2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

canım masa başı çalışanlar için bir taktik söylerim alçak tabura gibi plastik seyler oluyor ya ben ondan aldım masanın altına koydum ona uzatıyorum devamlı ayağımı, çünkü bende tansiyon düşüyor devamlı tuz vazgeçilmezim yani doktor bile dedi tuzlu yiyeceksın mecburen diye
kuzum al bendende okadar masamın altında tabure var ohh ayaklarımı uzatarak çalışıyorum arada wc ye kalkıyorum odaları geziyorum falan iyi geliyor bende de malesef tansiyon düşüklğü var ama normal zamanda da vardı hatta şuanda tuzlu ayran içiyorum :)))

canım valla arkadaş normale döndü oda inanılmaz su içiyor hatta ben ona bakarak gaza gelmeye çalışıyorum günde 5 litreye yakın içiyor sadece iş yerinde düşün artık :)
Vuu nasıl içiyor o kadar suyu ya ben 1.5 litre suyu bitiremiyorum bide altta enfeksiyon varmış bol su iç dedi hemşire arkadaşım 2.5 litre falan ama içemiyom o kadar..2.bardakta lavaboya koşuyorum hemen..

canımcım sevinim tabi ama zayıf başladım zaten 44 kiloyum bebek beslenemz die de korkuorum işte nebilim
hiiiç üzülme arkadaşım bende 47-48 kiloydum hamile kaldığımda en son gittiğimde de 45 e düşmüştüm kusmaktan, bir de ikiz benimkiler sen benim halim düşün her duyan nasıl taşıcan sen bu halinle diyo

yok etmıyor rahatım aslında ama ödem olayı kafamı karıstırdı :KK43: sıkıntı mı acaba bebege senın muayene ne zaman benım baya var cunku sorar mısın
Tabi sorarım canım benim tüp bebek o yüzden en ufak bi sorunda ulaşıyorum doktoruma zaten. 1 hafta sonra arayacağım ilaç kullanıyorum ben onları sormak için bu ödem olayını da sorarım canım :)

hiiiç üzülme arkadaşım bende 47-48 kiloydum hamile kaldığımda en son gittiğimde de 45 e düşmüştüm kusmaktan, bir de ikiz benimkiler sen benim halim düşün her duyan nasıl taşıcan sen bu halinle diyo
ayy canım benim allahım yardımcın olsun inşallah bebişler üzmez annelerini.. hey allahım bende sinir oluyorum millete bana bile diyorlar sizene diyesim geliyor :KK70:

yok etmıyor rahatım aslında ama ödem olayı kafamı karıstırdı :KK43: sıkıntı mı acaba bebege senın muayene ne zaman benım baya var cunku sorar mısın

Ödem olayı çok aşırı bir sorun değil canım tabi eğer tansiyon probleminiz yoksa, benim tansiyonum hep düşük ve çok su tüketiyorum, şişlik falan yok hiç şu an .. Tansiyonunuz yüksekse eğer ödem tehlikeli benim bilidğim .. Rahatsız olursanız acilde falan tansiyonunuza baktırın mutlaka ..

arkadaşlar aman dikkat edin fazla su içmek iyi değil. ben normal zamanda 3 lt su içiyordum günlük ortalama çok severim suyu doktora hamilelikten dolayı arttırmam gerekli mi dedim hayır kesinlikle 3 lt de tutun dedi

valla
Vuu nasıl içiyor o kadar suyu ya ben 1.5 litre suyu bitiremiyorum bide altta enfeksiyon varmış bol su iç dedi hemşire arkadaşım 2.5 litre falan ama içemiyom o kadar..2.bardakta lavaboya koşuyorum hemen..
bende anlamış değilim hayretler içinde onu izliyorum sabah gelirken ben 1,5 lt alıyorum akşama kadar zor bitiyor :))

kızlar bide lütfen daha önceden tansiyon ile sorununuz yoksa bile sabah aksam tansiyonuzu ölçün çok önemli bu, her gün hamilelikte tanisyondan dolayı sorun yaşayanları duyuyorum şimdi anlatıp sizinde moralinizi bozmak istemiyorum ama hem sizin hemde bebek için hayati önem taşıyor lütfen sık sık tansiyonunuzu ölçün

