2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
internette ek gıdayla ilgili bir sürü yazı okuyorum ama anladım ki ek gıda konusu hep karışıkmış karışık kalacak sanırım. Neyse ben kendi yaptıklarımı anlatayım size
Sabah kahvaltısında mısır ununu suyla pişirip içine labne tereyağı yumurta sarısı pekmez 1 ceviz içi dövülmüş bulamaç halinde veriyorum bazı günler mısır nu yerine irmikle yapıyorum bunu. Ama sabah menüsü hep bu başka ne yapabilirim?
Öğle, çorba
ikindi meyveli yoğurt
2 saat sonra biraz devam maması
Gece yatarken; irmik+ arı mama + su + biraz devam maması ile muhallebi yapıp yediriyorum. Bu arı mama hakkında bilginiz var mı içinde şeker var ama irmikle de karıştırdığım için fazla tatlı olmuyor. Gece yatarken siz neler yediriyorsunuz alternatif fikirleriniz neler ?
ARı mamayı ilk defa duyuyorum çocukluğumuzdaki ARI mama değilse...

Sabah lorlu bebek Peynirli labneli tereyağlı Omlet verebilirsin. Yumurta Bisküvi tereyağı verebilirsin. Mısır unu hakkında bir sür şey var Mısır unu yerine bisküvileri daha güzel olabilir.. Ikindiye de Pekmezli bebek bisküvisi yoğurt verebilirsin.

Akşam da sebze püreleri tahılla bakliyatları karıştırılmış çorbalar vs...

Aslında Karışık değil zamanla alışıyor insan ama anneler her faydalı şeyi bir arada vermek isteyince kafa karışıyor. Bir günde yiyeceği şeylerin listes çok fazla ama yedikleri az kalıyor...

Bugün benim bebeğim sadece anne sütü Aldı hiçbir şey yemedi :KK43:

mhulyak mhulyak Pinking Tree Pinking Tree kizlar meyve purelerine yulaf ezmesi veya irmikte katabilirsiniz hem daha doyurucu hemde besleyici olur

Yerden kazanmak için katmıyorum ben :) sonra istediğim şeyle çoğaltmak kolay yulaf kepeği Bisküvi yoğurt vs..

Canım senin bebiş tr ue nasıl girdi? Hangi vatandaş olarak? Burada mı hallerimiz işlemleri orada mı? Bana bilgi verirsen sevinirim

Kızlar bizim evde sinirli kimse yok ama kızım çok sinirli :KK43:

Burnunu çekiyor büyüyor ve işaret parmağını gösteriyor bize:KK43:(( benden ve eşimden öğrenmesi mümkün değil
Demek ki içinden geliyor asabi kızım mı olacak benim şimdi oy anam oyn:)
Ayni sey bizde de var canım, biz sakiniz ama kizim cok sinirli ve inatci. Demek ki yapilarinda var. :KK49:

Birde hepinize çok teşekkür ederim. Bu sene ne konserve ne kurutma nede buzluga bisiler atamam diyodum ama sizlerden guc alarak 5 kavonoz konserve yaptim. Kurutmaliklarimin bir kismi kurudu bile, buzluga da bamya ve yeşil fasulye attım. :KK60:

Tabi diaaridan yardim aldim. :KK48:

Devamı gelicek inşallah pazara çıktıkça alıyorum. Sizlerden bu gücü almasaydım yapamazdim. Allah razı olsun kizlar..:KK200::KK68:

Sabah lorlu bebek Peynirli labneli tereyağlı Omlet verebilirsin. Yumurta Bisküvi tereyağı verebilirsin. Mısır unu hakkında bir sür şey var Mısır unu yerine bisküvileri daha güzel olabilir.. Ikindiye de Pekmezli bebek bisküvisi yoğurt verebilirsin.

Aslında Karışık değil zamanla alışıyor insan ama anneler her faydalı şeyi bir arada vermek isteyince kafa karışıyor. Bir günde yiyeceği şeylerin listes çok fazla ama yedikleri az kalıyor...

