2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
@TaeYang @Larendee
İyiyim Kızlar. Artık kılomu ıyıce kafama taktım. Zaten 67 nın üstüne 2 daha eklemısim. İyice sinir oldum. Bı kaç gündür artık dıkkat edıyorum. Mınık mınık spor yapıyorum vücut alışınca spor artacak.
Ins verırım. Kollarım ıyıce kalınlaşmış kıyafetleırmın kol kısmı olmayınca karar verıp rejıme başladım. 1 ayda 65 e ınerım ıns sonrada devamı gelır 55 i görürüm dıye umutluyum.
Bu sefer azımlıyım

Sizler neler yaptınız. Yavrucuklar nasıl. Larende oğlun nasıl toparladımı ıyıce.
Allah'ım o kiloları hayirlisiyha bana ver aminnn

Kızlar kâdir gecesine duasını yapacağım bir hatim yapmak istiyorum inşallah.cuz alirmisiniz.alin alın güzel olur 3 ay var ozamana kadar oluruz insallah

Selam kızlar nasılsınız, herkesin bi derdi var görüyorum allah hayırla kurtarsın inşallah. Imtihan dünyası. Biz iyiyiz çok şükür oğlum hicbir sey yemiyor pazartesi doktora götürcem inşallah.

Selam kızlar nasılsınız, herkesin bi derdi var görüyorum allah hayırla kurtarsın inşallah. Imtihan dünyası. Biz iyiyiz çok şükür oğlum hicbir sey yemiyor pazartesi doktora götürcem inşallah.
Çocuk bu hıc bellı olmuyor. Büyük kızımda bı ara yemıyordu bı kaç gündür daha ıyı sankı.
Onemlı bır sebep yoktur. Dıslerdendir muhtemelen her zamanki gıbı.

Allah'ım o kiloları hayirlisiyha bana ver aminnn
Ben sana gondereyım kargoyla. Benım ıcınde kılo almak cok kolay ye tatlıyı pastayı böreği gelsın kilolar:))
Kızlar kâdir gecesine duasını yapacağım bir hatim yapmak istiyorum inşallah.cuz alirmisiniz.alin alın güzel olur 3 ay var ozamana kadar oluruz insallah
Alayım canım ben bı cüz. Hanıgısı vereceksin.

Siz yine götürün canım eko çekilsin bi. Bişey çıkmayacak çok büyük ihtimalle ama olsun.
İçin rahatlar soru işareti kalmaz aklında
Mesela benim kuzenin çocuğunda da çıkmıştı götürdüler
Çok hafif bir açıklık vardı kalple zamanla kapanacak
Çocuk 2 yaşında oldu daha gitmediler bile kontrole :)

İsmiyle büyüsün inşallah Melih çok güzel bir isim

Dediğin gibi aklımızda kalmasn içim rahat etsn diye götürcm inş. Dr bidaha gelmene gerek yok diyene kadar giderm artık herhalde çünkü çocuğun her halini incelyrm şuan. Allah razı olsn cnm :KK200:

Çocuk bu hıc bellı olmuyor. Büyük kızımda bı ara yemıyordu bı kaç gündür daha ıyı sankı.
Onemlı bır sebep yoktur. Dıslerdendir muhtemelen her zamanki gıbı.
Evet oğlumda hicbi zaman çok iştahli olmadı zaten. Bi sıkıntımız yok ama bakalim yine de götürcem çok iştahsız diye

Oğlum yazın sünnet olmuştu kızlar nisan mayıs gibide mevlüt yapcam insallah:)
Bende oğlumu sunnet ettırmıstım ya bızımde sunnet dugununu yapmamız lazım ama hıc bır hareketlilik yok bızde.
Bızımkı 1 günde bıtcek. Yemek ve çocuklara eğlence anımasyon gosterılerı olcak ama bakalım ne zaman. Büyüklere eğlence yokkkk. Cok saçma gelıyor bana hele bı de anne baba gelınlık damatlık gıyıyor daha bı garıp oluyor. Sunmet çocuğu hıc bırsey yapamıyor buyuklerın oynamasından işkenceye dönüşüyor resmen çocuk için.
Sunnet dugunu ıcın bızım burda ılk defa böyle bırsey olcak. Sunnet olayını degıstırmeyı amaçlıyorum :)))
Yaşasın sunnet cocuguuuuıu

The_new The_new canim gozun aydin almissin oglunu kucagina Allah hayirli evlat etson insallah...cnm benim oglumun kalbinde delik vardi hic ufurum yoktu ama...doktor ufurumun bi hastalik olmadigini sadece kontrol edilmesi gerektigini soylemisti...oglumun kalbindeki delik 9. Ayda tamamen kapanmisti cok sukur...sen de tasalanma insallah hicbiseyi yoktue delik olsa bile kapanir Allahin izniyle

E Emnis cnm esin icinde oglun icinde cok gecmis olsun
Kizlar hazir sunneti konusuyoken bende size bi soru sorayim bizde 2ay once oglani sunnet ettirdik ama sanki goruntusu hic duzelmedi gibi geliyo bana sunnet derisi tam geriye cekilmedi gibi ucu az gorunuyo anlatabildimmi bilmiyorum ama dikis yerleri falanda hala belli buzusuk...ne zaman normale donerki ya da bu durum anormal mi doktora gostermek gerekir mi acaba

