2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Tamam canim verecem. Insallah en guzel haberleri vermeyi umit ediyorum.
Bugun kiyafet baktim hamile tarzi cok uygun bir elbise vardi esim alalim dedi. Bizim durumumuz mechul dedim. Ikimizde uzulduk.. :/
Allaha soyle dua ediyorum..
Allahim bize verdigin bu emaneti, minik yavruyu hayirla saglikla tamamina erdir.. Kucagimiza ver..Bizi hayirli sabirli anne baba eyle.. Evladimizida vatana millete hayirli eyle..
Asi isyankar kullarindan eyleme..diye dua ediyorum
Bende almadım daha hamile kıyafeti. Göbeğimin büyümesini bekliyorum :) ama direk durumumuz meçhul diyip kestirip atmayın. Pozitif düşünün her şey güzel olacak umarım :KK43:

bir de lohusalık var dimi...
en çok ondan korkuyorum depresyona girersem diye..
insan bilmediğinden daha çok korkuyor
Lohusa olayında aslında bir şey yok sadece ben çok korumacı bir anne olmustum. Takıntılı bir ruh haline burunmustum. Eller yikanmadan dokundurtmuyordum. Sigara parfum oje falan surup kimse gelemiyordu eve. Oturtmuyordum falan filan. Dinlenmedillerinde kafayı yiyordum. Ama sonra bir şekilde dinlettim kendimi

Şöyle düşünüyorum ben. Eğer devlet okuluna gitse bile aman yapmasın ödevini yani benim icin çok önemli seyler degil bunlar. Çocuğumun yarış atı gibi büyümesine izin vermeyeceğim. İşte bizimde çok fazla imkanimiz yok o yüzden okula göndermeyi düşünmüyoruz suan icin. Bakalım ileri de ne olacak
Ah arkadaşım gel de bunu düzene gelde bunu öğretmene anlat.. Çocuklar baskı altında büyüyor malesef bizde buna istemeden de olsa alet oluyoruz.. benimde bir gün kafam atacak ama ne zaman bakalım? Hiçbir şey çocuklardan önemli değil...

canım hangimizin durumu meçhul değil ki...
ben daha bir patik bir zıbın bile almadım...
takdir i ilahi..
ama inşallah hepimiz bu süreci güzel tamamlarız ve
9 ayın sonunda bebeklerimizi kucaklarken sadece bakıp şükrederiz sen herşeye değermişsin diye
Insallah dedigin gibi olacak canim..
Kizima hamile kaldigimda cok tatli kirmizi bir emzik gormustum. Kizsa da erkekse de ikisinede uyar deyip almistim. :))

Kizim dogdu ki beni bir turlu ememiyor. Allah Allaah dedik tutuyor ama emmeden birakiyor. Sonra bir baktim aglarken dili agzinin icinde kaliyor. Esime dedim ki bunda bir tuhaflik var. Ya cizgi filmlerde bebek aglarken dil boyle havada olur titrer hatta :)) Annem dedi ki aa aa bunda dil alti bagi var dedi. Hemen doktora goturduler minik bir makas atmis. Duzeldi doktor demiski bunu nasil hemen farkettiniz genelde 6 aydan sonra farkederler ufak bir operasyonla duzeltilir. :))
Cok dikkatliyimdir :KK66:

Bende almadım daha hamile kıyafeti. Göbeğimin büyümesini bekliyorum :) ama direk durumumuz meçhul diyip kestirip atmayın. Pozitif düşünün her şey güzel olacak umarım :KK43:
Yaa bende daha almadim ama dar giydigimde hem gazin hemde normalde gobegimin olmamasinin etkisiyle belli oluyor hafiften. Sabah dar body giycektim esim gobegimi sevip cikmaya basladi deyince bi utandim :) ailelerle oturuyoruz hala lafa giremedik saka gibi ya birbirimize bakip bakip guluyoruz :KK70:
Hamile kiyafetlerini pek sevemedim nedense. Tayt bol t shirt ,guzel bi tunik gomlek ya da elbise cok hosuma gidiyo.

Meltemim Rabbime sal en güzel cevabı o veriyor zamanı gelince boş boşuna stres yapma hele hele zor günlerinde .Ben stres yaptıkça o gün kramplarım cogalıyor kendimi daha halsiz hissediyorum canımsın.

Hic umrumda degil Valla. Insanlara takilirsak hic mutlu olamayiz. Cok sukur boyle seyleri kulak ardi ediyorum canim :)

Kizimi memeden kesiyorum :KK43: mecburum artik buna. Hic istemiyordum ama gucum kalmiyor artik.. iletisim kurarak bol bol sarılıp kucaklaşarak dun geceyi gecirdik.
Kizimla saglikli ilişki kurmanin faydasini her asamada gordum cok sukur.. meme birakmada da goruyorum. Inatlasmiyor hic.m

Yaa bende daha almadim ama dar giydigimde hem gazin hemde normalde gobegimin olmamasinin etkisiyle belli oluyor hafiften. Sabah dar body giycektim esim gobegimi sevip cikmaya basladi deyince bi utandim :) ailelerle oturuyoruz hala lafa giremedik saka gibi ya birbirimize bakip bakip guluyoruz :KK70:
Hamile kiyafetlerini pek sevemedim nedense. Tayt bol t shirt ,guzel bi tunik gomlek ya da elbise cok hosuma gidiyo.
İşte bende öyle giyiniyorum salvar tunik bol bol. O yüzden karnım henüz gözükmüyor. Ama dün dar bir body giydim benimde çıktı. Birde ikinci hamilikte çok daha çabuk belli oluyormuş. Normalde gobegim dumduzdur benim ama çıktı yani görüyorum aynada.

