2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Dün 18 asi oldu kızimin. Oğlumuza göz doktoruna götürdüm.6 yaşına kadar oğlumda göz sorunu yoktu 1.siniftan itibaren miyop çıktı ve hızla buyuyor. Sağ 1.5 sol 1 olmuş.kizimada göz muayenesi tekrar yaptırdım cok sukur onda birşey çıkmadı aman sizde ihmal etmeyin takrar göz muayenesi yaptırın çocuklara.birde sol ayağını biraz içe dönük basıyordu kızım doktor ben ciddi birşey gormuyorum dedi. Ama benim için rahat etmedi bir irtipediye götürmek istiyorum.

Oyy kıyamam ikinize de... Ediz bizim yataktan kalkıp geldiğinde ben de çok korkmuştum düştü mü ki diye ama inmiş, yanında ben olmayınca ağlamış. İnşallah öyledir senin de. Bu Arada miniğin adı neydi?
Düşse sen anlardın canım ya fiziksel muayeneden :)
Ben artık iki dk da uyuyacak olsa telsizi muhakkak alıyorum gözümün önüne.
Tus nasıl gidiyor ?
Normal yataktan iniyor da kendi park yatağı olunca bacağını atıp çıkıyor düşmüş olması olası
Baktım bir yerinde bişey yoktu zaten artık 5 gün oldu :)
Telsiz de yok bizde normalde duyarız da tvde maç izleyince bende de kulaklık olunca duyamadık
Tusa da çalışmaya çalışıyorum ama daha tekrar yapamadım moralim bozuk biraz
İsmi Tuna teyzesi :)

Ah canım ya insan üzülüyor ama düşmemiştir bence sadece geç duyurduğu İçin sesini ağlaması artmıştır.. bizim ki de aynı kapıları açık bırakıyorum sesleniyorum duyunca sesimi susuyor ... yada inip yataktan geliyor gündüz uykusunda

Hadi sende katıl aramıza benim de üçüncü geliyor... minnak abi oluyor oğlum
Evet muhtemelen baya ağladı duymayınca da çıktı ordan
Zaten yakında yatağa da sığmayacak bakayım ne olacağımız belli olsun da yer yatağı filan alırım belki

TaeYang TaeYang canım senin nasil gidiyor tus hazirliklari
Valla canım ders dinliyorum ama tekrar yapmaya fırsatım olmadı o yüzden moralim bozuk

Selamün aleyküm arkadaşlar
Aleyküm selam canım.
Oğlumda da göz sorunu var. Gözlük verdı Dr 5 yaşındayken. Sımdı kullanmıyor ben gözlüksüz daha ıyı görüyorum dıyor. Dr götürdüm kullansın dıyor. Bı başka dr ye daha götüreceğim Bakalım. Takmıyor gözlüğünü.
Büyük kızımında gözü ıcerıyor bakıyor. Oncesınde götürdüm Dr ye YÖK bırsey dedı. Sımdı yıne başka bır Dr ye daha goturecegım.
Gecmıs olsun canım. AŞıdan ötürü bı sıkıntınız olmadı degılmı.
Orucada başlamışsın Allah kabul etsin. Bende 10 gün sonra ara verecegım.

Aleyküm selam canım.
Oğlumda da göz sorunu var. Gözlük verdı Dr 5 yaşındayken. Sımdı kullanmıyor ben gözlüksüz daha ıyı görüyorum dıyor. Dr götürdüm kullansın dıyor. Bı başka dr ye daha götüreceğim Bakalım. Takmıyor gözlüğünü.
Büyük kızımında gözü ıcerıyor bakıyor. Oncesınde götürdüm Dr ye YÖK bırsey dedı. Sımdı yıne başka bır Dr ye daha goturecegım.
Gecmıs olsun canım. AŞıdan ötürü bı sıkıntınız olmadı degılmı.
Orucada başlamışsın Allah kabul etsin. Bende 10 gün sonra ara verecegım.
Oğlum gözlüğünü kullandığı halde sürekli buyuyor numarası dün cok üzüldüm numarası büyümüş diyince tekrar camları defisti gözlüğün. Birde ne saçma şey devlet karsilamiyor cam masrafını .çocuğun göz numarası büyümüs camların mecbur değişmesi lazım nasıl devlet karşılamaz diyorum maalesef karsilamiyor diyor gözlükçü. Hadi cok sukur biz değiştirebilirim ya parası olmayanlar ne yapsın

