2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
En sevdigim yatis sekli zevkine boyle yatiriyorum bende sicaklayinca besigini istiyor cok tatli gorunuyorsunuz masAllah
Teşekkür ederim canım çok güzel ama hiç bir işimi yapamıyorum böyle olunca misal kahvaltı yapamadım hala bizimki üstümden indirdiğim gibi uyanıyor değişik bir çocuk :))

@zehrayalcin87 bu her ağladığında kucaklama olayını bende yapıyorum. Bir yerde okumuştum bebekler ağladıklarında eğer kucağa alınıp susturulmassa çaresizlikten susarlarmış. Bazen ağlıyo almıycam diyorum yine dayanamayıp alıyorum

benim için çok fazla bir meblağ neredeyse aylık kazancım kadar
bu fiyata benden iyi bakıcı mı olur
4 yıllık üniversite mezunu 2. üniversite okuyan yabancı dil bilen
bebeğe sınırsız sevgi ve bakım
çalışma saatleri 7/24
eee ev işleri de yapıyorum daha ne olsun

Ben neredeyse hiç ağlatmıyorum. Sadece ağlamasını duymak istediğimde ya da yakalayamadoğımda:) Dudağını filan kıvırıyor ya, çok tatlı oluyor.
Ben şahsen ikisini birden uyguluyorum. Gündüz yapışık yaşıyoruz, ama sakinse ve işim varsa yatağına/ana kucağına bırakıyorum. Kulağım onda oluyor, bağırması sorun değil, mıkırdayınca da koşmuyorum. Ağlamaya yaklaşınca sesi değişiyor o zaman vın:)
Kreş konusunda gündüz bakımevi olarak geçiyor, 3 aylıktan itibaren alıyorlar. Öyle ararsan belki bulursun. Tek bakıcıları ben sitenin bahçesinde görüyorum sadece bakıyorlar, hepsini fotoğraflayıp birgün annelerine şikayet edeceğim üşenmeyip. Öyle sinir oluyorum.

Açıkçası benimde gönlüm el vermiyor, bazen çok sinirlenince hemen gitmiyorum. Bir keresinde mutfakta iş yaparken ağlamaya başladı, almıcam kucağıma, gitmicem dedim baktım susmuyor, gidip elektrik süpürgesi sesi açayım dedim, bir baktım ki reflü yastığından kafası düşmüş koltukla yastık arasına girmiş kafası ona ağlıyor. O kadar suçlu hissetmiştim ki. Her şeyi ağlayarak ifade ediyorlar, o yüzden yanına biraz geç gideceksem işim varsa hemen kafayı uzatıp bakıyorum iyi mi diye

Ben doğal gelişimi bozmayı pek doğru bulmuyorum canım. Bebeğin salyasını kesmek istemem açıkçası. Geçirilmesi gereken bir süreç. Salgılanıyorsa bir sebebi vardır. Onu keserek başka bir şeye sebep olabiliriz.

Oy masallah.
Cok bilmis bu yeni nesil.
Benim kiz da oyle yalandan aglayarak iş yaptirmak istiyor bana.yalanciii deyincede basiyor gulucukleriii.
Hatta bazen aglamayada useniyor sadece ingaa diyor.
Birde sanirim cenesi dusuk olcak.birseyler anlatiyor.konusuyor kendi dilince.bazen uluyor,bazen miyavliyor.hayvanat kizim benimm

Bebeklerin salyasını neden durdurmak istiyorsynuz?
Ben Sarp'ın gelişimindeki hiçbirşeye engel olmuyorum normal dogum yapmamın sebebi bu dünyaya gelmeye kendi karar verdi müdahalede bulunmadım emme saatine de kendi karar veriyor 2 saatte bir olayına girmedim.Aglaması bile güZel benimle iletişim kuruyor gülmesi gibi saglıklı oldugunun göstergeleri..
Elini emmesine de karısmıyorum keşfediyor sosyalleştigınde bırakacaktır Zaten.bebeğinize güvenin..
Agladıgında kucagıma alıyorum daha cok küçük güven duygusunu pekiştirmemiz gerekiyor. Bunlar okuduklarımı annelik duygularımla birleştirdiğimde ortaya cıkan fikirlerim :)

