2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
ben gecmis olsun dahi yaznaya firsatim
olmadi size cunku bizde tatildeydik ve balkondan bu atma huyunun yuzunden ailecek sabrimiz kalmadi ve biletimi alip donmek zorunda kaldim
iyiki evimozin balkonlari kapali yoksq vay halime olurdu

insallah duzeliyor cnm
bizde cok zor gunler atlattik tam 1,5 kg verdi amw cok sukur yine toparladi sukur birsz olsun yemesi duzeldi artik

minione tuğrul turan öldü ama çağrı sade on numaraymış memiş operasyonunda haberin olsun
ayyy onuda bir arastiralimbakalim
su emzirme bitse biraz zayiflasam mimiklerimi yaptirsam gobegimdeki yaglari aldirsam biraz popoma ekletsem fena olmaz hanin
@sarfansari canım çok üzüldüm atanamadığına
Demekki kısmet değilmiş durumunuzu bilmiyorum ama bende @Dafiduck a katılıyorum biraz ara ver bencede..
@sarfansari bende kizlara katiliyorum cnm
birkac yil bekleyip sakin kafayla hazirlansan prensesinde buyumus olur aklinda onda kalmaz hem
bizim koca ayaga 23 no h&m den espadril tarzi bez ayakkabi aldim ayagindan cikmiyo ama bir parmk bosluk var,birde ortopedia dan ayakkabisi var oda ayni sekilde 23 numara ve oda biraz buyuk
demekki ayagimiz 22,5 ama rahat giyebilmesi icin b23 tamideal oluyor
cnm gecmis olsun ck sevindim ilesmesine gozun aydin olsun

Kızlar benim ahmet tam bir sakız delisi bu aralar dış çıkartırken rahatlatıyor sanırım sürekli sakız cigniyor
ayyy bnmkide agzina attigi seyi cigner durur sonunda agzindan alirim ama sakiza guvenemiyorum bogazina kacmszmi gamzecim

Yanılmıyorsam bizim ayakkıbının aynısı bizde h&m den aldık 21 ve 22 yazıyordu aldık ve önü boş albüme bi bak istersen canım orda resmi var abdullahın ayağında ve galiba ayağımız küçük:) kızlarla aynı numarayı giyiyo benim bıdık:)

minione bu arada tatilinizin erken bitmesine üzüldüm..
Bizde annem ve ablamlarla tatil planlamaya çalışıyoruz şimdi endişelendim abdullahta aynı huysuzluğu yapmaz inş...

Hiç endişelenme git yine de evet yapıyorlar ama en azından ypruluyorlar nüyüyorlar tatilde.. Değişiklik olur sana da...

Cok tesekkurler kizlar iyi dilekleriniz için.

Nego Reengarenk yanigin yara kismi gecti suan yer yer izler var elimde, her gece uyumadan önce kantaron yagi sürüyorum izlere. Inşallah iz kalmaz diye umuyorum kızlar çünkü sag elimin üstünde çok yokta sol elimin baş parmağımin hizasinda yanik izleri çok sinirimi bozuyor. 4 hafta olacak neredeyse, bekliyorum bakalım. Allah daha buyugunden korusun.

Benim kiziminda ayaklari 22,5. Ama her ayakkabida olmuyor, bizim ayaklarimiz biraz pofuduk :)

Bu arada bizde kısmet olursa bayramda bir kaç günlüğüne tatil yapalım dedik yer ayirttik. Annemlerde gelicekler birazda onlara güveniyorum kızımı bırakır biraz olsun tatilden anlarim inşallah, kızım dogdugundandir bu ilk tatilimiz olacak, annem olmasa nasıl cesaret ederdim bilmiyorum :)
Kızlar su bezler vardı ya hani cocuklar için olan, havuzda falan kullanılan. Iste onlari ben markette göremedim. Hangi markaydi onlar?
Birde bugün regl oldum perşembe de misafirim var cok sevindim hazirligimi rahat rahat yaparim inşallah.
Nego biliyorum canım yasadigin sıkıntıları, bu durumda zaten misafirle ugrasamazsin canım. Inşallah bir dahaki ramazan istediğin gibi guzel bir eve çıkmış huzurlu ve mutlu olursun da güzel güzel icinden gele gele misafirlerini ağrılarsın. Bu mübarek ramazan gununde Rabbim kabul etsin insallah.

