2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Olmadi kizlar malesef :KK43:
Hastaneye yönlendirdi
Kürtaj mi yoksa haplami
Düsürülsün die
Ne önerirsiniz
Kürtajda bekleme süresi uzun
Butun testleri rahim filmini istedim
Allah hepinizden razi olsun
Destek ve temennileriniz icin
Rabbim yavrularinizi size bagislasin
Canim sabirlar diliyorum. Saglikli olanini tekrar nasip etsin Allahım. Cok guzel bi renktin grubumuzda. Her sey gonlunce olsun

Doktora bebeğin gelişimine bakarak kaç haftalık olduğunu ve tahmini doğum tarihini söylüyor. Mesala ben en son 5 haziranda adet olmuştum buna göre 8+6 da olmam gerekiyor ama doktor 2 gün daha ilerde olduğunu söyledi yani 9+1 deymişim. Buda benim ay döngümün 28 değil 25 günde bir olmasından kaynaklanıyor olmalıki, daha erken yumurtlama oluyor bende. bu şekilde net bilgi alabilirsin.

Sevgili sazi sazi açıklamış nasıl olduğunu ama ben de kendiminkini anlatayım.. Son adet tarihim 7 haziran ve o tarihe göre bebeğim 8+4 olması gerekir ama ultrasonda bebeğim 8+3 görünüyor. Normal adet döngüsünde 14. Gün yumurtlama gerçekleşiyor yani bu durumda 21 haziranda yumurtlamışım ama bebeğimin gelişimine göre 22 haziranda hamile kalmışım.. Yumurta vücutta 24 saat canlı kalabiliyor yani ben tam son anlarını yakalayabilmişim 1 gün geç döllenme yaşamışım.. Bu şekilde doktor hesaplayabiliyor döllenme gününü.. Ultrasonda görünen gebelik kesesinin boyutunu belli bir rakamla çarpıyor sonra bir oranını alıyor ve tam net gününü hesaplıyor..

Umarım karışık anlatmamışımdır :)

ikiniz de güzel anlatmışsınız :)) yani bu öğrenmemiz gerekiyor mu?benimde 3 haziran son adet tarihim.. benim doktorum çok konuşmuyor gereksiz konuşmuyor ama bana çok güven veriyor. ben mesela hangi tahlilleri yaptığını hiç sormadım onu yapıyor sonuçlara bakıyor şu ana kadar bişey çıkmadı çok şükür güzel buldu değerlerimi. 31 ağustosta ikili test için çağırdı. bide ben ayrıca toksoplazma mıydı hatırlayamadım testin adını onu isteyeceğim. bu ara çok dışarda yemek yedim ondan korkuyorum biraz. birde ağrılarınız var mı kızlar beim iki gündür sol bacağım, sol kasığım , belimin sol tarafı baya ağrıyor. gittim bugün doktora normal dedi.

Merhaba kızlar bende aranıza yeni katılmıştım ancak dün bebeğim düştü. Pazar kanamam başladı pazartesi erkenden doktora gittik yatış verdi doktor kontrol altında tuttu ama ne yaptıysak kanama kesilmedi bebek düşmedi de büyümedi de büzüşmüş kalmış kesenin yapısı değişmeye başlamış kürtajla sonlandırıldı. Çok heveslenmiştim ilk gebeliğimdi çok ta istiyorsum 7 ay olmamıştı üzüldüm ama kısmet napalım hayırlısı... Umarım aksilikler yaşamazsınız hayırlısıyla sağlıkla kucağınıza alırsınız
Geçmiş olsun canım, ilk gebeliğimde ben de aynı şeyi yaşadım. Allah kısa zamanda yeniden sağlıklı bebişler nasip etsin inşallah. İnancını sakın yitirme.

Hastaneye yönlendirdi
Kürtaj mi yoksa haplami
Düsürülsün die
Ne önerirsiniz
Geçmiş olsun, Allah sabır versin. Her şeyin hayırlısı. Tez zamanda yeniden gebe kalman dileğiyle.

Gelab diye bir labratuvar varmış ben direk oraya gidip yaptırmayı düşünüyorum hastanede vermek istemiyorum kanı, nişantaşı, göztepe falan şubeleri var baya araştır istersen, bende daha net araştırmadım .. Netten araştırdığım kadarıyla 1800 2000 lira gbi fiyatı ama senin ikiz ya fiyat değişebilir canım, az kaldı 11.haftanın içindeyim ben araştırıp bakıcam
Ben izmirde yaptıracağım ama araştırmak istiyorum biraz. Umarım testlerimizin sonuçları güzel çıkar.

Ben izmirde yaptıracağım ama araştırmak istiyorum biraz. Umarım testlerimizin sonuçları güzel çıkar.

İnşallah .. Benim önceki gebelik trizomi 18 olduğu için genetik olmasada tekrarlama riski olmasada, yinede riskli gebe grubundayım maalesef o yüzden bu testi yaptırıp kesinleştirmem gerek sağlığıyla ilgili ..

