2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Yapıyorum cnm oğlumla ilgilensinler gülsünler diye.. ama pek yüz vermiyorlar oğlum pes etmiyor yine peşlerine düşüyor:)
Canım bizimkide arada düşüyor peşlerine. Ben karşı çocukla pek ilgilenmiyorum o durumda, utanıyorlar çünkü, sadece kendi oğlumla konuşuyorum o durumda, ( birazcık daha ekstra sevecen olarak tabi:KK66:) arada dabak abla abi cici dimi, falan filanlar işte.. tabi bazı çocuk naparsan yap karşılık vermiyo, e ileride de öyle olacak zaten, herkesle de iletişim kurulamayacak işte, şimdiden öğrensin:KK66:

Kızlar merhaba
Fethiye Antalya taraflarından
Denizi sığ ve kum, ultra herşey dahil konsept de düzgün bir otel tavsiyeniz varmı acaba ...
Eylül'de Bodrum voyage gidiyoruz bu ara tatil olacak ama otel bulamadım , limitim sınırlı biraz ...
Varsa tecrübe ettiğiniz güzel oteller, paylaşırsanız sevinirim ...
Canım bizim müdavimi olduğumuz ve fiyatı uygun olan bi otelimiz var balayına da ona gittik yemeği denizi havuzu harika yine oraya gideceğiz kurbandan sonra inşallah aydın kuşadası ephesia resort otel bi araştır istersen fiyatı uygun ve kaliteli bulduğum tek otel

Kızlar elifçik iki gündür aşırı hareketli.12.ayda daha yeni sürünmeye başlamıştı. Şimdi 14.ayını doldurdu birden acayip hızlı emeklemeye başladı.her yere tutunup kalkıyor.sıralıyor.hatta emekleme pozisyonundayken popoyu havaya dikip hiçbir yere tutunmadan kalkmaya çalışıyor. Bizim icin büyük gelişme bunlar.Sizlerde bu durumdan sonra ne kadar sürmüştü yürümeye geçiş.
Bi de artık şarkı söylemeye başladı.ama melodi hep ayni.arı vız vız şarkısının melodisini kullanarak istediği kelimeye uyarliyor.bazen sözsüz sadece müziğini mırıldanıyor.

Kızlar elifçik iki gündür aşırı hareketli.12.ayda daha yeni sürünmeye başlamıştı. Şimdi 14.ayını doldurdu birden acayip hızlı emeklemeye başladı.her yere tutunup kalkıyor.sıralıyor.hatta emekleme pozisyonundayken popoyu havaya dikip hiçbir yere tutunmadan kalkmaya çalışıyor. Bizim icin büyük gelişme bunlar.Sizlerde bu durumdan sonra ne kadar sürmüştü yürümeye geçiş.
Bi de artık şarkı söylemeye başladı.ama melodi hep ayni.arı vız vız şarkısının melodisini kullanarak istediği kelimeye uyarliyor.bazen sözsüz sadece müziğini mırıldanıyor.
6 aylıktan berı elınden tutunca yuruyor,10 aylık emeklemeye basladı , 13,5 aylık canı ısterse kendısı bır yerden bır yere gıdıyor ama maksımum 10 adım , onun harıcı emeklemeyı tercıh edıyor ama elınden tutarsan bır parmagımızı bıle tutsa tum evı defalarca turluyor sadece cesaret ısı yeterlı ozguvenı yok henuz o nedenle tek basına dolasmıyor, baska bır arkadasımın kızı bızden bırkaç hafta kucuk bır ıkı adım attıktan sonra bır ıkı haftada tamamen tek basına yurumeye basladı cocuktan cocuga degısıyor bu durum..

Kombiyotik yogurt yapip yedirmeyi dene canim. Daha hizli bir sekilde iyilesecegini dusunuyorum. Yine ve yeniden tek tavsiyem budur. Ayrica kabiz olmayan cocuga lavman/ishal ilaci vermek yanlis degilmi. Kabizda bile son care diyorlardi. Kaka yapmaktan vszgecmesin derim

Gerekli oldugunda veriyorum. Emzirdigim icin cok gerekmiyor ama birseyin icine katmam gerekirse katiyorum. Genelde bir yas alri oneriomiyor. Bir yas sonrasi verebikirsiniz diyorlardi