Son düzenleme:
minione hic kaçmıyor canım bende iyi çiğniyor valla
canım huggieis in swimli biseydi büyük marketlerde bulunuyor kipa migros gibi jokerde de olur bu arada tatilinizde inşallah güzel ge cer bende bayram düşünüyordum ama ağustosa erteledim bayramda heryer ekstra pahalı:))

canım yanlış anlamada balkon da tek nasıl duruyor ben çok tedirgin oluyorum balkon işinden , çamaşır aşarken onun uyumasını bekliyorum yoksa benimle çıkıyor kan ter içinde çamaşır asıyorum Demirer tırmanmaya çalışıyor.

Düzelir canım iştahı kendini düşün hastalıktan çıkınca dengen değişiyor, benimki öyle zayıf duruyor ki kemikleri sayılıyor yüzü tombişdi şimdi kemikli kemikli :))) yemesi düzeldi ama kilo almıyor

olmadi size cunku bizde tatildeydik ve balkondan bu atma huyunun yuzunden ailecek sabrimiz kalmadi ve biletimi alip donmek zorunda kaldim
tüh canım ya neden bu kadar bozuldu siniriniz şikayet eden mi oldu ,eşinle güzel bir tatil yaparsın inşallah

Bizde annem ve ablamlarla tatil planlamaya çalışıyoruz şimdi endişelendim abdullahta aynı huysuzluğu yapmaz inş...
bence git canım kaçırma fırsatı

canım elma da sür yanık izi için geçer inşallah, dediğin gibi daha büyük olmasın derdin çok şükür
Amin inşallah canım

bende eşime buranın kaplıcasını dedim çok sever o sıcak suyu ben hiç sevmem de maksat değişiklik :) niye bayram da dedi hiç takılmazdı böyle bayrama seyrana, annesiyle bayramlaşmıycam diye düşündü sanırım :) bakalım ne yapacak

Selam kızlar çok sinirim bozuk ,oğlumun ilginç bi huyu oluştu ve bunla nasıl başa çıkacağım bilemiyorum ( Sürekli tırnaklarını geçirip cimdiriyo ve bunu hep bana yapiyo nerdeyse ve ciddi anlamda can yakıcı oluyo ilk başta umursamadım tepki vermedim yok olmadı şimdi yapma diyorum bazen daha da inadına arka arka yapıyo gözümün içine baka baka ve sinirlendiğimi de farkettiyorum malesef ilgi beklediği için mi yapiyo diyorum ama tüm gün yapışık geziyoruz sürekli üstümde geziyo napcam ben ya

I imspecial Sağol canım jokere bakiyim bugün bulurum inşallah. :)

hihami canım bizim tepki verdigimiz herşey onlarin gözünde oyuna dönüşüyor ne yazık ki. Senin canını yakıyor ama bir süre hiç tepki vermemeye çalışsan. Yani nasıl ki sana dokununuca sıradan bir şey olarak karsiliyosan cimdirincede hiç umursamamaya çalış. Senden tepki goremeyince oda vazgececektir diye düşünüyorum. Gerçi bu kadar can yakiyorken tepki vermemekte zor ama bu dediğimi yapabilirsen işe yarayabilir. Inşallah bu davranışı bir an önce terkeder.

Denedim canım ama belki de yine farkettirdim tamamen tepkisiz kalıp yine deneyeyim. Bu arada yazamadım canım kızına çok sevindim çok şükür geçmiş tamamen Allah hep sağlık versin kuzucuklarimiza

Kızlar benim ahmet tam bir sakız delisi bu aralar dış çıkartırken rahatlatıyor sanırım sürekli sakız cigniyor
aynen canım bizimkide öyle birinin ağzında sakız görse istiyo illa ağlıyo veeae(ver) diye

ayy ardaya bak sen tatilinizin kısa sürmesi kötü olmuş canım ama canları sağolsun kuzuların inşallah artık iyice söz dinlediği zamanlarda tadını çıkarırsınız tatilin beraber :)

geçmiş olsun canım

canım bencede hiç tepki verme bi süre benim oğlanda beni ısırıyor arada istemsiz olarak bağırıyorum canımı acıtıyo diye ama bu durum onun dha çok hoşuna gidiyor. meme emerken ısırıyor mesela bide yandan yandan suratıma bakıyor srıtarak hele tepki vercem mi diye.. bazende geeel diyo bulaşık yıkarken falan sonra gitmediiğimi görünce bacağımdan ısırıyo geeee diye bu aralar unuttu sanki bende tepki göstermemeye calışıyorum

