2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Günlük alerjik yemeğimiz:)
Kabak yatağında tavuk:)
Kabaklarımızı kabuğuyla rendeleyip suyunu iyice süzüyoruz. Bol zeytinyağı ile kavurun, istediğiniz baharatları ekleyin. Un ve suyu boza kıvamında çırpın, pişen kabaklara karıştırın. İyice bulamaç kıvamına gelince kenara alın.
Tavuğu/ eti istediğiniz gibi pişirin.
Bir tabakta kabağı koyup üstüne tavuğu koyup sunun:)

Eşimle tartıştık evden kovdum. O da defoldu gitti. Çok canım sıkkın ağlamamak için zor tutuyorum kendimi. Çocuklar yüzüme bakıyorlar.

Hanımlar selam, nasılsınız?
Benim enik oturmak istiyor. Bildiğin talep ediyor. Sırt üstü yatınca mıkırdanıp duruyor. Ya nuna leaf üstünde ya emzirme yastığında destekli ya da dizimde dik durmak istiyor. 3 aydan itibaren kullanılan mamas papas oturma zımbırtısı var evde, ama 3 ay 61. Gün mü başlıyor bebek için yoksa 90. Gün mü?
Cumartesi doktoruna soracağım, kalça ultrasonu normal, acaba sorun olur mu ergonomik zımbırtıda oturtsam?
Sizin çocuklar talepte bulunuyor mu?
Bebek oturtulmaz deniyor etrafımda niyeyse bazen dizimde oturttugumda kızıyorlar, öğrenince yazsana :)

Merhaba arkadaşlar. 49günlük bebeğim yüzüstü yatınca güzel uyuyor onun dışında sırt üstü yatırınca elleri kolları oynuyo uyanıyor. Çok korkuyorum yüzüstü yatırıncada .aslında rahatlıkla başını çevirebiliyor. Siz yatırıyormusunuz yüzüstü ?

Evet işyerinde sağma fikri beni de geriyor sagacak yer de bulunur ama 10 dak tenefüste ne sagılır ki sanıeım bende gelince sagarım tesekkurler. Neyse yapacak birşey yok. Bu emzirme dönemi zor olacak bile bile girdik bu işe
Ücretsiz izne seminerden sonra ayrılmayı düşünüyorum.siz başlayacakmısınız alacakmısınız ücretsiz izin? Benim sütüm çok değil o güne ancak yetiyor neyaparım bilmiyorum geceleri dolu oluyor tek göğüsle o zaman doyuyor çok uykum olduğu için de sağmadım hiç gözüm kapalı emziriyorum zaten mecbur kalınca sağarım

Hanımlar selam, nasılsınız?
Benim enik oturmak istiyor. Bildiğin talep ediyor. Sırt üstü yatınca mıkırdanıp duruyor. Ya nuna leaf üstünde ya emzirme yastığında destekli ya da dizimde dik durmak istiyor. 3 aydan itibaren kullanılan mamas papas oturma zımbırtısı var evde, ama 3 ay 61. Gün mü başlıyor bebek için yoksa 90. Gün mü?
Cumartesi doktoruna soracağım, kalça ultrasonu normal, acaba sorun olur mu ergonomik zımbırtıda oturtsam?
Sizin çocuklar talepte bulunuyor mu?

3 aylik 90 günü doldurunca oluyor. Benimki de kucakta oturmak istiyor. Nuna leafi uyku için kullanıyor. Bi tane inek çıngırak edindi kızın oyuncaklarindan aşk yaşıyorlar bakisip bakisip.

Acil başım cok agrıyor minoset kullanılır mı

Minoset, parol bide voltaren kullanabilirsin.

KIZLARR BEBEKLERinizin aylık fotolarını cekiyormusunuz? Ve sayı olarak ne kullanıyorsunuz? Hatıra olsun ilerde gösteirriz inşallah
Ben sık sık çekiyorum ayı doluncada şal ile kaç aylıksa şal ile o sayıyı yapıyorum ilkini şal ile yaptım 2. Sini mendille sonra bezleri ile yapabiliriz nette resimler var fikir alırım

Kizlar birsey sormak istiyorum yaklasik 17gün sonra 3saatlik ucak yolculugu yapicagiz bebegim 2bucuk aylik oluyor sorum suki ucak yolculugu yapabilirmiyiz acaba??bu hava basincindan felan kulaklari zarar görürmü özellikle inise gectigi sira benim bile cok agrir ve acir ve 3-4gün tek kulagim kapanik dolasirim icime sinmiyor derdinide anlatamiyor kulagi agrisa kapansa huzursuz olur..aranizda bebekle ucak yolculuk yapan varmi yapabilirmiyiz??
Ben 1 aylıkken bebeğimle uçak yolculuğu yaptım. Özellikle inerken ve kalkarken emzirdim. Aslında uçuş boyunca emzirmeye çalıştım. Arada emzik verdim. Sorun olmadı, yanımda eşim ve annem vardı. Cumartesi yalnız uçak yolculuğu yapıcam. Çok tedirginim. O zaman çok küçüktü. Kucağımda uyuyordu. Bakalım bu sefer nasıl olur.