Şimdi sabah lorlu bebek peynirli demişsin ama bebek peyniri nedir tuzsuz peynir mi ben peynir olarak sadece labne veriyorum.
yumurta buskuvi tereyagı demişsin buskuvi cici bebe mi ? cici bebe zararlı denmiyor mu ? ve yumurta tereyağı bukuviyi nasıl veriyorsun?

Canım gece yatarken fitil tak en iyi çözüm o. Ben alışkanlık halimde kullanınca fayda etmedi Gamze biliyordu adını ferro bilmem ne mi be küçük kare kutu
canım bende unutt um sana soracaktım evde kutusu olsa gerek cuma döneceğim,:KK43:

bugün benimkide öyleydi ablası çorba içerken özendi bi kaşık verdim sonra yoğurt çorbası içti azcik tuzlu napim ablasininki hoşuna gitti burnunda akıyor herkesi ısırıyor ellerime diş izi doldurdu acaba üstler baya uzadi onun etki sürer mi yoksa yeni dismi yada hasta mi:KK43:

I imspecial ay canim kaldirdim bile :KK43: sonrdan okudum mesajini baska zaman tekrar kkoyatim insallah
tamam canım haftaya haberleşir koyarız:KK66:

Slm kizlar evimize döndük sonunda. .:KK3:
Yolculuk cok iyi gecti Allah'a sukur cadim 5 saatlik yolculukta iyiydi, donuste Alanya'ya uğradik amcamlarin yanına. .
Sadece ek gidayi aksattim bi de minigim kucagimda uyudu kesintili o yuzden o da cok yoruldu..Gece 1 de yatti sabah 8 de kalkti deliksiz :KK53: sabah da emdi emdi oglen 12 ye kadar uyudu..:-)
Simdi de oglen uykusuna yatti, garibim yorgunluğu ustunden atamadi..
minione minione kayinvalidem cocuk bakarak gecimini saglamis, baktigi cocuklara da hep kendi yemeginden vermis hatta annelerine buraya yemek getirmeyin cocuk yemiyo tatsiz tuzsuz seyleri demis, aciklama yaptigim zaman ben bu sekilde buyuttum bi sey olmadi diyor..
Pmetre Pmetre benim bi zamanlamam yok ek gida konusunda, ne zaman isterse o zaman yiyor surekli tepesindeyim keyifli anlarini kolluyorum..
Kahvaltiyi çözemedim bi turlu, bikac gundur armutu rendeleyip içine bebe biskuvisi, labne peynir, yumurta sarisi ve ceviz koyuyorum sevmedi ama biraz yiyor..Daha once muzlu veriyordum onu artik yemiyor. .
Corba olarak tarhana, sebzeli mercimek corbasi, kiymali sebze çorbası bi de sebze puresi veriyorum.Şehriye deniycem bu hafta yer umarim..corbalarini et suyu ile yapiyorum lezzeti artiyor..
yogurdu meyveli ya da avokadolu veriyorum, bazen sebze puresi ile karistiriyorum.
Meyve rendesine 1-2 tatli kasigi kasik mamasi koyuyorum bazen hipp 'in..muhallebi vermedim hic..Mesela dun gece 10 da Çorba yedi gunduz yolculukta yapamamistim, elimden geldigince zamana takilmaksizin ogunu tamamlamaya çalışıyorum.

Pinking Tree Pinking Tree omlet yiyebilirler mi ben cok çekiniyorum bu gidisle kizim rondo bebegi olacak puturluye tam gecis yapamadim..Bebis biskuvisi yapayim diyorum bu hafta tarifi rica etsem tekrar koyar misin bi deneyeyim.Bence oglak burcunun genel ozelligi sinirli ve inatci olmak cunku kizim da ayni seninki gibi..Gerci bizde ben sinirliyim ama ben ona bagliyorum.
Bi arkadas hero baby kasik mamasindan kahvalti hazırladığıni yazmisti dr. Tavsiyesi ile onu deniycektim ama hatirladigim kadarıyla GDO cikmisti hero baby de..
Uff yine sütüm azaldi, beslenmemi ihmal ettim snrm.Tabiri caizse öküz gibi yemeyince süt olmuyor benim..

