2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Son bi soru daha doktor ilk gebeliğimi oğrendiğim gün elevit vitamin verdi günde bir tane sormayı unuttum ayrıyeten folik asite gerek var mı acaba
Canım ben elevitle ilgili biraz önyargılıyım elevitin firması içinde domuz jelatini olduğunu kabul etti hakkında açılmış bir sürü manevi tazminat davası var sizin inançlarınızı bilmiyorum tabi ama helal haram kısmı gebelikte çok daha önem taşıyor folic trio kullanıyorum ben planlı gebelik benimki bayağıdır folikasit kullanıyorum 12. Haftama ulaşırsam inşAllah o zaman balık yağı decavit ve demir ilacına geçiş yapıcam elevitin içinde folikasit var ama miktarını bilmiyorum netten araştırabilirsin eleviti

Arkadaslar şimdi geldim doktordan.çok şükür bi sorun yok.sabah da iki defa tuvalete cıktım herhangi bi kanama filan olmadı.iç çamasırımada hiç gelmedi .bi hafta önce kan testi yaptırmıştım.onun sonucuda cıkmıştı.guatr cok düşük dedi.iyot içeren balık yagı verdi.günde bi tane.ayrıca mutlaka genel cerraha git dedi.yarında genel cerraha görünücem .bende durumlar böyle.sag salim kucagımıza alırız inş hepimiz.dualarınız için allah hepinizden razı olsun.kızımda dokuz ay boyunca hiç bir aksilik olmamıştı.ne bulantı ne kasık agrısı ne baş agrısı.demekki yaşlandım artık vücut sürekli error veriyoo_O
Cok sevindim canim insallah bu son olsun bir daha sorun yasamadan gecir bitir sureci :)

Arkadaslar şimdi geldim doktordan.çok şükür bi sorun yok.sabah da iki defa tuvalete cıktım herhangi bi kanama filan olmadı.iç çamasırımada hiç gelmedi .bi hafta önce kan testi yaptırmıştım.onun sonucuda cıkmıştı.guatr cok düşük dedi.iyot içeren balık yagı verdi.günde bi tane.ayrıca mutlaka genel cerraha git dedi.yarında genel cerraha görünücem .bende durumlar böyle.sag salim kucagımıza alırız inş hepimiz.dualarınız için allah hepinizden razı olsun.kızımda dokuz ay boyunca hiç bir aksilik olmamıştı.ne bulantı ne kasık agrısı ne baş agrısı.demekki yaşlandım artık vücut sürekli error veriyoo_O
Gelmiş geçmiş olsun inşallah hamileliğinin kalanı sağlıkla geçer

Tamam canım sağol o zamana kadar giderim ya bu ara tam olarak hamile olduğum a inanamıyorum o kadar sure bekledikten sonra inanmak da zor oluyor hemşire de 20 eylülle uyumlu dedi ben de takvimimi bi hafta sonrasından 19 eylül le guncelledim bi sonraki muayenede çıkar ortaya inşallah herşey yolundadır....senin lekelenmen devam ediyor mu...kontrolün ne zaman
Malesef devam ediyor haftaya salı kontrolüm :KK61:inşAllah güzel haberlerle döneriz

İ
Malesef devam ediyor haftaya salı kontrolüm :KK61:inşAllah güzel haberlerle döneriz
İnşallah canım ya allah korusun bebeğini bişi olmaz inşallah ...elevit hakkında açılan davaları okudum ama sanırım içeriği değiştirilmiş içeriğindekileri kontrol ettim e171 e172 var içeriğinde internet de helal kod yazıyor gimdes de yinede değiştirmek istiyorum ama kafama göre yerine decavit alabilir miyim acaba bilemedim insan korkuyor

Ay hadi çok şükür. Rabbim sağlıkla huzurla mutlulukla kucağımıza almayı nasip etsin, tabi ki hayırlısıysa ve hayırlısıyla :) geçmiş olsun

İ
İnşallah canım ya allah korusun bebeğini bişi olmaz inşallah ...elevit hakkında açılan davaları okudum ama sanırım içeriği değiştirilmiş içeriğindekileri kontrol ettim e171 e172 var içeriğinde internet de helal kod yazıyor gimdes de yinede değiştirmek istiyorum ama kafama göre yerine decavit alabilir miyim acaba bilemedim insan korkuyor
Falic asitin kombin olanları var folic plus,folik trio, folica var b vit. D vit. Folik asit var içinde doktorunla konuşup değiştirebilirsin canım zaten ilk evrede çok kusmayanlarda iyi beslenebilen gebelerde vitamin kaybı olmuyo folikasit de bebeğin omurga gelişimi için gerekli bu evrede yerine koymak lazım. İnşAllah hepimizin bebeğini korusun