Ücretsiz izne seminerden sonra ayrılmayı düşünüyorum.siz başlayacakmısınız alacakmısınız ücretsiz izin? Benim sütüm çok değil o güne ancak yetiyor neyaparım bilmiyorum geceleri dolu oluyor tek göğüsle o zaman doyuyor çok uykum olduğu için de sağmadım hiç gözüm kapalı emziriyorum zaten mecbur kalınca sağarım
Ben çalışıcagım 22 eylül de baslıyor, parasından ziyade benim özel olunca yarım dönem gitmezsem sıkıntı olur, okulda çok yardımcı oldular şu ana kadar, yine idare ederler sanırım. Bir de benim çalışmam lazım artık gercek hayata adapte olmam lazım sürekli bebekle evde aynı şeyler ki yazlıkta yine yapacak şey var deniz gibi çok sıkıldım. Biraz uzak olmam lazım ev ortamından, işe gidince en azından saçını başını yapıyorsun kılık kıyafetine bir çeki düzen veriyorsun. Bu paspallıktan sıkıldım.
Süt olayına gelince bilmiyorum nasıl olacak, lilipite yazdıgımı okumussundur, sabah emziririm 4 saatte iyice birikir oglen emziririm, 3 saatte yine birikir gelince yine emziririm. Normalde 2 saate bir emiyor. Arada bir sagılmış. Uykusuzluga dayanabiliyorum neyseki gece sıkıntı olmuyor. Hamilelik öncesinde bile gece uykum hep bölük pörçük olurdu.
Artık oğlum da hem uyku hem yeme düzenine girer 3 ay dolunca kural verebilirsiniz diyorlar ya, ilk hafta zor olur sonra alışırız düzenli olur diye düşünüyorum

Bende bıraktığım yerden devam ettiriyorum ama benimde göğüslerim akaşama dığru yumuşuyor sanki az gibi geliyor sütüm bana eğer emer durmaz ağlarsa mama veriyorum..ya bu sütün yetip yetmediğini nasıl anlıcaz yumuşak göğüs az sütmü demek oluyor acaba ?
ilk 2 ay bilinçsiz süt gelirmiş 3. Ayda sadece bebeğin ihtiyacı kadar süt olurmuş göğüsler yumuşarmış. Benim göğüslerde senin anlattığın gibi. Dr um anneler hep sütüm yetmiyor süt bitti düşüncesine girerler mamaya başlarlar dedi sütün yetiyor çişli bezini say 5 oluyorsa o bebek doyuyordur dedi. Zaten geceden sabaha bezi çok şişiyor belki 2-3 defa zaten yapıyordur akşama kadar en az 4 defa çişli bez değişiyorum ama yine o düşünce var çünkü 2 dk da memede süt bitiyor sıkıyorum gelmiyor 2 dk sıkı sonra gevşek emiyor gece lıkır lıkır sesini duyduğum sütü en az 7 dk lık.lık içip ses duyuyorum Gündüz hiç duymuyorum 2 dk sürüyor ben o yüzden sütüm yok doymuyor diyorum eşim kızıyor Dr ne dedi çişli bez 5 oluyormu oluyorsa sütüm az deme diye.

Valla cnm ben kıtabına uyduramadım. Ilk oglumda da oyle tek gogus verırdım ve kaldıgımdan devam ederdım dibini sıyırsın diye :p
Ilk ay 1950 gr aldı
Ikıncı ayı bılmıyrm
Bende öyle yapıyorum ama keramet senin sütünde maşallah.ben ilk ay 1 kg ikinci ay 800 gr aldırabildim gitgide azalacak gibi. Gündü pek sütüm olmuyor ağlamıyor diye.mama da vermiyorum.

Evet ben de alamadım:) Belki dükkanlarında vardır ama kim gidecek:)
alya90 alya90 kızlar baby&me denediniz mi ıslak pamuk hem hesaplı hem güzel hem kampamyalı. Ben kullanıyorum. Bu 24 paketi 52 lira

Eklentiler

• Screenshot_20170808-135523.png
    Screenshot_20170808-135523.png
    188,6 KB · Görüntüleme: 36
X