Ee konuşun hadi artık. Valla ben bile heyecan yaptım sizin adınıza :)

Kizimi memeden kesiyorum :KK43: mecburum artik buna. Hic istemiyordum ama gucum kalmiyor artik.. iletisim kurarak bol bol sarılıp kucaklaşarak dun geceyi gecirdik.
Kizimla saglikli ilişki kurmanin faydasini her asamada gordum cok sukur.. meme birakmada da goruyorum. Inatlasmiyor hic.m
İşte en sevdiğim anne bebek modeli. Pozitif iletişimin bende her daim faydasını gördüm. İlayi ben zorla kesmedim konuşarak memede artık süt kalmadığını söyledim bir kaç kere emdi çekildi emdi çekildi. Ama hala öpüp kokluyor hiç zorla kesmedim. memeden. Seni de kutluyorum zorla memeden kesme yollarına basvurmadigin icin.

Kizim dogdu ki beni bir turlu ememiyor. Allah Allaah dedik tutuyor ama emmeden birakiyor. Sonra bir baktim aglarken dili agzinin icinde kaliyor. Esime dedim ki bunda bir tuhaflik var. Ya cizgi filmlerde bebek aglarken dil boyle havada olur titrer hatta :)) Annem dedi ki aa aa bunda dil alti bagi var dedi. Hemen doktora goturduler minik bir makas atmis. Duzeldi doktor demiski bunu nasil hemen farkettiniz genelde 6 aydan sonra farkederler ufak bir operasyonla duzeltilir. :))
Ay ben çok aglamistim o ilk iki gün. Benim memeler yarikti ve ilay emdikce kanıyordu ve damağıni batırıyordu çok kötü. ilaya belli etmeden her emzirdigimde ağlıyordum ama anlıyordu tabi çok şükür hiç bırakmadı ama

Ah arkadaşım gel de bunu düzene gelde bunu öğretmene anlat.. Çocuklar baskı altında büyüyor malesef bizde buna istemeden de olsa alet oluyoruz.. benimde bir gün kafam atacak ama ne zaman bakalım? Hiçbir şey çocuklardan önemli değil...

Ben de kızımı bu çarkın icine atmak istemiyorum. Mutlu olacagi bir hayat yasasin istiyorum. Surekli sinanip ozguvenini ve yasama enerjisini yitirecegi bir ogrenim hayati neye yarar..

İşte en sevdiğim anne bebek modeli. Pozitif iletişimin bende her daim faydasını gördüm. İlayi ben zorla kesmedim konuşarak memede artık süt kalmadığını söyledim bir kaç kere emdi çekildi emdi çekildi. Ama hala öpüp kokluyor hiç zorla kesmedim. memeden. Seni de kutluyorum zorla memeden kesme yollarına basvurmadigin icin.

Canımsın..
Anne bebek iletisimi ne onemli sey. Omrumuzun sonuna kadar hep boyle gideriz hepimiz Insallah..

ya arkadaşlar bir arkadaşım aklımı bulandırdı ben şuan 4+1 haftalık hamileyim korunurken hamile kaldım neyse benim hcg m 1763 çok yüksekmiş ikiz olamaz genetik yatkınlığımız yok. geçen ay ki adet döngüm şöyle ; 13 eylül gibi lekelenmelerim başladı 23 ünde doktora gittim neyin nesi diye usg birşey görmedi hormon testleri yaptı beta hcg ye baktı ihtimal diyerekten negatif çıktı ertesi günde adetşm başladı 4 gün sürdü bitti. bu ayda bu şekilim hamileyim sanırım sizin kaçtı ilk baktığınız zamanlarda benim kızımda 50 ydi sadece mol gebelik filan canım sıkıldı

Canim üzülme cok sukur 19 ay emdi bebegin asil vitamini cok cok aldilar bak biz birakali iki hafta oldu gece uykusu duzeldi Allah a cok sukur artik meme diye uyanmiyo uyansa da su icip yatiyo daha cok yemek yemeye basladi onceden tek tartisma konumuz yemek yememesiydi artik ye diye israr etmiyorum kendi gelip söylüyo karnindaki sana daha cok muhtac yavas yavas alisacak zeynep de

maşallah arkadaşım sanırım doğumdan sonra seni rahat bırakmıycam :) bu niye şu niye şöyle oldu böyle oldu diye :)
ya da sırlarını öğret bize şu 7 ayda vakit varken kurtul :KK70:

ya arkadaşlar bir arkadaşım aklımı bulandırdı ben şuan 4+1 haftalık hamileyim korunurken hamile kaldım neyse benim hcg m 1763 çok yüksekmiş ikiz olamaz genetik yatkınlığımız yok. geçen ay ki adet döngüm şöyle ; 13 eylül gibi lekelenmelerim başladı 23 ünde doktora gittim neyin nesi diye usg birşey görmedi hormon testleri yaptı beta hcg ye baktı ihtimal diyerekten negatif çıktı ertesi günde adetşm başladı 4 gün sürdü bitti. bu ayda bu şekilim hamileyim sanırım sizin kaçtı ilk baktığınız zamanlarda benim kızımda 50 ydi sadece mol gebelik filan canım sıkıldı

beş gün gecikince 1035 di

Canim ikiz genetikde olmasa bile olma ihtimali var bence.simdiden aklini bulandirma strese girme bence.kotu seyler aklina getirme:KK66: benim adet gunumde 200 idi canim ve ikiz hamileyim nasipse.fakat herkesin ki ayni olmuyo.. Saglikli bebisler nasip etsin rabbim insallah cnm

kızlar baş ağrılarım hiç geçmiyor...
biraz uyumak iyi gelse de herzaman uykuya ayıracak zaman olmuyor
ne zaman geçer bu ağrılar?
sizde de oluyor mu?

X