Canim benimki de 10.3 ten 9.4 e dustu simdi 9.6 felan geliyor.
Yemesi cok kotu degil ondan kiloyu cok kafama takmiyorum. Yedigi yemekleri yapiyorum.

canım dün tarttırdım 11.2 olmuş bizimkide nasıl sevindim anlatamam:)eskiden patates kızartmasını çok severdi ve yaprak sarmasının içini falan şimdi pek yemiyor varsa yoksa yoğurt yer:) bazen ekmek içiyle yoğurdu karıştırıp veriyorum ne zaman versem yer onu veya pilavla yoğurt veya makarnayla.. yani anlayacağın yoğurt vazgeçilmezimiz oldu babasına çekmiş o da öyle yoğurtsuz sofraya oturası gelmez

aynen bizimkide öyle canım bazen karnını içine çekiyor oyun olsun diye bakim oğlum sayılıyomu kemiğin bir iki üç die sayıyorum kaburgalarını canları sağolsun da zamanla düzelirler canım dediğin gibi.

balkon kısmına gelince niye yanlış anlayayım canım estğfrllh :) bizimki evin içinde durmaz sürekli balkonda aşağıda takılyoruz daha çok mutfakta olsun odalarda olsun hep balkon var yani gözümü üstünden ayırmıyorum zaten oyuncaklarını falan döküyorum balkona tek yaptığı şey ya o oyuncakların hepsini atmak tek tek yada asma yapraklarını koparmak daha tırmanmasını bilmiyor zaten öyle gördüğüm an tek bırakmam korkarım.dedesi evin etrafını sular bahçeyi falan bizimki pür dikkat izler balkondan çok seviyor hortumu suyu :))

Kilo almış bak gözün aydın :) en son 10.800 dü bizimki tartmadım daha , doktor iyi dedi , kiloya çok taktım üzüldüm ama elimden bir şey gelmedi kilosu iyi olup sonradan alması yavaşlayınca üzüldüm aslında . Şükür artık yiyor onun mama diye istemesi ne büyük nimet darısı yemeyenlerin başına çok zor gerçekten, yoğurdu bizimki yiyor şükür, süt ayran icmiyor, muzlu çilekli çikolatalı sade şekerli hepsini denedim İçmedi bir fırt çekiyor tamam :) doktor yoğurt yiyorsa yeter şimdilik iki yaşından sonra önemli dedi bakalım. Ayy ne yazdım ya :))))
Tek duruyor sandım canım balkonda :) yerim onun yaramazlıklarını, bizde hareketli çocuğa kutlu derler :) iki oģlumda kutlu benim :) senin bıdıkta kutlu belli :)
Büyük oğluma diyorum oğlum kurtlumusun sen Nerede kurdun diyorum ,karnımda anne , napıyım engel olamıyorum içim de bir şeyler hareket ettiriyor beni diyor :)
Senin kurtlunun kollarını ısırırım :)

Hahaha ay hic gulcegim yoktu aynen esim kv falan da burda oyle diyolar affedersin dotunde kurt mu var diyolar sen anlatinca dedim aha benim oglani anlatiyor eflalim:)) sutu hic bi sekilde icmez meyveli falan yok aynen bi firt cekiyo birakiyo.ayrani sever bak yogurt hastasi :) babannesi oglus daha dogmadan keci aldi bakti halende bakiyor bizimki sut icer diye ama nerdeee.. biskuviyle karistirdik yok meyve kattik yok tukurdu hep..bizim komsu var bi tane onunda bebegi var suan 7 aylik falan dogdugundan beri bize gelip bi biberon sut alir verirdi kizina.masallah kiz da lıkır lıkır iciyor 3 dk da..simdi 11 kilodan fazla kizi +mama ve anne sutu de veriyo. Bence cok fazla kilosu..simdi sut alamiyor cunku kecimizin sutu kesiliyor surekli bizde peynir ve lor yapiyoruz onceden yogurtda yapar yerdik.