Biz de buyuklere ilgiliyiz. Yasitlari ayak uyduramiyor diye sevmiyor. Buyuklerle daha iyi anlasiyor. Direk yanlarina gidip kolundan cekistiriyor :)
Siz karsidaki cocuga daha guzel yaklasirsaniz o da sizin bebeginizle severek oynar. Bugun bile parktayken iki cocuk geldi yanimiza. Hem onlarla ilgilendim, onlar da oglumla :KK66:
Canım zaten 1. Hafta kullan dedı şurubu bıraktım. Evet yanlış ama sorun çatlak olması daha da catlaya bilir bu şekilde mecbur kakayı yumuşatmamız lazım. Gerçi yumuşamadı o ayrı. Kombıotık,probiyotik yoğurt yapıyorum zaten ama sonuç hep aynı. Sanırım kızım bir kere zorladı kendini çatlağın acısıyla da ıkınıyor :KK43:

Çatlaktan dolayı canı mı yanıyor acaba ya, ondan mı zorlanıyor?? Doktorun bi çözüm bulması lazımdı ama yani, yetişkinlerde de oluyor bu, müshil ilacımı veriliyormuş o zaman.. başkabi doktora daha danışsan canım ya, çocuğun düzgün giden dengesini de bağırsak florasını da niye bozasınki, alternatif bi çözüm vardır umarım. İnşallah da canı yanmıyordur annesi...
Evet sanırım çatlaktan dolayı böyle yapıyor. Gittiğim dr iyi bir dr Aslında ama kaka yumuşatmak asıl hedefimiz olduğu icin verdi sanırım. Yoksa kakası Ateş yumusak ama çatlağın düzelmesi icin cok cok yumusak kaka yapması lazım. Bıdaha gidicez mecbur.:KK43:

Her çocuğun farklı olur diye düşünüyorum..mesela bizimki baştan tutunup yürüyordu,, sonra normal yürümeye başlayınca da hep bi yerlerden destek alarak kalkmaya başladı 2 hafta ıcınde de düştüğü yerden popoyu havaya dikerek kendi kalkmaya başladı,, ama yürütmek ıcın her akşam yarım saat esımle karşılıklı geçip Ömer'i de ortamıza alıp kolumuzu açıp gel gel yapıyorduk ve sürekli aradaki mesafeyi acıyorduk :))

Evet sanırım çatlaktan dolayı böyle yapıyor. Gittiğim dr iyi bir dr Aslında ama kaka yumuşatmak asıl hedefimiz olduğu icin verdi sanırım. Yoksa kakası Ateş yumusak ama çatlağın düzelmesi icin cok cok yumusak kaka yapması lazım. Bıdaha gidicez mecbur.:KK43:
Evet böyleymiş sanırım bunun tedavisi, biraz baktım bende ama farklı çözümler ileri safhalar için.. canım inşallah çabuk ağrısız sızısız atlatırsınız.
Bu arada zeytinyağı da aklında bulunsun, geçenlerde birkaç gün yararlıdır diye biraz ipin ucunu kaçırmışım, çok cıvık yaptı birkaç gün. Ama pişirirken attığın yapmıyor, yemek piştikten sonra ilave edilen, ya da kahvaltısına eklediğin biraz fazla olursa o yapıyor cıvık kaka.

Benim kuzum da hala tam iyileşemedi. Ama öksürük hapşırık ateş yok artık şükür ki. Burun hala ara ara doluyor, tabi ilk günler gibi değil. Sabah akşam boğuşarak otribebe kullanıyoruz. Bayağı dolu dolu sümükler, o küçücük burnun neresinden çıkıyo onlar bilmem:)

Bir de son birşey daha:)
Rasayana bebekler için tahıl çorbası, güzel bi öğün, hazırlaması da pratik ve benim oğlum sevdi tadını. içeriğide dolu dolu (Organik Tam Buğday, Organik Kırmızı Mercimek, Organik Yeşil Mercimek, Organik Maş Fasulyesi, Organik Kabuklu Pirinç, Organik Bulgur, Organik Bulgur, Kurutulmuş Havuç, Kurutulmuş Patates, Kurutulmuş Domates, Kurutulmuş Kabak, Kurutulmuş Ispanak)
Alternatif arayanlar için:KK66:

Evet böyleymiş sanırım bunun tedavisi, biraz baktım bende ama farklı çözümler ileri safhalar için.. canım inşallah çabuk ağrısız sızısız atlatırsınız.
Bu arada zeytinyağı da aklında bulunsun, geçenlerde birkaç gün yararlıdır diye biraz ipin ucunu kaçırmışım, çok cıvık yaptı birkaç gün. Ama pişirirken attığın yapmıyor, yemek piştikten sonra ilave edilen, ya da kahvaltısına eklediğin biraz fazla olursa o yapıyor cıvık kaka.
Insallah canım. Can'ım ben bunları hepsini denedim :) zaten zeytinyağını kendimize de sonradan atarım ben ama böyle durum. Umarım sıkıntı olmaz.

