2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bu bebek beni sasirtip duruyo ya. Minik bebek olacak minik bebek olacak diye veryansın ederken 3750 doğdu, sarilik var uyuyo emmiyo gelisemicek derken üst sınır kiloya ulasiyo. Artık biraktim bu saatten sonra naparsa yapsin:))))))) anne sütü veriyorum aciktikca bunda yapabileceğim bisey yok. Bak dedigin gibi sonradan inc3 narin olabiliyorlarmis. Bakarsin bi kivanc tatlitug falan olur belli ki olur:)))))))
Hehehe neden olmasın :) bende sadece anne sütü veriyorum 2-3 saat arayla gecede bir veya iki kere uyaniyo öyle çok beslenmiyo yani demek ki yapısı böyle :))

Hayirli olsun cnm..randevu alindigini bilmiyordum..cok mu yogun?ben tatile gidiyirum 15 gun..bayram donusu eylulun ilk haftasi planliyorum..ama eger randevular doluysa simdiden aliyim randevuyu
Şimdiden alabiliyorsan al canım tam gününü belirleyip.
Kafan rahat olur.
Bize bi tek ayın 20 si uygun bayramdan önce olsun istedim kv kp köyden gelecekler falan o yüzden canım.
Sünnet kilodu istemişler 3 yaşındaki oğlum için 20 lraymış. Biz osmanlı halk pazarından 7.5 liraya aldık.
Ufaklık içinde bez istemişler sünnete hazırız. :)
Az kaldı...

Ayın 5 inde kendi doktorunda 6.675 gr. çıktı. Bugün yani ayın 9 unda 6.720 gr. dedi. Benim oğlan 3.095 gr doğdu.
Hay maşallah barekallah canım ya.
Bu dr lar ne istiyo ya da biz ne istiyoruz bilemedim.
Zayıf olsa dert
Kilolu olsa dert
Ama ilk oğlum zayıf ve uzun boylu bi bebekti çok sağlıklıydı.
Bu oğlum için aynı şeyi düşünemiyorum kilosu iyi ama çok problem yaşadık.
Inş senin kuzunun ki sağlık kilosu olsun canım ☺

Canım 3160 doğdu
Suan 6300 asm deki kadın çok korkuttu beni.
Acıkcası bebeğimin obez olması en son isteyeceğim şey.
1ayda 1700almış.
Mamayı gun de iki veriyordum. Bire düşürdüm. Şimdide kestim.
Asm hemşiresine çok güveniyorum.kes Mamayı kilo almasın dedi. Anne sütü olsa sorun değil miş.

Bir Prof. Çocuk Dr gittik ve uzman Dr a gittik.
Kadın onların soylediğinin (her konuda) aynısını soyluyor. Bişey olunca hemen arıyor.
Tüm hastalarını tanıyor.
Aşıya gelmeden beş dk önce ara bekletmeden alayım. Belki Dr un odasında olurum diyor. :)
Adresim değişti ama asm yi taşımadım.
Bu kadar ilgili bulamam...

Hamileyken arar 45dk yapmam gerekenleri anlatırdı. :)
Valla boyle yoğun yerde böyle insanlarda kalmış. Sağolsun...
Çok ilgili canım maşallah öyle insanları bulmak çok zor. Benim asm deki dr da iyi.
Benim oğlanda 1600 gr aldı ilk ay ama anne sütü ile. Sende hiç mama vermeseydin keşke sütünün ne kadar yaradığını görürdün.
Ama geç kalmış sayılmazsın bakalım ne dicek dr un :)

6 aylık ücretsiz izin işe başlama ile başlar. İster 2 ay ister 15 gün kullan, o hak işe başladıktan 6 ay sonra bitiyor.
Yani parça parça kullanıp uç uca ekleyerek bir seneye yayamazsın, altıncı ayın sonunda kullanmasan da ücretsiz izin hakkın biter.
@zehrayalcin87 sen de az kullanabilir miyim diye sormuştun, kanunda geçmese de, dava sonuçlarından çıkan yargıtay uygulamaları böyle diyor.
Araştırdım sizin için:)
Sağolasın zahmet verdik.

Gunaydın kızlar
Ikıncı ayda bebeklerınız kaç kg aldı?
Ben dıyet yapıyrm dıye mı az aldı acaba ya
Ama daha saglıklı beslenmıyrm meyve falan
3 haftada 600 Gr almış .. 58 günlük 5700 Gr 60 cm

Uyumayanlarda bugün ikimiziz yani :)
Bi de bnm.uc asi birden oldu. Ateşini takipteyim.artarsa calpol vericem

Ne alaka canim.medikallark degilmi bizim ki olcmusti 1.ay kontrolunde p.tesi 2.ay kontrolu var bakalim olcecekmi
Dogum esnasinda engin bey vardi olcmedi..yaklasik 50 cm dedi..goz karari yani..sonra 5. Gun kontrolunde medical parkta gulsum hanim da olcmedi..kalca cikigi fln olur diye...1 aay kontrolune asm ye goturdum.ozelikle boyunu sordum..asla 6.aya kadar olcturme dedi..ve olcmedi..2 ay kontrolune kalca cikigi testi icin medical parka gitcem..bakalim bu sefer olcecek mi..