Günaydın kızlar hayırlı sabahlar

Bişey sorcm size bebeğinn kalbinde üfürüm çıkan var mydı. Kızımda yoktu dA oğlumda çıktı. Dün ünv hastanesne götürdm ekg çekldi herşey yolunda hafif bi üfürümü var denildi. 2 hafta sonraya eko ya gitcz. Dr. Ufak bi delik olablr falan dedi. Yani aslında tam olarak öyle mi demek istedi anlamadm. Genel bi bilgilendirme mi yaptı yoksa tam anlayamadm. Size sormak istedm. Hafif üfürümü olup kalpte hiçbir problemi olmayan oluo mu. Yoksa üfürüm varsa illa delik vs bi problem mi olması gerekio. Veya o ufak deliğin kapanma ihtimali vardır dimi

Benim oğlumda da üfürüm vardı canım eko çektirdik bir sorun çıkmadı. Üfürüm de zamanla yok oldu zaten. Delik de olsa zamanla kapanabilir diye biliyorum. İçini ferah tut zaten çok azmış üfürümü bir şey çıkmaz Allahın izniyle.

Selam Kızlar
@Larendee çok geçmiş olsun canım kuzuna. Çabucak atlatır umarım.

cnntrm cnntrm emzik ve biberon meme reddi yapıyor ama. Ayrıca emzik bebeğin tok hissetmesini ve az emmesini sağlıyor, bu da süt azalmasına sebep oluyor. Sonra anne sütüm az diye mamaya başlıyor biberon veriyor, gelsin kısır döngü.

The_new The_new üfürüm bazı çocuklarda olabiliyor çoğu masum üfürüm çıkıyor yani sebepsiz.

Benimkinin reddecek zamanı olmadı ya ağır bir grip geçiriyordum antibiyotik iğne kullandım o dönemde birden kesildi sütüm 4-4,5 aylık falandı bebişim. Sonra süt arttırıcılara abandım az da olsa geldi ama mecburen mama takviyesi yaptık hep. 12 aylıkken de hastaneye yatınca olan sütü de kesmek zorunda kaldık. Öyle işte...

Hemde nasıl kurtariciymis çocuğun huyları değişti 5 günde huysuzluk çıkarıyor sürekli bakalım inşallah düzelir canım ya

Düzelir canım oğlum emzik hiç kullanmadı biberonu da sadece geceleri süt için kullanıyordum uyumadan önce. Ona rağmen biberonu bırakınca bir 10 gün mızmızlandı.

Cuma tekrar gidecek durumuna göre gün belirleyecekler ameliyat olmaZ inş çok gerginim riskleri okudukça geriliyorum dudağının kenarı felçli gibi dusuk kalabilirmiş yedigi şeylerden bile tat almayabilirmiş çünkü sadece taşı değil Tükürük bezini komple alıyorlar off iste böyle

Aklına kötü şeyler getirme. İnşallah ameliyata gerek kalmadan düzelir.

Bende oğlumu sunnet ettırmıstım ya bızımde sunnet dugununu yapmamız lazım ama hıc bır hareketlilik yok bızde.
Bızımkı 1 günde bıtcek. Yemek ve çocuklara eğlence anımasyon gosterılerı olcak ama bakalım ne zaman. Büyüklere eğlence yokkkk. Cok saçma gelıyor bana hele bı de anne baba gelınlık damatlık gıyıyor daha bı garıp oluyor. Sunmet çocuğu hıc bırsey yapamıyor buyuklerın oynamasından işkenceye dönüşüyor resmen çocuk için.
Sunnet dugunu ıcın bızım burda ılk defa böyle bırsey olcak. Sunnet olayını degıstırmeyı amaçlıyorum :)))
Yaşasın sunnet cocuguuuuıu

Benim oğlan 6 yaşına geldi hala sünnet düğünü yapıcaz biz de 40 günlükken olmuştu sünnet :KK70:

E Emnis cnm esin icinde oglun icinde cok gecmis olsun
Kizlar hazir sunneti konusuyoken bende size bi soru sorayim bizde 2ay once oglani sunnet ettirdik ama sanki goruntusu hic duzelmedi gibi geliyo bana sunnet derisi tam geriye cekilmedi gibi ucu az gorunuyo anlatabildimmi bilmiyorum ama dikis yerleri falanda hala belli buzusuk...ne zaman normale donerki ya da bu durum anormal mi doktora gostermek gerekir mi acaba

Doktora gittiğinizde göster bence. Uzun zaman geçti unutmuş olabilirim ama öyle bir büzüşme olmadı sanki benim oğlanda.

Doktora gittiğinizde göster bence. Uzun zaman geçti unutmuş olabilirim ama öyle bir büzüşme olmadı sanki benim oğlanda.
18. Ay kontrolu bi ay sonra o zaman gostereyim doktora sunnetten 10 gun sonra cerrah hersey yolunda bi daha getirmenize gerek yok demisti ama kafama takilio goruntusu tecrubesizlik ne kotu Allahim...
Bu arada senin bebiste hayirli olsun cnm saglikla gelsin insallah

D dertah oğlum 8 yasında sunnet olduğu ıcın bebeklerle arasında fark olur dıye düşünüyorum bızım öyle büzüşme gıbı bırsey olmadı.
Senı en ıyı bebekken sunnet yaptıran arkadaşlar aydınlatır.
Bı Dr ye göster bakalım o nedıyecek.

X