2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın arkadaşlar.. dün doktora gittik, kuzumun güm güm lerini dinledik azıcık:) herşey yolunda hiç bir sıkıntı yok çok şükür.
Günaydın canım..Ben de yarın gideceğim çok heyecanlıyım.İnşallah ben de böyle mutlu ayrılırım doktorun yanından :) Herzaman yolunda gitsin hepimizin hamileliği İnşallah Rabbim korusun kuzularımızı..

Günaydın herkese, bende cuma günü gidicem doktora, sonrada pazartesi günü ense kalınlığına baktırmak için ve bebeğin genel kontrolü için Zeynep Kamil e gidicem .. Bulantılarımda azalıyo şükürler olsun hafif hafif, serum almıştım geçen hafta baya işe yaradı hiç kusmadım aşırıda bulantım olmadı ..

bende 2 kere gittim doktora ama iime pek sinmedi açıkçası, şu siyah beyaz 2 boyutlu ultrasonlardan kullanıyor hala.. 12 haftada çağırdı benide 2 li test için.

simiramis simiramis canım eğer doktorundan memnunsan yani tecrübesine güveniyosan bence boşver ultrason kalitesini, benim de doktorumunda çok kötü cihazı ama işte önemli olan tecrübesi benim için, arada bir iki kere cihazı çok çok iyi olan hastaneye gidip bebeğimizi daha net görmüştük ama :) kaçamak yapıyoruz arada, doktorumun haberi olmadan :)

Bende varım :) doktorum en sağlıklı 12.haftada duyarız dedi suan riskli olur dedi kalbinin attigini gördüm ama henüz duymadım kuzumun kalbi pit pit atıyor allahım hepimize sağlıkla kucaklamayi nasip etsin
bazı doktorlar dinletiyorlar bazıları da zararlı olabilir diye dinletmiyorlar ama önemli olan kalbinin oluşup oluşmaması kalbinin o hareketlerini gördüyseniz sorun yok benim doktorum da geçen hafta gittiğimde bana sadece kalp hareketlerini göstermişti

Önce ense kalınlığına sonrada 1 tüp kan la yapılan bir test, trizomi 21(downsendromu) trizomi 13 ve trizomi 18 .. Bunları araştırıyorlar bebekte, herkes down send biliyor zaten diğer 13/18 ölümcül bir sendrom yaşama şansı maalesef olmayan genelde düşüklerde görülen sendrom .. Geçen sene bu zamanlarda yine yaptırdım ikili testi ense kalınlığı 3 mm di oğlumun, çok yüksek risk dediler ikili test sonucumu bekledik sonuç pozitif geldi trizomi 18 31/1 çıktı yani çok riskli, o zamanlar hiçbişey bilmiyordum bu hastalık nedir nolucak şimdiye kadar kimseye ne gördük ne duyduk .. Neyse amniyosentez istedi bütün doktorlar çok riskli karnında ölücek dediler, gelişimi de geriydi hep bu arada suyu da fazlaydı, neyse ağlamaktan artık akıllıca düşünemiyodum kimseyi dinlemedim, Allah a sığındım bekledim bu arada da başka lanet bir doktor buldum resmen kandırdı hep bizi dünyanın parasını verdik aylarca oyaladı bizi, hep çok iyi durumu diyodu, ayrıntılıda ben güzel şeyler beklerken o kötü şeyleri duydum bebeğimin nerdeyse sağlıklı bir organı yok, gelişim yokmuş çok geriymiş, beyinde hasarlar var vs vs .. Prof ları gezdik durduk istanbul da, her gidişimde aynı yıkılmalar .. 22.haftada artık zorunlu amniyosentez, sonuç trizomi 18 .. 26.haftada kaybettim bebeğimi .. Yaşadıklarımı anlatmamın imkanı yok, kimsede anlasın üzülsün istemiyorum, tek duam kimse yaşamasın yaşadıklarımı .. Allah ıma sığındım hep şükür bu günlere geldik .. Bekliyorum yine sabırla ..
Çok uzun oldu sanırım farkındayım ama böyle şeyler de oluyor hayatta maalesef ..
okurken çok üzüldüm yaşadıkların çok zor geçmiş olsun inşallah bu gebeliğin sağlıklı ve uzun ömürlü olur peki bu gebelik öncesi senin ve eşinin genetik kromozom testi yapılmışmıydı?