Canm aynı durumdayız.15 eylül için dilekçemi vereceğim dedim müdüre tamam dedi.Senin dediğin tarihlerde vereceğim dilekçeyi ben de
Ben müdüre bişey demedim daha seminere başladığımızda söylerim 10 gün öncesi bildirilmesi uygunmuş gerçi 1 gün öncesinden bile dilekçeyi versen tarih önemliymiş hemen ayrılırmılsın müdürün önce söylemedin ayrılamazsın deme gibi bir hakkı yokmuş nette öyle yazıyor seminere gidecek misin sende

Şimdiden alabiliyorsan al canım tam gününü belirleyip.
Kafan rahat olur.
Bize bi tek ayın 20 si uygun bayramdan önce olsun istedim kv kp köyden gelecekler falan o yüzden canım.
Sünnet kilodu istemişler 3 yaşındaki oğlum için 20 lraymış. Biz osmanlı halk pazarından 7.5 liraya aldık.
Ufaklık içinde bez istemişler sünnete hazırız. :)
Az kaldı...
Aldim sayende ..bnde 9 eylule aldim..bu arada yakin oturuyoruz bnce..bnde gazinoya yakin oturuyorum..benden de sadece bebek bezi istediler

Dogum esnasinda engin bey vardi olcmedi..yaklasik 50 cm dedi..goz karari yani..sonra 5. Gun kontrolunde medical parkta gulsum hanim da olcmedi..kalca cikigi fln olur diye...1 aay kontrolune asm ye goturdum.ozelikle boyunu sordum..asla 6.aya kadar olcturme dedi..ve olcmedi..2 ay kontrolune kalca cikigi testi icin medical parka gitcem..bakalim bu sefer olcecek mi..
Ben de ilk kez duyuyorum bu durumu. Hem hastanede hem asm de ölçüyorlar bizimkini. Dr 60 cm hemşire 59 cm ölçtü. Hemşire mesurayla dr ise tahta t şeklinde cetvelle ölçtü.

Ben de ilk kez duyuyorum bu durumu. Hem hastanede hem asm de ölçüyorlar bizimkini. Dr 60 cm hemşire 59 cm ölçtü. Hemşire mesurayla dr ise tahta t şeklinde cetvelle ölçtü.
Burada herkes bebeklerinin boyunu biliyor zaten ben haric..ancak dedigim gibi kalca cikigi riskine karsi olcmediklerini soylediler..dogum yaptiran doktora israrla kac cm dedigimde goz karari 50 cm dedi..asm de aynini deyince cok israr etmedim artik..ancak bnmde tahminim 59 cm var benim ki

BEN başlıcam sıkıldım evde olmaktan babaannesi bakacak zaten kredi ödüyoruz durumlar vahim durumumuz müsait olsa ücretsiz izin 6 ay isterdim anca o kadar sabredebilirim eski hayatımı özlemedim desem yalan bebeğimden sıkılmış gibi konuştum ama ev beni sıktı pacozluk falan makyaj yapmak istiyorum üstümdeki pijamayi çıkarmak vs... bencillik mi yapıyorum acaba .. zaten kilo olarak sizinkilerden de düşük moralim iyice bozuldu
Canım kredimiz falan olsaydı bende alamazdım bizde ekonomik olarak zorlanacağız 2 çocuk masrafı çok oğlanın dişleri çürük dolgu kanal tedavisi şimdi 550 oldu daha da var her ay böyle bir fazla ödeme çıkıyor. Bu son maaş gidecek yeri şimdiden belli. Ben ücretsiz izne ayrılcam ya araba lastikleri arıtma kurban ve bunun gibi 1 maaş tutan harcama bekliyor önümüzde. Kemerleri sıkacaz napalım. Bu arada maaş iadesi( bir kısmı)de yapacaz sanırım

offf o konu canımı çok sıkıyor geçen denedim ikisi 40 cc ancak oldu...
ne yapacağım çalışmaya başlayınca
ama birini emmişti
ve gündüzdü gündüz sütüm az..
şimdiden sağıp dondurucuya atmam lazım
Bende gece birini emziriyorum tekini sağıyorum ama 30-50 çıkıyor ne çıkarsa biriktirmem lazım.10 gün idare edecek kadar sonra ücretsiz izne ayrılcam inşallah o zaman gerek kalmayacak sağmaya