M miss_curious hoşgeldin çok sevindim canım güzel geçmiş konya:KK66: minigede ohh hep omu yoracak sende onu yordun ödeştiniz:-)
Hosbulduk Cnm aynen hep o mu beni yoracak :KK48::KK48:
Saka bi yana her gun disari cikarmamin faydasi oldu snrm:KK66:
Okul başlıyor, bebisle is hayatına aliskin diilim nasil olcak bakalim, sen tecrubelisin ne guzel..

PINAR45 PINAR45 maşallah oğullarına canım, ikisi de çok yakışıklı.. Dediğin gibi bebiş büyük gösteriyor ama öte yandan benim mercimek kızım bile fotolardan iri çıkıyor, resimlerde bebekler daha da iri gösteriyor:) Allah nazarlardan saklasın kuzularını...
Evet canım normalde daha iri cikiyorda bu resimde tam olduğu gibi çıkmış. Zaten yapılı dogmustu biraz onun avantajı var.

Kizlar bebeklerinize ekmek veriyomusunuz ? Ben sabahları kahvaltıda anadolu maması yapıyorum kaynayip biraz ılitilmis suya ekmek içini minik minik doğruyu içine reçel yumurta sarısı azcık tereyağı ve peynir koyuyorum çok güzel yiyor .

Yerden kazanmak için katmıyorum ben :) sonra istediğim şeyle çoğaltmak kolay yulaf kepeği Bisküvi yoğurt vs..

Canım senin bebiş tr ue nasıl girdi? Hangi vatandaş olarak? Burada mı hallerimiz işlemleri orada mı? Bana bilgi verirsen sevinirim
Canim kizim turk vatandasi, burada ilk dogdugunda turk konsoloslugundan islemlerimixi yapmistik, daha sonra cifte vatandasliga basvuracagiz.

M miss_curious canim sevindim iyi gecmesine bamada cesaret oldu hem :)
haftaya yada sonraki hafta bizde tatil dusunuyoruz, ustelik cadirda kamp yapmak istiyoruz, bizde daha once hic yapmadik, ama esim arkadaslariyla bikac kere yapti, birlikte ilk kampimiz olcak nasipse :) ay hem korkuyorum hem heyecanliyim, insallah kizimda sever, yol icin simdiden, elma kurusu, kayisi kurusu ve kuru erik aldim eline verince bayagi kemiriyor oyalaniyor :) birde ek gida icin konserve yapsam harika olcakti ama kavanoz bulamam cam rendeyle idare edicez artik.

Kizlar bebeklerinize ekmek veriyomusunuz ? Ben sabahları kahvaltıda anadolu maması yapıyorum kaynayip biraz ılitilmis suya ekmek içini minik minik doğruyu içine reçel yumurta sarısı azcık tereyağı ve peynir koyuyorum çok güzel yiyor .
Canim ekmegi suana kad bikac kere oyalansin diye verdim, biz bisyler yerken cok bakiyor yuzumuze, onada verel diye bekliyor bende emegim kosesini veriyor

M miss_curious canim sevindim iyi gecmesine bamada cesaret oldu hem :)
haftaya yada sonraki hafta bizde tatil dusunuyoruz, ustelik cadirda kamp yapmak istiyoruz, bizde daha once hic yapmadik, ama esim arkadaslariyla bikac kere yapti, birlikte ilk kampimiz olcak nasipse :) ay hem korkuyorum hem heyecanliyim, insallah kizimda sever, yol icin simdiden, elma kurusu, kayisi kurusu ve kuru erik aldim eline verince bayagi kemiriyor oyalaniyor :) birde ek gida icin konserve yapsam harika olcakti ama kavanoz bulamam cam rendeyle idare edicez artik.

Canım kamp deyince aklıma böcek geliyor çok dikkat edin. Doktoruna şimdiden böcek vs ilaç sor istersen bir de uzun ince tulum giydir Bebiş zarar görmesin. Allah kolaylık versin iyi eğlenceler şimdiden..
Biz daha Türk vatandaşlığına geçemedik burada işlemleri yaptıramadık tembellikten inş orada konsoloslukta hallederiz, sağolasın canım..

X