2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
The_new The_new allah sabır ve kolaylık versin canim annem bence de gitsin bir dene bakalım islerin içinden çıkamazsan söylersin yine gelmez mi Benim çoçuğum TEKken hep daha sakin oluyor senin kızında öyledir belki rahat edersin

Aynen bende öyle düşünyrm. Bana çok naz yapamıo çünkü annemi görünce azıtıo daha da zor oluo bakımı gibime gelio. P. Tesi dr randevumuz. Babamlarn gelmesini beklemedn sen otobüsle git istersen ben bi deneyym diicm. Bakamazsam gelirsn diicm. Diyeblrsem tabi.

Ahhh keske canım valla su durumda bir yardımcı şart ama ne mümkün, 1 2 yıl sık dişini sabret elbet çocuklar azıcık daha büyüyünce rahata kavusursun canım başka çare yok maalesef

1 yıl sonra rahat olur inşallah. 3 yaşında çocuk anlıo mu laftan :) İnşallah anlar. Oğluşmda 1 yaşında akıllanır inşallah. Bizim durum arzular şelale gib oldu :)

Yemek temizlik sorun değilse neyi sorun ediyorsun tatlım sen? Tamam gidersin kuaföre de, dur daha kaç gün oldu Doğum yapalı :)
Adamcağızın da günahını aldık ..

24 gün olcak herhalde. Hamileyknde kendi kendime düşündüm de Doğum yapaym hemen kendimi toparlııcm saçımı kestrcm vs hazır annemlr varken biraz bakımlı olmak istyrm diye. Şimdide bi kaş aldıramaynca cnm sıkıldı. Normalde hep kendm alırdm ama artık zor diodm. Tabi yine bize kaldı o ayrı. Eşimde sağolsn yemek temzlk idare eder. Yeterki ondan bişey isteme. Çocuğa bak falan deme. Arada onu dA yapıo. Şaşırıyrm tabi :)

Korkuyor herhalde yanlız kalmaya :)) kuaför diye tutturdun ya bu kadar mı önemli bak cogumuz gitmedik az sıkamazmısın disini :))

Aynen cnm korkuo bencede. Sinirleri bozuluo onunda ikisi birden başlar ağlamaya falan o anı yaşamak istemio. Sanırım. Kuaföre de giden insan değilim normalde ya kendi işimi kendim görürüm hep ama iki hamilelk arka arkaya olunca kendimi bakımlı hissetmek istedm biraz hamileykn kendi kendime gitcm diodm. Ama gidemedm işte :) bi kaş aldrcktm halbuki. Aldırmayym kaşlı kaşlı gezeym noolck sanki. İki çocuk annesi olmuşum sonuçta

Kocayı da sorma. Bizde herkes uyku düşkünü herhalde. Kimse elini taşın altına sokmak istemio. Doğumdn önce kızımla yatakları ayıralm dedk. Kolay olmuo tabi. Çocuk ağladığı an hem annem hem eşim sen yat ağlatma dediler. İkiside idare edelm yerine ağlatma dedi. Ne sütten kestm ne yataklrı ayırdm. İkisine birden bakarm emzrrm uyutrm dedm. Sezeryan Doğum yaptım ve ertesi gün iki çocukla yalnız yattm. Kimsenn umru değil. Sen güçlü davrandıkça tepene çıkıolr. Eşim sabaha karşı oğlan gazlannca yatak odasına geçio kızın yanına biz salona geçiyrz. Çocuklr birbirini uyandrmasn diye bölünüyrz. Eşimle birlkte yatmayı çok isterdm ama ayrıldık bikere nasıl birlşcz bilmyrm. Yanımıza geldğnde bende gitsn istemştm rahat rahat yatmak için ama şimdide nasıl birleşcz iki çocukla bilmyrm :)

Güçlü davranmak kişilikle ilgili, o değişmiyor. Siz yatağınıza yatın, bebek beşiğe, kızın da yer yatağına yatsın. Oda ayırmak için geç kalmıştın zaten. Bana da yardım eden olmadı valla bak o konuda. Odasını ayırdım yaşında hem de eşim seyahatteyken ayırdım. 10 gün yanında yattım, sonra koydum telsizi , herkes odasında.. gece defalarca gidiyorum tabi, emiyor hala, bazen de uyuyakalıyorum yanında, yatağı büyük.. ama olsun odasını öğrenmiş oldu.
Neyse geçmiş geçmişte kaldı. Bundan sonrasına bakarsın da şimdilik olmaz oda ayırma işi de, bunalıma girmesin çocuk..

