2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Ben martta bi deneme yapmak istiyorum aslında benim fikrinde erken olduğu yönnde ama benim fikrime klmıo işte
Mart
Bızım 4. Azı dişimiz patlamak üzere 2 gündür çok fenayız. Gece doğru düzgün uyumuyor. Yemek yemıyor doyasıya. Akşam de doyurmadıgından karnını bütün gece mıkır mıkır oldu.
Bizimde köpek dişler kabarmaya başladı. Offf offf

Martta soğuk olmazmi mayısı bekleşen tabi sen bilirsin.belki eşine cekmistir oda erken öğrenir.simdiden kolay gelsin canim

Maşallah 1 yaşında iyi öğrenmiş cocuk

Doktorlar da en erken 18 ay diyor en geç 3 yaşından önce öğrenmesi gerekiyor ama madem eşin ısrar ediyo dene sende kaynananin her dedigine de inanma bence sana nispet de yapıyor olabilir

Öncelikle havalar soğuk .
Sonra ben 2 yaş gibi düşünüyorum inşallah.genellikle ozaman hazır oluyor cocuklar.
Tabi bazı çocuklar daha erken ogrenebiliyor çocuk kendini belli ediyor.

Martta soğuk olmazmi mayısı bekleşen tabi sen bilirsin.belki eşine cekmistir oda erken öğrenir.simdiden kolay gelsin canim

Doktorlar da en erken 18 ay diyor en geç 3 yaşından önce öğrenmesi gerekiyor ama madem eşin ısrar ediyo dene sende kaynananin her dedigine de inanma bence sana nispet de yapıyor olabilir

Belkide öğrenir canim ogrense de ogrenmese de canini sıkma rahat olursan daha kolay olur
evim kalorıfwrlı ya ona güveniyorum 1 hafta ski bir şekilde neyelım bakalım inş öğrenirse bende rahatlarım yorumlarınızı için sagolun peki nasıl bir yol izlemeliyim alıştırma kılotuyla sürekli tuvalete mi oturtmalıyım yanı saatte bir ve gece yıde beraberinde mı bıraktırmalıyım çok zor olacak eminim inş üstesinden gelirim... Birde kilosu yüzünden sk sk tartışıyoruz 9 300 kilosu boyunda emin degılım ama 74 falan herlde iki gün sonra kontrolmz var bakalım boyu kaç çıkacak. İştahı yok elimde bana kzızıyor sen ısrar etmiyorsun diye of of

Allah aşkına eşine versene o yedirsin sen yemek esirgiyorsunuz çocuğundan çünkü ayyyyyhhh bu adamları napıcaz biz :))

Canım inş alışır ama dene olmaZsa tekrar bez olayının ben çocuğu etkilediğini duydum araştırdım bir ara bende ufaktan başlasam mı dedim okuduklarımdan sonra vazgeçtim :) bebeğin buna hazır mı belli sinyaller veriyor mu mesela ? Benim oğlum hep perde arkasında kaka yapar 9aylıktan beri ..çis yapıncada çiş der elini önüne bezine götürür :) havalar soğuk diye bende beklemedeyim birde şuan okadar çok sıkıntımız var ki hastalık uykunun 0 olması falan o yüzden bekliyorum.. okuduğum bir yazıyı alıntılıyorum bol şans :)

bu donemde yapılacak yanlısların cocugun kisiligini tamamıyla etkiledigini savunan. mesela cocugu kakasını tuvalete yaptırtmak icin zorlamanın ilerde cocugu sorunlu hale getirecegini salık veren. ya da kakasını cisini altına kacıran cocuklara kızıldıgında ilerde cocugun kaka ve cis yapmaktan korkar hale gelecegini diyen, kronik kabızlık yasayan insanların bebekken yanlıs wc egitimi aldıgını iddia eden. ne bileyim mesela kaka ve cis konusunda asırı titiz ebeveyn tutumunun cocugu obsesif yapabilecegi, cinsel yasantısında sorun yasayacagı, guvensiz bir karakter gelisterecgi...bir suru ongorusu var freud'un. insan okudukca tedirgin oluyor tabi...hata yapmamak icin ince eliyor sık dokuyor.

Şimdi bakarken gördüm.
Senin dediğin tuvalet iletişimi
Tuvalet eğitimi değil
Doğumdan itibaren iletişim kurulabilir
Evet bezine çişini kakasını yapmayan çok
Ama 18 aydan sonra zaten olmuyor o.
O saatten sonra baskıcı olmayan tuvalet eğitimi yapabilirsin.
Bu dediğim tuvalet iletişimi ve baskıcı olmayan tuvalet eğitimini araştır.
Yavrusu diye bir blog var bu konu yazıyor orayı oku.

Benim kızımın kilosuda aynı ne olmuş .bu eşler çok biliyor herseyi. Ben akşam yemeklerinde eşime veriyorum o yediriyor.pazar sabahlari veriyorum yediriyor böylece anlıyor halimi sende dene ver eline israrci olup o yedirsin bakalım.

Canım baskıcı olmayan eğitimde sıkıntı yok
Yapılabilir
Sıkıntı olan çocuğa baskı yapmak, çişini kakasını yaptı diye ceza vermek

Kız ne yapmis bu Freud Benim bile psikolojimi bozacak .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…