Kızlar hıc keyfim yok bu ara arkadasımın abısı şehit olmuş duydugumdan berk perişanım bugün oysaki çok güzel bı arkadasın bağına davetlıydık whatsap resmine koymuş off hakkını helal et abim şehidim yazmış için yandı neyse keyfınızı kacırmayım off neler gelo yor aklıma Allahım hepımızın esını aıleısnı korusun neyse kızlar oyu geceler

Allah sabır versin , getirme canım aklına getirme kötü şeyler

baktim cnm bununla yanyanaydi buda cok gzldi beyax gibi olanini aldim
yok yok aman siz ertelemeyin bizim tatilin erken bitnesi kaldigimiz evin asiri eski ve balkonlu olup ardanin esyalari asagiya atmasindan kaynakli canim
yoksa beni simdi bodruma isinlayin luks bir otele ,ekime kdr evimi ozlemem valla yasarim yeterki annemler de olsun yanimda
yalniz kocam olsun cikmiyo agzimdan
resmen ardadan sonra esimi ayni evi paylastigim ark olarak goruyorum nereye gitsem hicte ozlemiyorum,niye boyle oluyo bende bilmiyorum
yok tatlim sikayet falan olmadi
ev cok eskiydi,mutfak desen 1960 dan kalma nerdeyse
bazi yerler pasliydi,arda gidip elledikce elleme oglum yapms oglym tutmw oglum atma dedikce hem onun sinirleri bosuldu hemde bizim
tamam ev denize sifirdi o dalga sesiyle uyumak belki arasak nasip olmaz amw hava oyle sicaktiki kuma iniyoruz biraz oynasin diye agzina midyeleri sokuylr yosunlari elliyor yani denisdede beni deli etti bu cocuk ee hava oyle sicakki 40 dk dan fazlw duramadim kumda bu sefer yine eve gel,yapcak bir is yok,bisikletini goturmustum ona bindirip arkada dag yolu vsrdi inekler atlarin arasinda,gunde 3 defa gezdirdim hep ama yinede raht edemedim annm babm zwten yorgunlar oeuctan,onlari oyle gormek,bunun yuzumden 11 e kdr uyuycaklardi belki 8 deyince tum ev ayskta daha birsuru vs zor gelen sey oldu
insallah dedigin gibi eylulde cikacagimiz bodrum tatilimizden yuzumuz guler diye umit ediyorum bakwlim

offf cok zor allah ailesine sabir versin insallah
mekani cennet olsun

kizlar sutten bahsedilmis minikler malesef icmiyor reddediyorlar
bizimde drumuz yogurt yiyorsa sut 2 yasindan sonra icsede olur demisti ama ben sutasin 1 yas ustu sutunu aldim 200 ml 6 li paketlerden kamis hatrina oyun gibi azda olsa ceke ceke 100 ml imini iciyordu kalanin kamisini cikarip strech filmle agzini kapayip ertesi gunde veriyordum bilmiyorum saglikli bir hareketmi amw o sekilde iciyorduk gerci bu aralar 50 ml belki cekip itiyor aslinda cizgi filme baksa yine yarilar kutuyuda gittigimiz koyun en buyuk faydasi i padsiz reklamsiz cizgi filmsiz yemek yiyor artik ama yine mutlakw elinde kitap oyuncak kurcalayacak bir zimbirti olmak
kosuluyla tabi amw suan eskiye gore dahw az yiyor hmn skiliyor,yemesede acmiyorum asla madem diyorum bunu basarmak
uzreyim ac kalsin amw izlemesin
yemwk yapmaktan ona bugun ne pisirsem
diye dusunmektendw cok skildim artik
iyiki kabak var iyiki mucver var yoksa halim nokurdu bilmiyorum onuda tavada kizartmw oldugu icin cokta icime sinmiyor,firinda yapsam ayni zevkle yermi denemedim hic oylede tembelimki denemeye halimde yok,bugun mesala pisirecek hic biseyim olmadigi icin bu sicakta oruclu oruclu pazara gidip somon baligi alayim diyorum,hadi yine bir sekilde kofte mucver ,patlicanli yemekler,et suyunda patates,corba vs tuketiyoruz ama su guzelim yaz ayi gelmis,mis gibi kirazi cilegi seftalisi karpuzu kavynu bu kdr bolluk meyva vsrken bunlari yemeyip fiydirmasi cok zorumw gidiyor pinking dedigi gibi merak etme birgun gelicek kreste alisacak diyordu ya dun asansorde iki alt katimdaki yasitim bayanlw karsilwstikonun oglu 4 yasinda,cok rahattim bu sene cunku krese verdimdedi,sessizce kulagimw meyva yemez puturlu sey istemez pure yapiyirdum dedi buyuyene kdr cok cektim ama kreste herseyi yiyormus artik dedi moral oldu bana ama o
kdr yil beklemek zorr geliyorr
ayyy yine cokk yazmisimm bu sicaktaaaa
benn kacar pazaraaa kizlarrrr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…