Aynen bende öyle düşünyrm. Bana çok naz yapamıo çünkü annemi görünce azıtıo daha da zor oluo bakımı gibime gelio. P. Tesi dr randevumuz. Babamlarn gelmesini beklemedn sen otobüsle git istersen ben bi deneyym diicm. Bakamazsam gelirsn diicm. Diyeblrsem tabi.

Deme öyle.

Güçlü davranmak kişilikle ilgili, o değişmiyor. Siz yatağınıza yatın, bebek beşiğe, kızın da yer yatağına yatsın. Oda ayırmak için geç kalmıştın zaten. Bana da yardım eden olmadı valla bak o konuda. Odasını ayırdım yaşında hem de eşim seyahatteyken ayırdım. 10 gün yanında yattım, sonra koydum telsizi , herkes odasında.. gece defalarca gidiyorum tabi, emiyor hala, bazen de uyuyakalıyorum yanında, yatağı büyük.. ama olsun odasını öğrenmiş oldu.
Neyse geçmiş geçmişte kaldı. Bundan sonrasına bakarsın da şimdilik olmaz oda ayırma işi de, bunalıma girmesin çocuk..

Yok cnm. Doğumdan önce dedm zaten herkese. Ne oda ayryrm ne emzirmeyi bırakyrm. Gittiği yere kadar artık bakalM.

Düzenli kırık aldırmak lazımmış saçlar nefes alıyormuş ama nerde bende doğumdan sonra 2 kere gittim kesim için zaten kas aldirmiyorum ben saçımı da boyamiyorum hiç gerek duymadım anaaam ne kadar doğal bir insanım ya ben :)
Benim saçlarım ombreydi hep 17imden beri. Arada mor oldu kızıl oldu kestane oldu ... Bir ara kızıldan sarıya döndüm yandı saçlar. Küt kestirdim. Kendi rendine döndüm. Zaten beyazşayacak azıcık doğal olsun dedim. Kaşlarımı da dpoğal seviyorum. :)))
Ben hep kırık aldırırdım da saçlar kıvırcık ya, beceremiyor kuaförler. :KK43:

Bende oğlumu sunnet ettırmıstım ya bızımde sunnet dugununu yapmamız lazım ama hıc bır hareketlilik yok bızde.
Bızımkı 1 günde bıtcek. Yemek ve çocuklara eğlence anımasyon gosterılerı olcak ama bakalım ne zaman. Büyüklere eğlence yokkkk. Cok saçma gelıyor bana hele bı de anne baba gelınlık damatlık gıyıyor daha bı garıp oluyor. Sunmet çocuğu hıc bırsey yapamıyor buyuklerın oynamasından işkenceye dönüşüyor resmen çocuk için.
Sunnet dugunu ıcın bızım burda ılk defa böyle bırsey olcak. Sunnet olayını degıstırmeyı amaçlıyorum :)))
Yaşasın sunnet cocuguuuuıu
Artık çocukların ön planda olduğu düğünler yapılıyor dediğin gibi bencede öyle daha guzel allah nasip eder de bende yaparsam ilerde ben de paylaço vb düşünürüm. Annelerin gelinlik giymesi çok komik ayrıca

