2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Hayırlı geceler kızlar.. yarın doktora gideceğim inşallah ama sizlere de sorayım,bu dönemde nelere dikkat etmek gerekir acaba ? Ne yicez ne yemicez,neleri kesinlikle yapmamalıyız,neleri yapsak iyi olur?
Benim tek aklımda olan maydanoz düşüğe sebep olduğu için yememeliyiz.
Folik asit zaten içiyorum.
Bildiklerim bunlar, siZler dikkat ettiklerinizi yazar mısınız?
Bu arada 4+4 üm sanırım
Hayırlı geceler canım.. Bu benim ikinci gebeligim, ilk GEBELIGIMDE ve bebeğim doğduğunda çok pimpirikliydim. Ama bunda öyle olmayacağım dedim ve şu anlık öyle yapıyorum. Herşeyin doğal ı en makbulu bence. O yüzden vitamin almıyorum eski beslenme düzenine devam. Sadece süt pek içmem onu içmeye çalışıyorum o kadar. Doktora da sık gitmeyi düşünmüyorum.. sadece önemli haftalarda gideceğim. Şu an 6 haftalık gebeyim ve daha hafta ici gideceğim. Cunku cok ulturasona girmek istemiyorum. Tabi istisnalar ayrı..o zaman tabiki doktor ne derse yaparım ama şu anlık herseyin doğal seyrine yana gönlüm

Kizllarr Bir Sorum Olucak Ben Süt Icmek istiyorum ama hangi tür süt kullanicam?,Doktor Diyor ya Cig Süt Yasak Diye Bu Hazir Kutuda Aldigimiz PastöriZe Sütleri Kaynatip mi icmeliyiz Mesela??

Kizllarr Bir Sorum Olucak Ben Süt Icmek istiyorum ama hangi tür süt kullanicam?,Doktor Diyor ya Cig Süt Yasak Diye Bu Hazir Kutuda Aldigimiz PastöriZe Sütleri Kaynatip mi icmeliyiz Mesela??
Ben günlük süt içiyorum marketten aldığımız :)) çok da ince düşünme. Yıllar önce annelerimiz bu kadar sık eleyip dokumanıştır canım. Hiç bir vitaminden eksik bırakma da

Zonguldak'tan selamlar kızlar bende hazıran 2017 anne adayıyım nasipse ikinci çocuğum doğacak bi kızım var 6 yasında yarın dr gıdıcem çünkü idrar testiyle öğrendim ve miğde bulantılarımdan anladım son adete göre 5. Haftanın içindeyim bakalım yarın keseyi görebilcekmiyim
Yarın hayırlı haberlerle gel canım inş nasipse bizde çarsamba görücez kesemizi allahım bu duyguyu isteyen herkese yaşat inş

Günaydın arkadaslar.sabah sabah canım cok sıkıldı.cok az acık kahve akıntı geldi.ödüm koptu resmen.aglamaktan bi hal oldum.dsha önce bir düşügüm oldugu için cok cok korkuyorum.rabbim o akıntının dewamını getirmez inş.doktora en son carsamba günü gitmiştim.hersey yolunda demişti.şuan 9 haftanın içindeyim.8+5 günlügüm.gebeligimin basından beri her ihtimale karsı doktor progestan da vermişti.inş bişey olmaz ve hepimiz sag salim kucagımıza alırız

Hayırlı geceler canım.. Bu benim ikinci gebeligim, ilk GEBELIGIMDE ve bebeğim doğduğunda çok pimpirikliydim. Ama bunda öyle olmayacağım dedim ve şu anlık öyle yapıyorum. Herşeyin doğal ı en makbulu bence. O yüzden vitamin almıyorum eski beslenme düzenine devam. Sadece süt pek içmem onu içmeye çalışıyorum o kadar. Doktora da sık gitmeyi düşünmüyorum.. sadece önemli haftalarda gideceğim. Şu an 6 haftalık gebeyim ve daha hafta ici gideceğim. Cunku cok ulturasona girmek istemiyorum. Tabi istisnalar ayrı..o zaman tabiki doktor ne derse yaparım ama şu anlık herseyin doğal seyrine yana gönlüm
Ne güzel. Bende senn gibi düşünüyorum. Ama ben hiç ultrasona girmeyeceğim kesinlikle giremem dedim sonra pat birden akıntı başladı ve düşük tehlikesi nedeniyle doktor sürekli görmek istedi beni. Bu sekilde yeniden tipin kollarına düşmek zorunda kaldım. Ama çok şükür toparladım. Şuan Kesemin çevresinde az da olsa hala kanamam var ama artık önemli değilmiş o kanama.
Bende bir daha kontrole 10. Haftada gitmek istiyorum. Mecburum çünkü yeni bir doktor deneyeceğim. Denemesi 13. Hafra da giderdim. Dogali benimsediğin için hayat felsefeni sevdim bende mümkün mertebe ilaçtan uzak durarak hayatımı sürdürüyorum. Mesela ilaya hiç aşı yaptırmadık. Daha yeni yeni karmalari yaptıracağız ve o kadar başka aşı yaptirmayacagiz.