Falic asitin kombin olanları var folic plus,folik trio, folica var b vit. D vit. Folik asit var içinde doktorunla konuşup değiştirebilirsin canım zaten ilk evrede çok kusmayanlarda iyi beslenebilen gebelerde vitamin kaybı olmuyo folikasit de bebeğin omurga gelişimi için gerekli bu evrede yerine koymak lazım. İnşAllah hepimizin bebeğini korusun
Decavit demir falan 12. Haftada başlanıyor

bende ilk hamileliğimde bel ağrısı dışında kuş gibiydim. 4 yıl sonra resmen vucudum error veriyor.astım, alerji, böbrek rahatsızlığı(gerçi bu doğuştanmış ilk hamileliğimde de varmışta bilinmiyormuş), şeker. geç kaldın demek istiyor sanırım ama napalım ilki 29 da olunca ikincisi 33 e kaldı bebişlerin

artık kan tahlili sonuçlarımı da aldım sabırla ( aslında sabırsızlıkla) pazartesiyi beklemem gerekiyor. inşallah pazartesi günü kuzumun kalp atışlarını görebilirim.

Ohhh hayırlı olsun canım ben de haftaya gidicem insallah duyarız:) ilişki yasağımız olmadığı halde biz duyar duymaz ilişkiyi kestik bakalım 2 ay daha böyle geçecek

Sağolasın canım. 6+1'de kalp atışını duymayı ben de beklemiyordum :) doktor bize ilk önce ilişki serbest dedi ama biz hamile olduğumu öğrenmeden bile kesmiştik kasık ağrılarım var diye. Seyahat yasağı kötü oldu, çünkü biz yılın Yarısı tatildeyiz :)

bende ilk hamileliğimde bel ağrısı dışında kuş gibiydim. 4 yıl sonra resmen vucudum error veriyor.astım, alerji, böbrek rahatsızlığı(gerçi bu doğuştanmış ilk hamileliğimde de varmışta bilinmiyormuş), şeker. geç kaldın demek istiyor sanırım ama napalım ilki 29 da olunca ikincisi 33 e kaldı bebişlerin

Şekeriniz kaç çıkıyodu? Doktor bana da yaşına göre şekerin çok yüksek dedi. :KK43:

erkek mi olmuştu ilk hamileliğinde? meraktan çatlıycam cinsiyet öğrenene kadar :KK48:
konunun hepsini okuyamadim ama bulanti cinsiyet pek alakali degil. ilk hamileligimde de bunda da hic bulantim yok. ilk bebegim kiz SUKROLSUN 8+5 deyim daha da bulantim yok SUKROLSUN. bulanti olmamasi iyidir.

Şekeriniz kaç çıkıyodu? Doktor bana da yaşına göre şekerin çok yüksek dedi. :KK43:

Hamilelikten önce bir kere 112 çıktı şeker yüklemesi yapıldı ve sınırda çıktı değerler. yani ilaç kullanmaya gerek yok ama diyet ve egzersiz yapmak gerekiyor dedi. şimdi 98 çıkmış düşmüş gözüküyor ama yemdiklerime dikkat etmeye çalışıyorum onun etkisi olabilir.

Cok sukur yaa. Insallah bi daha yasamazsin boyle bisey,gelmis gecmis olsun:KK43:

Sağolasın canım. 6+1'de kalp atışını duymayı ben de beklemiyordum :) doktor bize ilk önce ilişki serbest dedi ama biz hamile olduğumu öğrenmeden bile kesmiştik kasık ağrılarım var diye. Seyahat yasağı kötü oldu, çünkü biz yılın Yarısı tatildeyiz :)

Aaaaa evet sürekli memleketine gidiyordun dimi, artık sizinkiler gelecek bu dönemde herhalde

Hamilelikten önce bir kere 112 çıktı şeker yüklemesi yapıldı ve sınırda çıktı değerler. yani ilaç kullanmaya gerek yok ama diyet ve egzersiz yapmak gerekiyor dedi. şimdi 98 çıkmış düşmüş gözüküyor ama yemdiklerime dikkat etmeye çalışıyorum onun etkisi olabilir.

Ben kalp atışlarını dinlemeye gittiğimde kan verdim 140 çıktı. Öyle şekerli bişeyde yememiştim. Patates kızartması yemiştim kahvaltıda.Bir gün sonra ölçtüm 77 çıktı ama tedirginim. Halimiz mi varki egzersiz yapalım. Çalışıyorum eve git yemek yap evi toparla derken egzersize ne halimiz ne vaktimiz kalıyo.

merhaba kızlar benim son adet tarihim 14 eylül yani şuan 6+1 haftalık hamileyim ancak doktor 5 haftalık dedi ve 4. haftamda kanamam oldu arada da lekelenmeler oluyor doktoruma söyledim ancak önemsemedi olur diyip geçiştirdi aranızda böyle sıkıntı yaşıyan varmı sizce doktoromumu değiştirmeliyim ulturasonda keseyi gördük 15 gün sorna kalp atışı için gel dedi ...?

X