2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaşlar 3 yıl sonra yine Mart annesi olmak nasipmiş, çok eski üyeyim ama son 2 yıldır pek uğrayamadım, buarada 4.cü çocuğum olacak inşaallah
Senle ben bayağı bi tecrübeliyiz canım, benimde 4. çocuğum olacak bu biraz süpriz yumurta gibi oldu, diğer çocuklarım planlıydı ama bunu bi daha olsun diye düşünmedim yani, Allah nasip edecekmiş ne yapıyım, Allahım herkese sağlıklısını ve hayırlısını nasip etsin bu arada yaşım 36

Bugün bizim de kontrolumuz vardı sata göre tam 6.haftaya bugün girdik karından duyulmadı kalp atışı bebeği gördük şükür alttan kalp atışı duyulur ama gerek yok dedi doktor haftaya tekrar gidicez ama nasıl geçecek zaman hiç bilmiyorum inşallah sorunsuz duyarız hepimiz minnakların pıt pıtlarını:anneadayı:

Kızlar bişey sorucam size; normalde çok fazla rüya görmezdim..ama hamile kaldığım günlerden beri (hatta öğrenmeden bile öncesinden) aşırı derecede rüyalar görüyorum.. çoğu da kabus gibi şeyler oluyo benim gibi olan var mı acaba bu gebelikle mi ilgili bişey??

Bugün bizim de kontrolumuz vardı sata göre tam 6.haftaya bugün girdik karından duyulmadı kalp atışı bebeği gördük şükür alttan kalp atışı duyulur ama gerek yok dedi doktor haftaya tekrar gidicez ama nasıl geçecek zaman hiç bilmiyorum inşallah sorunsuz duyarız hepimiz minnakların pıt pıtlarını:anneadayı:
ben de yarın gidicem inşallah keseyi görürüz kalp atışı için erken mi acaba :KK43: sizin sat kaç?

İnşallah canım :) Peki mide bulantıların ne zaman başladı? Ben tabi isterim ki bulanmasın hiçbirimizin ama sanırım normal olan bulanması ondan bu kadar üstünde duruyorum açıkçası
Benimde sadece sabahları bulanıyor.Yok denecek kadar az bulantım var.
Kızlar bişey sorucam size; normalde çok fazla rüya görmezdim..ama hamile kaldığım günlerden beri (hatta öğrenmeden bile öncesinden) aşırı derecede rüyalar görüyorum.. çoğu da kabus gibi şeyler oluyo benim gibi olan var mı acaba bu gebelikle mi ilgili bişey??
Evet erken gebelik belirtilerinde okumuştum bunu.Öyledir bence...önemseme..

arkadaslar merhaba aranıza yeni katıldım ben çünkü bir hafta önce hamile olduğumu öğrendim :):) tahmini doğum 23 mart gibi görünüyor inşallah tabi. size sormak istediklerim var yardımcı olursanız cok sevinirim. birincisi doktora kaçıntı haftada gidilmeli benim su an SAT a gore 4+5 görünüyor. birde şimdi gidersem alltan muane ederler mi hiç istemiyorum açıkçası. son olarak da Koru hastanesi düşünüyorum takip ve doğum için ama aylin hanım ve ümit bey arasında kaldım. aslında bayan tercihim olur ama çook iyi doktorsa çocuğum için erkek doktorda olabilir. bana yol gösterirseniz sevinirim:)

ben de yarın gidicem inşallah keseyi görürüz kalp atışı için erken mi acaba :KK43: sizin sat kaç?
benim 9 haziran ama duyamadık vajinal ultrasondan duyulabilir ama gerek yok dedi doktor ben de ısrar etmedim biraz daha dayanıcaz napalım sağlıklı olsun da beklerim

kalp atislarini duyanlarimiz varr..insallah bizde duyarizzz bizimki daha kucuk 2 hafta sonraya cagirdu 7 haftalik oluruzz insallah duyarizzz..bugun kizimin dogum gunu bayramda ogrenmistim hamileligimi cifte bayram yasadik..allah isteyen herkese nasip 3der insallah..:KK200::cool:

arkadaslar merhaba aranıza yeni katıldım ben çünkü bir hafta önce hamile olduğumu öğrendim :):) tahmini doğum 23 mart gibi görünüyor inşallah tabi. size sormak istediklerim var yardımcı olursanız cok sevinirim. birincisi doktora kaçıntı haftada gidilmeli benim su an SAT a gore 4+5 görünüyor. birde şimdi gidersem alltan muane ederler mi hiç istemiyorum açıkçası. son olarak da Koru hastanesi düşünüyorum takip ve doğum için ama aylin hanım ve ümit bey arasında kaldım. aslında bayan tercihim olur ama çook iyi doktorsa çocuğum için erkek doktorda olabilir. bana yol gösterirseniz sevinirim:)
canım 6.haftanın ya da 7. haftanın bitiminde hem kalp atışları duyuluyor hemde bebek görünüyor. 2 sene önce oğluma yeni hamileyken 6. haftada sadece kalp atışlarını gördü doktor, alttan kamerayla istersen bakalım keseye dedi bende yok dedim baktırmadım alttan , sen istersen bakar alttan korkma zorla alttan muayene edemezler. ( ben henüz gitmedim doktora 8. haftadan sonra gitmeyi düşünüyorum.)

Arkadaşlar muayeden sonra kafama birşey takıldı bir hafta içinde kese sanki fazla büyümemiş ilk kontrolde 0.42cm di bugün 0.48cm olmuş doktor normal dedi ama ne bileyim biraz endişelendim ilk muayene vajinaldi ama bu kez karından acaba ondan da fark eder mi ki?

X