2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

evde
TeşeKkürler, maalesef sesim bile kısılınca ağrı devam edince acile gittik, gaviscon ve fısfıs verdi hamileler kullanabiliyormuş, içtimde rahatladım biraz. Bulantısı olmayanlar kıymetini bilsin :KK43:

geçmiş olsun canım.. ben kıymet bilenlerdenim, çok şükür rahatım. seninde azalır inşallah yavaş yavaş.

günaydınlarrrr :) çok sukur benımde rahat gecıyor mıde bulantısı yok cok kısa surdu benım ama koku hassasıyetı hat safada

Günaydın canım, hangi hastaneye gidiyorsun? Valla benim olduğum bölgedeki bütün özeller hem muayene hemde en basit idrar testi bile yapsa çatır çatır alıyolar paralarını

ben kahramanmaraşta oturuyorum, burda yerel bir özel hastaneu-ye gidiyorum. mega park.. başkada seçeneğimiz yok zaten burda, özel hastanelerin hepsi poliklinik modunda.. daha iyi hizmet alıp para vermeye razıyım ama maalesef seçenek yok

TeşeKkürler, maalesef sesim bile kısılınca ağrı devam edince acile gittik, gaviscon ve fısfıs verdi hamileler kullanabiliyormuş, içtimde rahatladım biraz. Bulantısı olmayanlar kıymetini bilsin :KK43:
Benımde sonum buqün yarın acil qibi qelıo ya hadi hayırlısı geçmiş olsun canım...

ben kahramanmaraşta oturuyorum, burda yerel bir özel hastaneu-ye gidiyorum. mega park.. başkada seçeneğimiz yok zaten burda, özel hastanelerin hepsi poliklinik modunda.. daha iyi hizmet alıp para vermeye razıyım ama maalesef seçenek yok

Anladım canım, istanbul da bütün özeller benim dediğim gibi maalesef ..

Bu hafta 9.hafta bulantilardan olcem dun gece 2 de acillik oldum migrenim de tuttu ilac vermiyolar tabi serum sayesinde azcik uyudum bugün yine bulantı-kusma aynen devam tecrübeli anneler buna bi çözüm yok mu?ne su ne yemek bisey kalmiyor bebegimi düşünüyorum endiselenmeye basladim Allah hepimize saglikla bu dönem i gecirmeyi nasip etsin
canım bende aynı durumdayım.Doktor 1 ay heyet raporu verdi. ilac kullanıyorum en azından akşama kadar ilaç biraz tutuyor.İlaç içmediğim günlerde de serum takılıyor.3. aydan sonra geçer dedi doktor.Biraz dişimizi sıkacaz artık.Allah yardımcın olsun

canım bende aynı durumdayım.Doktor 1 ay heyet raporu verdi. ilac kullanıyorum en azından akşama kadar ilaç biraz tutuyor.İlaç içmediğim günlerde de serum takılıyor.3. aydan sonra geçer dedi doktor.Biraz dişimizi sıkacaz artık.Allah yardımcın olsun

12. haftada çoğunluğun geçiyor galiba. 2 hafta daha sık dişini, bebekler sağlıklı olsunda yapacak bişey yok

Çatlaklar için krem vs yazmışsınız, tabiki doktorunuz en iyisini bilir ama 4.ayda karnımız hafif çıkmaya başlayacak, benim karın yağlarım olduğu halde göbekli olduğum halde 4.ayda karnım çıkmıştı. Bir sürü para verip bence o eczanedeki kremlerden almayın boşuna, bir tanıdğım vardı o kremden kullandı ama bir sürü çatlağı oldu doğumdan sonra da zor geçti, başka bir tanıdık hiçbişey sürmemiş tek bir çatlak yok, yani bu genetik bir şey ne yapsak boş maalesef .. Yinede birşey sürmek isterseniz benim doktorumun tavsiyesi sizinde doktorunuz bunu önerebilir bence, badem yağı ve bebek yağı her gün (3-4.aydan sonra) yani eğer çatlamaya meyilli cildiniz varsa ne sürsek fayda etmiyor ..

