2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Anneler ben bebeğimin Altını değiştirirken çok zorlanıyorum artık:KK43:( ek gıda ile bezi acayip Değişti ve benim midem almıyor. Sonra da ne biçim anneyim diye üzülüyorum sizde durumlar nasıl??

Bir de bebeğine ayakkabı giydiren giydirmeyen var mı? Ben adımlayana kadar giydirmeyeceğim ama vit Sürü Süslü ayakkabısı var üzülüyorum :)
canım biz iki gündür ishAl birde nasıl kokuyor hele el atmaya kalki yor kalkıp gidiyor zor yaka paca değişiyoruz :KK43: su ayak kabı tabanlarisa yumuşak giydirecem ama sıcak ankara ya gid2kim ilk fırsatta giydiricem:KK66:

Eklentiler

• P_20150818_075817.jpg
    P_20150818_075817.jpg
    76,9 KB · Görüntüleme: 48
Anneler ben bebeğimin Altını değiştirirken çbenlanıyorum artık:KK43:( ek gıda ile bezi acayip Değişti ve benim midem almıyor. Sonra da ne biçim anneyim diye üzülüyorum sizde durumlar nasıl??

Bir de bebeğine ayakkabı giydiren giydirmeyen var mı? Ben adımlayana kadar giydirmeyeceğim ama vit Sürü Süslü ayakkabısı var üzülüyorum :)
Canim ben ayakkabi giydirmiyorum, bayramda giydirdim onuda millet gordukten sonra cikariyordum :) bende bosuna almis oldugun icin uzuluyoruk, bi su ustu corap tabani deri olan ayakkabi gibi bisey var makosen deniyor sanirim, havalar sogukken onlari giydirirdim ayaklarini sicak tutsun diye, simdi giydirmiyorum :).

Slm herkese ck yorucu gunler geçiriyorum pek giremedim üst üste hep yatili misafirlerim geldi bebekle misafir olmuyor hele yatili hic olmuyor bebegim buyuyene kadar misafir istemiyorum...en son msjmda bahsetmistim ogluş ck zorlandi 1 tane diş cikardi ve ben sinir stres olmaktan 20 lik dişimı çürüttüm onu çektirecegim ck agrıyor :KK43: oda yetmezmis gibi 2 3 gundur vajinal mantar oldum cok pis kaşınıyor ne yapacagımı şaşırdım:KK43: sizler ne alemdesiniz herkes iyidir inşallah

Anneler ben bebeğimin Altını değiştirirken çok zorlanıyorum artık:KK43:( ek gıda ile bezi acayip Değişti ve benim midem almıyor. Sonra da ne biçim anneyim diye üzülüyorum sizde durumlar nasıl??

Cnm ben kokusundan ziyade ters dönüveriyor bezin üstüne bir türlü getiremiyorum 2 kisi olacak illa biri tutuyor bende temizliyorum

Slm herkese ck yorucu gunler geçiriyorum pek giremedim üst üste hep yatili misafirlerim geldi bebekle misafir olmuyor hele yatili hic olmuyor bebegim buyuyene kadar misafir istemiyorum...en son msjmda bahsetmistim ogluş ck zorlandi 1 tane diş cikardi ve ben sinir stres olmaktan 20 lik dişimı çürüttüm onu çektirecegim ck agrıyor :KK43: oda yetmezmis gibi 2 3 gundur vajinal mantar oldum cok pis kaşınıyor ne yapacagımı şaşırdım:KK43: sizler ne alemdesiniz herkes iyidir inşallah

Ben de seninle aynı durumdayım fitil de kullandım ama fayda etmedi vücut hassas Düşüyor yorgunluktan mı yazın nemden mi bilemiyorum.. Çok geçmiş olsun..

Bu da kekimin tarifi yapmak isteyen olursa
BEBEK KEKİ
Malzemeler:
· 2 yumurta sarısı
· 1/2 çay bardağı pekmez
· 1/2 çay bardağı süt
· 1 yerli küçük muz
· 8 tepeleme tatlı kaşığı tam buğday unu
· 4 tepeleme tatlı kaşığı yulaf unu
· 1 tepeleme tatlı kaşığı ruşeym-ben irmik kullandım
· 1 çay kaşığı silme karbonat
· 1 yemek kaşığı zeytinyağı
Yapılışı:
2 yumurta sarısı, tel çırpıcıyla çırpılır, 1/2 çay bardağı pekmez ilave edilip köpürene kadar çırpmaya devam edilir. Sıvıyağ ve süt eklendikten sonra ayrı bir kapta karıştırılmış unlar, karbonat ve ruşeym eklenir. Son olarak 1 muz çatalla ezilip püre yapılarak kek karışımına katılır ve biraz daha çırpıldıktan sonra yağlanmış bir fırın kabına dökülür. Önceden ısıtılmamış fırında 180 C’de 30 dakika pişirilir.
Bisküvi çok şekerli diye alternatif ararken buldum. Ama bisküvinin içinde direk vitamin var onu nasıl çözerim bilmiyorum... Tarif www.bebegiminyemekleri.com dan

