2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Canım hayırlı olsun rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

2 defa yaptım negatıf benımde.
Canın ya bu kadar stres yapma bence yoktur ama bir kere gidip kan versen rahatlarsın ve birde şöyle bişey gebelik testleri çok hassas aslında benim ikinci oğlumda adetim daha gelmemişti ve 19 çıkmıştı değer o bile idrarda çok silik çıktı yani olsa çıkardı diyorum

Canım benim üçüncü olacak ikinciyle birinci arası 7,5 yaş çok rahat diğeri elim ayağım bana müthiş yardımcı çok ilgili ama bir kaç yıl sonra dersleri ağırlaşacak kopacaklar gibi geliyor bununla araları 2 yaş olacak bence ideal oyun açısından birlikte okula gitmeleri falan bence düşünüyorsan ikinciyi geç kalma derim zorluğa alışmışken büyür giderler inşaallah

Ins canım yoktur. Hayırlısı demekten başka bırsey gelmıyor elımden. Çarşamba gününe randevu aldım ama saat 4 te. Tahlıl zor gıbı o saatten sonra.
3 çocuğumda da adet günü baktım yada eritesi gün hemen çıkmıştı. Olsa yıne çıkar dıyorum. Olsa ıstahım kesılır hemen 2 koli ılle verıyorum. Öyle bır durumumda YÖK suan. Goguslerım sisti sızlıyor uçları arada. Karnım baya sıstı. Adet olmamakta böyle yapar.
Çok cıkmazlardayım.
Beklemedeyım.

Valla bian geliyor heveslenıyorum tamam yapacam diyorum bide oluyokı bunalıyorum canım skılıyor hiç istemiyorum diyorum of of

Hayırlsı olsn cnm. Göğüs hassasiyetini sorma cnm ya. Emzirmek ayrı dert oluo bi de diş meselesndn ısırmlr oluo ya ağlııck hale geldğmi bilyrm. Öbür güğsümü elimle kapatyrm hatta çok hassas çünkü çok acıo gerçekten. İlk günlerdeki acılara döndm demiştm hatta. Hayırlsı baklm

Yaa tandem mi yapacaksın ne güzel :)
Ben de çok istiyorum nasip kısmet artık.

Nasip cnm. Hakkında hayırlısı olsn. Tandem mi yapcm ne yapcm açıkçası bilmyrm. Tandem hakkında çok detaylı bilgim yok ama her bebeğin tükürğndn ona göre süt geldğni o emzirmede o bebeğin ihtiyacınn karşılndğnı duymuştum ama bilemyrm. Meşakkaetndn bıraktrmk istyrm kızımı ama şefkat meselesi devreye girince hala dvm. Bu gidişle bıraktramııcm gibime gelio

Allah yardmcn olsn cnm. Emzirmek dediğin gibi ilk zamanlr ayrı zor son zamanlr ayrı zor. Benm bulantım az olmştu ama müthiş bir halszlğm vardı. Ek gıda konusunu biraz sallayıp emzirmek daha kolayıma gelmşti çoğu zaman. Sonraları kendi yemeklemzdn vermeye başladm. Bi dönem annemlrn yanına gittim galan geçti. Zaten 5-6 .rahat ayları hiç hatrlamyrm. Sonra göbek büyüyünce asıl meşakkat başladı. Emzirme konusnda. Yardmcn olsa da pek bişey ifade etmio. İster yat emzir ister kucakta emzir her halukarda sen uğraşıosn. Ama yapck bişey yok. Annelik gerçekten çok zor ve acayip birşey. Kendinden vazgeçiş belkide. Yoğun bi şefkat merhamet duygusu. Bıraktrcm diosn kıyamıosn yine dvm. Çocuğumun ne suçu var erken erken kardeşi olsn o mu istedi diyrm. Anne sütü onunda hakkı değil mi. Bi de kış geldi mesela. Kışın ya hasta olırsa. Anne sütü antibiyotik emzirmem lazım modu. Tam annemlr gelsn bıraktrcm artık Doğuma bir ay kaldı dedm hasta oldu yine emzirmeye dvm. Yani bilmyrm sonumz ne olacak