Üzerine düşüp sürekli teşvik ederseniz 15 gün sonra kendi başına ilk adımlar gelir..
sırtını biryere dayayın 1 mt mesafede sevdiği birşeyi alın elinize gel gel yapın en güzel alıştırma şekli... :)

Bugun en sonunda doktora gittik .. her degasında randevu alıp iptal etmek zorunda kalıyorduk hep aksilik cıkıyordu bi ayda mersinde kaldım geldim eve.. en sonunda bugun gittik aklımdaki bütün soruları sordum haziran 2nde 14 aylık olcak 12 kilo 78 boy. İri bi cocuk olcak dedi .. yürümemesi normal bılgındak 18 aya kadar kapanmaması normal.. oğlum popo üstünde gidiyordu emeklemiyordu oda normalmiş.. ağız kokusu vardı cok şükür ondanda bişey cıkmadı burun tıkandığındada koku yapabilirmiş. Erkek cocukları kızlara göre daha geriden gelebilirmiş ... hiç bir bebek aynı değildir gibi cümlelerde kullandı .. göz teması falan filan onlarda gayet iyi .. hatta sosyal bi cocuk dedi cok güleryüzlü .. valla nasıl rahatladım kızlar böyle tembel olması beni cok korkutuyordu.. şükür herşey yolunda

Ben blw yapıyorum ama hıc kasık kullanmadık.suda bekletip blendırdan geçirsem suyunu içirsem olur dimi yine. Ama işte bir de kaka yapamıyor degıl kabızlık kaka yapamamak diye biliyorum ben hergun yapıyor ama ıkınarak :KK43: ona çare bulamadım.
Fazla da ıkınması cok da rahat yapamadıgnı düşündürdü bana.yumuşatmakta fayda var,çatlak olmasın.blw yapıyosunuz anlıyorum da özel durumlarda bi kaşık siw yediriverin kimseye söylemem,söz:)
İyi de yogurt yemiyor mu zaten,kaseden corba icer gibi?

kızlar bebeklere süt vermeye başladınız ı? başladıysanız keçi mi inek mi, devam sütü mü? çalıştığım için süt azaldı ancak akşam ve sabah karşı emebiliyor yavaştan süt vereyim diyorum. sizler nasıl yapıyorsunuz

kızlar bebeklere süt vermeye başladınız ı? başladıysanız keçi mi inek mi, devam sütü mü? çalıştığım için süt azaldı ancak akşam ve sabah karşı emebiliyor yavaştan süt vereyim diyorum. sizler nasıl yapıyorsunuz
Aptamilin devam sütleri var 1 yaş üzeri için bazen veriyorum ben başta test ettim bi sorun olacak mı diye olmadı kahvaltısında ve geceleri yatmadan 1 saat önce veriyorum çok fazla değil ama yeni yeni başladığımdan miktarını yavaştan arttırıyorum

Aptamilin devam sütleri var 1 yaş üzeri için bazen veriyorum ben başta test ettim bi sorun olacak mı diye olmadı kahvaltısında ve geceleri yatmadan 1 saat önce veriyorum çok fazla değil ama yeni yeni başladığımdan miktarını yavaştan arttırıyorum
3 gün kuralına göre mi denedin :) ve ilk miktarı ne kadardı. ben de sadece kahvaltıda vermeyi düşünüyorum. direkt mi veriyorsun bişeylere katarak mı?

Biz mamayla büyüdüğümüz için doktorumuz kullanmamızı önerdi.. başta kahvaltılarda azar azar verdim . Mamayı bıraktık bu ay ..şimdi aptamilin bazende pınarın bir yaş üstü sütünü kullanıyorum

3 gün kuralına göre mi denedin :) ve ilk miktarı ne kadardı. ben de sadece kahvaltıda vermeyi düşünüyorum. direkt mi veriyorsun bişeylere katarak mı?
Evet canım ilk sulandırarak sabahları bisküvisine koydum sonra süt miktarını arttırdım su koymadım en son gece muhallebisine koyuyorum bazen çok sık vermiyorum yine de emmesi iyi çnki anne sütüne doysun diye çevremden kes artık yaşına girdi emmesin diyenler oluyor ama asla kesmeyi düşünmüyorum sütüm olduğu sürece 2 yaşına kadar gideri var Allahın izniyle inşallah tabi yetmiyor eskisi gibi ek besinlerle takviye yapıyoruz

X