Ben ilk def
Ilk defa duydum sevent bezi ... komili kullanıyorum çok memnunum ... pampers kullandım baktım pahalı deneyelim dedim çok beğendim gerçi ben her alt açmada yarim saate yakın havalandiriyorum pipiyi kantaron yağı kullanıyorum ıslak pamuk la temizliyorum çoğu kez de yıkıyorum popoyu etkisi var mı bilmem ama pişik olmadı hiç... tabi bunlar çalışmaya başlayınca tamamen biticek ... benim başka sorunlarım var .. hava malum sıcak bazen ne giydirecegimi şaşırıyorum ayağında çorap oluyor ama sürekli değil... üstten citcitli body giydiriyoruz... ama benden mi havadan mi bebekten mi habire kusuyor .. ha kustu yarim saat sonra meme istiyor meme boş olunca ağlamaya başlıyor... bazen ben de ağlıyordum bıraktım... mama veriyorum bu sefer içim rahat etmiyor ... böyle büyümeye devam ediyoruz .... kafa şişirmek istemiyorum da siz neler giydiriyorsunuz mama veriyor musunuz boyle nerdeyse jöleye yakın kustu mu sizinki hiç jöleye yakın derken çok akışkan değil kesik sütle beraber vıcık vıcık ....

Arkadaşlar aranizda müzikli dönence kullanan var mi? Yada tavsiyesi olan
Ben sabahları kullanıyorum oğluma almıştık chicco nun dikkatini çekiyor baya bakıyor heyecanlanıyor onların dönüşüne sonra sıkılıp ağlıyor yine

Merhaba canım. Pozunuz çok güzel. Oğluşunda sana benziyor anlaşılan. Sarışın renkli gözlü... İlk gunden beri bebeğin için yazdıklarını okuyunca hep ahaa benim bebeğimin aynısı dedim... Yaa şuan benim oğlumun ustundede seninkinin aynısı zıbın var:)

Neyse sana bir müjde vereyim 2.ay aşısından sonra benim kuzu çok akıllandı hiç yormuyor annesini. Darısı sana.

Teşekkür ederim canım çok güzel ama hiç bir işimi yapamıyorum böyle olunca misal kahvaltı yapamadım hala bizimki üstümden indirdiğim gibi uyanıyor değişik bir çocuk :))

Bana meslek lisesi mezunu çocuk gelişim okumuş 24 yaşında birini tavsiye ettiler. Dün kayınvalideme anlatıyorum. Eve genç birini alma şeytan doldurur diyor

Bende senin gibi birini bakıyordum. Aynen çevrem: yok olmaz bak pişman olursun seytan a uyarlar. Hem Genc kız eve sevgilisini alır hem tlf uğraşır blaaa blaaa...
Sizin içiniz fesat diyesim geliyor....

Çok kararsız olmakla birlikte sanırım ücretsiz izin alacağım.

Çok sık emiyorsa gazı olabilir, parçalı süt kesiği kusuyorsa fazlasını kusuyordur. Jöle şeklinde kusuk reflü belirtisi ama kilo alımı iyiyse doktor önemsemiyor genelde.
30 derecenin üstünde havalarda bez ile bile dolaşabilir dedi doktoru, sanırım 15günlükten beri ben ne eldiven ne şapka ne çorap giydiriyorum. Cıbıl geziyor bizimki
Genelde kolsuz çıtçıtlı giydiriyorum, mamayı kendisi bıraktı. Ama bebek istiyorsa tabii ki vermek lazım. Mama öcü değil:)

Bağlanma bozukluğuna sanırım bakıcı sendromu diyorlar zaten :) genelde annesi çalışan çocuklarda oluyormuş ayrı kaldığı için. Tabi çok.ilgili olursak eksikliğimiz hissettirmez anne sevgisi ilgisini çocuğa verir doyuma ulaştırırsak olmaz inşallah

Dişlerinizi ihmal etmeyin valla. Ben de aynı düşüncedeydim ve sonuç kocaman bir apse ve iki kutu antibiyotik. Çektiğim ağrı da yanıma kar kaldı.
Evet emziriyor olmasam giderdim...
Sen emzirirken mi yaptırdın?

Teşekkürler cvp için ne bilim ya sağdan soldan habire müdahale kv dün gelmis çorapları çıkardı hava alsin ayaklari diye saf ya iki gün önce de giydirtti üşür dediydi... Ben soydukça giydiriyor giydirdikce soyuyor :) bakalım napicak okullar açılınca o bakacak eşime bebek hasta olursa yasemin der ki sen hasta ettin napicam o zaman demiş ben de etmesin cnm ıyi baksın dedim ... yani etrafımda bu tip insanlar var burdaki mesajları okudukça rahatlıyorum....

Sağol cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…