Aynen beklentim kimseden yok cnm. Nasip böyleymş. Allah nasip etti diyelm. Kardeşim ve babam zaten hiç kalmak istemio. Annem de pek istemio da mecburiyetten kalıo. Öyle olunca bende çok rahat davranamıyrm. Sessizce gidip yatamyrm maalesef. Bir kere yaptım galiba o zaman da yine konusu geçti bidaha yayımcım dedm. Annemde sürekli kayınvalidemi söylüo. Hiç gelmiolar gelsn senin yannda kalsın birazda dio. Bende istersen git anne diyrm bu sefer sen kalmamı istemiosn dio.bu ara hastane işlerndn kalsın istyrm ama hastane işlermz bitsn kal demiicm. Yine demedm sen blirsn dedm hep de bu sefer gitsn diye ısrar etcm. Ne yaşamamz gerekiosa yaşııcz artık. Süt kesilir mevzulrnı varya yaş geçince unutuo insan herhalde. Ya da önce can diye düşünüo bilmyrm.

Olmuoki işte cnm. Bugün konuşurkn çocuklar uyuyunca sende iş yaparsın dedi bana. Bende o zaman uyumayı düşünyrm ben dedm. Annemde işleri ne zaman yapcksn o zaman dedi. Ne bileym dedm 3-4 saatlk yarım yamalak uykuyla nasıl dayanaym dedm. İyi ben gidince uyursn dedi. Ben nasıl geçip uyuyayım. Her sabah uyudu mu çocuklr uyudnz mu dio. İki çocukla yatyrm ne kadar uyuyablrm Diyrm. O dA hep öyle büyüttük sizleri dio. Bizim kardeşmle aramzda 6 yaş var. Neyse kaç yıl geçti unutmşdndr sen ne kadar sinir bozucu oldğnu dedm de bu sefer ne dedi bilio msn. Çocuklarla uyumak yine iyi arada uyuduğnda uyursn. Yannda biri horladığnda sabaha kadar uyuyamıosn dedi. Babam horluomş onu dio. Yani senin yaşadığın ne ki dio bana. Ben daha ne diyim
Horlayan bır kışı ile ağlayan bebek bır mi.
Annenin yası kaç canım. Anladığım kadarıyla annenin bıraz psıkolojısı bozuk ya da yasından ıtıbaren bıraz yaşlı dıye düşünüyorum artık iş zor gelıyor çocuk bakmak daha zor gelıyor. Dedıgın gıbı mecburıyetten bakıyor. Lohuslıgun bıttımı bı kaç ay gelmez sana :)))
Sende sabahtan yapabıldıgın kadar yapılacak işleri yap sonrası geç yat yatağına bırsey dıyemesın. Başka bırsey gelmedı aklıma.

Artık çocukların ön planda olduğu düğünler yapılıyor dediğin gibi bencede öyle daha guzel allah nasip eder de bende yaparsam ilerde ben de paylaço vb düşünürüm. Annelerin gelinlik giymesi çok komik ayrıca
Bı duvak takmıyorlar bıldıgın kabarık gelınlık :))))
Tamamen gosterıs. Bana göre hıc degıl :)))

1 yıl sonra rahat olur inşallah. 3 yaşında çocuk anlıo mu laftan :) İnşallah anlar. Oğluşmda 1 yaşında akıllanır inşallah. Bizim durum arzular şelale gib oldu :)

24 gün olcak herhalde. Hamileyknde kendi kendime düşündüm de Doğum yapaym hemen kendimi toparlııcm saçımı kestrcm vs hazır annemlr varken biraz bakımlı olmak istyrm diye. Şimdide bi kaş aldıramaynca cnm sıkıldı. Normalde hep kendm alırdm ama artık zor diodm. Tabi yine bize kaldı o ayrı. Eşimde sağolsn yemek temzlk idare eder. Yeterki ondan bişey isteme. Çocuğa bak falan deme. Arada onu dA yapıo. Şaşırıyrm tabi :)

Aynen cnm korkuo bencede. Sinirleri bozuluo onunda ikisi birden başlar ağlamaya falan o anı yaşamak istemio. Sanırım. Kuaföre de giden insan değilim normalde ya kendi işimi kendim görürüm hep ama iki hamilelk arka arkaya olunca kendimi bakımlı hissetmek istedm biraz hamileykn kendi kendime gitcm diodm. Ama gidemedm işte :) bi kaş aldrcktm halbuki. Aldırmayym kaşlı kaşlı gezeym noolck sanki. İki çocuk annesi olmuşum sonuçta

