2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Gunaydin annisler. Benim gibi kabus goreniniz var mi? 2 gecedir ust uste uyaniyorum ki kan ter icinde ve kalbim küt küt. Hemen kocise sariliyorum. Tesadüf mü hamilelikten mi?
canım mrb öncelikle hoşgeldin ve bebeğin hayırlı olsun.Bende hamileliğimi öğrendiğimdrn beri hep kabus görüyorum ve korkak biri olddum her sese her ani harekete gereksiz tepkiler verebiliyorum nedendir bnde bilemiyorum

Ca
Arkadaşlar çarşamba günü nasipse bulunduğum tatil yerindeki devlet hastanesine gidip ilk defa bebeğe Bi baktırayım istiyorum,ultrason resmini verirler mi bide ben folik asite başlamadım daha doktora soyleyeyimmi,size danışmak istedim..:)[/QUOTECanım hayırlı olsun tabiki git baktır içini rahatlat normal şartlarda vermeleri gerekiyor sen yinede söylersin bide folik asite bende dr danışmadan baslamıştım sonra kendide verdi zaten

Arkadaşlar çarşamba günü nasipse bulunduğum tatil yerindeki devlet hastanesine gidip ilk defa bebeğe Bi baktırayım istiyorum,ultrason resmini verirler mi bide ben folik asite başlamadım daha doktora soyleyeyimmi,size danışmak istedim..:)

keseyi gorursun insallah canim, tarihine bakılırsa :) Folik asite baslamalıydın gebelige karar verır vermez hatta baslamayı tavsıye edıyorlar. Ki hamilesin mutlaka ıcmen lazımdı. guzel besleniyorsan karsılar mutlaka ama, folik ilk 12 hafta zaten iciliyor gelisim suresince onemli oldugundan.

kızlar merhaba. ben de 2 hafta önce öğrendim hamile olduğumu. aşılama ile oldu çok şükür bir sıkıntım yok şimdilik. kese de göründü. kalp atışı nasipse haftaya... arkadaşlar iki gündür idrar yollarımda enfeksiyon oluştu. şimdilik sızlama,yanma yok ama kötü koku,akıntı, sık idrara çıkma,bel ağrısı,idrarı tam yapamama gibi şikayetlerim var. bunların çoğu hamilelikle aynı belirtiler fakat benimkiler idrar yollarımdan kaynaklı. doktorum bolca su içmemi önerdi. içiyorum da...fakat çok korkuyorum ilerlemesinden :KK43: önceden de yaşamıştım bir kere,nasıl bişey olduğunu biliyorum ve ödüm kopuyor :KK57: var mı aranızda benim gibi şikayetleri olan?
Canım hoşgeldin ve de hamileliğin hayırlı olsun öncelikle seninşe tazdığın gibi bol boll kendini zorlayarak normalden fazla su iç % pamuklu çamaşır giyin ve sık değiştir çok işe yarayacaktır:KK66:

keseyi gorursun insallah canim, tarihine bakılırsa :) Folik asite baslamalıydın gebelige karar verır vermez hatta baslamayı tavsıye edıyorlar. Ki hamilesin mutlaka ıcmen lazımdı. guzel besleniyorsan karsılar mutlaka ama, folik ilk 12 hafta zaten iciliyor gelisim suresince onemli oldugundan.
iyi besleniyorum canım öğrendikten bikaç gün sonra tatile annemlere geldim fırsat olmadı doktora.çarşamba gidicem folik asitide soylıyım yazsın diymi belki kendi soylemez:):)

Ben hamile kalmadan birkac ay once yasadim ilk defa cok korkmustum. MEger daha cok evli kadınlarda yaygınmıs. Ama tabi onune gecilebiliyor en hafif sekilde atlatılabiliyor ya da. O zaman iki hafta antibiyotik içmistim. Simdi hamile olduguna gore bol bol su icmek ve o bolgeyi tertemiz tutmak ve asla idrarini tutmamaktan baska yapacak bir seyin yok. Internete idrar yolları enfeksiyonu kürü yazarsan, cesitli tarifler cıkıyor dogal sebzelerden. Belki onları uygulayabilirsin sakincalı degilse, etkili olabilir.

bu arada hayırlı olsun, Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin insallah.

