2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
evim kalorıfwrlı ya ona güveniyorum 1 hafta ski bir şekilde neyelım bakalım inş öğrenirse bende rahatlarım yorumlarınızı için sagolun peki nasıl bir yol izlemeliyim alıştırma kılotuyla sürekli tuvalete mi oturtmalıyım yanı saatte bir ve gece yıde beraberinde mı bıraktırmalıyım çok zor olacak eminim inş üstesinden gelirim... Birde kilosu yüzünden sk sk tartışıyoruz 9 300 kilosu boyunda emin degılım ama 74 falan herlde iki gün sonra kontrolmz var bakalım boyu kaç çıkacak. İştahı yok elimde bana kzızıyor sen ısrar etmiyorsun diye of of
Masallah kilosu iyi daha ne olsun bizim milletteki bu kilo takıntısı ne olacak tombik tombik bebekler olsun isteniyor sonra ilerde kilolu olunca da bu seferde aman cok yiyor diyetisyen arayislari...bu esler cok biliyo herseyi sen hic bakma ona cnm ayrica israr edip zorlayinca da daha fazla yemiyolar inan zorlamanin bi anlami yok saglik problemi yoksa ne kadar istiyosa o kadar yesin

Hahahahah demiii yaa insan tırsıyor valla :)))
Hahahahah demiii yaa insan tırsıyor valla :)))
İnşallah hepimiz kolayca halledeceğiz tuvalet eğitim ini. Ben oğluma köyde ogretmistim. Alıştırma kilodu lazımlik falan almıştım. Köyde gerek kalmadı büyük bir balkon var orda oynaya oynaya alttan birşey giydirmeden ogretmistim.kizimda da inşallah öyle yapabilirim

Ben de bu konuyu ne yapacağım hiç bilmiyorum hallolur inşallah bide erkek çocukları daha geç öğrenir diyorlar. Kızım kaka yaparken utanıyor mesela onda sadece bu sinyal var

evim kalorıfwrlı ya ona güveniyorum 1 hafta ski bir şekilde neyelım bakalım inş öğrenirse bende rahatlarım yorumlarınızı için sagolun peki nasıl bir yol izlemeliyim alıştırma kılotuyla sürekli tuvalete mi oturtmalıyım yanı saatte bir ve gece yıde beraberinde mı bıraktırmalıyım çok zor olacak eminim inş üstesinden gelirim... Birde kilosu yüzünden sk sk tartışıyoruz 9 300 kilosu boyunda emin degılım ama 74 falan herlde iki gün sonra kontrolmz var bakalım boyu kaç çıkacak. İştahı yok elimde bana kzızıyor sen ısrar etmiyorsun diye of of
En güzeli esin eve geldıgınde ver çocuğu ona artık sorumluluk sende de. Ben güzel bakamıyorum doğrusunu senden öğreneceğim diye söyle bakalım o zaman cevabı ne olur merak ediyorum

rint rint bende merak ediyorum alerji durumunuz nasil daha iyi mi bebeğin
Kızlar oğlanı sormuşsunuz bulup etiketleyemedim.
Sıpacık çok şükür iyi. Aralık başında diyet açmaya başlamıştık. Doktorumuz maşallah iyi. Sıkıntımız yok domates yumurta beyazı bal ve fındık dışında kuruyemiş ve süt Yemiyor şu an. Peynir yoğurt sorun yok ama bir damla süte bile tepki veriyor.
Şimdi yumurta beyazı deniyoruz. Ürtiker çok şükür topladı ama atak şeklinde olurmuş. 3 ay sürdü, tekrar her an gelebilirmiş. Ama yıllarca olmayabilirmiş de... Günde 3 5 benek ancak oluyor. Allah'a şükür. Ama hafif egzama başladı. Buna şükür. Hafif tepkileri önemsemeyip yemeye devam ediyoruz. Hepinize çooooooook teşekkür ederiz:KK200:

Ben martta bi deneme yapmak istiyorum aslında benim fikrinde erken olduğu yönnde ama benim fikrime klmıo işte
Ben Yıkanabilir bez kullanıyorum. O yüzden tuvalet iletişimi düşündüm. Tuvalete tutunca belim ağrıyor .lazımlığı da sevmedi. Olay öyle kaldı. Ama şu an eğitim değil iletişim olabiliyor ancak. 18 aya kadar .