Cnmcm başka bi yorumnda bi istiyrm bi sıkılyrm hayır diyrm demşsn ya. Hamile olmadn önce hiç öyle düşünmedm ama hamilelik psikolojisi. Çocuk emzrme eş çevre hamilelik dönemnde o psikolojiyle o kadar üstüme üstüme geldiği dönemler oldu ki özellikle 7.aydan sonra çooook ağladğmı biliyrm. Eşim hatta sende herşeye ağlıosn demişti artık. Yani dönem dönem çok zorlandm. Bişey de diyemiosn. Çocuk yani daha bebek eşin desen öyle adam naapsın diosn ama işte öyle olmuo. Bu sefer susup ağlıosn. Etrafta durmadan bırak emzirmeyi bırak emzirmeyi. Herkese dalasım gelmişti. Kolaysa sen bırak. Emzirmek zaman kazanmak benm için. Yani insanlra dert anlat. Falan filan. Ama yine de iyi ki diyrm da acaba emzirmeyi bıraknca mı olsaydı demio değilim. Yani 1.5-2 yasında hamile kalıp 2.5-3 yaşındaykn Doğum yapmak daha mı iyi bilemyrm. Ama 3 yaş üzeri fark bana çok gelio açıkçası. Gerçi 2.5-3 yaş nda kardeş olunca kıskanma durumu oluo diolar. Her dönemn ayrı zorlğu var galiba. Hakkınızda hayrlısı olsun cnm. Yine de herşeye rağmen kardeş güzeldir az yaş farkı mükemmeldir diyrm. Bizden giden gitti zaten ev bark dağıldı heryer heryerde ha bir ha iki dedim gözümü kararttım ve yola çıktım. Allah m utandırmasın. Darısı başına olsn cnm

Yaa bıraktırma. Tabi senin bileceğin bir konu da. Zordur eminim ama onun da en zor zamanları. Şimdi en düşkün oldukları zamanlar, şimdi bırakırsa yazık kardeşinde görüp kıskanır belki. Öbür türlü kıskançlık da az olur :)

gonulll canım Allah yardım etsin 4ünü de sağlıkla kurtarsın inşallah. Sana da hakkında en hayırlısını bilecek o tabii inşallah güzel gönlüne göre verir.

Canın ya ne güzel anlatmışsın maşallah sana gerçekten bence sen ikinci doğunca da emzirmeye devam edersin ama kafamı şu karıştırıyor büyük olanı 2 yaşında bıraktırcaz ya tam da aklı erdiği zaman diğeri emecek ondan gördükçe çok mu etkilenir ki diyorum o yüzden Doğuma bir ay kala bıraktırayım diyorum zaten benim ki tam iki yaşında olacak ikinci doğduğunda... hiç düşünme iki sene zor olacak ama sonra tadından yenmez düşünmesene benim şimdiki aklım olsa 26 yaşında ilk oğlum doğdu iki sene sonra ikinci ve 30-31 yaşında çocuk defterini kapatmak isterdim şimdi oldu yaş 35 son çocuk iki sene eve mahkum geçti mi gençlik yılları... sağlık olsun sağlıkla gelsinler önemli olan o tabi birde insan Kızı olsun istemiyor değil iki oğlandan sonra

Valla bian geliyor heveslenıyorum tamam yapacam diyorum bide oluyokı bunalıyorum canım skılıyor hiç istemiyorum diyorum of of
Aynen bende öyleydim ama bu ay toplam iki birliktelik oldu biri yumurtlama günüyle hiç alakalı değil di adetten hemen sonra olunca önemsemedik diğerinde korunduk ama oldu nasıl oldu bilmiyorum işte aklım almıyor ki zamanında tedavi bile görmüş insanım yumurta çatlatma falan düşün yani olacağı varsa nasipte varsa sen ne yaparsan yap oluyor yada olmuyor o yüzden sen rahat ol varsın olsun

Aminnn canım benim emzirme sorunum yok benimki çoktan bıraktı o yüzden tek sorunum ikisi bir olunca çok zorlanırmıyım gerçi zorlayacağım kesındehayrlısı bu tanıdım var çocuklarının arası 6 yas falan büyük bir kıskanıyormuski yemeğini bile yemek istemiomuş bana sen yedr dıyormus çok zor dıo aklım olsa bu kadar ara vermezdim dıo aynen o kadar ara bana da çok geliyor ideali 2 buçuk 3

Hayırlısı olsun senin içinde canım kaçıncı çocuk ikimi

2 yaş dolunca bırakmak zorunda değiliz ki sonuçta :)
Ben düşünmüyorum şahsen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…