar ağladım bugün bağıra bağıra. En son kahvaltı ettim öğün olarak. Öğlen bişey yapamayınca meyve yedim hala onunla duruyorum.
Açtır emmek istiyordur belki annesi?

Kızlar kızım bugün 7-8 kere kaka yaptı. Alerjisi yüzünden sanırım. Hiç uyuyamıyor. Sürekli emmek istiyor, susuz kalıyor sanırım. Sizce su versem mi?

X