2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
ah canım ya havası farklı buranın benim kız çok terliyor kalın giydirsem terleyince başlıyor kaşınmaya ısıtıcı şuan kullanamam antalya havası malum yattığımız zaman normal sabaha karşı biraz serinliyor bende gittim bugün büyük pijama takımı aldım em azından çeksede çok çıkmaz yukarıya tulumlar çok kaba rahat edemez diye

Merhaba ben halo sleep uyku tulumu aldım ayaklı, benim kız da üstünü örtünce uyanıyor çünkü, emerek uyuduğu için (böyle çok terliyor) uyumadan önce mi giydirsem uyuduktan sonra mı giydirsem uyuyorken mi giydirsem biraz o dert var bir de fermuar aşağıdan yukarı değil yukarıdan aşağı o beni zorluyor ama tulum olayı iyi gene de 1 tog aldım ben

Ben uyku tulumu giydirmeye başladım canım eskişehir soğuk hele gece ben bile üşüyorum bazen. Yorni ayaklı Polat uyku tulumu aldım kolsuz ve büyük çuval gibi oluyor ama rahat hareket ediyor o sebeple uyanmıyorda. Geçen kış kollu almıştım ve sarıyordu vücudunu çok terliyordu gece mendil değiştiriyordum sürekli. Bununla teri olmuyor kışın nasıl olur bilmem ama sizin orada idare eder bu tulumu kalınlığı bence bir bak

benim oğlum da üstü açık uyuyor. örtünmeyi hiç istemiyor. Tulum almayı düşünüyorum. daha çok soğuklar çıkmadığı için erteliyorum. Bu hafta sonu alırım inşallah. kayınvalidem geçen gün bulmuş birtane ama çok ince diye bırakmış. uyurken yorganı tekmeleyerek açıyor üstünü. bilekler açıkta çok döndüğü için. yüz üstü yatmadan uykuya dalamıyor. sırt üstü yatarken de bacak bacak üstüne atmadan rahatlamıyor. bacaklarını çelmeyi seviyor uyurken.
gece oturup uykuya devam tırmanıyo, takla bile atıyo uyurken. çok pis uykusu var yani. :)

Çok tatlısıniz ya benim kizda yakın size üstü açık uyusada kafa ve sırti su gibi tulum baktım ama içime sinmedi bende 2-3 yaş grubu pijama aldım ne kalın ne ince bu gece giydirdim baya uzun açılmadı hiçbir yeri Saba karşı kalkti MAM diye bide dine indirmiş çok kaşınıyor dün o yüzden hatta birazcık terlemis bile şimdilik havalar ılıman gidiyor burda bizde tişört ve battaniye ile yatıyoruz biz bile açıyoruz bazen üstümüze 1 ay kadar böyle idare ederiz sonra kalın tulumumuzu çıkarırız

Kızlar oğlumu odasında beşiğinde emzirerek uyutuyorum normalde. Büyüyebilen beşik almıştık. Pufun üstüne basıp beşiğin içine girip öyle emzirip uyutuyorum, aynı şekilde de beşikten çıkıyorum. Normalde girip çıkarken eşim yardımcı oluyor ama mesaide olduğu günler yalnız oluyorum.

Benim iç karnım hiç yok, oğlumda da dev gibi olmuştum, şimdiden bir koca göbek olarak dolanmaya başladım ve korkuyorum. Ayağım kayar, başım döner vs.. Kendim de düşebilirim, oğlum uyurken üstüne de düşebilirim. Neyse sonuçta oğlumun beşiğini büyütmeye karar verdim. Ne dersiniz? Çok mu küçük daha normal yatakta yatmak için? kararsız kaldım sanki..

PembeLokum canım, sen nasılsın? kaç gün kaldı??