kızlar bide lütfen daha önceden tansiyon ile sorununuz yoksa bile sabah aksam tansiyonuzu ölçün çok önemli bu, her gün hamilelikte tanisyondan dolayı sorun yaşayanları duyuyorum şimdi anlatıp sizinde moralinizi bozmak istemiyorum ama hem sizin hemde bebek için hayati önem taşıyor lütfen sık sık tansiyonunuzu ölçün
Ay ben ölçüyorum dijital var kayınvalidem zararlı diyip ölçtürtmüyo o yüzden yanında korkuyorum tansiyon ölçmeye.

ayy canım benim allahım yardımcın olsun inşallah bebişler üzmez annelerini.. hey allahım bende sinir oluyorum millete bana bile diyorlar sizene diyesim geliyor :KK70:
sorma çocukluğumdan beri nefret ettiğim bi konu zaten, ay sana yemek vermiyolar mı , ay sen ne kadar zayıfsın, ay sen hiç kilo almıyomusun, benim derdim milleri gerdi bütün hayatım boyunca birine de diyemedim ya bana böyle diyosunuzda benim gibi olmak için o kadar çaba sarf ediyosunuz diyemedim :KK47::KK48::KK48: şimdi bi de hamileyim sinirim bozuluyo, Allah bi şekilde güç verir olur yani dimi siz merak etmeyin diyesim var :KK48: ama doğurduktan sonra vay be 2 çocukla fiziğe bak maşallah diyebilirler umarım :KK48:

Yaa canim kabizlik icin caylar var oyle caylar icsene benim bi arkadasima doktoru onermisti
bitki çaylarından korkuyorum ama acı bıber tursunun bır zararı olacagını dusunmuyorum mıdemı yaksada :KK43:

Tabi sorarım canım benim tüp bebek o yüzden en ufak bi sorunda ulaşıyorum doktoruma zaten. 1 hafta sonra arayacağım ilaç kullanıyorum ben onları sormak için bu ödem olayını da sorarım canım :)

ço teşekkür ederim canım :)

Ödem olayı çok aşırı bir sorun değil canım tabi eğer tansiyon probleminiz yoksa, benim tansiyonum hep düşük ve çok su tüketiyorum, şişlik falan yok hiç şu an .. Tansiyonunuz yüksekse eğer ödem tehlikeli benim bilidğim .. Rahatsız olursanız acilde falan tansiyonunuza baktırın mutlaka ..

tansıyon problemım yok 10 maksımım 11 çıkıyor oda bebısın kalp atıslarını duyucam dıye doktorda heyecan cıkıyor :) sadece odem benı rahatsız edecekse sıkıntı yok bebıse zarar vermesın de

75 kilo ile hamile kaldim simdi 79 kiloyum allahtan boyum uzunda okadar kilolu gorunmuyorum :KK70:
Aynıyız canım suan bende aynı şekilde ooldum ama benim boyumda epeyce var cok belli olmuo şükür halimiz ne olcak bilmiıorum zaten bu aralar mıdemden dolayı yıyemıorum yemek ole fazla sadece peynır domates ama geçince bulantılar kılo alırım deyıpte yemekten vazgeciceqimi sanmıorum umrumda deıl acıkcası :)

Aynıyız canım suan bende aynı şekilde ooldum ama benim boyumda epeyce var cok belli olmuo şükür halimiz ne olcak bilmiıorum zaten bu aralar mıdemden dolayı yıyemıorum yemek ole fazla sadece peynır domates ama geçince bulantılar kılo alırım deyıpte yemekten vazgeciceqimi sanmıorum umrumda deıl acıkcası :)
Bende bulantida yok canim sadece yiyorum aslinda cok yemiyorum ama hep biseler atistiriyorum cok su iciyorum ve xok siskinlik var sendede varmi siskinlik ... Bosver kilolari onemli olan saligimiz doumdan sonra nasil olsa yine diyetlerle baslicaz kendimi bildim bileli zaten hep diyetliyim simdi bali biraz rahatlim :KK70:

X