2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
çok güzel ama bir o kadar da endişeli bir durum. tek kese ikizi oldukça riskliymiş iyi bir perinatalog bulmam gerekecek.
İçini böyle şeylerle karartma cnm sen güzel düşün güzel olsun.tabiki Dr u da iyi seçmek lazım.benim kızımda Dr doçent ti.çok rahattım ki hamileliğim çok sıkıntılıydı.şimdi bir uzman Dr a gidiyorum bakalım ileriye doğru tekrar eski Dr a gidebilirşm

Yarin 3te kalpten gitmezsem sonucu bildirecem kizlar. 1 haftadir uykuyu yitirdim. Bu hastaligin o kadar cok olasilik cesidi varki esimle konusurken olasiliklari anlatirken yoruluyorum.
Dusundukce uzuluyorum uzuldukce hayattan soyutlasiyorum. Korkuyorum..

Arkadasim korkma bizde de oluyor o zaman zaman. Rahim genişliyormuş ya sebebi o işte
Sağolasın canım ya bende günün her anında olmasi biraz endiselendiriyor. suanda bile v
Senin oğlun kaç yasinda? Evet o problem 2. Hamile olan tüm annelerde var o sorun. Hele 3.ye hamile olan anneleri düşünemiyorum bile şuan 3. hamilelik çok zor gelmeye başladı bana. Ama geçecek yani. Her şey geçecek. Bende bazen çok yoruluyorum camasir bulaşık yemek ev temizliği ilay derken baya yoğun oluyorum ama geçiyor ya zaman fark etmesek de geçiyor. Bir şekilde geçiriyoruz ve şöyle düşün 9 ay sonra cabucak geçecek ve biz bu seferde bu günleri ozleyecegiz.
Oğlum 8 yaşında ikiye gidiyor ve odev yapmak istemiyor benim kramp ve bulantı var zor yemek yapıyorum.. Eşim çok yoğun çalışıyor malesef pek ilgilenmiyor.. Bu hafta çok zor geçti canım ya..
Allah kolaylik versin o zaman arkadasim isin cok zor. Benim henuz cocugum yok eve gelince yatip dinleniyorum ama Allah sana sabir ve kolaylik versin.
Sağol canım.. umarım hepimizin kolay ve sağlıklı geçer

Yarin 3te kalpten gitmezsem sonucu bildirecem kizlar. 1 haftadir uykuyu yitirdim. Bu hastaligin o kadar cok olasilik cesidi varki esimle konusurken olasiliklari anlatirken yoruluyorum.
İnsallah cok guzel sonuçlarla geleceksin canim

Sağolasın canım ya bende günün her anında olmasi biraz endiselendiriyor. suanda bile v

Oğlum 8 yaşında ikiye gidiyor ve odev yapmak istemiyor benim kramp ve bulantı var zor yemek yapıyorum.. Eşim çok yoğun çalışıyor malesef pek ilgilenmiyor.. Bu hafta çok zor geçti canım ya..

Sağol canım.. umarım hepimizin kolay ve sağlıklı geçer
Ama. bırak yapmasin boşver. Ne olacak ki sanki. Biz onca yıl yaptıkta ne oldu? Ben ilayi okula göndermeyi düşünmüyorum. Göndersem de waldorf eğitimi olan ödev falan diretmeyen bir okula gönderecegim. Bence sende boşver çok önemli değil ozellikle karnındankimden daha önemli değil. Yat dinlen en azından dinlenmeye çalış. Aparatif şeyler yapmaya çalış çorba sandviç falan bu süreyi atlatana kadar.

Ya çok güzel sonuçlarla geleceksin inanıyorum ben ❤ bize de haber ver olur mi hemen

Bir gun gecince ohh be diyorum bugunde gecti.. hemen geciversin bu gunler diyorum... Cnm bir bardak suyun icine limon suyu koy biraz ben oyle icebiliyorum gayet iyi oluyo baskada hic bisey ne meyve suyu ne ayran hic bisey icemiyorum agizimin hic tati yok hep bi acı tat var...

benim de öyle...
çayı çok severdim onu bile içesim gelmiyor...
birgün iyi oluyorum bir gün kötü
özellikle sabah namazına uyandığımda ilaç içiyorum aç karnına mahvediyor beni
bugün ilacı da istifra ile çıkardım...
umarım bu durum çabuk geçer

Ya ben melek gibiyim valla. Biri birşey dese bile direk alttan alıyorum ve bunu hep hamileliğimde yapıyorum. Hamilelikte melek lohusa alıngan bir kediye donusuyorum :) tırnaklarımı bile gösterebilirim yani o derece yavrularimı koruma icgudusune giriyorum. Ama bu sefer daha güçlü olacağım lohusa zamanı.

bir de lohusalık var dimi...
en çok ondan korkuyorum depresyona girersem diye..
insan bilmediğinden daha çok korkuyor