Ben hiç ölçmedim merak ettim şimdi ölceyim bugün. Mamayı göz kararı yapıyorum ölçmeden zaten oğlum çok huysuz istediği anda hazır etmezsem mamayı yemiyor . Emzirirkende aynı şey istediği anda vermezsem sinirleniyor emmiyor o yüzden mama yaparken telaşla hızlı hızlı yapıyorum fırsat bulursam ölçeyim
Canim benim mama kabim var istedigim.olcude koyuyorum. Bebek termusunda da hep sicak suyum hazir mama yapmak cok az zaman aliyor.
Geve de mama isiticim var onun icinde ilik su bekliyor gece mama atip karistirip veriyorum. Komidinin ustunde yerimden bile.kalkmiyorum cok iyi oluyor

Bu da kekimin tarifi yapmak isteyen olursa
BEBEK KEKİ
Malzemeler:
· 2 yumurta sarısı
· 1/2 çay bardağı pekmez
· 1/2 çay bardağı süt
· 1 yerli küçük muz
· 8 tepeleme tatlı kaşığı tam buğday unu
· 4 tepeleme tatlı kaşığı yulaf unu
· 1 tepeleme tatlı kaşığı ruşeym-ben irmik kullandım
· 1 çay kaşığı silme karbonat
· 1 yemek kaşığı zeytinyağı
Yapılışı:
2 yumurta sarısı, tel çırpıcıyla çırpılır, 1/2 çay bardağı pekmez ilave edilip köpürene kadar çırpmaya devam edilir. Sıvıyağ ve süt eklendikten sonra ayrı bir kapta karıştırılmış unlar, karbonat ve ruşeym eklenir. Son olarak 1 muz çatalla ezilip püre yapılarak kek karışımına katılır ve biraz daha çırpıldıktan sonra yağlanmış bir fırın kabına dökülür. Önceden ısıtılmamış fırında 180 C’de 30 dakika pişirilir.
Bisküvi çok şekerli diye alternatif ararken buldum. Ama bisküvinin içinde direk vitamin var onu nasıl çözerim bilmiyorum... Tarif www.bebegiminyemekleri.com dan
Ama 1 YAŞ önces süt kullanılmıyor ki? Onun yerine yoğurtlu tarif mi baksak..
Bisküvibib ne vitamini var fark olarak bence paketlerin üstüne fazla fazla yazıyorlar malzemeler benzer sonuçta:)))

Ellerine sağlık, kızım iştahlı olsa ben de Yaparım ama sonu bisküvileri gibi olur diyr korkuyorum karı koca çayın yanında yiyoruz onları Bebiş de tık yok:))

Ben hiç konserve yapmadım da o yüzden bilmiyorum. Meyveleri nasıl hazırlamalıyız? Sonrasında nerde saklamalıyız? Becerebilirsem bende yapmak istiyorum.

Çok basit. Meyveler kes püre yapıp iyice kaynat tencerede. Sonra kaynar kaynar sıcak sıcak kavanozlara Doldur ağzını kapat ters çevir. Oldu da bitti maşalalh. Açmazsan dışarıda serin yerde şaşırıyorsun açtıktan sonra buzdolabında...

Ben de bebekle birlikte yapmaya başladım çok kolay..

aysimason aysimason canım benim kavanozlar bebek kavanozu 100 ml mi onlardan avuçiçi kadar Boyutları... Seninkiler büyük gelir..

Aynen canim asiri yorgunluk sicak nem hepsi birlesince oldu dr a da gidemedim daha evde bi krem vardi travacort diye ondan surdum oda işe yaramadi

Canım gece yatarken fitil tak en iyi çözüm o. Ben alışkanlık halimde kullanınca fayda etmedi Gamze biliyordu adını ferro bilmem ne mi be küçük kare kutu

internette ek gıdayla ilgili bir sürü yazı okuyorum ama anladım ki ek gıda konusu hep karışıkmış karışık kalacak sanırım. Neyse ben kendi yaptıklarımı anlatayım size
Sabah kahvaltısında mısır ununu suyla pişirip içine labne tereyağı yumurta sarısı pekmez 1 ceviz içi dövülmüş bulamaç halinde veriyorum bazı günler mısır nu yerine irmikle yapıyorum bunu. Ama sabah menüsü hep bu başka ne yapabilirim?
Öğle, çorba
ikindi meyveli yoğurt
2 saat sonra biraz devam maması
Gece yatarken; irmik+ arı mama + su + biraz devam maması ile muhallebi yapıp yediriyorum. Bu arı mama hakkında bilginiz var mı içinde şeker var ama irmikle de karıştırdığım için fazla tatlı olmuyor. Gece yatarken siz neler yediriyorsunuz alternatif fikirleriniz neler ?

X