Canım hoşgeldin ve de hamileliğin hayırlı olsun öncelikle seninşe tazdığın gibi bol boll kendini zorlayarak normalden fazla su iç % pamuklu çamaşır giyin ve sık değiştir çok işe yarayacaktır:KK66:
çok teşekkür ederim kızlar,sizin de hamileliğiniz hayırlı olsun. Rabbim sağlıkla doğurup büyütmek nasip etsin hepimize.
su içmekten başka elimden bişey gelmiyor. içmeye devam edeyim o zaman. hepinize sağlıklı hamilelikler dilerim :*

Arkadaşlar çarşamba günü nasipse bulunduğum tatil yerindeki devlet hastanesine gidip ilk defa bebeğe Bi baktırayım istiyorum,ultrason resmini verirler mi bide ben folik asite başlamadım daha doktora soyleyeyimmi,size danışmak istedim..:)

Ben de daha kadın doğumcuya gitmedim acilde yazdırdım hcg testimi yaptırdığım da siz de yazdırın en yakın zamanda

Al derim hemen folik asid canim

Folik asit için doktoru beklemeyin ben hamilelik düşünmeye başladığımda eczaneden kendim almıştım, doktor sadece devam etmemi söylemişti -ki benim ablam da doktor- hiç düşünmeyin Alıp başlayın en kısa zamanda

Hayirlii olsunn canimm onceliklee :)hemen folikasitee baslaa canimm onemlii mumkunse bugun git eczaneden all

Kızlar nasılsınız ben kabizligima çare buldum sanırım umarım zararı olmaz aci biber turşusu akşamları birkac tane yiyorum daha iyiyim çok şükür bu arada ptesi devlet hastanesine gidicem tahlillerimi yaptırmaya yaparlar herhalde dimi sonrada salı kendi doktoruma gidicem bebisimi görmeye :KK200::oops:

Kızlar nasılsınız ben kabizligima çare buldum sanırım umarım zararı olmaz aci biber turşusu akşamları birkac tane yiyorum daha iyiyim çok şükür bu arada ptesi devlet hastanesine gidicem tahlillerimi yaptırmaya yaparlar herhalde dimi sonrada salı kendi doktoruma gidicem bebisimi görmeye :KK200::oops:
Bnde bagsur var yasak aci ilk dönemler kabizlik cektim kanadi sabajlari ilik su kaysi incir yiyorum simdi iyi cok sükür

kızlar merhaba. ben de 2 hafta önce öğrendim hamile olduğumu. aşılama ile oldu çok şükür bir sıkıntım yok şimdilik. kese de göründü. kalp atışı nasipse haftaya... arkadaşlar iki gündür idrar yollarımda enfeksiyon oluştu. şimdilik sızlama,yanma yok ama kötü koku,akıntı, sık idrara çıkma,bel ağrısı,idrarı tam yapamama gibi şikayetlerim var. bunların çoğu hamilelikle aynı belirtiler fakat benimkiler idrar yollarımdan kaynaklı. doktorum bolca su içmemi önerdi. içiyorum da...fakat çok korkuyorum ilerlemesinden :KK43: önceden de yaşamıştım bir kere,nasıl bişey olduğunu biliyorum ve ödüm kopuyor :KK57: var mı aranızda benim gibi şikayetleri olan?
Canim hayirli olsun hamileligin idrar yolu enfeksiyonu bende de var doktorum gunde 3 lt su icmemi soyledi ayrica antibiyotik ve fitil verdi seninde gecmezse tekrar doktora git bence

asysss asysss nerdesin canım. Test yaptın mi?[/QUOTE

Yapamadım. ..
Adetim 5 gün geçsin öyle yapacağım demiştim kendi kendime...
Çünkü ilk hamileliğimde 2 gün geçince test yapmıştım sonuç negatif çıkınca çok üzülmustum daha sonraki ayda 5 gün geçince yaptığımda sonuç pozitifti. ..

3 gün geçmişti ama adet oldum. ..
hayırlısı artık
bizim planlar seneye kaldı. .:)

Çok sevdim burayı :) hepimizin hamilelik dönemleri birbirine yakın. Aynı şeyleri hemen hemen yaşıyoruz. Anlatmak okumak güzel geliyor :)

İlk 3 ay riskli olduğu için en yakınlarım dışında kimseye henüz söylemedim. Bir şey olur da üzülürsem herkesi üzmeyeyim die. Burası iyi geldi bana :)

@misseste Sağlık ocağındaki hemşireler bu kaydı tutmak zorundaymışlar yoksa ilk 3 aydan sonra kaydı olmazsa ceza yiyorlarmış. Ondan yana yakıla arıyorlar. Sorduğu sorular telefonda cevaplanacak nitelikte. Doktorun kim ne kadarlık aldığın ilaçlar bir hastalığın var mı....? Gibi çalışıyorum izin alıp gelemem telefonda dolduralım mı dosyayı dersen zorluk çıkarmazlar bence

Kizlar idrarimda çok fazla iltihapim varmis lokosit oranim 260 dusuk yaparsin bunla dedi doktor fitille sase verdi anca 150ye indi karnimda batma oluşuyo surekli yatiyorum kalkmamaya çalişiyorum

X