2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bugün aniden baş dönmelerim başladı. Sizlerde var mı baş dönmesi. Bi de dün doktor bulantın var mı dedi yok dedim. Bebek daha yerleşmemiş ondan bulantın yok yerleşince başlar dedi. Acaba bebek yerleşiyor mu diye düşünmeye başladım aniden baş dönmeleri başlayınca

Kizlar bu göğüs hassasiyeti göğüs agrisi azalan var mi.benim 5+3 gebelik haftam carsamba keseyi gormustuk.göğüs agrim azaldi hissediyorum.onun disinda bulantim felanda olmayinca belirtisiz kaldim sanki.ben mi evham yapiyorum benim gibi olan var mi ?

Kızlar bugün aniden baş dönmelerim başladı. Sizlerde var mı baş dönmesi. Bi de dün doktor bulantın var mı dedi yok dedim. Bebek daha yerleşmemiş ondan bulantın yok yerleşince başlar dedi. Acaba bebek yerleşiyor mu diye düşünmeye başladım aniden baş dönmeleri başlayınca
Canim ben doktora gittigimde bebegim yerlesmisti ultrasyonda gözüktü ama cok az bi sabahlari bulantim oldu yalniz belim cok agriyo herkeste ayni olmuyo kimi bulantidan kalkamiyo bile kiminin hic belirtisi yok baş donmesi bende de var hamilelikten dir bi de havalar cok sicak o yuzden bunaliyoruz

Kizlar bu göğüs hassasiyeti göğüs agrisi azalan var mi.benim 5+3 gebelik haftam carsamba keseyi gormustuk.göğüs agrim azaldi hissediyorum.onun disinda bulantim felanda olmayinca belirtisiz kaldim sanki.ben mi evham yapiyorum benim gibi olan var mi ?
Sende benim gibisin canim bende sürekli kendimi dinliyorm ama nette arastirdim bu belirtiler azalabilirmis zamanla ve baska belirtiler ortaya cikarmis cok endiselenme yarin bi kalkarsin bulantin var mesela kiminin hamileligi de cok rahat geciyo hic biseyi olmuyo bunlari düşün bebegi de kendini de strese sokma derim

Ben de aynen öyle tek belirtim göğüs hassasiyeti idi o da nerdeyse bitti kese var bebek var demeselr şüphe etcem

Sende benim gibisin canim bende sürekli kendimi dinliyorm ama nette arastirdim bu belirtiler azalabilirmis zamanla ve baska belirtiler ortaya cikarmis cok endiselenme yarin bi kalkarsin bulantin var mesela kiminin hamileligi de cok rahat geciyo hic biseyi olmuyo bunlari düşün bebegi de kendini de strese sokma derim
Sagol canim ya ne bilim subatta da kimyasal yasadim acayip evhamliyim.lekelenmem oldu progestan kullandim leke ve agrimda gecti.göğüs hassasiyetide gecince panikledim.sali günü kontrolum. Dedigin gibi strese sokmayayim kendimi.durdukca aklima sacma seyler geliyor.

Ben de aynen öyle tek belirtim göğüs hassasiyeti idi o da nerdeyse bitti kese var bebek var demeselr şüphe etcem
Bana da kese olusuyor dedi dr um.sali gunu ins bebisi de gorurum de rahatlarim biraz canim.kalp atislarini duyunca derin bir oh cekerim gibi.onun icinde daha beklemem gerek.sagolun bana örnek oldunuz vallahi yoksa kafayi ona takmistim bugunde :110:

Nasıl yerleşmemiş ? Bende haftaya gidicem çarşamba acaba paxartesi mi gitsem merak içindeyim 1500km yol yaptık yüzdüm gezdim. Sadece belim ağrıyo kasıklarım ara ara.. Doktor duyarız kalp atışını demişti inşallah hep beraber sağlıkla alalım bebişlerimizi. Artık olumsuz haber duymayalım topik olarak❤️

