2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Bir ayı gözden çıkar bence sen.
Ediz üç gündür epey kaçırıyor.
Tam anlamıyla 3 ayda bizler gibi oluyor. 3 aya kadar arada kaçırma oluyormuş ikizler cok şukur ogrendiler gecede yapmıyoruz ikra 1 ay olmuştur gece 2-3 kaçmıştır oda ateşlendiği için

1 hafta bence, bizimki bugün yapti maşallah :) daha önce 2 gün kendini sıkıp tutamayinca kabız bi şekilde halıya yaptı 2 kere
Ooo 1 haftamı beniki aynı gun sortundan yere düşure düşüre geldi kolidor kaka salon 😂 oyle sorunlar yasamadık şükür kakada çiş de yapılıyor

Kizlar daha erken öğreniyor zaten

Oglardada sorun yasamadık şükür canım hatta buyuk 23 aylıktı kucuk 2.5 yasında egitim vermiştim ama ben öncesinde kızlarada oglanlarada wc giderken çiş yspıcam derdim siz buyunce sizde yapıcaksınız diye söylerdim 6 aydır bu durumu soyledim bak abi de gitti wc evde kım gitse soylerdim 😂😂😂

Slm kızlar çol şükür büyük çişinede alıştı 2 gündür wc ye gidiyoruz. Gece de 2 kere kaldırıp yaptırıyorum iyi gidiyoruz şimdilik :)
Maşşallah cocuklarımız buyuyor cok şükür ilk okul gunlerinide konuşuruz bir gun saymak istemiyor yazamıyor uşeniyor vs diye sorun yaparız 😂 onlar buyusunde olsun ugrasırız 😚😍

Kısa tecrübemi aktarmak isterim, bebek uyursa ilk zamanlar alışma süreci nispeten kolay geçiyor ama bir şekilde arıza çıkıyor muhakkak. Patlama vs yaşamadım, elbette kızdığım şeyler oldu, oluyor da ama mevcut kuralları esnetmedim hiç bebek var diye.. bebek geldi ve beraber bakacağız, yeni hayatımız böyle fikrine onu da dahil edip alıştırmaya çalışıyorum, hastanede bile bizimledir kaldı. Sandığımızdan daha akıllı ve güçlüler.. bir de şayet düzenli gidecekse kreşe, doğumdan epeyce zaman önce başlat, yoksa iyice dışlanmış hisseder kendini.
Ama yardım almak şart, yoksa ne yemek yapabilirsin ne de uyuyabilirsin.
ne zamn doğum yaptin cnm kaç aylık oldu geç oldu heralde ama rabbim analı babalı sağlıklı büyütsün ins

Herkese merhaba uzun zamndır girmedim buraya tuvalet egitimi konuşulmuş biz nisan sonu başlamıştık ondan 4 ay büyük kuzenini görüp kendi isteğiyle bikac defa tuvalete oturup çiş kaka yaptı sonra başladık ilk günler tabiki islatmalar oldu ama cisi gelince aaa çiş geliyo diyordu biraz üstüne yarısını tuvalete yaptık sonra baya öğrenmişti bi ara gerileme oldu benim tepkimden kaynakli ama kakasinda hic zorlanmadı simdilerde epeydir baya alıştı arada hafif ıslaklık oluyo o da oyuna dalıp son ana kadar tuttugu için

ilk cocugum oldugu icin sanirim tecrubesizim ve bi anda olacak saniyorum hani instagramda o muthis cocuklar varya 3 gunde ogrenen oyle bisey olacak sandim o yüzden basaramayacakmisiz gibi geldi ama haklisin bi on gun sabretmem gerek az once bi arkadasimla konustum oda sizin gibi soyledi 10-15 gun surer dedi suan çocuğuma karsi cok suclandim sanirim once ben sabirli olmaliyim once ben basarmaliyimki cocugumda basarsin cok tesekkur ederim sizede cevabiniiz icin ❤
Diğer örnekleri boşverin siz canınızıda hiç sıkmayın :)benim oğlum bir haftada anca lazımlığa oturdu varın gerisini siz düşünün :))

Bu tuvalet olayı çok değişiyor çocuktan çocuğa, benim cevremde 22 aylık alışan cocuklar var 1 ayda alıştılar gorumcemin kizida 3 e yakındı ilk günden alışmıştı mesela çocuk büyük olunca daha kolay oluyor galiba
Evet canım genelde 3 yaşında hemen alışıyorlar ama o yaşa kadar beklemekte çocuğada bize de eziyet emre altını değiştirtmezdi artık allem et kalem et yorulurdum. Bezler iyice sıkmaya pişik yapmaya başlıyor falan bir noktadan sonra zamanı gelmiş oluyor

Evet canım genelde 3 yaşında hemen alışıyorlar ama o yaşa kadar beklemekte çocuğada bize de eziyet emre altını değiştirtmezdi artık allem et kalem et yorulurdum. Bezler iyice sıkmaya pişik yapmaya başlıyor falan bir noktadan sonra zamanı gelmiş oluyor
Evet canim aynen alıştılar bile korktugumuz kadar yokmuş

X