Bende unutkanımdır . bir hafta sonra 16 aylık olacak kzım . şöyle durum kaynanam eşimi büyütürken daha doğar doğmaz bezınden altını açoçıp gazete serip çiş diyerek kakasını yaptrrmış 1 1 buçuk yaşlarında geçeli gndzlu çişini söylemiş eşim ... Eşim bunu duyunca sen nie böyle yapmıosun deyip deyip durdu sonra çişini altına yaparsa öğrenmezse görürsun dedi bende ben öğretecek dedim şimdi ne zaman ne zaman deyip duruyo erken oldgnu bende düşünüyorum ama biyandanda geç kalıp haksız olmaktan krkuyrum
Evet kayınvalidenin yaptığı tuvalet iletişimi. Ama işte bu ne kadar erken o kadar iyi olan bir şey. Annem bana yapmış doğar doğmaz.. Kırkım çıktıpında epey yol kat etmiş. Bana garip geliyordu ama çok araştırdım. Zararı yok. Bizler geç kaldık ama imkansız değil. 18 aya kadar olabiliyor. Ama 18 24 ay arası olmuyor. İşte 2 buçuk yaşa kalıyor.

Doktorlar da en erken 18 ay diyor en geç 3 yaşından önce öğrenmesi gerekiyor ama madem eşin ısrar ediyo dene sende kaynananin her dedigine de inanma bence sana nispet de yapıyor olabilir :KK70:
Yok kız eskiler öyle yaparmış anam da bana yapmış.
Bilim şu an ikiye ayrılıyor bu konuda .biz de okulda aman 2 yaştan önce anal döneme gidilmeden tuvalet öğretimez kişilik bozukluğu olar saplantı olur anal döneme takılıp kalır şahıs vs vs. Çok düzenli kontrolü bireyler olurmuş. Ama araştırırken öğrendim ki bu kuramı ortaya atan şahıs prima bebek bezi reklamında oynamış. Yani zerre gğvenim kalmadı. Freud'a dayandırılıyor ama pek bir bağlantısı yok meselenin onunla.
Kaslar ancak gelişiyor deniyor. Ama bebekler zaten bu kasların farkında doğarmış ve bi onlara beze yapmayı öğeetirmişiz. Normalde kendini temiz tutma güdüsü olurmuş. Bu kasların Kontrolünü 18. Ayda tamamen kaybedermiş. 2 yaştan sonra tekrar o kasları fark etmeye başlıyor. Hakimiyeti de 2 buçuk yaşı buluyormuş
Candysisters Candysisters

Egitim psikolojisi almis biri olarak freudun gorusleri hep sacma gelmistir bana :) ben pek tinlamiyorum kendisini :)))
Aslında Oedipus ve Elektra ile bağdaştırılıyor ama bu görüşle pek alakası yok bu meseleyle.
80lerde 90şarda başka biri atıyor bu kuramı ortaya ama kimdi hatırlayamadım.

Ev dışındaysak benim oğlan kaka yapmıyor:kızgın:
Hiçbir yerde bir tepki de vermedim neden oldu nasıl oldu bilmiyorum. Ama hiç hoşnut değilim bu durumdan. Ev kalabalıksa da yapmıyor.

Canım inş alışır ama dene olmaZsa tekrar bez olayının ben çocuğu etkilediğini duydum araştırdım bir ara bende ufaktan başlasam mı dedim okuduklarımdan sonra vazgeçtim :) bebeğin buna hazır mı belli sinyaller veriyor mu mesela ? Benim oğlum hep perde arkasında kaka yapar 9aylıktan beri ..çis yapıncada çiş der elini önüne bezine götürür :) havalar soğuk diye bende beklemedeyim birde şuan okadar çok sıkıntımız var ki hastalık uykunun 0 olması falan o yüzden bekliyorum.. okuduğum bir yazıyı alıntılıyorum bol şans :)

bu donemde yapılacak yanlısların cocugun kisiligini tamamıyla etkiledigini savunan. mesela cocugu kakasını tuvalete yaptırtmak icin zorlamanın ilerde cocugu sorunlu hale getirecegini salık veren. ya da kakasını cisini altına kacıran cocuklara kızıldıgında ilerde cocugun kaka ve cis yapmaktan korkar hale gelecegini diyen, kronik kabızlık yasayan insanların bebekken yanlıs wc egitimi aldıgını iddia eden. ne bileyim mesela kaka ve cis konusunda asırı titiz ebeveyn tutumunun cocugu obsesif yapabilecegi, cinsel yasantısında sorun yasayacagı, guvensiz bir karakter gelisterecgi...bir suru ongorusu var freud'un. insan okudukca tedirgin oluyor tabi...hata yapmamak icin ince eliyor sık dokuyor.
Evet etkilediğini bende duymuştum ama inan ne yapacağımı bilemiyorum belirti olarak sadece şu var kakasını yaparken şekli degısıyr bide ben tuvalete gittikçe hemen pesmden gelir bende çiş diye gösteriyorum bu sadece

X