2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Aynen olmuyor Gönül’üm :)
Annemle aramız çok yakın değil. Gidip gelmek en az 1 saat kaybettirir maalesef. Mecbur beraber durmak zorundayım :KK43:

Uzmanlık sınavına girmeyi düşünüyorum da canım

Çalışmaya çalışıyorum bakalım, olduğum Yeri hiç sevmiyorum geri dönmek istemiyorum
Rabnim zihin açıklığı versin canım inşallah istediğin gibi hayırlısıyla uzmanlığı alırsın

yok canım kaçırmamışsın bayadır girmemiştim.Şükür herşey yolunda diyelim 40 günlük mantar ve egzama sıkıntısını saymazsak.Kullanmadığımız kremleri evdeki herceşit bez stoklarını bu surede stresten verdiğimiz kiloları.:KK43: şuan çok az kaldı bazı kremlere devam ediyoruz tamamen sönmesi için.Sen nasılsın canım herşey yolunda inşallah ankara yeni ortam...
Çok gecmis olsun canım kıyamam yavruya.kasinir sızlar of of.insallh tamamen geçer

Oylemi bunu bilmiyordum
Ilk cocugumda normal dıye doguma gıttım ama acılmam olmayınca acıl sezeryana alındım. Dıgerlerıde artık oyle oldu. 3. Cocugumdakı ebe sezeryan ısabet olmus dedı zaten normal doguramazmıssın dedı. Çatım cok darmıs dedıgıne göre.

Yolunda şükür canım alıştık sayılır.mantar bez değişikliğinden dolayı bizde olmuştuk 10 gün kadar sürdü o bile çok yormuştu beni sizi düşünemiyorum geçmiş olsun ..arayı çok açma müsait olduğunda yaz canım :)
Saol canımbiz bez de değiştirmemiştik nasıl neden oldu anlamadım dr pisik dedi ama değilmiş çareyi cildiyede bulduk.Mantar olduktan sonra bez denemelerine başladık.

Çok gecmis olsun canım kıyamam yavruya.kasinir sızlar of of.insallh tamamen geçer
saol canım yürüyemiyordu açısından çok kötüydü inşallah tamamen geçecek.Ne pis birşeymiş bu mantar

Lekelenmem bitti esımde dıokı kanaman bıttyse neye gıdecen ne oldgnu nasıl anlayacaklar falan dıo canım skıldı kanamanın olması şart mı gıdesımde kalmadı
Anam bu eşlerde çok biliyor :) canın sıkılmasın git sen canım kistten dolayı olabilir ve Bunun için lekelenmeye gerek Yok zaten görecek rahimin durumuna bakacak anlayacak doktorum bana gün bile vermişti şu ayda hasta olursun ancak diye görüp anlıyorlar yani

Anam bu eşlerde çok biliyor :) canın sıkılmasın git sen canım kistten dolayı olabilir ve Bunun için lekelenmeye gerek Yok zaten görecek rahimin durumuna bakacak anlayacak doktorum bana gün bile vermişti şu ayda hasta olursun ancak diye görüp anlıyorlar yani
Ay süper yazmışsın valla bazen doktor kesiliyorlar başımıza

Aynen öyle illa ölüyo olmam mı lazım dedim sen insanı ınş kanserim dıe dua ettırısın dedım yarın bısey çıkmasın ben bılıodum diyecek basımakakaacak .. Sana ne günü verdi doktor tam anlamadım

Lekelenmem bitti esımde dıokı kanaman bıttyse neye gıdecen ne oldgnu nasıl anlayacaklar falan dıo canım skıldı kanamanın olması şart mı gıdesımde kalmadı
Hayır kanamalı değilsen iyi olur gitmen hemen smear alırlar çok önemli. Sonra adetin olunca 3. Gün gel kan tahlillerini yapalım derler.ben bugüne kadar hep böyle oldu.mutlaka git arkadaşım kanamaliyken smear alinmazdi zaten.biz bayanlar kendimizi çok ihmal ediyoruz.bugun yarın derken aylar geçiyor.sen tez zamanda git

Hayır kanamalı değilsen iyi olur gitmen hemen smear alırlar çok önemli. Sonra adetin olunca 3. Gün gel kan tahlillerini yapalım derler.ben bugüne kadar hep böyle oldu.mutlaka git arkadaşım kanamaliyken smear alinmazdi zaten.biz bayanlar kendimizi çok ihmal ediyoruz.bugun yarın derken aylar geçiyor.sen tez zamanda git
Aynen ben zaten zırt pırt hastaneye giden ilaç içen bi insan değilim erkeklerin hepsi aynı sanırım

Emzırırken uyku egıtımı bıraz zor verılır. Yarıyıl tatılınde dene bakım bı belkı basarılı olursun. Askam erken yatırmaya calıs her uyandıgında alma azcık mızlasın tabı avazı cıktıgı kadar bagırıp aglamıyorsa belkı kendı kendıne uykuya dalar. Gunduz de uyku saatı geldıgınde yatagına yatır kendı kendıne uyumaya calıssın.
Bu soyledıklerımı oglumda deneyıp becerebıldımmı hayır. Tamamen cocukla alakalı bence. Kızlarım oyle degıldı. Bak sımdı mınıgımı gunduz atıyorum yatagına kendı kendıne uyuyor tabı hergun boyle degılız. Gece desen mıkırdanır uyur bazen. Bu gece bıberonu reddetttıgınden ukuya dalamadı en sonunda sabaha karsı mecbur aldı bıberonu ve uyudu. Benı de uyutmdı yanıma aldım ya yakamı tutar parmak emer ya nevresımın ucunu yada tepınır ustunu ortturmez.
Hepsının turlu turlu huyları var ıste.
Haklısın gönülüm annem de öyle diyo emzirirken zor iş :/ hatta annem emmeyi bırakınca uykularının düzene gireceği iddiasında.. inşallah tutar :/

Anacım bu çocukların adından mı huyundan mı gece 12 de ilaçla uyuttum uyandı bak şimdi bir saattir uyumuyor :KK43:bir yandan migrenim tuttu benim hiç umudum yok uyku eğitiminden :KK43:(
Ahh kuzum senin yazdıklarını okuyunca aklımdan aynıları geçiyo zaten bu çocuklar bu ismi kaldıramadı uyku girmiyo gözlerine :)) bilmiyorum ya uyku eğitimi vermek için en az bir kişinin çok iyi destek olması lazım ya da en azından annenin çalışmaması lazım.. eee ben ertesi sabah derse giderken beni kimse desteklemezse napıcam :KK43:

X