Ya çok güzel sonuçlarla geleceksin inanıyorum ben ❤ bize de haber ver olur mi hemen
Tamam canim verecem. Insallah en guzel haberleri vermeyi umit ediyorum.
Bugun kiyafet baktim hamile tarzi cok uygun bir elbise vardi esim alalim dedi. Bizim durumumuz mechul dedim. Ikimizde uzulduk.. :/
Allaha soyle dua ediyorum..
Allahim bize verdigin bu emaneti, minik yavruyu hayirla saglikla tamamina erdir.. Kucagimiza ver..Bizi hayirli sabirli anne baba eyle.. Evladimizida vatana millete hayirli eyle..
Asi isyankar kullarindan eyleme..diye dua ediyorum

inşallah herşey güzel olur arkadaşım
insan bazen okudukça morali bozuluyor
beni tsh yüksekti okudum zeka geriliği yapar cücelik düşük bir sürü kötü şey
dün doktora gittim düşmüş..
belki senin kesecikler de eriyivermiştir...
okumadan olmuyor ama umutlu olmak gerek...inşallah yarın müjdelerle gelirsin

inşallah herşey güzel olur arkadaşım
insan bazen okudukça morali bozuluyor
beni tsh yüksekti okudum zeka geriliği yapar cücelik düşük bir sürü kötü şey
dün doktora gittim düşmüş..
belki senin kesecikler de eriyivermiştir...
okumadan olmuyor ama umutlu olmak gerek...inşallah yarın müjdelerle gelirsin
Insallah erimistir. Allahim buyuksun Ya Rabbim..

Ama. bırak yapmasin boşver. Ne olacak ki sanki. Biz onca yıl yaptıkta ne oldu? Ben ilayi okula göndermeyi düşünmüyorum. Göndersem de waldorf eğitimi olan ödev falan diretmeyen bir okula gönderecegim. Bence sende boşver çok önemli değil ozellikle karnındankimden daha önemli değil. Yat dinlen en azından dinlenmeye çalış. Aparatif şeyler yapmaya çalış çorba sandviç falan bu süreyi atlatana kadar.
Ay keşke öyle bir imkanimiz olsa.. Devlet okuluna gidiyor ve ödevin dibine vuruyoruz malesef... çocuk ta bizde okuldan soğuduk.. hayaller hayatlar...:KK43:

Tamam canim verecem. Insallah en guzel haberleri vermeyi umit ediyorum.
Bugun kiyafet baktim hamile tarzi cok uygun bir elbise vardi esim alalim dedi. Bizim durumumuz mechul dedim. Ikimizde uzulduk.. :/
Allaha soyle dua ediyorum..
Allahim bize verdigin bu emaneti, minik yavruyu hayirla saglikla tamamina erdir.. Kucagimiza ver..Bizi hayirli sabirli anne baba eyle.. Evladimizida vatana millete hayirli eyle..
Asi isyankar kullarindan eyleme..diye dua ediyorum

canım hangimizin durumu meçhul değil ki...
ben daha bir patik bir zıbın bile almadım...
takdir i ilahi..
ama inşallah hepimiz bu süreci güzel tamamlarız ve
9 ayın sonunda bebeklerimizi kucaklarken sadece bakıp şükrederiz sen herşeye değermişsin diye

Ayy super vallaha ayni gunuz :) Merhabalaaar. Evet belimde agriyo ara ara. Yaklasik 5-6 gundur var sabah oluyor genelde. Ise gitmek resmen eziyet oluyor. Ve bisey yesemde icsemde gecmiyo bi de afedersin cikaramayinca tansiyonum dusuyo hemen,yuzum sapsari kaliyorum oyle. Ama diyorum ki bu bebitolarin bize gunaydin deme sekli :) insallah yavas yavas azalir 2-3 haftaya.

Evet geçecek inşallah. Kızımda 12. Haftam dan sonra geçmişti. Umarım bunda da öyle olur. Çıkaramamak daha kötüdür herhalde, ben çıkıyorum ama gün boyunca halsiz oluyorum. İşe gidip ders anlatmak bana da şuan işkence resmen ama geçecek azıcık kaldı :-)

Estrofemi ben hala kullaniyorum. Bir sikayetim yok canim. Daha onceki hamileligimde de kullandim ama birakinca terleme oldumu hic dikkat etmedim
Kullanirken benim de bi sorunum yoktu acikcasi birakinca basladi.. ben du an sadece progestan kullaniyorm, estrofem belki progestanin yan etkilerini baskiliyodu diye dusunuyorm cunku prospektuste o yarz seyler okumustm ;hormon degisikliklerinin beden oldugu ates basmalarini engeller falan yaziyodu.. sanirim birakinca oyle olmasina neden oldu :KK43: yarin doktora da sorucam.. bi terslik yoksa idare edicez yapilicak bisey yok alisir bunye zamanla sanirim :)

Dusundukce
Daha bende hiç doktora gitmedim.. elinden geldiğince olumlu düşünmeye çalış.. eninde sonunda herşey olacağına varıyor. Ben o yüzden hep hayırlısı neyse o olsun diye dua ediyorum.. seninde inşallah hayırlı haberlerini bekliyoruz canım

Ay keşke öyle bir imkanimiz olsa.. Devlet okuluna gidiyor ve ödevin dibine vuruyoruz malesef... çocuk ta bizde okuldan soğuduk.. hayaller hayatlar...:KK43:
Şöyle düşünüyorum ben. Eğer devlet okuluna gitse bile aman yapmasın ödevini yani benim icin çok önemli seyler degil bunlar. Çocuğumun yarış atı gibi büyümesine izin vermeyeceğim. İşte bizimde çok fazla imkanimiz yok o yüzden okula göndermeyi düşünmüyoruz suan icin. Bakalım ileri de ne olacak

X