Selam canım montessori yatakları var ya onları düşünebilirsin son günler yerden kalkmak zor olur ama bir müddet sonra o beşiğin içine girip çıkamazsın sanırım ben kızımla bizim yatağımızda yatıyorum onu beşiğine koyup almam mümkün değil gece kalktığında :)

İyi diyelim iyi olsun canım doğrusu perişanım artık dayanamıyorum Allah'ın izniyle 27 Ekim cuma günü doğumum

Çok az kalmış canım, hadi sağlıkla al inşallah kucağına :) Bizi de haberdar et olur mu :)

Montessori yataktan ziyade beşiği normal yatağa çevirince çok da yüksek olmayacak. Kendi inip çıkabilecek, ben de rahatça inip çıkabileceğim. Şu an da bile zor geliyor beşiğe girip çıkmak. İnşallah oğlum rahat eder normal yatakta.

Slm canım bende o tutumdan almayı düşünüyorum da beden olarak ne alsam oğlum 12 kilo 85 cm sen kaç beden aldin

Canım normal yatakların kenarına bariyer satılıyor. Onlardan al uykusunda düşme korkusu olmaz. Sanada kolay olur. Allah korusun haklısın yükseğe çıkman iyi değil

Slm canım bende o tutumdan almayı düşünüyorum da beden olarak ne alsam oğlum 12 kilo 85 cm sen kaç beden aldin
Slm. Canım benimki 9 buçuk kilo 81 CM ama yinede 18-36 ay olanını aldım. Büyük ama sıkıntı değil. Oldukça rahat içinde. Bacakları lastikli o yüzden takılıp düşmede olmuyor. Sabah uyanıp geziyor üzerinde tulumla sıkıntı olmadı. Sende aynı bedeni al. Seneye bile kullanır Allah nasip ederse

PembeLokum Canım cok kolay bir doğum geçir inşallah. Az kaldı sabır. Sonra cook güzel olacak. Genç annelik cok cok guzel :) Sana bolca dua gonderiyorum...

M miumao Bence en güzeli canım. Benim kızım memlekette buyuk yer yataginda uyumustu ve cok rahat etmişti.

Kizimi öyle bi sariyorum ki acamiyor :) Yatağında ise bizimki de üstünü hep açıyor. Ortuyorum açıyor ortuyorum açıyor öyle...

İkincide göbek zaten daha cok olurmuş. Kilo noktasında da biraz dikkat etmek gerek sanki

Kilo deme banaaa, kanayan yaram :) Oğlumda 25 kilo almıştım.. Hunharca yemiştim tabi.. Şimdi o kadar açık değil iştahım, henüz hiç kilo almadım. Her zaman yediğim kadar yiyorum. Hatta fast food yemeyip daha sağlıklı seçeneklere yöneldiğim için kilo bile vermişim.. Ama bariz bir karnım var.

Bu arada birşey soracağım.. Benim ilkinde de şimdi de gebelik boyunca tansiyonum 9-5 ya da 9-6 civarlarında seyretti. Hatta 7-3 gibi rakamlarla ayakta dolanarak doktorları şoka uğrattığım da oldu :))) Canım acayip tuzlu şeyler istiyor ve turşu, yeşil zeytin gibi ekşi-tuzlu yemek istiyorum hep. Acaba tansiyon anlamında sıkıntı yaşar mıyım tüketsem??

Canım zaten düşukmus. Tuz yükseltir bi şey olmaz ama cok tuzlu tüketmek kızının kalbini yorar. Bir de normalde tansiyonun kaç oluyor o önemli. Belki senin normalin bize göre düşüktür. Benimki de herkesin normaline göre biraz düşük mesela.

Ben gebeliginde cok tuz tüketiyordum. 22.hafta detaylıya girince Dr tuzlu mu yiyosun sen dedi, evet dedim. Kızının kalp damar sağlığını düşün annesi dedi ve gösterdi. Dikkat ettim bende...

Haberdar ederim canım

Ha anladım beşiği yatağa çevireceksiniz peki var mı yanlarda koruma ?

Bak bebişin kalbini yoracağını bilmiyordum. Zeytini ve turşuyu derhal azaltıyorum o zaman..

Normalde tansiyonum 10-8 olur benim. Gebelikte az biraz daha düşük oluyor.

Çok teşekkür ederim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…