günaydın arkadaşlar.. sabahları yataktan kalkmak o kadar zor ki.. sürünüyorum ben resmen.. kahvlatı filan hak getire, ki kahvaltısız ayılamayan kendine gelemeyen, düzenli kahvaltı yapan bi insanım.. yanıma peynir ekmek alıyorum ne zamandır.. kalkamıyorum bir türlü.. gece de çok güzel uyuyorum aslında.
bende özel hastaneye gittim, testler için ekstra para ödemedim. muayene ücreti ödedim sadece.. 1000 liralar filan çok uçuk geldi bana da
günaydın canım bende çok zor kalkıyorum uyumak için ölüyorum resmen hatta sabah işe geç kaldım nasıl hazırlandım naptım bilemiyorum :) kahvaltı bendede yok maalesef bide sıcaklardan mı ne anlamadım canım tek bir şey bile istemiyor çok iştahsız oldum normalde zaten zayıf biriyim şimdi hepten zayıfladım :KK43: evde yaptığım poaçalardan yiyorum sabahları öğlen yemekhane kokusundan giremiyorum napcam böyle bilmiyorum

Çatlaklar için krem vs yazmışsınız, tabiki doktorunuz en iyisini bilir ama 4.ayda karnımız hafif çıkmaya başlayacak, benim karın yağlarım olduğu halde göbekli olduğum halde 4.ayda karnım çıkmıştı. Bir sürü para verip bence o eczanedeki kremlerden almayın boşuna, bir tanıdğım vardı o kremden kullandı ama bir sürü çatlağı oldu doğumdan sonra da zor geçti, başka bir tanıdık hiçbişey sürmemiş tek bir çatlak yok, yani bu genetik bir şey ne yapsak boş maalesef .. Yinede birşey sürmek isterseniz benim doktorumun tavsiyesi sizinde doktorunuz bunu önerebilir bence, badem yağı ve bebek yağı her gün (3-4.aydan sonra) yani eğer çatlamaya meyilli cildiniz varsa ne sürsek fayda etmiyor ..

aynı fikirdeyim... :):) aynı şeyleri yazmışız.. 2. gebelik mi seninde arkadaşım..

günaydın canım bende çok zor kalkıyorum uyumak için ölüyorum resmen hatta sabah işe geç kaldım nasıl hazırlandım naptım bilemiyorum :) kahvaltı bendede yok maalesef bide sıcaklardan mı ne anlamadım canım tek bir şey bile istemiyor çok iştahsız oldum normalde zaten zayıf biriyim şimdi hepten zayıfladım :KK43: evde yaptığım poaçalardan yiyorum sabahları öğlen yemekhane kokusundan giremiyorum napcam böyle bilmiyorum

8 de mesaim başlıyor, 8 e 5 kala kalkıyorum yataktan:):) üstünü giyin çık.. bu uyku halide geçecek inşaalh. 2.üç aylık döneme girince bu şikayetler geçiyor.. sabredicez. iş yerinde de kafamı koyacak yer arıyorum:)

Ay masallaah Allah nazarlardan saklasin hayirli olsun canim benim bir dahaki bulusmam 2.5 hafta sonra cok sabirsizlaniyorum ne kadar buyumus olucaaaakkk :)
Amin canım.. Hepimizinkini öyle:) ben de 1 ay sonra gideceğim artık... Çok uzun bir süre bence ama doktor öyle söyledi.. Nor al mi acaba 1 ay sonra demesi bilemedim... Çok çabuk büyüyorlar, maşallah:)):KK200::nazar:

aynı fikirdeyim... :):) aynı şeyleri yazmışız.. 2. gebelik mi seninde arkadaşım..

Evet canım hatta 3. Maalesef 2 kaybım var ilk oğlumu 6 ay taşıyabildim karnımda, ikincide dış gebelikti .. Şükür bugünlere Rabbim büyük :) ilk gebeliğimden az da olsa tecrübeliyim ama, benim karnım 6 ayda hiç çatlamadı hep bebe yağı sürdüm ama, bazısının 4 5 ayda bile çatlıyormuş, kalıtsal birşey işte değil mi sen daha tecrübelisindir :)

benimkide 7. aydan sonra çatlamıştı, hemde çatır çatır:):)günde iki kere lierac, aralarda bebe yağı ve badem yağı sürdüğüm halde.. bu sefer hiç bişey almıcam sadece bebe yağı kullanıcam.
bu sefer sağlıkla kucağına alırsın inşallah...

bneim ablam 4. ayında başlıyor çatlamaya, 2 tane doğum yaptı harita gibi karnı ve bacakları.. annem 4 tane doğurmuş bir tane bile çatlağı yok.. ama biz hala lara çekmişiz.. olacağı varsa oluyo maalesef bu. benim karnımda baya büyük oluyo, çatlak kaçınılmaz son:)

X