Herkese Günaydın;
Kızlar benim toksoplazma negatif/rubella (kızamıkçık) pozitif çıktı.Sizlerin sonuçları nasıl?Hala doktorumla görüşemedim 11de geliyormuş.İnternete biraz baktım iyice canım sıkıldı.kötü şeyler yazıyor:KK43:

Herkese Günaydın;
Kızlar benim toksoplazma negatif/rubella (kızamıkçık) pozitif çıktı.Sizlerin sonuçları nasıl?Hala doktorumla görüşemedim 11de geliyormuş.İnternete biraz baktım iyice canım sıkıldı.kötü şeyler yazıyor:KK43:

canım bence dr unla konuşmadan strs yaşama ve netten araştırmayalım o kadr bnce. hekesin dneyimi farklı. benim dr internetten bi şelere bakma demişti.

Merhaba güzel anne adayları;
Daha önce bu sayfada ocak 2014 annelerinde yazardım. Rabbim çok şükür bu mutluluğu 2. kez verdi bana yine aranızdayım :) yaklaşık 15-20 gün önce kalp atışlarını duyduk bebişimin; yarın da kendi doktoruma gideceğim inşallah bu sayfalarda hep güzel haberler almak nasip olur hepimize. Benim merak ettiğim konu kimlerin ikinci bebişi ve ilk çocuklarınız kaç yaşında? benim ilk kızım şuanda 1.5 yaşında, kardeşiyle aralarında 2 yaş 2 ay olacak kısmetse. Beraber büyütmeyi çok istiyordum yavrularımı Allah gönlüme göre verdi. Zor bir süreç olacak biliyorum ama kardeşler için çok iyi olacak inşallah.

kızlar yarın randevumuz var dr 15 gün sonra kalp atışları için gelin demişti. hem tam olarak kaç haftalık faln bilmiyoruz benim adetlerim çok düzensiz çünkü. sanırım adet tarihinden 1-1.5 hafta geride. 7 haftalık falan diye tahmin ediyorum. benim dr izinde olduğu için başka bi dr a gidecem şimdilik. ilk hafta acayip uyudum ben şimdi uykum azaldı.ama onun dışında kasık ve bel ağrım oluoarada. mid bulantısı falan yok hiç ben de. utanıyorum hatta iştah epey yerinde :) zaten kiloluyum boy 154kilo 62 :KK43: 12 gündür öğrendiğimizden beri her gün tartıdayım :) yarın ne diyecek acayip meraktayım çatlayacam.

kızlar yarın randevumuz var dr 15 gün sonra kalp atışları için gelin demişti. hem tam olarak kaç haftalık faln bilmiyoruz benim adetlerim çok düzensiz çünkü. sanırım adet tarihinden 1-1.5 hafta geride. 7 haftalık falan diye tahmin ediyorum. benim dr izinde olduğu için başka bi dr a gidecem şimdilik. ilk hafta acayip uyudum ben şimdi uykum azaldı.ama onun dışında kasık ve bel ağrım oluoarada. mid bulantısı falan yok hiç ben de. utanıyorum hatta iştah epey yerinde :) zaten kiloluyum boy 154kilo 62 :KK43: 12 gündür öğrendiğimizden beri her gün tartıdayım :) yarın ne diyecek acayip meraktayım çatlayacam.
Senle ayni haftayiz Benimde ilk hafta cok uykum oldu simdi olmuyo o kadar Bi de mecburen sabah erken kalkiyorum ise geliyorum belki ondan Benimde mide bulantim olmadi sadece bazi yiyeceklerden tiksindim istahim gitti bikac gun Simdi geri geldi Bazilarinda olmuyo mide bulantisi aksine senin gibi istah artisi oluyomus Kasik agrisida normal rahim genisliyo Hadi guzel haberlerle gelirsin insallah

Herkese Günaydın;
Canım benim rubella pozitif sen o hastalığı gecirmissin senin bağışıklığın var demek.yani iyi birşey boşuna üzme canını.. :)

X