2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Sıkma canını arkadaşım herşey yoluna girer ınşallah daha çok yeni kızın da anlar zamanla biraz daha sabır sen çok güzel bi annesin

Canım öncelikle hayırlı olsun Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah:)
Şuanda kardeşin ne demek olduğunu yeni yeni anlamaya başlıyor. Ufaklık uyanıkken ilgini mümkün olduğunca eşit dağıtmaya çalış. Kızını da yanına al kardeşiyle beraber ilgilenin. Kardeşin uyandı bak hadi gidelim de sevelim biraz vs gibi kardeşinin ona rakip değil tam tersi oyun arkadaşı olabileceğini idrak etmesini sağlamaya çalış. Biraz büyüyünce ona gülmeye başlayacağını onu çok seveceğini falan anlat. Şuanda tepkilerini ölçmeye çalışıyor. Eve bir bebek geldi o mu daha önemli ben mi daha önemliyim sorusunun cevabını arıyor. İkisinin de çok kıymetli olduğunu hissettirmeye çalış. Tamamen kızına odaklanırsan kardeşinin değersiz olduğunu düşünür. Kardeşe çok yönelirsen de seni kaybettiğini düşünerek kardeşini düşman beller. Kızın da küçük olduğu için kıskançlık duygusu büyük çocuklara kıyasla daha az ki bu büyük bir avantaj. Tabi bunları yazmak kolay uygulamak o kadar basit değil biliyorum. Sen elinden geldiğince dengeyi sağlamaya çalış zamanla o da kardeşine alışacaktır. Hele bebek biraz büyüsün o zaman çok güzel oynayacaklar beraber. Şimdi lohusalık da olunca haliyle sen de yorgunsun ama inan yaş aralığı az olduğu için çok daha kısa sürede uyum sağlayacaktır kardeşine.

Canım hiç öyle düşünme bak benimkiler ikiz diğerinin emmesine izin vermiyor saçını çekiyor, oyuncak kavgası yapıyorlar alamayınca birbirini ısırıyorlar bizim sabırlı olmamız lazım sabrı,paylaşmayı,oyuncakta sıra beklemeyi öyle öğrenecekler ilerisi daha iyi olacak biz onlara örnek olmalıyız

Evet canım kök disler geliyor ikisinde tam kabardi bütün gün ve gece emmek istiyor miz miz ağlıyor. Benim kız cekmeceden çay kasiklarını alıyor sürekli ağzında tutuyor.onlar küçük ve soğuk ucu tam dişin cikacagi yere geliyor farkettim

Diş için kehribar kolye kullanan var mı acaba gerçekten faydası oluyor mu merak ediyorum. Benim kız da uyku uyuyamıyor dişlerden alsam mı diye düşünüyorum

Diş için kehribar kolye kullanan var mı acaba gerçekten faydası oluyor mu merak ediyorum. Benim kız da uyku uyuyamıyor dişlerden alsam mı diye düşünüyorum
Evet ben kullanıyorum çok şükür ikizinde de işe yaradı şuan kızım 3 tane kök dişini birden çıkarıyor huysuzluk dışında bi etkisi yok diğer ön dişleri çıkarken de bişey olmamıştı. Pahalı gibi duruyor ama diş için 3 yıl kullanacaksın sonra bileklik yapıp ergenlikteki kas ağrıları için vs bide hiç ilaç vermiyorsun, jel sürmüyorsun parasının kat be katını çıkardı

Yaa ne güzel alayım o zaman. Bir arkadaşım daha işe yaradığını söylemişti ama onun bebeği daha küçük. Ön dişlerde biz de sorun yaşamadık çok şükür ama azılar mahvetti kuzumu. Peki sen nereden aldın? Piyasası ve fiyat aralığı çok geniş bir ürün. Arkadaşım totsandmore sitesinden almış sertifikalıymış vs. Senin bir önerin var mı ya da dikkat etmem gereken bir şey?

Evet sertifikalı olmalı bu işi ilk Türkiye'ye getirenler bence de totsandmore ben kızımın salyası üstünü ıslattığında başladım 3 aylıktı daha

Geçmiş olsun canım kolay çıkar inşallah kök diş hangisi? Oğlumda üstteki azıları çıkardı alttaki azılar kırmızı şimdide 10 dişimiz oldu şükür diğerlerini kolayca çıkarır inşallah

Günaydın canım çok şükür iyiyim ben. Bugün iki kere düşürdüm oğlanı ikisi de fenaydı çok üzüldüm. Başka derdimiz yok çok şükür.
Sen nasılsın, yavru nasıl?
Yaa geçmiş olsun canım Allah korusun kuzuları
Biz de kayınvalideme geldik haftasonu
Akşam dönücez kısmetse
Sıpam hiç durmuyor valla çok fena :)

Günaydın canım çok şükür iyiyim ben. Bugün iki kere düşürdüm oğlanı ikisi de fenaydı çok üzüldüm. Başka derdimiz yok çok şükür.
Sen nasılsın, yavru nasıl?
Benimki de düştü dün gece kolumu sakatladım ben de doktora gideceğim öğlen.seninki nasıl düştü bir sıkıntı yoktur insallah

Yalnız değilsin canım.bazen beynim yanıyor sanıyorum inan
Küçücük şey ama tavırlar falan koca adam gibi.cook ıstediği bir şey olmazsa veya elinden alınırsa ugunuyor resmen nefesi tıkanan kadar ve sonrası derin bir nefes çığlık çok korkutuyor o anlarda beni...dışarı çıkmak için ağlar kapıda yatar. Hadi hazırlayın der im bu sefer se kadar görünmemek için vs... allahım sabır versin bizlere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…