Nasıl yerleşmemiş ? Bende haftaya gidicem çarşamba acaba paxartesi mi gitsem merak içindeyim 1500km yol yaptık yüzdüm gezdim. Sadece belim ağrıyo kasıklarım ara ara.. Doktor duyarız kalp atışını demişti inşallah hep beraber sağlıkla alalım bebişlerimizi. Artık olumsuz haber duymayalım topik olarak❤️
Geç döllenme olunca öyle olabiliyormuş. Ben son adet tarihime göre hesapladım olası doğum tarihini yani 6 değil 5 te olabilirmiş. İnş sorun olmasın da geç görünse de olur bebiş. Pazartesi başka doktora gidecem bakalım inş görünür.

Bende de göğüste hassasiyet, gaz problemi,bel ve kasık ağrısı var. Kasık ağrısı var diye progesteron verdi. Umarım herkesten güzel haber gelir. Allah kimseye göstermesin tabi ama insan evhamlanıyor kötü haberler okuyunca

Geç döllenme olunca öyle olabiliyormuş. Ben son adet tarihime göre hesapladım olası doğum tarihini yani 6 değil 5 te olabilirmiş. İnş sorun olmasın da geç görünse de olur bebiş. Pazartesi başka doktora gidecem bakalım inş görünür.
İnşallah canım ama bencede geç döllenme seninki .çünkü benim sat23.06 bhgc değerim seninkinden fazlaydı pazartesi demiştin ya. Hemen hemen aynıyız o yüzden sorun olmaz içini ferah tut sen:anneadayı: bol bol dua edelim. Bende daha keseyi görmedim doktor gerek yok dedi bakmadı

@Denizlilisrsy @Tuqba03 @melser haberlerinize uzuldum, sizlere gecmis olsun, en kisa zamanda iyilesip tekrar hamile olmaniz dilegiyle

Iyi haberleri olanlara sevindim, darisi hepimizin basina insallah.

@esessevo Durumun cok zor. Elektronik sigara, nikotin bandi gibi seyler denesene. Bir de tabii yakin cevrendekiler yardimci olacak birakmana. Esin de hemen biraksin, zaten evde cocukla sigara olmaz, nasilsa birakacak. (Yanasmazsa doktora gittiginizde acarsin konuyu, kesin doktor baski yapar). Hamile oldugunu bilen yakinlarindan da rica edersen yaninda icmezler.

@kkarabiberim Folik asidi atlama derim, mutlaka gunde 400 mg al. Tek hap halinde degilse hepsini ayni anda (mesela tam yatmadan once) alabilirsin. Doktorlar diyor ki diger vitaminler bir yana, folik asit bir yana. Onu duzenli almanin bebegin gelisimine ve dusuk tehlikesini azaltmada katkisi cok buyukmus. Belki vejetarjen olanini bulabilirsin ve farkeder.

belinay91 belinay91 kan pihtilasmasi testi hamileyken yapilamiyor, genelde de uc dusuk olmadan yapmiyorlar ama benim iki dusukten sonra yapti doktor, yasim ileri olunca. Onu da dusuk yaptiktan sonra 3 ay bekletip oyle yapti. israr edince yaparlar, pahali birsey olmamasi gerek, kan veriliyor sadece.

HAbibte HAbibte ve czindab czindab Ben de sizin gibi daha ultrasona girmedim. 7+5’te (haftaya persembe) ilk randevum var. Ultrasonda bakacak kesin. Bebek cok geri kalmis derse, 6 haftada kalmis derse, kalp atisi yok veya cok yavas derse diye odum kopuyor. Aslinda doktorum cok iyi, ilk ultrasonda boyle bir fark cikarsa ‘hayir senin bebegin su kadar gunluk’ veya ‘a gelismiyor, kurtaj yapalim’ demiyor. Bir hafta sonra tekrar gel bakalim, bir haftalik buyumusse demek ki gec dollenmissindir, dogum tarihini degisterecegiz; bir haftalik buyumezse o zaman bir sorun vardir diyor. Yani ilk seferde korkmamak lazim. Ama nasil olucak? Ilkinde cok geri cikarsa o bir hafta daha nasil gececek, zaten 3-4 hafta bekledim, bi de sonunda yine kotu haber gelirse. Gecen sefer tam da boyle olmustu, cok uzuldum, Dusunmemeye calisiyorum, pek olmuyor, bulantim da cok azaldi zaten. Yorgunluktan baska sikintim yok. Ne olur bana dua edin, pozitif dusunceler yollayin.