Günaydın arkadaslar.sabah sabah canım cok sıkıldı.cok az acık kahve akıntı geldi.ödüm koptu resmen.aglamaktan bi hal oldum.dsha önce bir düşügüm oldugu için cok cok korkuyorum.rabbim o akıntının dewamını getirmez inş.doktora en son carsamba günü gitmiştim.hersey yolunda demişti.şuan 9 haftanın içindeyim.8+5 günlügüm.gebeligimin basından beri her ihtimale karsı doktor progestan da vermişti.inş bişey olmaz ve hepimiz sag salim kucagımıza alırız
Geçmiş olsun. Bence sen yine de bir doktora görün bence. Ama ben 8+4 de çok önemli bir şey olacağını pek sanmıyorum yerleşme kanamasidir diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi bence doktora git ben olsam 1 dakika durmaz koştur koştur doktora giderdim

Bugun doktora gidecek arkadaşlar hilkav onurum benim ve diğerleri inşallah sizlerden güzrl haberler alırız:anneadayı::dua: . Umutla bekliyoruz haberlerinizi
Benim kontrolüme 3 hafta var ve bol bol dua ediyorum.
İştahsızım :KK43: dün aksam pekmez ve şalgam suyuyla geçti ki ben ve ekmeksizlik ölüm demekti:hamarat:bir mercimek nelerden vazgeçirebiliyormuş:KK49: sizleri seviyorum şimdi okula gidiyorum halim bu:uykucu:

Gunaydin canim cok korkulacak bir sey degil gibi geldi bana ama kanama lekelenme vs ger durumda onlem gerektirebilir gecmisinde de düşük oldugu icin bi kere daha gorun istersen doktora icin rahat etsin cok gecmis olsun

Kizlar benim hic mide bulantim falan yok 5+4 uz daha ondan mi ki ? Ben midem bulansin istiyorum cunku normalde kahve cok icerim simdi icmiyorum tabi ama canim cok istiyo sigara da kullaniyodum maalesef hamile oldugumu ogrendigim gun biraktim ikisini de ama zorlanıyorum midem bulansin ki canim hic istemesi istiyorum :)

Gunaydin :) Masallah buyumus ufaklik, belki de normal bir akintidir sakin olun Allah korusun kanama falan yok sukur. Ama yine de doktora gitmekte fayda var bence.

Bugun doktora gidecek arkadaşlar hilkav onurum benim ve diğerleri inşallah sizlerden güzrl haberler alırız:anneadayı::dua: . Umutla bekliyoruz haberlerinizi
İştahsızım :KK43: dün aksam pekmez ve şalgam suyuyla geçti ki ben ve ekmeksizlik ölüm demekti:hamarat:bir mercimek nelerden vazgeçirebiliyormuş:KK49: sizleri seviyorum şimdi okula gidiyorum halim bu:uykucu:
Gunaydin canim,Allah kolaylik versin. Bende dun aksam 4-5 yesil zeytin ve bi lokma ekmek yiyebildim. Su anda hafif bulantidan yine canim hicbisey istemiyo zorlarsam daha da bulaniyo gibi.

Kizlar benim hic mide bulantim falan yok 5+4 uz daha ondan mi ki ? Ben midem bulansin istiyorum cunku normalde kahve cok icerim simdi icmiyorum tabi ama canim cok istiyo sigara da kullaniyodum maalesef hamile oldugumu ogrendigim gun biraktim ikisini de ama zorlanıyorum midem bulansin ki canim hic istemesi istiyorum :)

Ah be kuzum bulantin oluncada hayattan soguyosun inan. Ben bi de 90% istifra edemiyorum 5 dk bulaniyo ara ara sonra direkt tansiyonum dusuyo basim donuyo,bosluga dusuyo gibi oluyorum. Daha erken sanirim senin icin ama kisiden kisiye gore degisir belli de olmaz :) Sen yine de kendi kendini tiksindir icme annesi :)

Ay o sigara yok mu? Bende ilaya hamile kaldığımda midem bulansın da bırakıyim istiyordum. Sonra 6. Hafta dolaylarinda bulanmaya başladı. Kalp atisiyla beraber başlıyor bulantı da. 6+ larda bulanmaya başlayacaktır. Yine hamile kalmadan önce az buz biraz içiyordum. Yani iki haftada bir falan. Hatta son adetime bir gün kala yaptığım test hamile olmadığımı gösterince puf ya yine değilim diye bir efkar sigarasi daha yapmıştım. Sonra bir baktım ki hamileyim. Şimdi uzuluyorum tabi :) umarım biran önce bırakırsın arkadasim çünkü benim 1. Hamileliğimde yasadoğum plesanta yaşlanmasının sebebi sigara içmeden kaynaklanıyordu

Gunaydin canim,Allah kolaylik versin. Bende dun aksam 4-5 yesil zeytin ve bi lokma ekmek yiyebildim. Su anda hafif bulantidan yine canim hicbisey istemiyo zorlarsam daha da bulaniyo gibi.
Benimde bulanıyor ama aç kaldıkça daha çok bunalıyor o yüzden şimdi bir şeyler yemem lazım. Sağolsun eşim mutfakta hazırlık yapıyor ben hayatta yemek hazirlayamiuorum

3 hafta geçer mi yahu benim de 2 hafta var ama çok çok özledim şimdiden yavruyu

Canım genelde cam şişede günlük süt öneriliyor onu da çok fazla tüketmemek gerekiyor fazla süt tüketimi kansızlık yapıyormuş doktoruna da danış istersen günde belli bir miktar kadar önerecektir o da :anneadayı:

X