2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Gunaydin bi tatilci de benim. Ama benim dakikam dakikami tutmuyor. Zavalli kocacigima Allah sabir versin. Bi diyorum hadi suraya gidelim hadi bunu yiyelim tam yapicaz benim gozum karariyor icim bulaniyor. Bazen yemek bile konussmiyorum duymak bile bulandiriyor midemi. Ama bazen de iyi oluyorum. Bi gecseydi su gunler
Hee buarada unutmadan islak mayo ike kesinlikle kalmamak lazim kizlar. Yoksa deniz sakincali degil
Evet islak mayo tabi sakincali valla bende cocuklara diyorum yarin giremeyiz cok yoruldum ertesi gunu dayanamiyorum hadi gene gidelim ama tatil guzel cok sukur...calisan annislere Allah yardim etsin

okurken çok üzüldüm yaşadıkların çok zor geçmiş olsun inşallah bu gebeliğin sağlıklı ve uzun ömürlü olur peki bu gebelik öncesi senin ve eşinin genetik kromozom testi yapılmışmıydı?

Teşekkürler canım, yapılmadı çünkü trizomi 13-18-21 yani down sendromu da dahil, bu hastalıkların hiç biri genetik değilmiş görüştüğüm prof söyledi bütün doktorlarda söylüyor, bu tür hastalıklar anne ve babadan gelen genlerden değil, döllenme aşamasındAki o bölünme çoğalma döneminde olan bir hatayla bir eksin veya bir fazla kromozom çoğalırsa bebek sağlıklı olmuyor, normal insanlarda 46 kromozom varken bu hastalarda 45-47 gibi kromozomlar meydana geliyo yani .. Daha uzun bir açıklama da yapardım canım ama maalesef sayfayı doldurmak istemiyorum kimseninde moralini bozmak istemiyorum, artık doktorların bildiği bütün bilgileri biliyorumdur heralde o dönem yaptığım tek şey bu hastalıkları incelemek araştırmak olmuştu .. Yani kısacası bütün doktorların bana dediği bu bir şans, 6000 hamileden birinden bu hastalık görülüyormuş benimkinden yani, geçen sene o piyango bana vurmuştu .. Olsun kaderimizmiş yaşadık oğlum meleğim benim, bekleyecek orda beni bende ona kavuşmayı beklicem .. :)

Herkese merhaba arkadaslar kismetse bende mart annesi olacagim.. Insallah hepimiz saglikla aliriz yavrularimizi kucagimiza.. Bana 1 ay sonraya ikili test icin randevu verdi fakat daha sormadim nekadar ucret istediklerini batida ozeller cok pahali biz daha avantajliyiz sanirim bu konuda:))

Bu arada kimsenin dikkatini çektimi bilmem ama 2016 şubat 29 çekiyor:KK57:Ay hiç istemem o tarihte doğurmayı.Benim doğum 25 şubat 13mart arası gözüküyormuş

tünaydınn bende inşallah 26 Mart annesiyimm dr gittim doktora kalp atışlarını duyduk çok şükür.
aile hekimine gidip kaydoldunuz mu size aşılardan yapıldı mı yada ne zaman ne aşısı yapıldı

Kızlar günaydın. Rüyamda 2 arkadaş 12.haftasında buraya erkek bebeği olacağını yazdı arka arkaya yazmışlardı ama kimdi hatırlamıyorum :) :) Biri sanırım mavi yazı yazan arkadaştı :)

Bu arada kimsenin dikkatini çektimi bilmem ama 2016 şubat 29 çekiyor:KK57:Ay hiç istemem o tarihte doğurmayı.Benim doğum 25 şubat 13mart arası gözüküyormuş

Benimde şimdilik bebek biraz önden gidiyo diye ultrason kağıdında hep 29 şubat yazıyo :) hayırlısı .. Yani normal doğum yapacak olanlar için sürpriz olabilir 29 şubat :)

kızlar eşlerinizin davranışlarında size karşı değişimler var mı Allah nazardan saklasında benim koca çocuga bişey olucak diye ayakkabımı bile eğilmemem için kendi bağlıyoo uzandığım yerde bi aah desem adam fırlıyo hemen noldu diye :))) ama bu bebişin kız oldugunu düşünerekten öyle yapıyo sanırım oğluma hamileyken hiç öyle diildi şimdi bizim oğlumla aramızdaki aşkı gördükçe oda kız olursa aynı aşkı onunla yaşıyabilceğini düşünüyo sanırıım :KK70::KK70:

kızlar eşlerinizin davranışlarında size karşı değişimler var mı Allah nazardan saklasında benim koca çocuga bişey olucak diye ayakkabımı bile eğilmemem için kendi bağlıyoo uzandığım yerde bi aah desem adam fırlıyo hemen noldu diye :))) ama bu bebişin kız oldugunu düşünerekten öyle yapıyo sanırım oğluma hamileyken hiç öyle diildi şimdi bizim oğlumla aramızdaki aşkı gördükçe oda kız olursa aynı aşkı onunla yaşıyabilceğini düşünüyo sanırıım :KK70::KK70:
Bizim ilk bebek olucak nasipse ve uzun ugraslar sonucunda oldu Yine de esimin masallahi var sabah kahvesi yatagina istiyo boyle ben degilde o hamile sanki :KK70: cok ozel bi ilgi goremedim bunda hamileligimin rahat gecmesini etkisi de olabilir Ama canim bisey isterse aninda kosup aliyor bi de dun ikeya gitmis bebek mobilyalari bakmis bi heyecan varda bu pek hizmete donusmedi :110:

Merhaba güzel anne adayları;
Daha önce bu sayfada ocak 2014 annelerinde yazardım. Rabbim çok şükür bu mutluluğu 2. kez verdi bana yine aranızdayım :) yaklaşık 15-20 gün önce kalp atışlarını duyduk bebişimin; yarın da kendi doktoruma gideceğim inşallah bu sayfalarda hep güzel haberler almak nasip olur hepimize. Benim merak ettiğim konu kimlerin ikinci bebişi ve ilk çocuklarınız kaç yaşında? benim ilk kızım şuanda 1.5 yaşında, kardeşiyle aralarında 2 yaş 2 ay olacak kısmetse. Beraber büyütmeyi çok istiyordum yavrularımı Allah gönlüme göre verdi. Zor bir süreç olacak biliyorum ama kardeşler için çok iyi olacak inşallah.[/QUOTEQSET

Merhaba kızım 6yaşında Ikinci bebekle Arasında 6yaş 9ay falan olacak
O kendini az da olsa kurtardığı zaman yapmak istedik böyle daha iyi olacak aynı ilgiyi alakayı küçüğe de verebilceğiz

Kızlar sizde de ara ara vajinal kasılma ve kramp oluyor mu?
Sebebi nedir ki acep...

X