2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Ne çektik bu uyku yüzünden ya hayırlısı diyelim. Bende artık bıraktırmak istiyorum gece emmesini ama tırsıyorum iyice fena olacak diye
Normal bir bebek 7 ile 10 gün arasında alışıyormuş ama normal bir bebek :KK48: genelde 3. 5 . günler zor geçermiş. Ama Ediz 21 gün çok direndi. Neredeyse 21 gün hiç uyumadı. Ben yüj keşke kesmeseydim diye oturdum ağladım. Çığlıklarla ağladı 3 saat uyanık kalıp mızırdsndığı çok oldu. Sonra uyuyup yarım saat sonra telrar kalkıyırdu. 1 saat zıplayarak uyuttum yatırdım uyandı meme diye ağladı. 1 saat daha zıpladım. 15 dk uyudu. Gecenin 4ünde kalkıp camın önünde sabahı beklediğimiz oldu... Kıştı hava 7 buçukta aydınlanıyordu. Bizim bir ay çok zor oldu. Alışması 2 hatta 3 ayı buldu. Ama ben de hatalar yaptım. O hatalar olmasa 1 ayda tamamen hallolursu muhtemelen. Bir defa en büyük hata ben emzirme yi kestim 1 hafta sonra yürümeye başladı. O dönem zaten aşırı emmen istermiş gece. Haliyle daha çok sarıldı bana. Bir gece sabah olmadan yanlışlıkla evet uyku sersemi farkında olmadan emzirmiştim. En büyük haram bu olmuştu. Çünkü bir hafta boyunca aynı saatte uyanıp 2 saat uyumadı meme diye...
Arkadaşlarımın hep 10. gün mutlu son :)) hata yapmadığımda da süremuzundu yine. Edize doktoru dahi şaşırdı direnişine bu ne inatçı bir çocuk diye :)
Ama sonuçtan memnunum. Çok şükür iyi ki yapmışım diyorum. Evet yine mükemmel bir uykusu yok ama 15 defa kalkmıyor en azından.
Bir de ben hala kıyıp uyku eğitimi vermedim. Hala uyanınca benim kucağımda dolaşarak uyuyor. Memeyi aldım bari bebem sarılsın kokumu alsın güvende hissetsin rahatlasın diyorum. Çok şükür bu günümüze. Hasta ya da diş derdi yoksa en azından gecede 1 defa da olsa 3 saat uyuyor. Bu bile mucize...

Evet hanımlar çocuklarının arasında 2 . 2.5 yaş olanlar memnunmusunz bundan yoksa arası çokmu olması ıyıdır
Bu arada benim çocuklarımın arasında 6,5 yaş olmasının nedeni benim sağlıkla ilgili bir
tamamen katılıyorum sana cnm tam beni anlattın zor yakin olunca gerçekten bugün mesela defne sinirden çok ağladı kendini paraladı ben de sinirlerime hakim olamadim kötüydü yani cook üzüldüm sonradan ama
İnsan bazen gerçekten dayanamayacak hale geliyor.insaniz sinirlerimiz yipraniyor. Sinirlerimiz e hakim olamıyoruz.

Kizlar nasılsınız orucla araniz nasıl? Ben 3 haftadır cok yorgunum saat 12 de yatıp 7 de kalkiyoruz gece sahur ve oğlumu kucakta gezdirmeyle geçiyor bacağımda 2 3 tane varis çıkmış:KK61: önce sutten kestim ona alıştı hasta oldu iyilesti aşı oldu bu arada kopek disleri hala çıkamadı çok acıyor uyanikken bile kucağımda ayakta gezdirmemi istiyor. Çok şükür halimize canim oğlum sağlıklı olsunda yatıp uyumayı da öğrenir ınsallah:anne::KK200:
Oruç yoruyor emzirirken.ben 2 gün tutup 1 gün tutmuyorum böyle biraz idare ediyorum. Yoksa bayilacaktim geçen gün . Dişler hepimizi mahvetti zaten :KK43:(

Gece emzirme yi bıraktığımızdan beri epey ilerleme kat ettik. 4 5 kere uyanıyor. Ama sıkıntılı dönemlerde omzumda gezmek istiyor. İki gündür 1 - 1 buçuk saat sürüyor bir iki defa uyandıktan sonra uyuması.
İnşallah dişleri çıkardıktan sonra hiç uyanmaz geceleri cok uğraştın gece emzirmeyi kesmek icin

Oruç yoruyor emzirirken.ben 2 gün tutup 1 gün tutmuyorum böyle biraz idare ediyorum. Yoksa bayilacaktim geçen gün . Dişler hepimizi mahvetti zaten :KK43:(
Ben iki gün üst üste tuttum kötü oldum. Gün aşırı tutuyorum şu an. Ama yine de halsizim, başım dönüyor. Genel mi emzirmekten mi Çözemedim

Selamün aleyküm arkadaşlar kızının saçını 3. Kez kel yaptık inşallah artık gür gelir saçlar
Bende düşünüyorum bu aralar bizimde tam tersi çok gür o yüzden hep terliyor muhtemelen. Bizim hastalıkların hepsi kafadaki terden sizde iyi yapmışsınız canım sıklaşır inş bu işlerde genetik galiba bizim ki babasına çekmiş

Selamün aleyküm arkadaşlar kızının saçını 3. Kez kel yaptık inşallah artık gür gelir saçlar
Kız kel yapmakla alası YÖK bence. Uzadıkça gurlesıyor. Nasıl kıydın yavruya.
Ben oğluma bıle yapamadım onu.
Sımdı nasıl gür.
Ikıncı cocugumunda hala sacını kesmedım 4 yasında cok kıvırcık olduğu ıcın hep omuzlarda saçlar yıkanırken Belınde :)))

X