Demekki sutun yagli ve yariyo.canim giydiremedim kiyafetlere okadar aciyorum ki cocuk sadece zibinla duruyo guzelim kiayafetler beklouo oyle dolabinda cok yazik oldu cicilere
İlk çocuğunuzda ve ikinciyi düşünüyorsanız saklayın. Ben oğlumun kıyafetlerini saklamıştım şimdi badilerini giydiriyorum tulumlarının bir çoğu unisex sonbaharda olur artık.

emmeyi neden bırakır ki bir bebek...acaba biberonun rahatlığına mı alıştı
ya da süt az geliyor da çekerken sinirleniyor mu yoruluyor mu
süt arttırıcı kullanıyor musunuz
rota virüsünü ben yaptırmadım doktora soracağım haftaya[/QUOTEönceden de biberonla veriyordum ancak bu son hafta sonu mecburiyetten biberonla süt verdim dışardaydık sürekli ( ki biberon anne ucu memesi şeklinde olandan) sanırım sıcaklarda cok etkilio bizi şimdi çok acıktıgında memeden cekmeyi bekleyemio bikaç gündür emzirme kapına aldım az az sık sık verdim oyun yapsa bile verdim bugün daha fazla emdi zorlanmadıkca biberon vermiyorum bakalım sütüm az gelio desem sagıyorum ve var yani allaha şükür ama iştahlı da bizimki şükür ki ne biliyim bişeler deniyorum kendimce
D Dnzumay selam, bizim dr da önerdi ve 3 lü olandan yaptırmaya karar verir. 3. Aydan itibaren başlayacağız.
@gokyuzututkusu çok çok geçmiş olsun. Gaz sorunu bizde bitti. Aptamil conformile geçtiğimizden beri kıvranma, sancı yaşamıyor. Eğer anne sütü veriyorsam o gün mutlaka humana rezene kimyon çayı içiyorum o da iyi geliyor sanırım
Bende rotavirüs asısı yaptırcam artık karr verdim aile hekimim verem asısı üstünden bi ay geçince yaptırabilirsin dedi iki canlı ası aynı ay vurulmaz dedi onu bekliyorum
Ne zaman regl olmalıyız acaba. O akıntı

Bende fatosu tutturabildim ama uyumaya yakın ağzından düşüyor ya da eli ile düşürüyor

Geçmiş olsun. Gaz için ben zincoyu denedim işe yaramadı. Nurse Harvey ve bio gaiayi birlikte kullandım. Nurse günde 4 kere 2.5ar ml. Bio ise günde bi kere 5 damla. İşe yaradı epey. Bio bitince bifiform bağırsak düzenleyici kullandım. İhtiyaç duyarsan kullan dedi. Çünkü 4-5 kere de bitiyor. Tamamen gazdan ötürü kullanıyoruz bififormu . Bi sure sonra bağışıklık kazanıyorlar. O yüzden Arda bi değişmek gerek.

Bnm oğlan da gündüz genellikle garip emiyor. Bazen hiç emmiyor. Bi ara 3 gün meme emmedi gündüzleri.ben yine de emzirmeye çalıştım.simdi karma. Sabah emmedi biraz önce emdi. Emmeyince hazırda sütüm varsa biberonla veriyorum. Eğer süt yoksa mama veriyorum. Bnm sadece sabahları toplasanız 100 ml süt çıkıyor. Onun dışında gün içinde maksimum 60 iki memeden
Benim 40 ım cıktı 20. Gün adet oldum şu an ikinci kez adetimi de oldum
Hanımlar biz ne zaman regl olucaz ya. Bi de doğum kontrol hapı emzirirken kullanılabiliyor mu

Bizim doğduğundan beri her kontrolde, özel olsun , asm olsun hep ölçülüyor, şimdiye kadar 7-8 defa ölçüldü boyu, kimse de kalça çıkığı riskinden bahsetmedi.

Ben müdüre bişey demedim daha seminere başladığımızda söylerim 10 gün öncesi bildirilmesi uygunmuş gerçi 1 gün öncesinden bile dilekçeyi versen tarih önemliymiş hemen ayrılırmılsın müdürün önce söylemedin ayrılamazsın deme gibi bir hakkı yokmuş nette öyle yazıyor seminere gidecek misin sende

Okulum Bi 60 km var iki vesait araç da yok.napıcaz bilemedik semineri.
Bir de Benm eşim tsk mensubu arayıp sormuş ben ücretsiz izindeyken eş yardımı alacakmış

X