Kizlar selam nasılsınız bakalım? Tatildeyim fazla giremiyorum sadece okuyup çıkıyorum.yeni hamisler hayırlı olsun hepinize.

ikiniz de güzel anlatmışsınız :)) yani bu öğrenmemiz gerekiyor mu?benimde 3 haziran son adet tarihim.. benim doktorum çok konuşmuyor gereksiz konuşmuyor ama bana çok güven veriyor. ben mesela hangi tahlilleri yaptığını hiç sormadım onu yapıyor sonuçlara bakıyor şu ana kadar bişey çıkmadı çok şükür güzel buldu değerlerimi. 31 ağustosta ikili test için çağırdı. bide ben ayrıca toksoplazma mıydı hatırlayamadım testin adını onu isteyeceğim. bu ara çok dışarda yemek yedim ondan korkuyorum biraz. birde ağrılarınız var mı kızlar beim iki gündür sol bacağım, sol kasığım , belimin sol tarafı baya ağrıyor. gittim bugün doktora normal dedi.
Kaçıncı haftada olduğunu bilmen ve bebğin gelişiminin takip edilmesi açısından önemli hangi gün döllenme olduğu. hiras ında dediği gibi geç ya da erken yumurtlama olmuş ve döllenme tahmini zamandan farklı bir günde olmuşta olabilir. Doktor ultrason çıktısı veriyor, boyunu ölçtüğü çıktıda kontrol edersen kaç günlük olduğu yazıyor.

Kizlar adetimden 4 gun gecti.beta guzel artti hep bugune kadar.cok fazla agri sizi da olmadi fakat bugun karnim ve solbacagim agriyor. Ayni adet olacakmisiim gibi. Adet gunu bile olmadi bu. Gecen hamileligimde ayni zamanlarda bir agri baslamisti.kahverengi lekelenme ardindan kanama ve dusuk.tekrar ayni seyi yasayacagim diye korkuyoruuuuuummm

Hastaneye yönlendirdi
Kürtaj mi yoksa haplami
Düsürülsün die
Ne önerirsiniz
Canım çok geçmiş olsun inş daha sağlıklı bebişlerin olur !!!

Ya kızlar mersine gitmek gibi bir düşüncem var teyzem orda biraz da borçluyuz bende iki buçuk yıldır evliyim ve hiç tatile çıkmadım bebiş gelmeden bir gitsem mi yoksa eşimin yanındamı kalsam eşim git diyo şimdi bide guatır çıktı çok sorun ediyorum gidersem belki biraz kafam dağılırmı acaba doktorumda gidebilirsin dedi ama eşimi bu borç sıkıntılarıylada bırakmak istemiyorum sizce naapim?

Kizlar adetimden 4 gun gecti.beta guzel artti hep bugune kadar.cok fazla agri sizi da olmadi fakat bugun karnim ve solbacagim agriyor. Ayni adet olacakmisiim gibi. Adet gunu bile olmadi bu. Gecen hamileligimde ayni zamanlarda bir agri baslamisti.kahverengi lekelenme ardindan kanama ve dusuk.tekrar ayni seyi yasayacagim diye korkuyoruuuuuummm

Doktorunla görüştün mü canım, haberi var mı şu an hamileliğinden? Hemen düşük önleyici tedbir alman lazım senin ilaç iğne vs. Her hangi bir tehlikeye karşın, bu tür ağrılar ilk zamanlar bendede olmuştu herkeste olmuştur belki ama senin durumun farklı yinede ..

Canım korkma geçmişte kötü şeyler yaşadığın için psikolojik olabilir. Sakin ol uzan dinlen kendini dinleme bebişini düşün benim de geçen ağrım oldu bi kaç saate düzeldi bu dönemde ağrılar olabiliyor

Ne güzel nasıl yani bugün kayın validem de iki aya hissederdin dedi ben se yok çok erken demiştim kız.kardeşim 20. Haftada hissetmisti
Canim ben ilk hamileligimde 12. 13. Haftalarda oldukca sert bir sekilde hissetmistim...
Daha oncesinde de belki hissetmisimdir fakat ilkin vermis oldugu acemilik vardi tabi...
Gaz sancisidir karin buyumesidir vs. Deyip gecistiriyordum...
Ablamda Su an 14 haftalik hamile 10. Haftalarinda oda hissetmeye baslamis hemde ilk gebeligi....
Erken hissettirenler erkek derler genellikle ama ben su cinsiyet icin sadece usg deki goruntulere guvenirim ...
Digerlerinin hepsi varsayimdan ibaret :)

Ya kızlar mersine gitmek gibi bir düşüncem var teyzem orda biraz da borçluyuz bende iki buçuk yıldır evliyim ve hiç tatile çıkmadım bebiş gelmeden bir gitsem mi yoksa eşimin yanındamı kalsam eşim git diyo şimdi bide guatır çıktı çok sorun ediyorum gidersem belki biraz kafam dağılırmı acaba doktorumda gidebilirsin dedi ama eşimi bu borç sıkıntılarıylada bırakmak istemiyorum sizce naapim?
Eşime sordum gitmemesi daha iyi olur dedi erkek dayanışması :)

Benim çevremdekilerde hamileyken saç kestirmediler sordum Bebeğin ömrü kısa olurmuş dediler batıl gibi geldi ama bende kestirmezdim saçlarımı batıl bile olsa :)
Bende kestirmedim kestirmemde ben buyuklerimdwn bunu gordum bunu duydum 9ay sacini kestirmeyene hic bisi olmaz ne kestirmeyene ne de boyatmayana ...

Merhaba arkadaşlar bana dua etmenizi istiyorum. İlk Bebeğimi kistik higroma yüzünden kaybettim. Şimdi yine hamileyim ve ikili test zamanı yaklaşıyor. İçimi korku aldı yine aynı durumla karşılaşmak istemiyorum. Lütfen benim için dua edin. Allah hepimize sağ salim Bebeklerimizi kucağımiza almayi nasip eder inşallah

X