Oğlum gözlüğünü kullandığı halde sürekli buyuyor numarası dün cok üzüldüm numarası büyümüş diyince tekrar camları defisti gözlüğün. Birde ne saçma şey devlet karsilamiyor cam masrafını .çocuğun göz numarası büyümüs camların mecbur değişmesi lazım nasıl devlet karşılamaz diyorum maalesef karsilamiyor diyor gözlükçü. Hadi cok sukur biz değiştirebilirim ya parası olmayanlar ne yapsın
Bızde camları cızıldı dıye degıstırelım dedık. Zaten degısme zamanı gelmıstı devletın karşılayacağı zaman. Gözlükçüye gıttık. Artık devlet mısal 300 lıra tutuyorsa gözlük camı cercevesı devlet 20 ₺sini ödüyor dedı. Yakında hıc ödemeyecek dedı. Reçete ıle almışsın almamışsın hıcbırsey farketmıyor.
Dedıgın gıbı gözlük cok pahalı durumu olmayan nasıl alcak.
Bırde aklında olsun bazı gözlükçüler mınımum para alıyor aynı gözlükten. Gezeceksın bı kaç gözlükçü. Herkes öyle yapıyormuş.

Bızde camları cızıldı dıye degıstırelım dedık. Zaten degısme zamanı gelmıstı devletın karşılayacağı zaman. Gözlükçüye gıttık. Artık devlet mısal 300 lıra tutuyorsa gözlük camı cercevesı devlet 20 ₺sini ödüyor dedı. Yakında hıc ödemeyecek dedı. Reçete ıle almışsın almamışsın hıcbırsey farketmıyor.
Dedıgın gıbı gözlük cok pahalı durumu olmayan nasıl alcak.
Bırde aklında olsun bazı gözlükçüler mınımum para alıyor aynı gözlükten. Gezeceksın bı kaç gözlükçü. Herkes öyle yapıyormuş.
Evet semte göre bile farklı fiyat çıkartıyorlar gozlukculgö. eşim artık bu konuda uzman oldu 3. Kez gözlük camı değiştiriyor oglim için. İyice araştırıp öyle alıyor ama pahalı gerçekten alamayan ne yapsın

Bizim burada havalar pek ısınmadı ve yağmur çok fenaydı o yüzden hafta sonu sık sık gittiğimiz Cafe ye gittik iki aile... iki arkadaşta iki bende güzel güzel oynuyorlar en yakın masaya oturduk gözlemleyelim diye.. üç tane bayan 5-6 tane çocuk daldı oyun alanına ama resmen istila ettiler benim büyükte sessizdir kardeşini kucaklayıp kaçırıyor onlardan kadınlar bir rahat en uzak masada konuş allah konuş ama çocuklara bakan yok oyun salonunu yeniden inşa ettiler resmen birbirlerine vuruyor çocuklar kadınlar hala sohbette duymamalarına imkan yok yıkılıyor çığlıklarla eşlerimizde bizde çok rahatsız olduk kafe sahibine dedik bunlar varken biz bi daha gelmeyelim saat 12 de biz kalktık hala çocuklar etrafı yıkmakla meşguldü... yani çağımızın hastalığı aşırı rahat anneler
Ben rahat olamıyorum canım vallahi olanada hayret ediyorum ben oğlumu 1 sn başı boş bıraksam kendine zarar veriyor olmuyor zaten görende diyor ki senin bu ilk çocuğunmu aynen diyorum belli ozenmenden belli diyorlar napiyim yani bebek o daha millet aşırı rahat

Çocuklara sandalye masa aldım başıma bela oldu sandalyeyi taşıyıp her yere çıkmaya çalışıyorlar sonra mecbur kaldırdım sandalyeleri sadece belli zamanlarda veriyorum.
gonulll gonulll Y yilfasa sizce neden gözleri bozuldu?tablet çizgi film tv filan mı?
Ben de yeni götürdüm göz doktoruna bişey çıkmadı şükür

Çocuklara sandalye masa aldım başıma bela oldu sandalyeyi taşıyıp her yere çıkmaya çalışıyorlar sonra mecbur kaldırdım sandalyeleri sadece belli zamanlarda veriyorum.
gonulll gonulll Y yilfasa sizce neden gözleri bozuldu?tablet çizgi film tv filan mı?
Genetik de olabilir

Off canım çok sıkkın ya kızım düştü görünürde bişeyi yok tum vucuduna baktım sankı alnndakı damarları falan bıraz fazla bellı olmaya başladı gbı ilk defa bukadar kotu dustu ya kanepenın başlıgı varya kanepede koşup oraya ellerını vuruodu sonra bırden çok egıldı düştü bakakaldım resmen sırt ustu yattı yere zaman gecnce bı sıkıntı olurmu szce uyudu smdı korkuyorum

Tabletimiz hiç olmadı ,bilgisayarı daha bu sene aldık ,telefonlarimiz da oğlum okula başladıktan sonra akıllı telefon oldu.hic birinde de oyun yok. Sadece TV izler oda zaten ancak 1 saat . Yani dış etkenkerdee cok sukur koruyabildigim kadar korudum oğlumu ama yine de oldu. Hatta göz doktoru bana üzülme biz 4 kardeşiz ailemde hiç kimsede yok sadece bende var miyop dedi :KK43:(

X