Çocuğa bak deme mi .. ben ona bişey derdim de şimdi, önceden talimliyim, buradaki kocalara laf etmiyorum. :KK71:
Gidersin gidersin hepsi olur. Biraz zaman ver kendine, henüz herşey çok yeni..
havalar güzel olduğunda ailecek çıkarsınız, sen işini halledersin.. babaları da bebelerine bakıverir yarım saat.

Aaa lütfen , doğumgününden önce gidip kendimi baştan yaratmıştım ben :)
Kendi kuaförünü bekleme madem, o kadar uzun saç kansızlık yapar..
Hayatımda ilk kez kanım da yerinde :))) kıvırcık uzun saç bakım istiyor. Çok güzel de zor. Hergün uğraşmak gerek. Uğraşsam da oğlan ellerini bir atıyor kabuuus geri çıkmıyor da. :)) bukleleri de bozuluyor. Offf of. Ama kıyamıyorum. Geçen eşim senin saçların kısayken kıvır kıvırdı diyor :)" lohusa topuzu forever:)

Ben bugün tetanoz 4. dozu yaptırdım. Kolun çok ağrıyor. Ediz geceleri azıttı. Eşim hala alamıyor kucağına dün gece çok ağladı çok Yoruldum dayanamadı aşmaya kalkmış aldırmadım. Doktor iyi koru yoksa fıtık kalıcı olur şimdi fizik tedavi ile toparlıyor dedi. Bugün annem geldi. Oğlan benden başkasında durmuyor gece. Bakalım Allah kerim. Dişler zorluyor onu. O da beni :KK49:

Ah kuzucuğum anneciğin ecükün bencil yaradılışlı sanırım, bu da bir huy..
sen yine de git diye ısrar etme, ona da bozulacaktır, çok sıkıntılı bir durum olmadıkça yorumsuz kal. Gidiyorsa gitsin, kalıyorsa kalsın.
Haftada birkaç gün gelecek bir yardımcı alma imkanınız varsa onu değerlendirirsin. Bir de eşin hiç Yok sahnede. Biraz da o elini taşın altına soksun bir zahmet. Neden ayrı yatıyor ki? 3-5 gün uykusu eksik olsun o vakit anlar anyayı konyayı. Çocuklar ikinizin çocuğu.. zor zamansa ikinize de zor zaman, yok öyle çekilip yatmak.
Doğumdan sonra k.valide 15 gün, annem 20 gün kaldı. Ayrı ayrı değil yanlış anlama. Bir gece biri almadı, vermedik. Gezdirilecekse oysa buysa meme dışında. Ve bir gece ayrı yatmadık. Bunları söylerken kocam mükemmel demiyorum tabi ki, her evin delisi başkadır ama meyve ortaksa, Sefası ortaksa bir zahmet cefasını da çekecekler. Hadi kuzum asıl kocaya :KK49:
Ayyyyyy bu yazıyı okuyup Eşime carladimm hahahah bu geceden itibaren birlikte yatıyoruz !!!! Tas mas da kalmadı hasta değilsin dedim hatta senin lafınızda çopy paste yaptım aaa olur mu ben senden ayrı zaten hep cefa cekiyorum diyor uckagitci :))

seyda61 seyda61 canımmmm sen nasılsın. Ne kadar kaldı Doğuma senı göremez oldum yoksa doğurdun mu :)))
cnm yok buralardayim daha doğurmadım ama felaket bacak ağrılarım var yürüyemiyorum desem yeridir topalliyirum magnezyum içince biraz gevsiyo gibi ama tamamen hic geçmedi çatı ağrısı desen i da felaket pazartesi kontrolde kanala inmiş dedi öyle iste doğurursam haber edecek inş doğuma giderken dualarınıza talip olacagim:KK200:

X