Kromozomal bir bozukluk varsa cogu zaman bebek kendiliginden gelisemiyor ve duruyor (bebegin dusmeyip bu bozuklukla dogdugu durumlar da var, mesela down sendromu). Kromozoma bagli dusukler en cok 6-8 hafta civarlarinda oluyormus, onun icin maalesef bu aralar cok duyuyoruz. Sonra da olmuyor degil, ama ozellikle 13. Haftadan sonra risk azaliyor.

Bu arada bugun Mark Zuckerberg’le esi kiz bebek beklediklerini duyurmuslar. Onlar da bir kac senedir istiyorlarmis, bundan once uc dusuk gecmis baslarindan, aslinda ne kadar cok olan birsey ama insanlar konusmuyor bu konuda filan yazmis. Kismet iste, hem cok zenginler, hem kadin doktor ama care olmayinca olmuyor. Sabirla insallah hepimizin hayalleri gerceklesir.

Benim ilk hamileligim ve 1 seneden biraz fazla bekledim o yuzden ben de cok korkuyorum bos gebelik derse diye Bos gebeligi yani kalp atmamasini burda ogrendim ve sanki hamilelerin %50 si bu durumu yasiyo gibi O yuzden diken ustundeyim ve cok takilmamaya calisiyorum Bakalim 2 hafta cabucak gecse de bebegimin saglikli oldugunu ogrensem rahatliycam

Belirtisi olmayan anneler sukur edin kimseye demeyin belirtim yok diye nazar olursunuz bende oyle diyodum simdi iki gundur mide bulantisindan tansiyondan yatiyorum dun serum bile yedim bu mide bulantisi cok kotuymus yaaa :mad:

İnşallah canım ama bencede geç döllenme seninki .çünkü benim sat23.06 bhgc değerim seninkinden fazlaydı pazartesi demiştin ya. Hemen hemen aynıyız o yüzden sorun olmaz içini ferah tut sen:anneadayı: bol bol dua edelim. Bende daha keseyi görmedim doktor gerek yok dedi bakmadı
Ay inşallah güzel haberler alalım da acelesi yok. İnsan sabırsız oluyor biraz tabi. Eşim kızıyor sakin ol evham yapma diye elde değil ama hayırlısı artık. Kimseye de söylemedim ben daha sen söyledin mi canım

merhaba kızlar... hepinizin gozuaydın..
ben gecen hafta carsamba gitim doktorum gebelik var demişti vebi sonraki gecen persembe gel demişti gititm ve keseyi buyumus olarak gordum onceki gittigimde ben keseyi gormemiştim bu sefr buyumus olarak gordum kalp atısı için haftayagel dedi aranızda bole olan varmıı... ben adet tarihinide hatırlamıyorum doktorum persembe gunu altı haftalık dedi ssizler..daha once doktora gitmişmiydin bide adetiniz kac gun gecince hamile oldugunu ogrendiniz..

selam kizlarrr...evhamlanmada haklisinuz sanirim ilk bebissiniz..benim ikinci olmasina ragmen aile disisnda kimseye demedimmmm..3 ay gecene kadar kimseyee demiycem..ne olacagini bilmiyoruzz..benim xarsamba olab randevumu ben bugune aldim dayanamiycam gidip gorexegim..icim iximi yiyor cunku:KK17::KK17::KK17:

X